Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wcześniejsza emerytura za pracę w szczególnie szkodliwych warunkach

49 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 670936 postów

Napisano 12 luty 2009 - 14:50

Komentarz do artykułu: Wcześniejsza emerytura za pracę w szczególnie szkodliwych warunkach

#2 Guest_alladyn

Guest_alladyn
  • Goście

Napisano 12 luty 2009 - 14:50

Jednynie co moge napisac to, ze podliczanie lat pracy w warunkach szkodliwych jest niespawiedliwe.Osoba ktora (jak np. moja mama) przez 13.5 roku pracowala w warunkach szkodliwych (i to bardzo szkodliwych) zostala wyslana na rente (chyba wiadomo dlaczego) to jej staz 13.5lat pracy nie bedzie liczony jao szkodliwy, gdyz zgodnie z powyzszym zapisem tzw. urlop dla poratowania zdrowia, nie wlicza sie w staz pracy szkodliwej, mimo iz ratowac zdrowie trzeba bylo wlasnie przez prace w warunkach szkodliwych.Osoby takie jak moja mama u ktorych staz pracy liczony jest w soposob krzywdzacy, pomimo 13.5 lat wypracowanych w warunkach szkodliwych, nie maja szans isc na wczesniejsza emeryture, bo brakuje im 1.5 roku. A co ze z latami ktore tracily zdrowie? Czy tego czasu nie powinno sie jakos liczyc na korzysc? Nie wg naszego rzadu.Mamie po 4 latach trenta zostala odebrana, w poprzedniej pracy jej nie chcieli, szkodliwych lat pracy nikt nie bierze pod uwage (teraz to 13.5 roku zwyklej pracy wg prawa), bo przeciez chorowala (gdyby miala nieszkodliwa prace przez 13.5 roku nie zostala by wyslana na rente dla ratowania zdrowia, ale kogo to obchodzi), i teraz musi blagac ludzi o jakakolwiek prace bo musi pracowac do 60roku zycia. Za grosze, bo nikt nie zatrudni osoby schorowanej i to po 50-tce, zwlaszcza kobiety!Gratuluje ustawodawca.Kobiety zawsze traktowane sa jako gorsza czesc spolecznstwa.Rodza, zeby mial kto placic podatki, ale tego w staz pracy im sie nie liczy, pracuja ciezko jak mezczyzni, ale wywalone na 1.5 roku z pracy z powodoz zdrowotnych zabiera im prawo walki o wczesniejsza emeryture. I tak mimo, iz pracowaly od 14 roku zycia (bo nauke zawodowa takze sie liczy) to musza za grosze zapierdzielac do 60tki.Swietnie. Wiem dlaczego place podatki.

#3 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2009 - 15:32

warunki szkodliwe to co inego niz warunki szczególne !!!!!!!!!!!!

#4 Guest_Marek

Guest_Marek
  • Goście

Napisano 21 październik 2009 - 18:15

W latach 1992

#5 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 04 luty 2010 - 15:41

Pracowałem joko kontroler jakości w wydziale odlewni żeliwa i metali nieżelaznych przez 17 lat. Mam przepracowane 40 lat,ukończone 60 lat życia.Zakład Urządzeń Technicznygh Technoskór w Chełmku nie chce wydać mi świadectwa pracy w warunkach uciążliwych twierdząc,że takie mi nie przysługuje. Co mam robić.

#6 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 31 maj 2011 - 00:12

To są złodzieje na każdym kroku jak kura która grzebie do siebie i to nie tylko z emeryturami dlatego każdego z nich dosięgnie sprawiedliwość!

#7 Guest_Alcest

Guest_Alcest
  • Goście

Napisano 31 maj 2011 - 13:43

W tej nierównej walce warto zgłosić się po pomoc do dobrego specjalisty. Ja osobiście polecam doradców z Breslau Finance Group. Bardzo dobrze opanowali zagadnienia finansowo- prawne, warto się do nich zwrócić po pomoc, bo są w stanie wiele podpowiedzieć. Kontakt na breslaufinance.pl

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 29 marzec 2012 - 12:06

Przepracowałem w warunkach szkodliwych Prawie 19 lat jestem lakiernikiem samochodowym 40 lat pracy wiek 61 lat i nie mogę pojść na wczesniejszą emeryturę, bo wymyślili że do 1998 r trzeba mieś 25 lat pracy brakło mi 4 m-ce. I tak urządziła mnie ta nasza demokracja teraz już chyba nie doczekam emerytury, bo zdrowie już nawala, lakier zrobił swoje i strajki,zomo jestem cały popałowany przez nich, ukrywałem u sebie w domu desydentów Solidarnośći narażając swoją całą rodzinę i co z tego się doczekałem ?????

#9 Guest_znawcawojnydomowej

Guest_znawcawojnydomowej
  • Goście

Napisano 01 maj 2012 - 11:19

Za 24 lata pracy w szkodliwych do 199 roku z wykazu A1983 mam dupem pełna kłaków i apetyt nic poza tym .

#10 Guest_szcześliwa emerytka

Guest_szcześliwa emerytka
  • Goście

Napisano 09 maj 2012 - 00:49

Ja właśnie dostalam wczesniejszą emeryturę,po przepracowaniu 22 lat w ŁWT i nie wiem jak ten pan Gość,ale do 1998 roku musiałam miec 20 lat,szkoda że tak mało zabrakło Panu do tego zeby dostać zasłużoną emeryturę

#11 Guest_karamba1

Guest_karamba1
  • Goście

Napisano 18 wrzesień 2012 - 07:03

jacyś debile nie prawnicy wymyślili rok 1998 niewiem z czego to wzieli przepracowane lata powinny się liczyć a nie jakaś wymyślona data z księżyca.

#12 Guest_zdobnik tadeusz

Guest_zdobnik tadeusz
  • Goście

Napisano 17 październik 2012 - 13:22

Pracowałem 18 lat (do1989 r.)w szczególnych warunkach mam zaświadczenia z zakładów pracy ale zus nie uznał tych dokumentów. Wg. zus są niepoprawne. Zakłady dawno upadły, nie ma możliwości ich poprawienia ale zusu to nie obchodzi. ZUS to banda złodziei, jak płacisz składki to jesteś ok, (ja do2012r.mam 42 lata składkowe) ajak potrzebujesz od nich- to pracuj do śmierci i zdychaj.

#13 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 17 październik 2012 - 13:30

Pracowałem 18 lat (do1989 r.)w szczególnych warunkach mam zaświadczenia z zakładów pracy ale zus nie uznał tych dokumentów. Wg. zus są niepoprawne. Zakłady dawno upadły, nie ma możliwości ich poprawienia ale zusu to nie obchodzi. ZUS to banda złodziei, jak płacisz składki to jesteś ok, (ja do2012r.mam 42 lata składkowe) ajak potrzebujesz od nich- to pracuj do śmierci i zdychaj.

pozostaje sąd pracy i ubezpieczen społeczych

#14 Guest_andrzej

Guest_andrzej
  • Goście

Napisano 21 październik 2012 - 22:13

Czy praca spawacza elektrycznego należy do warunków szkodliwych

#15 Guest_Asia

Guest_Asia
  • Goście

Napisano 29 grudzień 2012 - 11:18

Witam. Mój tata jest w sytuacji gdzie część pracy w warunkach szkodliwych wykonywał na własnym transporcie. Był właścicielem firmy i sam jeździł ciężarówką. Jak każdy kierowca musi robić pauzy i w tym czasie zamiast odpocząć latał po urzędach i załatwiał sprawy związane z firmą. Pod jego nieobecność dokumentami zajmuje się mama. Według ustawy te lata pracy mu się nie liczą. Podanie o wcześniejszą emeryturę może złożyć, lecz od razu został poinformowany że jego podanie zostanie odrzucone. Mam pytanie czy ktoś w podobnej sytuacji próbował załatwić sprawę w sądzie, albo gdzieś wyżej? Pozdrawiam.

#16 Guest_Alicja

Guest_Alicja
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2013 - 20:08

Chodzilam do przyzakladowej szkoly czy wlicza sie ja do lat pracy w warunkach szczegolnych.

#17 Guest_Karol

Guest_Karol
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2013 - 20:43

Mam 55lat ,40lat pracy zawodowej ,20lat pracy w warunkach szkodliwych jako kierowca samochodu powyżej 3,5t (IIFilar OFE) .Kiedy będę mógł przejść na emeryturę?

#18 Guest_alex

Guest_alex
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2013 - 19:33

czy praca w zakładzie produkujacym chemię budowlaną powinna być uznana za pracę w warunkach szkodliwych? dodam iż jest to produkcja sucha ( zapylenie i hałas)

#19 Guest_-praw-ja_jagienka

Guest_-praw-ja_jagienka
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2013 - 21:15

Na str.2 powyższego artykułu ma Pan wykazy A i B, które stanowiska podlegają pod pracę szkodliwą. Chemia budowlana to bardzo szerokie pojęcie, więc musi Pan tam zajrzeć i porównać swoje stanowisko pracy z wykazem.

#20 Guest_Maria

Guest_Maria
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2013 - 09:47

DZIEDOBRY.Mam takie pytanie.Staram sie o emeryture w warunkach szczegolnych i sprawdzajac dokumenty odkrylam ze na karcie przebiegu zatrudnienia sa bledy.Sprawdzilam zwolnienia lekarskie z datami w ligitymacji ubezpieczeniowej w ktorej 13 dat niemam wpisow a20dat nie zgadza sie z iloscia dni chorobowych (od-do)kod 47 tokod zwolnien lekarskich.Co mam zrobic w takiej sytuacji.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych