Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nota korygująca - pytanie

wróć do serwisu Księgowość 8 odpowiedzi w tym temacie

#1 ikS

ikS

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 05 marzec 2012 - 15:17

Zakupiłem w pewnym sklepie laptopa jakieś 3 tygodnie temu. Poprosiłem o wystawienie faktury VAT na firmę. Dziś potrzebuję jednak, aby zmienić dane w fakturze i uzyskać fakturę dla osoby fizycznej, czyli dla siebie, nie na firmę. W sklepie powiedziano mi początkowo, że muszę pojawić się na miejscu z oryginałem faktury i zostanie mi na miejscu wystawiona faktura korygująca dane. Jednak po przybyciu do sklepu powiedziano mi, że muszę okazać note korygującą od księgowej. Faktura nie została jednak jeszcze zafakturowana w mojej firmie. W takim razie jak wystawić taką notę? Wyczytałem, że wystawia ją NABYWCA, czyli w tym wypadku mogę wystawić taką notę po prostu jako firma (pod notą podpisze się właściciel firmy) ? Czy mogę po prostu pobrać wzór noty korygującej i coś takiego wystawić, czy najpierw trzeba zafakturować oryginalną fakturę w firmie ?Z góry dziękuję za pomoc.

#2 clue

clue

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 126 postów

Napisano 05 marzec 2012 - 20:31

Jeśli nie chcesz księgować faktury to jej nie księguj. Notą nie można zmienić całego nabywcy, potrzebna jest korekta.

#3 ikS

ikS

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 05 marzec 2012 - 21:40

Korekra czyli co ? Faktura korygująca ? Powiedzieli mi w sklepie, że mam dostarczyć notę, a oni na jej podstawie wystawią fakturę korygującą. W takim razie jak mam postąpić, żeby uzyskać zmianę nabywcy ?

#4 Guest_lily

Guest_lily
  • Goście

Napisano 06 marzec 2012 - 09:49

no to daj im note skoro na jej podstawie moga wystawic korekte, nie widze problemu

#5 vatis-ka

vatis-ka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 607 postów

Napisano 06 marzec 2012 - 19:49

nie ma konieczności wystawiania fak.koryg.na pdst.noty koryg.sprzedawca wystawia fak.koryg.bez Twojej notynatomiast niebezpiecznie jest wystawianie noty kor.przez nabywcę (bez fak.kor.sprzedawcy) na całkowitą zmianę nabywcy bo większość US stoi na stanowisku ,że nabywcę nie zmienia się notą (tu zmienia się tylko drobne pomyłki a zmiana całkowita nabywcy drobną pomyłką nie jest) tylko fak.kory.wystawianą przez sprzedawcę

#6 tesia9

tesia9

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 08 marzec 2012 - 16:38

Nie ma możliwości stosowania noty korygującej dla zmiany nabywcy, mozna to zrobić korygując fv i wystawiajac nową ale wtedy w treści należy uzasadnić korektę np. zwrot towaru w związku z błędnie wystawionymi danymi odbiorcy.

#7 Guest_Kamsen

Guest_Kamsen
  • Goście

Napisano 16 marzec 2012 - 01:35

7Ile urzędów skarbowych tyle stanowisk dotyczących tego co można skorygować notą korygującą. Spotkałam się z sytuacjami gdzie us nie widział problemu w całkowitym korygowaniu nabywcy łącznie z nr NIP. Jeżeli prowadzi Pan działalność gospodarczą na podstawie wpisu do ewidencji w zupełności wystarczy nota korygująca.Pozdrawiam!

#8 Guest_mirka

Guest_mirka
  • Goście

Napisano 18 marzec 2012 - 22:25

wystawca faktury nie może skorygować faktury na zakup laptopa fakturą korygującą gdyż nie może korygowac danych nabywcy.może pani wystawić note korygującą (nie pani firma)jeżeli choć cześc danych nabywcy jest zgodna, jeżleli natomiast wyszystkie dane nabywcy sa inne (imię i nazwisko, adres, numer NIP ) wystawca może wystawic nową fakturę ale wcześniejszą musi skorygowac do zera.

#9 Guest_marek

Guest_marek
  • Goście

Napisano 28 maj 2012 - 13:00

To wystaw mu tę notę korygującą i po sprawie. Pobierz sobie z neta jakiś darmowy programik i sprawa załatwiona. Ja ostatnio notę wystawiłem w programie Pakiet Przedsiębiorcy Faktura VAT.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy