Skocz do zawartości


potracenia na komornika z umowy zlecenie


wróć do serwisu Kadry 176 odpowiedzi w tym temacie

#41 Guest_Przemek

Guest_Przemek
  • Goście

Napisano 18 marzec 2009 - 19:52

przepraszam,chodzi oczywiście o umowe zlecenie...proszę o odp

#42 Guest_Bea

Guest_Bea
  • Goście

Napisano 19 marzec 2009 - 10:47

Ajakibs,nie ma jeszcze zajęcia komorniczego.Pytałam tak na "zaś". Umowa cywilnoprawna o świadczenie usług jest moim jedynym źródłem dochodu- nie liczę renty ,którą pobieram na syna, tego chyba nie może zająć? Istnieje jeszcze jedna kwestia. mam męża, który pracuje na umowę o pracę. Czy jedyne źródło dochodu to jest to , które ja osiągam? Będę wdzięczna za odp.

#43 Guest_aniaP

Guest_aniaP
  • Goście

Napisano 19 marzec 2009 - 10:53

skrót UiPP- to publikacja "Ubezpieczenia i prawo pracy"

#44 Guest_johnka

Guest_johnka
  • Goście

Napisano 25 marzec 2009 - 17:44

Przepisy Kodeksu pracy w zakresie ochrony egzekucji wynagrodzenia z tytułu umowy zlecenia dotyczą jedynie wysokości potrącanych kwot, natomiast nie znajdą tu zastosowania przepisy dotyczące kwoty wolnej od potrąceń (art. 871 Kodeksu pracy). Kodeks pracy określa tę kwotę jako kwotę minimalnego wynagrodzenia za pracę. W umowach cywilnoprawnych ten wskaźnik nie może mieć zatem zastosowania, gdyż dotyczy on tylko umów wynikających ze stosunku pracy.

#45 Guest_misia

Guest_misia
  • Goście

Napisano 30 marzec 2009 - 17:32

witam! Ja mam taką sytuację pracuję w dwóch firmach, w jednej na umowę o pracę, a w drugiej na umowę zlecenie.Do obu tych firm komornik wysłał zajęcie wynagrodzenia. W żadnej z tych firm moje wynagrodzenie nie przekracza najniższego wynagrodzenia, czy zatem nie można mi nic potącić? Nie są to potrącenia alimentacyjne.Co mam zrobić?

#46 Guest_Arturk

Guest_Arturk
  • Goście

Napisano 16 kwiecień 2009 - 00:16

witam. mam pytanie i proszę o fachową poradę co mam robić. Jestem zatrudniony na umowę zlecenie jest to jedyny mój dochód właśnie komornik zajął mi całe pobory z tytułu zalęgłych alimentów mam kredyty w banku zostałem bez środków do życia nie mam na nic moja ex żona podstępnie mnie wymeldowała nawet nie mam stałego pobytu zamieszkania tułam się po kolegach Nadmieniam że alimenty płaciłem regularnie tylko w mniejszej kwocie niż mi zasądzono, proszę mi odpowiedzieć czy komornik zajął mi prawnie moje całe wynagrodzenie jestem na skraju rozpaczy mam wszystkiego dość nie mam żadnej pomocy nie wiem jak długo ja jeszcze tak pociągnę będę wdzięczny za jakąś poradę artur

#47 Guest_Przemek

Guest_Przemek
  • Goście

Napisano 06 czerwiec 2009 - 01:05

Arturk napisz mi całą sytuację w jakiej się znajdujesz,postaram Ci się pomóc,podaję maila witkes34@interia.pl.Pozdrawiam.Przemek.

#48 Guest_mm

Guest_mm
  • Goście

Napisano 06 czerwiec 2009 - 20:47

Przemek,chyba Artur poradził sobie :()

#49 Guest_czarna

Guest_czarna
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2009 - 17:14

witam mam pytanie własnie komornik wysłał pismo do mnie i do zakładu pracy o zajeciu mi połowy wynagrodzenia pracuje na umowe zlecenie czy komornik ma prawo zabrac mi cała pensje i czy jak pracuje w jeszcze jednej firmie ale jako pracownik tymczasowy czy ma prawo tez mi zajac ta pensje prosze o pomoc dziekuje

#50 Guest_chili

Guest_chili
  • Goście

Napisano 29 czerwiec 2009 - 12:37

ja miałam podobną sytuacje jak kadrowa. Dostałam pismo o zajęciu wynagrodzenia o pracę odpisałam, że na umowę o pracę taka osoba nie pracuje jedynie na umowę zlecenia.Otrzymałam zajęcie umowy zlecenia z wyszczególnioną w treści kwotą wolną od potrąceń - być może jest ona różna w zależności od komornika tego nie wiem, wiem natomiast, że komornik na zajęciu podaje wszelkie potrzebne informacje, a w razie ich braku można się z nim skontaktować !

#51 Guest_chili

Guest_chili
  • Goście

Napisano 29 czerwiec 2009 - 12:38

aa cod o drugiej firmy to ma prawo o ile ją znajdzie :(

#52 Guest_alicja

Guest_alicja
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2009 - 09:26

pracownik zatrudniony jest na pełen etat umowa o pracę, dodatkowo ma część etetu w innym zakładzie też umowa o pracę. Przyszło zajęcie komornicze 50% wynagrodzenia. Pytanie: czy komornik z drugiej umowy zajmuje całość czy też 50%?

#53 Guest_adrian

Guest_adrian
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2009 - 16:33

czy komornik może zabrać na umowę zlecenie całą pęsie

#54 Guest_Jolmira

Guest_Jolmira
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2009 - 12:30

Alicja - ma prawo zawsze zająć wynagrodzenie z tytułu umowy o pracę w wys 50% jeśli to nie zajęcia alimentacyjne.Adrian poczytaj wszystkie tu posty a sam znajdziesz odpowiedż na swoje pytanie

#55 Guest_zzz

Guest_zzz
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2009 - 12:40

jeśli w drugim zakładzie jest częśc etatu to kwotę wolną obniża się proporcjonalnie do wielkości etatu.

#56 Guest_DD

Guest_DD
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2009 - 22:07

mam umowe zlecenie jak narazie na okres 3 msc ( po tym okresie bedzie to na czas nieokreslony) wynagrodzenie wynosi 500 zl brutto platne co miesiac i jest to jedyne mozje zrodlo dochodumoje pytanie ile moze zajac komornik jesli chodzi o zajecie alimentacyjne ??

#57 Guest_Iza

Guest_Iza
  • Goście

Napisano 30 wrzesień 2009 - 13:50

wiatma jak rozwiazac taki problem: Pracownik posiada kontrakt na swiadczenie uslug zdrowotnych (prowadzi dzialalnosc gospodarcza ) w/w uslugi prowadzi dla jednego zakladu wystawiajac co miesiac rachunek. Przychodzi zajecie wynagrodzenia za prace . Potracam czy nie? Jesli tak to ile? i czy osoba posiadajaca kontrakt powinna wyrazic zgode? to moj mail:trevor370@op.pl

#58 Guest_karina

Guest_karina
  • Goście

Napisano 10 październik 2009 - 15:02

Komornik ma prawo zająć całe wynagrodzenie 100% z tytułu umowy zlecenia , ponieważ wynagrodzenie otrzymywane w wyniku zawarcia umów cywilnoprawnych nie jest wynagrodzeniem w rozumieniu przepisów Kodeksu Pracy.Potrąceniu podlega zatem cała kwota z tytułu umowy zlecenia. Każdy pracodawca powinien postępować zgodnie z otrzymanym od komornika postanowieniem. Komornik powinien wysłać do zakładu pracy dłużnika "Zajęcie wierzytelności". Kwoty wypłacane z tytułu umowy zlecenia są wierzytelnościami, zatem tylko takie zajęcie skutkuje.

#59 Guest_zzz

Guest_zzz
  • Goście

Napisano 10 październik 2009 - 20:05

to zależy czy to wynagrodzenie z umowy cywilnoprawnej stanowi jedyne żródło utrzymania pracownika.Jeśli tak komornik moze ograniczyć zajęcie do kwot ustawowo wolnych

#60 Guest_Model

Guest_Model
  • Goście

Napisano 13 listopad 2009 - 11:54

Przenalalizowalem caly wątek i wciąz nie mogę dojśc do odpowiedzi na mój problem, otóż:Pracuje w zawodzie aktor/model, wykonuję liczne sesje zdjęciowe gram w reklamach tv, komornik ma zajęcie na 20 tyś(nie spłacony kredyt) w moim zawodzie jest róznie raz lepiej raz gorzej, gdy było gorzej nie spłacałem bo nie było z czego komornik przysłał pismo o zajeciu 100 % naleznosci z tytulu umow o dzieło, z waszej dyskusji wynika, ze jesli wynagrodzenie jest moim jedynym zrodlem dochodu nie powinni mi zajmowac 100 %, co w powyzszej sytuacji zrobić? kontaktowac sie z komornikiem, i powolywac sie na przepisy? czy z ksiegowym w mojej firmie ktory te pieniadze przekazuje komornikowi, i w powolaniu na przepis nie wyrazac zgody... pomozcie poniewaz juz od kilku tygodni nie dostaje ani grosza a pieniadze wplywaja na konto mojego agenta ktory musi wszystko oddawac...



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych