Skocz do zawartości

Zdjęcie

aktualizacja płatnika

wróć do serwisu Kadry 11 odpowiedzi w tym temacie

#1 zielonka

zielonka

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 05 marzec 2012 - 16:01

Witam, chciałabym się dowiedzieć czy ktoś ma taki sam problem jak ja, a mianowicie, zrobiłam aktualizację płatnika. Problem w tym że za miesiąc styczeń wynagrodzenie jest wypłacane 10 lutego i dlatego wynagrodzenia za styczeń są w deklaracji z ID 01 02.2012, i tu pojawia się problem bo dokumenty są błędne. Nalicza mi składkę rentową podwyższoną i nie wiem co zrobić. Mimo iż w ustawieniach zrobiłam że od marca wyższa składka (czyli wynagrodzenie za luty) to i tak pokazuje że dokumenty są błedne. Pomocy.

#2 ida

ida

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 6629 postów

Napisano 05 marzec 2012 - 20:02

pokazuje ci się prawidłowo , bo wynagrodzenie za styczeń płatne w lutym powinnaś już obliczyć z nową stawką składki rentowej

#3 zielonka

zielonka

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 06 marzec 2012 - 11:45

Dziękuję. Ale teraz jak mam zrobić w drugiej sytuacji tzn. w drugiej firmie gdy wypłata za styczeń wypłacana jest 10 lutego a rozliczam je w deklaracji oznaczonej 01 01.2012. też będzie krzyczało że zła składka rentowa bo tu będzie za wysoka.

#4 rita

rita

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1080 postów

Napisano 06 marzec 2012 - 11:55

dlaczego wypłatę za styczeń wypłaconą 10 lutego rozliczasz w deklaracji styczniowej? Przecież nie możesz sobie wybrać w jakiej deklaracji rozliczasz wypłaty, zasady są jasno określone: data wypłaty wskazuje ci na miesiąc deklaracji. Każdą wypłatę płatną 10 lutego wykazujesz w deklaracji 01.02.2012 - z wyższą składką rentową

#5 zielonka

zielonka

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 06 marzec 2012 - 16:00

Tak jest robione od kiedy istnieje firma to jest od mniej więcej 1997 i były kontrole z zus-u i nikt nigdy nie powiedział że tak nie może być.

#6 ida

ida

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 6629 postów

Napisano 06 marzec 2012 - 16:56

Kontrole być może nie zwróciły na to uwagi ale zgadzam się z ritą. Składki rozliczacie nieprawidłowo. Wynagrodzenie styczniowe wypłacone w lutym należy rozliczyć w deklaracji lutowej , a nie styczniowej. Prawdopodobnie w 1999 przy zmianach systemu ubezpieczeniowego na Płatnika nie zrobiliście w styczniu deklaracji zerowej, tak jak to wymaga ustawa i stąd ten błąd .

#7 zielonka

zielonka

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 07 marzec 2012 - 08:52

A tak w ogóle to w tym pierwszym opisywanym przypadku, to że zaczeliśmy rozliczac przykładowo styczen w lutym jest zrobione od października 2010r. bo miałam kontrole z zus i Pani przeprowadzająca kontrolę to zaproponowała. Nie kazała, a powedziała że możemy tak zrobić. Sama już się pogubiłam, będe musiała w tej drugiej firmie złożyć korektę. Tylko jak to teraz zrobić. Zrobić styczniową deklarację pustą tzn. puste miejsca na składki i styczeń rozliczyć w lutym i tak dalej? tylko że za styczen posżła opłata już w lutym i jak to teraz porozliczać, uporządkować. To mam problem.

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 07 marzec 2012 - 08:58

Czy muszę coś jeszcze ustawić/zmienić w Płatniku po aktualizacji?

#9 zielonka

zielonka

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 08 marzec 2012 - 13:52

ktoś mi pomoże? za luty już musze robić deklarację tzn 01 02.2012 do 15 muszę zrobić. a nie wiem czy ten styczeń wyzerować a za styczen rozliczyć w lutym (zrobić przesunięcie). tylko nie wiem co z tym fantem zrobić jak deklarację styczniową zrobię korektę tzn. wyzeruje a to juz jest opłacone. W zusie powstanie po prostu nadpłata?

#10 ida

ida

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 6629 postów

Napisano 08 marzec 2012 - 14:03

Nie możesz teraz raptem od stycznia wysłać deklaracji "zerowej". Taki moment wystepuje w przedsiębiorstwie tylko raz, w momencie zmiany terminu wypłaty wynagrodzenia i wtedy, zgodnie z prawdą , należy taką deklaracje wysłać, bo odzwierciedla ona fakt,że w danym miesiącu pracownicy nie otrzymali wynagrodzenia, potem juz występuje przesunięcie miesięczne.

#11 zielonka

zielonka

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 08 marzec 2012 - 14:24

teraz to ja już się pogubiłam, bo my właśnie zrobiliśmy sobie to "od tak" po konroli Pani z Zusu która to zaproponowała i jescze Pani biegła rewident mi wytłumaczyła jak to dokładnie zrobić. A to że wypłata za dany miesiąc jest wypłacana w kolejnym miesiącu było od zawsze. Chyba przejdę się do zus-u.

#12 zielonka

zielonka

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 09 marzec 2012 - 11:47

Zadzwoniłam do zusu muszę wyzerować deklarację styczniową złożyć zerowe raporty imienne i wykazać to w deklaracji lutowej. Gdzie będzie już tak pozwyższona składka rentowa.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych