Skocz do zawartości

wniesienie wadium za wykonawcę

wróć do serwisu Sektor Publiczny 6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Elwira

Guest_Elwira
  • Goście

Napisano 11 czerwiec 2012 - 14:23

Może ktoś się orientuje, czy możliwe jest wniesienie wadium przez inną osobę w imieniu wykonawcy startującego w przetargu?

#2 Agnieszka

Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3608 postów

Napisano 11 czerwiec 2012 - 14:29

Przeciez to nie ma znaczenia kto wniósł wadium (fizycznie) byle w tytule było podane od kogo i czego dotyczy.Nikt nie ma mozliwosci sprawdzenia czy pieniądze są Kowalskiego czy Zielinskiego

#3 Barbara

Barbara

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1020 postów

Napisano 11 czerwiec 2012 - 19:58

O gwarancjach bankowych, ubezpieczeniowych i poręczeniach słyszałam, ale o wniesieniu wadium w pieniądzu przez osobę trzecią nie. Nie wiem czy to by przeszło w przetargu publicznym.

#4 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13699 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 11 czerwiec 2012 - 20:42

"wniesienie wadium przez inną osobę" - tzn. wpłata gotówką z danymi firmy startującej w przetargu, czy przelew z konta obcej osoby ?

#5 Agnieszka

Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3608 postów

Napisano 12 czerwiec 2012 - 06:50

Osoba trzecia może wpłacić wadium, jednak aby było zaznaczone w imieniu kogo aby Zamawiający nie miał żadnych wątpliwości.ustawa o zamówieniach publicznych "mówi" że wadium ma być wniesione, a nie żąda przedstawiania dowodów że X napewno osobiście wpłacał.Nie rozumiem co Barbara masz na mysli pisząc "czy to by przeszło w przetargu publicznym" przecież pieniądz na koncie będzie od właściwego startującego w przetargu.Nikt tak naprawdę nie wie kto fizycznie wpłacał, liczą się namiary adresata

#6 Barbara

Barbara

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1020 postów

Napisano 12 czerwiec 2012 - 08:05

Być możeDołączona grafika , dlatego napisałam, że nie wiem.

#7 duma

duma

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 20 czerwiec 2012 - 14:41

Wyrok KIO z 10 stycznia 2012 r. (sygn. akt KIO 2793/11)mówi, że okoliczność, kto jest podmiotem wnoszącym wadium, nie ma znaczenia dla skuteczności zabezpieczenia wadialnego – o ile tylko skutecznie zabezpiecza wykonanie zamówienia.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych