Skocz do zawartości

Kłopotliwy spadek

11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_-praw-daro

Guest_-praw-daro
  • Goście

Napisano 02 grudzień 2006 - 20:47

Wita WszystkichMoja znajoma ma proble i to duży. Oddziedziczyła mieszkanie wraz z rodzeństwem. Po różnych perypetiach Sąd zniósł współwłasność i całość przypadła znajomej. Wszystko byłoby ok, gdyby nie to że w mieszkaniu zameldowany jest jeden z członków rodziny, ktorego Sąd pozbawił prawa wspówłasności na rzecz wlaśnie znajomej. Zapadł rownież wyrok że ma mieszkanie opuścić do końca czerwca 2006r. bez prawa do lokalu zastępczego. Niestety ów gagatek nadal tam mieszka, czynszu nie płaci, znajomej - pełnoprawnej wlaścicielku do mieszkania nie wpuszcza - i tak sobie żyje na cudzy koszt. Policja jest bezsilna, komornik powiedzial że to dużo kosztuje i trwa latami bo lokali brak. Nikt mu też nie da żadnego lokum bo oficjalnie jest bezrobotny. Proba wymeldowania administracyjnego nie powiodła się. Kobieta nie może wynająć tego mieszkania ani sprzedać bo kto takie kupi, dlugi za czynsz rosną. Co robić, jak się takiego gagatka pozbyć. No przecież musi być jakiś sposob na takich .

#2 Guest_-praw-iza

Guest_-praw-iza
  • Goście

Napisano 02 grudzień 2006 - 21:28

1. Wezwać pisemnie (list polecony) do opuszczenia lokalu w terminie do dnia ............W tym samym piśmie wskazać, że do czasu opuszczenia lokalu wyznacza się czynsz w wysokości ....... zł2. W braku reakcji po wyznaczonej dacie do opuszczenia mieszkania pozew do sądu o eksmisję. Jak dobrze pamiętam kosztuje to 200 zł (wpis sądowy).Tym samym pozwem możnaby również próbować dochodzić zaległych należności za czynsz - pytanie tylko czy gość jest wypłacalny...3. Skoro nie przysługuje mu lokal socjalny to komornik będzie mógł przeprowadzić eksmisję po zakończneniu okresu ochronnego (okres ochronny konczy się z koncem marca).

#3 Guest_

Guest_
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2006 - 11:54

Wielkie dzięki, ale mam kolejne pytanie.Znajoma ma już postanowienie Sądu o tym, że ów gagatek ma opuścić lokal do końca czerwca 2006r. Czy to nie wystarczy czy musi być jeszcze jedno postępowanie sądowe w sprawie eksmisji. Ta kobieta jest naprawdę w desperacji, nie mam pojęcia jak jej pomóc. To moja dobra znajoma , wszyscy umywają ręce, komornik, policja, zarządca nieruchomości. Będę wdzięczny za każdą pomoc.

#4 Guest_-praw-iza

Guest_-praw-iza
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2006 - 12:38

Wystarczy już teraz tylko komornik, ktory przeprowadzi eksmisje. Problem jednak w tym, ze do konca marca komornik nie moze go eksmitowac na bruk ze wzgledu na okres ochronny.

#5 Guest_-praw-daro

Guest_-praw-daro
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2006 - 12:51

Wielkie dzięki , przekażę jej wszystko o czym się dowiedziałem.Martwi mnie tylko to, że już raz była u komornika a ten zaslanial się tym że to będzie dużo kosztowało i trwalo bardzo długo bo musi być lokal zastępczy, choć w postanowieniu Sądu nakazującym mu opuszczenie lokalu nie ma o tym mowy. Czyli wniosek z tego taki, że ma iść do komornika i kategorycznie zażądać by gościa wywalił na bruk - jak dobrze rozumiem?

#6 Guest_Łukasz Nysztal

Guest_Łukasz Nysztal
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2006 - 13:00

Tak - ale eksmisja na bruk moze byc przeprowadzona dopiero w kwietniu. Zapewne to mial na mysli komornik mowiac, ze musi byc lokal. Zima nie mozna nikogo wywalic na bruk.No i generalnie komornicy nie lubia przeprowadzac eksmisji, bo to malo sympatyczne zadanie... :-(

#7 Guest_-praw-daro

Guest_-praw-daro
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2006 - 13:21

Dzięki, będziemy działać.

#8 Guest_-praw-daro

Guest_-praw-daro
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2006 - 15:48

Moi Kochani, rozmawiałem z Tą znajomą. Powiedziała mi, że była nawet u jakiejś szefowej komornika, ale taj jej powiedziała, że nie ma czegoś takiego jak eksmisja na bruk. Czy to prawda ? bo wtedy lipa.

#9 Guest_-praw-regina

Guest_-praw-regina
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2006 - 20:13

Dokładnie!Od roku jest przepis zabraniający prowadzenia eksmisji na bruk. Czyli jeśli ów lokator nie posiada innego lokalu mieszkalnego to nie można wyrzucić go na ulicę. Art. 1046 par. 4 kpc:[quote:6c0c86db6f]§ 4. Wykonując obowiązek opróżnienia lokalu służącego zaspokojeniu potrzeb mieszkaniowych dłużnika na podstawie tytułu wykonawczego, z którego nie wynika prawo dłużnika do lokalu socjalnego lub zamiennego, komornik wstrzyma się z dokonaniem czynności do czasu, gdy gmina wskaże tymczasowe pomieszczenie lub gdy dłużnik znajdzie takie pomieszczenie.[/quote:6c0c86db6f]Ale nie oznacza to, że komornik nie może nic uczynić w sprawie koleżanki. Przede wszystkim powinien wszcząć procedurę eksmisyjną - czyli wezwać dłużnika do opuszczenia lokalu w określonym terminie. Po tym terminie ma również obowiązek wprowadzić koleżankę w posiadanie - czyli wejść do mieszkania i wydać jej klucze.Natomiast całkowite usunięcie lokatora z mieszkania będzie możliwe po przydzieleniu mu lokalu socjalnego lub lokalu tymczasowego. Wpisanie go na listę oczekujących będzie jednak możliwe dopiero po wszczęciu postępowania przez komornika.

#10 Guest_-praw-daro

Guest_-praw-daro
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2006 - 17:53

Niestety jest kolejny problem. Sąd wydając postanowienie o opuszczeniu mieszkania przez owego pana, nie wskazał, że ma on prawo do lokalu socjalnego. Orzekł tylko że do 30.06.2006r. ma opuścić lokal i nic więcej. Tym sposobem na mocy tego postanowienia nie ma on prawa do lokalu socjalnego i Urząd Miasta odmówi wpisania go na listę oczekujących.Komornik rozłożył ręce i powiedziałtylko cyt,, niech Pani wpłaci 3000zł tytułem kosztów ja włożę wniosek do szuflady i będzie leżał'' I co w tej sytuacji?Jest kobieta ma mieszkanie a jakoby go nie miała tylko długi jej rosną z tytułu czynszu, bo w jej mieszkaniu mieszka bezrobotny gość którego nie można się pozbyć. Nie można mieszkania wyremontować , wynająć, sprzedać - ma ktoś jakiś pomysł?

#11 Guest_-praw-regina

Guest_-praw-regina
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2006 - 23:12

Proszę twardo domagać się od miasta wpisania go na listę oczekujacych na mieszkanie socjalne. Fakt, że ma "dach nad głową" o niczym nie przesądza. Nie ma on tytułu prawnego do żadnego lokalu i w sensie prawnym jest osobą bezdomną. Proszę pokazać w urzędzie wyrok nakazujący eksmisję - może to ich przekona...

#12 Guest_daria

Guest_daria
  • Goście

Napisano 29 maj 2020 - 14:44

Mi pomogła odrzucić spadek notariusz Cejrowska z Tczewa. Bardzo sprawnie poszło i notariusz przyjechała do naszego domu. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych