Skocz do zawartości


Próba wyłudzenia pieniędzy na podstawie faktury!


2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_kowkris

Guest_kowkris
  • Goście

Napisano 13 luty 2013 - 11:59

Witam!
Bardzo proszę o pomoc. Spotkałem się z próbą wyłudzenia na podstawie faktury przez radce prawnego. Sytuacja wyglądała tak, że byłem w biurze radcy prawnego ze swoją dziewczyną, szukaliśmy prawnika, który napisze dla nas umowę przedwstępną i umowę główną najmu lokalu. W trakcie 20 minutowej rozmowy omówiliśmy szczegóły jakie mają być zawarte w umowie, na koniec gdy wykazaliśmy chęć skorzystania z usług tej Pani radcy prawnego, ostatecznie porozumieliśmy się, że za napisanie umowy przedwstępnej zapłacę 1 000zł netto, natomiast za umowę główną, która niewiele miała się różnić od umowy przedwstępnej 700zł netto. Pani radca prawny argumentowała, że cena jest tak wysoka, bo trzeba doliczyć poprawki, które z całą pewnością będą, no i czas wykonania usługi - umowa miała być sporządzona na następny dzień. Umowa została napisana zgodnie z umową ustną, zawierała 3 strony, w tym 1 strona, to dane wszystkich wynajmujących – 9 osób. Stało się dokładnie tak jak Pani radca nam powiedziała, mianowicie faktycznie wynajmujący chcą kilka punktów w zapisie umowy zmienić. Ponieważ było to kilka punktów, skontaktowałem wynajmującego bezpośrednio z moim radcą prawnym. Umowa została poprawiona 1 raz. Druga strona mimo poprawek uznała, że radca prawy nie naniosła wszystkich poprawek tak jak to było omówione telefonicznie, dlatego tym razem aby nie było nieporozumień poprosiłem wynajmujących o przesłanie emailem, które punkty są sporne i jak mają brzmieć poprawione zapisy. Umowa została poprawiona 2 raz, ale znowóż wynajmujący miał uwagi co do zapisów kilku punktów, umowa została poprawiona 3 raz, ale dopiero po tygodniu oczekiwania na poprawki; w tym czasie Pani radca prawny nie odpowiadała na moje emaile, ani nie odbierała ode mnie telefonu, pod koniec tyg. bodajże we czwartek dostałem smsa, że była poza miastem na konferencji i dziś naniesie poprawki, tak się nie stało, a Pani radca znów nie odbierała telefonów. Ponieważ nie mogłem już wierzyć, że poprawki zostaną wreszcie naniesione, a bardzo zależało mi na czasie, w poniedziałek skorzystałem z usług innego prawnika, kilka godzin później otrzymałem emailem poprawioną umowę również od Pani radcy prawnego.
Ostatecznie nie udało mi się porozumieć z wynajmującymi i do podpisania przedwstępnej umowy nie doszło, a tym samym nie zleciłem radcy prawnemu napisanie umowy głównej. Za napisanie umowy przedwstępnej zapłaciłem 1 000zł netto w terminie na podstawie faktury, która została mi wystawiona. Jakież było moje zdziwienie jak po jakiś 2-3tyg. od ostatnich poprawek do umowy przedwstępnej otrzymałem listem poleconym kolejną fakturę od Pani radcy prawnego na kwotę 615 zł. W fakturze wyszczególnione: . radca prawny 250pln/h, ilość 2h, zmiany w umowie + telekonferencje 2x + zmiany w umowie po uwagach właścicieli + komentarze + zmiany w umowie, w sumie 615 zł brutto.
Nadmienię, że w żądnym momencie, ani podczas rozmów telefonicznych, ani emailowo, bo tak radca prawny przesyłała nam porawioną umowę nie zostałem poinformowany, że owe poprawki, czy też rozmowy telefoniczne z Panią radcą prawnym coś kosztują.
Odnoszę nieodparte wrażenie, że radca prawny po pewnym czasie 2-3tyg. gdy zauważyła, że nie zgłaszamy się po umowę główną wyczuła, że być może nie doszło do podpisania umowy przedwstępnej, bo były przecież pewne problemy z punktami spornymi i postanowiła nas jakoś „naczej” skasować za umowę główną. Jak się bronić, jest to rażące i wielce naganne zachowanie ze strony Pani radcy prawnego, która przecież zna lepiej prawo niż ja, a ja nie mam zamiaru płacić ani grosza za to złodziejskie zachowanie. Bardzo proszę o pomoc.

#2 Guest_Grzegorz

Guest_Grzegorz
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2020 - 08:18

Sprawę należy zgłosić do prokuratury, jako próbę wyłudzenia.#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2020 - 08:45

A może najpierw wyjaśnić sprawę owej faktury u źródła? 

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych