Skocz do zawartości

Zdjęcie

Usługi dentystyczne też można reklamować

43 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 670936 postów

Napisano 29 grudzień 2008 - 21:14

Komentarz do artykułu: Usługi dentystyczne też można reklamować

#2 Guest_Jucha27

Guest_Jucha27
  • Goście

Napisano 29 grudzień 2008 - 21:14

niedawno sciagnelam aparat dentystyczny nie jestem jednak zadowolona, z jednej strony moje zeby nie sa idealnie rowne a przeciez o to chodzilo chcialabym sie dowiedziec czy moge zreklamowac taka usluge i jak?... i na co moge liczyc?

#3 Guest_ekspert

Guest_ekspert
  • Goście

Napisano 31 grudzień 2008 - 00:46

Jest to nieco bardziej skomplikowana sprawa, ponieważ wynik "prostowania" zębów zależy od nich samych.

Istnieje pewien problem:
Usługa została wykonana poprawnie - przyniosła skutek, jednak nie całkowity.

Oczywiście można próbować dochodzić do swoich racji, jednak jest to nietypowa reklamacja.

#4 Guest_Jucha27

Guest_Jucha27
  • Goście

Napisano 01 styczeń 2009 - 20:02

dodam ze ta usluge zapalcilam 4.800 euro dlatego tym bardziej mnie to zlosci bo za takie pieniadze powinno byc idealnie
moglabym zadac zwrotu jakis pieniedzy?

#5 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 13 kwiecień 2009 - 17:46

Witam. 6 stycznia 09 zgłosiłam się do stomatologa( który prowadzi własną pracownię protetyczną) w celu wymiany 9-cio letnich koron porcelanowych przednich zębów(cofnięcie się dziąseł i odsłonięcie metalu korony)na nowe, wymiany protezy szkieletowej na protezę bezklamrową oraz nowe podścielenie protezy szkieletowej dolnej.Wspomniałam, że bardzo zależy mi na estetyce.
Po prawie dwóch miesiącach przymiarek metalu itd.okazało się że doktor wykonał zupełnie inną konstrukcję protezy.Na wszystkie moje wcześniej zeszlifowane zęby
miałam mieć założone srebrne kapturki a na nie zakładane wszystkie górne zęby połączone ze sobą.Doznałam szoku na ich widok i kategorycznie odmówiłam ich przyjęcia. Pan doktor był zły i powiedział żebym poszukała sobie innego dentysty. Nie wiedziałam gdzie mam iść i poprosiłam go żeby zrobił mi zęby takie o jakie prosiłam. Zgodził się. Po ok.5 tyg. i następnych wyciskach i przymiarkach podczas których w małym lusterku trzymanym w dłoni nie zauważyłam nic szczególnie niedobrego nareszcie przyszło do odbioru zębów( 09.04.2009). Zostały założone bez cementu(co chwilę któryś spadał) pan doktor zapytał czy mogą być. Wydawały mi się dziwne ale on mówił, że inaczej to będzie wyglądało kiedy zostaną zacementowane.Sprawdził jeszcze styczność góry z dołem. minimalnie jej nie było w tylnych zębach ale to podobno ma się ułożyć.I zostały zacementowane. Zapłaciłam 6.780 zł. Podpisałam odbiór i wyszłam.Szoku doznałam kiedy wsiadłam do windy i spojrzałam z daleka w duże lustro. Okazało się że począwszy od dwójki w lewą stronę moje zęby są odchylone na zewnątrz (korony i zęby w szkieletówce) a z prawej strony od dwójki zęby są dużo drobniejsze i wyraźnie krótsze co powoduje bardzo widoczą asymetrię.Kiedy przyszłam na drugi dzień i powiedziałam mu o swoich wątpliwościach i poprosiłam o korektę pan doktor w nerwach powiedział że ponieważ mam dolną lewą trójkę(kieł) wysuniętą do przodu to muszę mieć górne zęby krzywe, a z prawej strony dopasował długość zębów do dolnej szczęki żeby się stykały. a przecież podścielenie dolnej protezy robił w tym samym czasie a wogóle jest to już druga praca, ma mnie dość i napewno on już nic przy tych zębach robił nie będzie. Ja od tamtego dnia nie mogę się pogodzić z faktem, że zapłaciłam tyle pieniędzy i cierpię z powodów estetycznych. Unikam ludzi, nie śpię po nocach mam na tle stresu wysokie ciśnienie. Boje się że przepłacę moje zęby zdrowiem. Błagam proszę mi poradzić co robić, czy mogę złożyć reklamację. Nadmieniam że podpisałam kartę przebiegu leczenia nie mam odrębnej umowy.Posiadam również KP na zapłaconą kwotę.Proszę o szybką odpowiedź.

#6 Guest_hankachwalek

Guest_hankachwalek
  • Goście

Napisano 13 kwiecień 2009 - 18:01

Jeszcze zacytuję słowa doktora:Zęby to nie biżuteria one mają gryźć a wygląd nie jest najważniejszy.

#7 Guest_O

Guest_O
  • Goście

Napisano 14 kwiecień 2009 - 14:22

A ja mam pytanie: Jeżeli miała założoną plombę, która wypadła i reklamuję usługę to czy muszę sama płacić za znieczulenie czy też wchodzi to w reklamację (przy zakładaniu plomby je wykupiłam)?

#8 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 05 maj 2009 - 09:24

Skoro Klient płaci to ma prawo wymagać! Owszem zęby mają gryźć, ale Klient płaci też za estetykę!

#9 Guest_abet

Guest_abet
  • Goście

Napisano 17 maj 2009 - 13:56

Witam! Proszę o poradę w związku z nastpującą sytuacją: jestem w trakcie leczenia kanałowego, tzw. trucie zęba trwało 5 tygodni, od wypełnienia kanałów do założenia plomby kolejne 3 tygodnie. W między czasie na dwa tygodnie przed zakończeniem leczenia kawałek zęba się odłamał. Proszę o informajcę czy może to być podstawą do reklamacji usługi, której wykonanie w mojej ocenie jest zbyt długie?

#10 Guest_bronskik

Guest_bronskik
  • Goście

Napisano 02 lipiec 2009 - 16:05

Jakis czas temu dentysta zrobil mi mostek dentystyczny. most byl zle dopasowany, byl za wysoki w zgryzie.
lekarz powiedzial mi ze most trzeba bedzie zdjac i wykonac od nowa.
powiedzial ze muszie pokryc koszta zdjecia mostu, zatrucia zebow, wypelnienia ich spejcalna pasta i wykonaniem zdjec rentgenowskich. calosc ma wyniesc ok 500zl.
lekarz zeszlifowal mi dolne zeby, chcialbym zeby mi je teraz odbudowal.
czy to ja powinienem ponioscic te wszystkie koszta??

#11 Guest_Ania

Guest_Ania
  • Goście

Napisano 16 lipiec 2010 - 18:59

niedawno naprawiałam protezkę dentystyczną częściową do naprawy doszło w środę a następnie ona po raz drugi pękła w piątek. Protetyk zainkasował ode mnie za obie usługi. Czy jest to zgodne z prawami konsumenta? Czy tego typu usługi podlegają jakiejkolwiek gwarancji?

#12 Guest_fenix26

Guest_fenix26
  • Goście

Napisano 31 sierpień 2010 - 22:29

może mało kto wie ale tutaj można skorzystać z prawa do reklamacji czyli 14 dni od wykonania i dentysta za bardzo nie ma co fikać gdyż można żądać zwrotu kosztów bo w końcu to nie kosztowało 10 złoty. Poza tym gościu czuje się bezkarny i ciekawe ile tak zębów popsuł o nerwach nie wspomnę lepiej iść do kliniki zrobić przy fachowej usłudze jak np www.candeo.pl elegancka klinika a nie ktoś kto eksperymentuje i potem strach się uśmiechnąć

#13 Guest_zwiadowca

Guest_zwiadowca
  • Goście

Napisano 12 wrzesień 2010 - 20:24

Ogólnie to uważam, że zawsze jeśli chodzi o tego typu zabiegi to warto zapoznać się z kilkoma opiniami a przede wszystkim poczytać o referencjach i doświadczeniu kliniki. Często kierujemy się ceną a tak na prawdę liczy się zdrowie. Ja natomiast polecam klinike www.candeo.pl

#14 Guest_Lubię

Guest_Lubię
  • Goście

Napisano 06 maj 2011 - 12:53

takie artykuły zero podstaw prawnych - skąd ci biedni ludzie rurku mają wiedzieć jak dochodzić swoich praw?

#15 Guest_Rafał

Guest_Rafał
  • Goście

Napisano 23 maj 2011 - 21:48

Witam!
Ostatnia sytuacja: na konsultacji dentysta podał kwotę leczenia około 2000 zł plus minus wiadomo. W trakcie leczenia okazało się że koszt leczenia osiągnie 3000 zł. ? Nie ma żadnych umów, nagrań czy czegoś podobnego. Czy można się jakoś wybronić z takiej sytuacji. Leczenie jest na tyle zaawansowane , że należy je skończyć.

#16 Guest_efta słupsk

Guest_efta słupsk
  • Goście

Napisano 04 grudzień 2011 - 13:47

BARDZO WAŻNY PROBLEM _ mam teraz też taki problem - przez 15 lat prywatnie leczył mi zęby 1- stom, teraz okazało się (pantogram) _np: korona za duża = pod zrobił się ubytek w kości, plomby z nawisami, po leczkanałowym gutaperka m. korzeniami- powstał ropień na RTG widoczny już w 2008 ( ale lek. nic mi nie powiedział), w 2011 korzenie pływały w ropie ząb trzeba było usunąć! plomba "zawieszona" a w korzeniu pustka , stom. wyrwał 4 zęby z góry, miał być jakiś rozległy ropień, którego nie było! szybko chciał wstawić tam mostek za ok. 4,5 - 6,00 tys, dałem zrobić mu tylko protezę nylon/ ok. 1000 zł - która spada i uciska, ma "wielkie zęby" !.
Leczenie było zawsze na tzw. Gębę / bez podpisywania umów, nie dałem zgody na usunięcie 4 zębów (tylko na jeden). Lekarz Stom. nie ma kompletnej kartoteki. NIGDY nie wystawiał rachunków ( mam tylko teraz rach. za protezę bardzo marudził ! ale dał !,KILKA razy rozmawiałam ze stom, bez sukcesów _ napisałem REKLAMACJE- czekam ?????? Naprawy tego "partactwa" będą kosztować minimum ok. 10- 15 tys !

#17 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2012 - 13:02

Witam. 6 stycznia 09 zgłosiłam się do stomatologa( który prowadzi własną pracownię protetyczną) w celu wymiany 9-cio letnich koron porcelanowych przednich zębów(cofnięcie się dziąseł i odsłonięcie metalu korony)na nowe, wymiany protezy szkieletowej na protezę bezklamrową oraz nowe podścielenie protezy szkieletowej dolnej.Wspomniałam, że bardzo zależy mi na estetyce.
Po prawie dwóch miesiącach przymiarek metalu itd.okazało się że doktor wykonał zupełnie inną konstrukcję protezy.Na wszystkie moje wcześniej zeszlifowane zęby
miałam mieć założone srebrne kapturki a na nie zakładane wszystkie górne zęby połączone ze sobą.Doznałam szoku na ich widok i kategorycznie odmówiłam ich przyjęcia. Pan doktor był zły i powiedział żebym poszukała sobie innego dentysty. Nie wiedziałam gdzie mam iść i poprosiłam go żeby zrobił mi zęby takie o jakie prosiłam. Zgodził się. Po ok.5 tyg. i następnych wyciskach i przymiarkach podczas których w małym lusterku trzymanym w dłoni nie zauważyłam nic szczególnie niedobrego nareszcie przyszło do odbioru zębów( 09.04.2009). Zostały założone bez cementu(co chwilę któryś spadał) pan doktor zapytał czy mogą być. Wydawały mi się dziwne ale on mówił, że inaczej to będzie wyglądało kiedy zostaną zacementowane.Sprawdził jeszcze styczność góry z dołem. minimalnie jej nie było w tylnych zębach ale to podobno ma się ułożyć.I zostały zacementowane. Zapłaciłam 6.780 zł. Podpisałam odbiór i wyszłam.Szoku doznałam kiedy wsiadłam do windy i spojrzałam z daleka w duże lustro. Okazało się że począwszy od dwójki w lewą stronę moje zęby są odchylone na zewnątrz (korony i zęby w szkieletówce) a z prawej strony od dwójki zęby są dużo drobniejsze i wyraźnie krótsze co powoduje bardzo widoczą asymetrię.Kiedy przyszłam na drugi dzień i powiedziałam mu o swoich wątpliwościach i poprosiłam o korektę pan doktor w nerwach powiedział że ponieważ mam dolną lewą trójkę(kieł) wysuniętą do przodu to muszę mieć górne zęby krzywe, a z prawej strony dopasował długość zębów do dolnej szczęki żeby się stykały. a przecież podścielenie dolnej protezy robił w tym samym czasie a wogóle jest to już druga praca, ma mnie dość i napewno on już nic przy tych zębach robił nie będzie. Ja od tamtego dnia nie mogę się pogodzić z faktem, że zapłaciłam tyle pieniędzy i cierpię z powodów estetycznych. Unikam ludzi, nie śpię po nocach mam na tle stresu wysokie ciśnienie. Boje się że przepłacę moje zęby zdrowiem. Błagam proszę mi poradzić co robić, czy mogę złożyć reklamację. Nadmieniam że podpisałam kartę przebiegu leczenia nie mam odrębnej umowy.Posiadam również KP na zapłaconą kwotę.Proszę o szybką odpowiedź.

#18 Guest_Kamil

Guest_Kamil
  • Goście

Napisano 21 kwiecień 2012 - 02:15

Witaj,
odnośnie koron; ja też mam problem. Mianowicie miałem je wykonane 8 lat temu i teraz okazało się, że przez ten cały okres korony uciskały zęby i teraz mam duży problem - przewlekłe zapalenie dziąseł i na dodatek ubytek w kości. Jestem zmuszony wymienić korony na nowe już teraz bo za niedługo będę mógł tylko nosić protezę.. koszt 13000 zł. Mam wszystkie rachunki i zamierzam ich podać do sądu. Na razie zbieram informacje.. Jeśli chodzi o Ciebie, od razu skontaktuj się z prawnikiem/ doradcą bo ten partacz pewnie Ci to źle założył a to może doprowadzić do tego samego co ja mam - czerone, krwawiące, rozpulchnione dziąsła itp... Lepiej działać od razu.. Jak masz jakieś pytania to napisz: kamix83(małpa)pocztakropkaFM, Pozdrawiam

#19 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 06 czerwiec 2013 - 20:45

Mam pewien problem.Poniewaz miałam leczenie kanałowe, które nie zostało skończone z powodu zbyt silnego krwawienia i podrażnienia dziąsła. Moja Pani Stomatolog kazała przyjść za tydzień na dokończenie(zaplombowanie) jednak ja w pilnych okolicznościach musiałam wyjechać. Pierwsza wizyta miała miejsce w sierpniu a dopiero wróciłam zapłaciłam całośc nic nie było na NFZ więc moje pytanie czy po takiem czasie na podstawie paragonów są oni w stanie nieodpłatnie zrobić mi tego zęba? Proszę o bardzo szybka odpowiedz. z góry Dziekuje.;)

#20 Guest_Nina

Guest_Nina
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2014 - 17:52

Córka miałą leczony ząb mleczny, lekarz dentysta w trakcie 3 wizyt nie był w stanie sobie poradzic z pacjentka na fotelu, pod koniec wizyty mocno juz zdenerwowany wziął wypełnienie tymczasowe i byle jak, bez oczyszcenia miejsca borowania i bez jego wysuszenia załozył wypełnienie, przy czym córka wyszła z gabinetu cała brudna od resztek wypełnienia, a w jamie ustnej miałą całą mase kawałków pokruszonej plomby. Po wizycie udałam sie bezpośrednio do osoby nadzorującej placówkę gdzie usłyszałam, że w zasadzie nie moga mi pomóc, bo: uważają,że wypełnienie założone jest prawidłowo, mimo, że było ząłożone byle jak, jest nierówne i zachodzi na kolejny ząb, 4 wizyty z jednym zębem uważają za normę; ponadto wystawili rachunek za znieczulenie, które de facto nie zostało zastosowane, a za wypełnienie nie. Poradzili mi, żeby umówić się na kolejna wizytę, kiedy akurat Panu dentyście będzie pasowało lub iść załatwić sprawe w innym miejscu. Co robić?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych