Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wyjazd dziecka za granicę po rozwodzie

12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 670849 postów

Napisano 26 luty 2009 - 15:05

Komentarz do artykułu: Wyjazd dziecka za granicę po rozwodzie

#2 Guest_Julia

Guest_Julia
  • Goście

Napisano 26 luty 2009 - 15:05

Jestem porozwodzie i chciałabym wyjechać z córką na wakacje do UK.Obawiam sie jednak,że mój były mąż się nie zgodzi.

#3 Guest_Natii29

Guest_Natii29
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2011 - 16:20

Jestem po rozwodzie mam corke 3 lata, przyznano mi wladze rodzicielska a ojcu ograniczono do kontaktow wyborze szkoly i leczenia widzen sad nie ustalil.Ojciec przyjezdza srednio raz w miesiacu na 4 godz.Bylam z corka w UK na urlopie, teraz chce wyjechac do pracy... Rozmawialam z paniami z sadu mowily ze moge jechac bez problemu mam dowow i wladze to ja decyduje o dziecku, a ojcu bede umozliwiala kontakty z corka w miare mozliwosci bede ja przywozila..

#4 Guest_Łukasz

Guest_Łukasz
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2012 - 13:52

Jestem Ojcem Małoletniej Darii,Niemam Ograniczonych Praw Rodzicielskich,Kontakty z Dzieckiem Odbywają Się Co Drugi Tydzień.Matka Mojej Córki Chce Za Wszelką Cene Wyjechać Za Granice.Co Mam Zrobić???

#5 Guest_zniecierpliwiony

Guest_zniecierpliwiony
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2012 - 15:39

Jestem Ojcem Małoletniej Darii,Niemam Ograniczonych Praw Rodzicielskich,Kontakty z Dzieckiem Odbywają Się Co Drugi Tydzień.Matka Mojej Córki Chce Za Wszelką Cene Wyjechać Za Granice.Co Mam Zrobić???

Zgodzić się lub nie zgodzić.

#6 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2012 - 15:48

Jestem porozwodzie i chciałabym wyjechać z córką na wakacje do UK.Obawiam sie jednak,że mój były mąż się nie zgodzi.

Najpierw z nim porozmawiaj o tym ,określ mu swoje plany.Jeśli nie zgodzi się dobrowolnie na wyrażenie zgody na paszport bądź dowód dla dziecka, wtedy zapowiedz mu że wobec tego wystąpisz o taką zgodę do sądu.Na mojego eks to podziałało o dziwo.Umówiłam z nim spotkanie w urzędzie paszportowym i papiery chcąc-niechcąc podpisał.
Dodam tylko że ojciec moich dzieci też ma ograniczoną władzę rodzicielską do decydowania o istotnych sprawach związanych ze zdrowiem dzieci, ale nawet mimo tego ograniczenia musiałam mieć jego zgodę.W urzędzie powiedzieli mi że tylko w przypadku sądownie zabranej pełni władzy rodzicielskiej mogę sama występować o paszport-dowód dla dziecka.

#7 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2012 - 15:52

Pozwól matce wyjechac z dzieckiem ale jednocześnie wnieś o zmianę sądownie ustalonych kontaktów i zobliguj matkę do przywożenia dziecka na te kontakty do Polski np na wakacje ferie czy święta.Chyba że chcesz zawalczyć o dziecko i wnieść o to by opieka nad dzieckiem w związku z wyjazdem matki została powierzona tobie?

#8 Guest_basia.

Guest_basia.
  • Goście

Napisano 30 październik 2012 - 22:08

bylam wezwana do sadu w sprawie rozwodu kilka osob sedzia mi podziekowal ze przyjechalam i nie przesluchal mnie malo tego mecenasi sie dogadali i cofneli mi pelnomocnictwo skandal

#9 Guest_Lucy

Guest_Lucy
  • Goście

Napisano 17 czerwiec 2013 - 16:03

witam,jestem po rozwodzie juz 5 lat,oboje z bylym mezem posiadamy takie same prawa co do naszej corki ktora ma 13 lat.od paru lat byly maz przebywa za granica kontakty z corka ograniczaja sie do miesiecznych rozmow telefonicznych trwajacych minute,alimenty placi .dostalam oferte opracy za granice,wlasnie wrocilam z sadu rodzinnego gdzie chcialam zlozyc podanie o pozwolenie na wyjazd dziecka za granice i sie okazuje ze wcale mi tego pozwolenia nie trzeba jako ze corka posiada paszport a miejsce jej zamieszkania jest przy mnie.Juz wczesniej kilka razy wyjezdzalysmy za granice i nikt mnie nigdy nie pytal o zadne zgody jednak myslalam ze wyjazd na stale wiaze sie wlasnie z wydaniem takowej zgody ale sie okazalo ze nie.

#10 Guest_yeti

Guest_yeti
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2013 - 03:49

zabij szmatę

#11 Guest_Lena

Guest_Lena
  • Goście

Napisano 22 maj 2017 - 17:17

Witam mam pytanie....chciałabym wyjechać na dwa miesiące za granicę z dzieckiem...ojciec dziecka nie wyraża zgody...chce syna na połowę wakacji a ja chcę wyjechać na dwa miesiące wakacjii...(mam tam cala rodzine w pl jestem sama)synek ma niecałe 6 lat i nie chce zostać z ojcem tylko wyjechać ze mną na całe wakacje...co w tej sytuacji mam zrobić zostawić zapłakane dziecko z ojcem?

#12 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 24 maj 2017 - 11:40

Witam mam pytanie....chciałabym wyjechać na dwa miesiące za granicę z dzieckiem...ojciec dziecka nie wyraża zgody...chce syna na połowę wakacji a ja chcę wyjechać na dwa miesiące wakacjii...(mam tam cala rodzine w pl jestem sama)synek ma niecałe 6 lat i nie chce zostać z ojcem tylko wyjechać ze mną na całe wakacje...co w tej sytuacji mam zrobić zostawić zapłakane dziecko z ojcem?

Jeśli nie dogadacie się z ojcem, pozostaje Ci tylko sąd.

#13 Guest_Kacha

Guest_Kacha
  • Goście

Napisano 19 czerwiec 2017 - 14:54

Witam, jestem po rozwodzie... dziecko jest pod moją opieką, jednak ojciec ma ustalone widzenia, co jest oczywiste. Teraz wypadła kwestia wakacji i były mąż chce zabrać dziecko do Egiptu na wczasy, na co ja się oczyswiście nie zgadzam, głównie ze względu bezpieczeństwa mojego dziecka. Czy w takim wypadku mam prawo się nie zgodzić, czy wszystko będzie musiał rozstrzygnąć sąd? Na wczasy w Polsce lub krajach europejskich- nie ma problemu, ale Egipt stanowczo nie. Bardzo proszę o odpowiedź i z góry dziękuję

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych