Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dla kogo dodatek za wysługę lat

48 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671764 postów

Napisano 26 luty 2009 - 22:44

Komentarz do artykułu: Dla kogo dodatek za wysługę lat?

#2 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 26 luty 2009 - 22:44

Jak to jest z dodatkiem stażowym bo wg mojego pracodawcy kwota wynagrodzenia brutto plus dodatek stażowy równa się kwocie minimalnego wynagrodzenia czyli kwocie 1276złotych czy dotatek stażowy jest dodatkowo doliczany do kwoty 1.276 zł(1.276 +127,6(10%)

#3 Guest_majka

Guest_majka
  • Goście

Napisano 10 marzec 2009 - 21:57

Dodatek stażowy nie jest obligatoryjnym składnikiem wynagrodzenia i nie każdy pracodawca go wypłaca. Jego wysokość ustalona jest w regulaminie wynagradzania w danym zakładzie pracy. Pracodawca ma obowiązek wypłacić pracownikowi wynagrodzenie nie mniejsze niż najniższa krajowa i nie są ważne składniki, które wchodzą w jego skład.

#4 Guest_Gosc

Guest_Gosc
  • Goście

Napisano 30 marzec 2009 - 17:51

Chciałambym sie dowiedziec pracuje w Spółdzielni Inwalidów Odrodzenia jezeli pracownik ma ponad 20 lat pracy w danym zakładzie czy pracodawca powinien wypłacic lata pracy nigdy nie dostałam żadnej premi ani wysługi lat i mam najniższą krajowa.

#5 Guest_DAAGG

Guest_DAAGG
  • Goście

Napisano 30 marzec 2009 - 17:59

Zapytaj w kadrach czy w waszym zakładzie wypłacają nagrody jubileuszowe, wysługę lat lub premie. O tym powinien mówić regulamin wynagradzania.

#6 Guest_danio

Guest_danio
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2009 - 12:07

chciałbym się dowiedzie czy studia wyższe dzienne (czyli 8 lat pracy)liczą się do lat za wysługę pracy?

#7 Guest_blada166

Guest_blada166
  • Goście

Napisano 14 kwiecień 2009 - 12:18

studia wyższe liczą się tylko do urlopu a nie do wysługi

#8 Guest_monika

Guest_monika
  • Goście

Napisano 04 maj 2009 - 23:08

Chciałam zapytać, czy nauczycielowi pracującemu na umowę o pracę na ostatnim roku studiów dziennych, wlicza się ten rok pracy do dodatku za wysługę lat? Nigdzie nie mogę znaleźć tej informacji...

#9 Guest_const77

Guest_const77
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2009 - 16:31

Czy do wysługi lat (pracuję w budżetówce-OHP) zalicza się także okres odbywania stażu po studiach w ramach 1praca?

#10 Guest_krzysiek

Guest_krzysiek
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2009 - 13:24

chciałbym sie zapytać czy odbycie służby wojskowej 9-miesiecy zaliczane jest do lat pracy

#11 Guest_aśka

Guest_aśka
  • Goście

Napisano 06 wrzesień 2009 - 23:43

Mam pytanie. W pracy źle naliczono mi dodatek stażowy, "zabierając" mi rok pracy. I tak praktycznie od dwóch lat mam wypłacany dodatek o 1% niższy niż mi się należy. Błąd ten zauważyłam dopiero dzisiaj. Czy należą mi się zaległe pieniądze, czy skoro podpisywałam co roku umowy z źle naliczonym dodatkiem, to już przepadło?

#12 Guest_ankel

Guest_ankel
  • Goście

Napisano 21 październik 2009 - 18:55

wojsko sie wlicza pozdrawiam

#13 Guest_ankel

Guest_ankel
  • Goście

Napisano 21 październik 2009 - 18:57

to zalezy czyj byl blony twoj czy pracodawcy jezeli wszystkie swiadectwa oddales a oni w kadrach zle policzyli to powini ci nadplacic pozdrawiam

#14 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 22 październik 2009 - 21:51

Jestem 47 let nim pracownikiem poczty polskiej. Obejmuje mnie redukcja pracowników w listopadzie. W przyszłym roku miałam otrzym ać nagrodę za 30 lat pracy. Dostanę czy nie, nie wiem

#15 Guest_tita

Guest_tita
  • Goście

Napisano 26 październik 2009 - 15:30

Mam pytanko które świadectwo biorę pod uwagę jeśli pracownik (nauczyciel)przyniósł 2 świadectwa z tego samego okresu z dwóch różnych szkół. W dwóch miejscach pracy był nauczycielem. Etat 6/18 i 13/18

#16 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 29 październik 2009 - 18:36

Mam pytania.ZA ile lat przysługuje wysługa ,ponieważ różnie piszą.CZy do wysługi wlicza sie okres w ktorym pobierano zasilek dla bezrobotnego.Pozdrawiam

#17 Guest_Renata Ostojska

Guest_Renata Ostojska
  • Goście

Napisano 13 listopad 2009 - 23:35

Witam gosc,

wysluga lat przysluguje ze 20 lat pracy. Tak, zasilek wlicza sie.

Jednak lepiej sprawdzic w regulacjach u konkretnego pracodawcy, gdyz sam moze okreslic, czy cos wlicza do stazu pracy czy nie.

Pozdrawiam

#18 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2010 - 20:53

Witam, mam pytanie czy do wysługi wlicza się okres bezskładkowy (6 lat urlopu wychowawczego) jeżeli przed urlopem nie pracowałam ? pracuje w szkole.

#19 Guest_krystyna

Guest_krystyna
  • Goście

Napisano 10 luty 2010 - 16:19

pytanie;jestem na zasiłku przedemerytalnym i mam przepracowane 25lat.czy pracując 10 -15 dni w miesiącu pracodawca (praca na zastępstwa) powinien wypłacić dodatek stażowy za przepracowane dni

#20 Guest_koto72

Guest_koto72
  • Goście

Napisano 25 luty 2010 - 22:42

witam mam pytanie mam ponad 15lat pracy z 3 różnych zakładów w obecnym zakładzie jestem pracownikiem z umową na czas określony wiem że zakład ten wypłaca jubileusze czy mnie jubileusz 15lecia się należy w tym zakładzie i czy jak byłem przez rok pracownikiem przyjętym przez spółkę o umowę o pracę to wlicz mi się to do tych 15lat pracy czy ten rok muszę odjąć aby uzyskać jubileusz 15lecia pracy dziękuję z góry za pomoc.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych