Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pełnoletnie dziecko nie otrzyma alimentów

429 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671847 postów

Napisano 16 styczeń 2009 - 15:22

Komentarz do artykułu: Pełnoletnie dziecko nie otrzyma alimentów

#2 Guest_henryk

Guest_henryk
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2009 - 15:22

To naprawdę byłoby dobre.Ter4az płaci się nawet na narkomana jak jest cwany.Dziecku zawsze trzeba pomóc ale z rozsądkiem.

#3 Guest_sisi

Guest_sisi
  • Goście

Napisano 24 luty 2009 - 13:04

Ja też jestem za tym żeby obowiązek płacenia alimentów przestał obowiązywać z dniem kiedy dziecko ukończy 18 lat zwłaszcza kiedy nie chce się uczyć.

#4 Guest_Ula

Guest_Ula
  • Goście

Napisano 27 luty 2009 - 13:49

Są mamy które celowo każą dzieci iść do zawodówki potem wieczorowo do szkoły średniej i do pracy . Same biorą alimenty bo potem studia. Mam koleżankę która tak postępuje z dziećmi to już drugie z kolei najpierw córka uczyła się i utrzymywała sama dokłada jeszcze matce na życie teraz czyni to samo jej 20 letni syn. Dzieciaki z alimentów nie widzą grosza nie raz byłam swiadkiem awantur. Ojciec zadłużony po uszy na chorujący na rencie. Kolezanka przepracowała mając 49 lat 4 lata realnie reszta to macieżyńskie i wychowawcze. Z kawalerki zamieniła mieszkanie na 64m m4 własnościowe . 1000 złotych alimentów plus wszystko co można wyciągnąć od państwa i od dzieci i byłego męża. Żyje jak pączek w maśle ten dochód jej pozwala na samochód kosmetyczkę i fryzjera. Dla przykładu były mąż zostawiają jej mieszkanie po rozwodzie obecnie mieszka w baraku socjalnym nie raz słyszę drwiny na ten temat... Cóż można i tak ...

#5 Guest_Asia

Guest_Asia
  • Goście

Napisano 27 luty 2009 - 13:53

to może być prawda ponieważ moja mama otrzymywała na mnie alimenty od ojca do ukończenia prze ze mnie 24 roku życia, od ukończenia prze ze mnie szkoły średniej ojciec przestał podobno płacić... dowiedziałam się prawdy niedawno kiedy potrzebowałam pomocy i właśnie jego poprosiłam o pomoc.

#6 Guest_Meryl

Guest_Meryl
  • Goście

Napisano 28 luty 2009 - 00:34

Co za biedni ci ojcowie, muszą płacić a przecież najlepiej byłoby zrobić swoje i mieć wszystko z głowy, zwłaszcza matkę swoich dzieci. Niech sobie radzi. Sama sobie winna.

#7 Guest_prawnick

Guest_prawnick
  • Goście

Napisano 01 marzec 2009 - 14:45

Meryl tu nie chodzi o tych ojców którzy się uchylają od płacenia a o sytuacje które się rzeczywiście zdażają czyli wyłudzanie pieniędzy przez drugą stronę na rzecz dzieci które z tego nie korzystają Przeczytaj dokładnie posty poprzednie a potem się wypowiadaj.Obowiązek alimentacyjny dotyczy dzieci i ustawa ta ma na myśli zaspokojenie w miarę najlepszej sytuacji bytowej jak i moralnej dziecka.Ty widocznie należysz do tych co wyłudzają dlatego z góry piszesz o ojcach.Czy dziecko które jest pełnoletnie i pobiera alimenty które wydaje np. na narkotyki jest zgodne z ustawą która mówi o zaspokojeniu potrzeb? czy raczej umożliwianiu wolnego kopania sobie dołka na trumne w myśl interpretowaniu przez ciebie ustawy o obowiązku alimentacyjnym

#8 Guest_copakabana

Guest_copakabana
  • Goście

Napisano 01 marzec 2009 - 21:03

a jak to rozgraniczyc?ktore dziecko szasta pieniedzmi i wykorzystuje a ktore nie?jak skonstruowac taka ustawe?a po drugie,zauwazmy,ze gdy rodzina jest pelna rodzice pomagaja jesli tylko moga swojemu dziecku czu ma on 20,30,40 lat.a tu pokazuje sie ze te alimenty na dziecko to naprawde jest przykry obowiazek i tylko obciazeni obowiazkiem alimentacyjnym z niecierpliwoscia
oczekuja pelnoletnosci,doroslosci,samodzielnosci swojego dziecka.ja nie mowie o dzieciakach,ktore faktycznie pogubily sie w swoim zyciu,maja problemy ze soba,swiatem,niemoralne by bylo to gdyby rodzice ulatwiali degradacje dziecka poprzez dostarczanie pieniedzy na np.uzywki,hazard.ale tez nie mozna przyzwolic by osoby obciazone obowiazkiem alimentacyjnym umyly sie od wszystkiego gdy dzieciak osiagnie 18 lat.a potem co?ma rzucic szkole bo bedzie musial isc do pracy zeby miec na utrzymanie?ciekawa jestem czy dzieci w nowych zwiazkach tych ojcow,gdy beda mialy 18 lat pozbawione beda utrzymania bbo przeciez sa dorosle!chyba nie.

#9 Guest_prawnick

Guest_prawnick
  • Goście

Napisano 02 marzec 2009 - 11:54

Wychowanie dziecka w całości obowiązuje jedno i drugi z rodziców bez względu na to czy żyją razem czy też nie.Również bez względu na wiek dziecko w miarę uzasadnionych potrzeb powinno od rodziców otrzymać pomoc.Jednak tutaj został poruszony inny problem który dzisiaj nie jest rzadkością.Niedopuszczalne jest zatajanie przed dzieckiem pobieranie alimentów na jego rzecz czy pobieranie alimentów przez pełnoletniego i wydawanie na cele które nie są jego uzasadnioną potrzebą.Niestety takie problemy są efektem niedojrzałości i braku odpowiedzialności za strony jednego lub obojga rodziców.Wśród rodziców którzy działają na rzecz dobra dziecka takich problemów nie ma!Jeszcze raz podkreślam że tu został poruszony inny problem a ustawa ma na myśli uchylenie alimentów na pełnoletniego tylko w określonych przypadkach

#10 Guest_copakabana

Guest_copakabana
  • Goście

Napisano 02 marzec 2009 - 11:56

JESLI TAK TO BEDZIE UCZCIWIE.:)

#11 Guest_mysz_33

Guest_mysz_33
  • Goście

Napisano 03 marzec 2009 - 10:41

Witam!
A co jeśli nie ma się kontaktu z dzieckiem, nie można zweryfikować czy się uczy, czy nie?
Mój mąż płaci na 19 latka alimenty i nie wie czy ten pracuje czy nie. Jak to sprawdzić, może pomożecie? Oczywiście alimenty płaci do rąk matki.....

#12 Guest_prawnick

Guest_prawnick
  • Goście

Napisano 03 marzec 2009 - 13:59

Obowiązek alimentacyjny nie jest związany z edukacją ani pełnoletnością- a tylko z faktem czy dziecko jest w stanie się samo utrzymać.

#13 Guest_mysz_33

Guest_mysz_33
  • Goście

Napisano 04 marzec 2009 - 10:24

Ale jak sprawdzić czy dziecko jest w stanie się utrzymać, skoro nie odbiera telefonów i nie ma z nim żadnego kontaktu? Czy należy założyć sprawę w sądzie? A jeśli tak, to o co sąd prosić?

#14 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 09 marzec 2009 - 14:16

A mój płaci na 22 letnią córkę.Nie chciała nazwiska ojca przejęła ojczyma,nie chce go znać,ale chce kasy!Kiedyś pełnoletność oznaczała samodzielność i odpowiedzialność za własne życie.Nie oszukujmy się,ale dzisiejsza młodzież nie jest skora do pracy,lepiej coś wyrwać o starych.

#15 Guest_mysz_33

Guest_mysz_33
  • Goście

Napisano 09 marzec 2009 - 15:47

No to można płacić na nierobów i jest się bezsilnym?

#16 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 09 marzec 2009 - 21:27

http://isip.sejm.gov...D19640059Lj.pdf

aRT.133

#17 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 10 marzec 2009 - 09:47

nie zależy od nauki? mojej córce sąd odebrał alimenty, bo ma rentę socjalną i znaczny stopień niepełnosprawności, ale się nie uczy /nie przstąpiła do matury z uwagi na stan zdrowia, zdaje w tym roku, ale to sądu nie obchodziło/ tatuś został zwolniony z alimentów

#18 Guest_ryba_77

Guest_ryba_77
  • Goście

Napisano 10 marzec 2009 - 23:59

został zwolniony chyba dlatego że córka ma teraz dochód i za tą kwotę jest w stanie się utrzymać, bo mając rentę zdrowotną i dofinansowanie w związku ze znacznym stopniem niepełnosprawności ma ok 600zł więc dla sądu to kwota wystarczająca
w każdym bądź razie życzę powrotu do zdrowia dla córki:)

#19 Guest_gosc

Guest_gosc
  • Goście

Napisano 12 marzec 2009 - 05:19

ja płace alimenty na pasierba 650zl.ktory jest wiezieniu.Wczoraj na roozprawie sad rodzinny podwyszyl mi alimenty do 750zl uzasadniajac to ze niejest sie sam utrzymac

#20 Guest_Mirek R

Guest_Mirek R
  • Goście

Napisano 12 marzec 2009 - 07:02

Płacę regularnie alimenty, syn jest już pełnoletni uczy się w szkole średniej w systemie zaocznym byc może pracuje i tu mam pytanie czy w tym układzie jeszcze muszę dalej płacic ?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych