Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pełnoletnie dziecko nie otrzyma alimentów

427 odpowiedzi w tym temacie

#421 Guest_PRACUŚ

Guest_PRACUŚ
  • Goście

Napisano 07 październik 2017 - 14:11

PŁACENIE ALIMENTÓW NA DOROSŁE JUŻ DZIECKO TO TOTALNA BZDURA zacznijcie cos w tym rzadzie z takim problemem robić

#422 Guest_aLICJA

Guest_aLICJA
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2018 - 09:25

Córka męża w 2016 r. skończyła 18 lat w maju 2017 r. zaczęła pracować zarabia na ręke 1650 zł. stwierdziła że pójdzie na studia ale z pracy nie zrezygnuje Sąd podniósł nam Alimenty do 500 zł pomimo iż mój mąż sam jeden utrzymuje rodzine na ręke dostajemy 2000 zł miesięcznie jest osobą niepełnosprawną i mamy dziecko w wieku 4 lat. Córka mieszka u matki która miesięcznie z podstawowej pracy dostaje 2400 a z umów zleceń od 3000-1000 zł . I proszę powiedzieć czy to normalne że dziecko które jest w stanie się utrzymać ma dostać alimenty bo tak .  

#423 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 27 luty 2018 - 23:08

aLICJO to jest normalne ponieważ Twój mąż mógł pomyśleć 20 lat temu co robi i się zabezpieczyć

#424 Guest_tomi

Guest_tomi
  • Goście

Napisano 31 marzec 2018 - 15:13

aLICJO to nie jest normalne to jest po prostu pasożytnictwo , normalne dziecko pewnie by wiedziało że tata nie jest za bogaty a ja jestem dorosła i sama muszę zacząć się utrzymywać , tata jak będzie chciał i mógł to sam mi coś da

#425 Guest_Antek

Guest_Antek
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2018 - 07:07

Alimenty to obowiązek ale też utrapienie wielu ludzi. Miałem to nieszczęście, że nieślubnego syna urodziła mi kobieta chciwa na pieniądze. Przez 21 lat płaciłem alimenty w wysokości 1/3 swoich dochodów i dbałem o syna. Matce syna jednak zawsze było mało i robiła wszystko aby pod byle pretekstem wymusić ode mnie coraz więcej i więcej. Kiedy obowiązek alimentacyjny już wygasł, ona nadal dopominała się o pieniadze. Przyszedł czas, że syn ożenił się i został ojcem. Myślałem, że śnię kiedy dostałem telefon od matki mojego syna z sugestią abym wysyłał pieniądze dla wnuka. Nie było mowy o tym abym wnuka poznał, odwiedził czy też mógł zabrać go do siebie na święta lub ferie. Chodziło tylko o pieniądze! Tego już nie zniosłem, tym bardziej że w międzyczasie ożeniłem się, i kategorycznie odmówiłem finansowania. Zaczęło się piekło. Matka mojego syna zaczęła ubliżać mnie i mojej żonie a dzieci mojej żony nazywać bachorami. Moja żona była wdową z czwórką dzieci, własnych dzieci nie mamy gdyż okazało się, że dzieci mieć nie mogę. Moja była partnerka zaczęła szczuć przeciwko mnie i mojej rodzinie syna i wnuka. Obecnie syn zerwał ze mną wszelkie kontakty a wnuka odwiedzam sporadycznie i to tylko wtedy kiedy bardzo nalegam i wręcz wymuszę spotkanie. Taką zapłatę i nagrodę dostałem za swoje uczucia, usynowienie syna i wieloletnie alimenty oraz inne świadczenia materialne.

#426 Guest_muniek62

Guest_muniek62
  • Goście

Napisano 19 październik 2018 - 18:01

dzpojęcie istoty ludzkiej dziecka określa ustawa o Rzeczniku Praw dziecka , obowiązku alimentacyjnego w Polsce nie ma, art 133 p3 krio jest trwalą przeszkoda prawną do prowadzenia egzekucji komorniczej, jeśli istnieje prawo do uchylania,to w jakim kodeksie jest prawo do zasądzania ,art 135 krio reguluje obowiązki na dorosłe dziecko , w polsce jest ameryka tyko ją odkryjcie

#427 Guest_muniek62

Guest_muniek62
  • Goście

Napisano 28 luty 2019 - 20:20

na dorosłe dzieci płaci się alimenty ,na ile wyrazimy zgodę ,i dopilnujemy aby był wpis w protokóle sprawy,sąd nie może ustalać alimentów w górnrj granicy na dorosłego,lecz tyle , ile wyrazi zgodę rodzic ,bo po między art. 133,p3 kri a obowiązkiem alimentacji dorosłego nie ma zadnej sorzeczności prawnej jak wam wmawiają mecenasi i sedziowie ,sędzia ,który wyda klauzulę wykonalności wpbrew woli rodzica przekracza uprawnienia art.231 kpk.

#428 Guest_Stefan

Guest_Stefan
  • Goście

Napisano 20 kwiecień 2019 - 22:05

opłata sądowa od wniesienia sprawy-5% od wartości alimentów za rok( w zależności od kwoty)=przykładowo-5% z 12x500zł=300 zł.Dodatkowo płaci się adwokatowi za pełnomocnictwo i napisanie pozwu.Mniej więcej razem jest to ok 3000zł.Przynajmniej nas tyle to wyniosło-stawki adwokatów są różne w zależności od miasta, tak wiec jest to kwota orientacyjna.

Do sądu I instancji nie ma konieczności brać adwokata. Pozew o wygaśnięcie obowiązku alimentacyjnego można napisać samemu. Córka 20 lat, dwa razy zawaliła szkołę pomaturalną, na pierwsze wezwanie się nie stawiła (wezwanie odebrane przez domownika). Za miesiąc odbyło się pierwsze posiedzenie, córki nie było -podwójne awizo nieodebrane czyli "powiadomiona prawidłowo". Sąd sam po nr pesel ustalił jej adres. Nic nie musiałem nawet mówić, po 5 minutach sędzia ogłosił wyrok. Koszt żaden, zasądzono od niej zwrot opłaty sądowej. Dwukrotna obecność w sądzie rejonowym i wszystko.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych