Skocz do zawartości

nękanie przez firmy windykacyjne

116 odpowiedzi w tym temacie

#41 Guest_wlodek

Guest_wlodek
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2015 - 13:17

ja mam podobny problem dzwonia juz od siodmej rano i nie umiem sobie juz z nimi dac rady czy jest jakas mozliwosc zeby sie odczepili co najgorsze w tym wszystkim jest znajduja jakies chyba nie istniejace dlugi a sad w lublinie widac nie weryfikuje tego tylko przypuszczam mahinalnie wydaje wyroki nie zastanawiajac sie czy jest to sluszna decyzja dlaczego tak sie dzieje przeciez my nie mozemy nawet odwolania zlozyc poniewaz list nie jest polecony a przychodzi od firmy bes po kilku miesiacach jak juz jest za pozno na odwolanie z tym krajem jest cos nie tak

#42 Guest_stanislaw

Guest_stanislaw
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2015 - 15:22

ja jakiś czas temu popadłem w długi i ciężko mi było spłacać. No i się doigrałem. Dostałem pismo od firmy Get Back, że oni teraz moje długi obsługują i kazali zadzwonić w celu ugody. I w sumie to nie załuje ze sie odwazyłem. Zadzwoniłem, była ugoda, rozłożyli mi to jakoś lepiej  i staram się splacać. No przed tym sie nie da uciec. Wole spalcac niz miec komornika

#43 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2015 - 11:34

ja mam podobny problem dzwonia juz od siodmej rano i nie umiem sobie juz z nimi dac rady czy jest jakas mozliwosc zeby sie odczepili co najgorsze w tym wszystkim jest znajduja jakies chyba nie istniejace dlugi a sad w lublinie widac nie weryfikuje tego tylko przypuszczam mahinalnie wydaje wyroki nie zastanawiajac sie czy jest to sluszna decyzja dlaczego tak sie dzieje przeciez my nie mozemy nawet odwolania zlozyc poniewaz list nie jest polecony a przychodzi od firmy bes po kilku miesiacach jak juz jest za pozno na odwolanie z tym krajem jest cos nie tak

A znasz taki kraj, gdzie nie trzeba spłacać swoich długów?Odwołanie od niezapłaconych długów, to składa się nie do sądu, a do Pana Boga.

#44 Guest_koksu

Guest_koksu
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2015 - 13:50

A znasz taki kraj, gdzie nie trzeba spłacać swoich długów?Odwołanie od niezapłaconych długów, to składa się nie do sądu, a do Pana Boga.

No z tym to się akurat zgadzam... Ja sam nie spłacałem bo nie miałem jak. No i sie doigrałem - dostałem pismo od firmy GetBack żeby się skontakotwać z nimi i iść na ugodę. Lepiej się chyba dogadać niż mieć komornika czy coś...

#45 Guest_traksynka

Guest_traksynka
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2015 - 10:12

odbieranie telefonu od windykatora chyba nigdy nie jest przyjemne i nie stresujące, ale już lepiej odebrać telefon od windykatora, niż spotkać się w drzwiach z komornikiem...

#46 Guest_magestic

Guest_magestic
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2015 - 18:03

rady:

1.odbierać telefony.

2. zainstalować aplikacje do nagrywania rozmów..albo nagrywać na dyktafon.

3. zebrac materiał dowodowy

4. trzeba być cierpliwym i spokojnym

5. podpuszczajcie ich do dzwonienia

6. dokładnie scanować,lub robić zrzuty ekranu w przypadku wiadomości mailowych

7. wszystkie wiadomości sms,maila drukować i trzymać jako dowód

8. zapisywać daty,godziny,ewentualnie nazwiska.

9 po zebraniu materiału dowodowego zgłosić sprawę do prokuratury

10. przynajmniej 3 razy poinformować w pismie o tym,że w przypadku nie zaprzestania nekania sprawa wyląduje w prokuraturze-wysłać listem poleconym za potwierdzeniem odbioru..!!!!!!!!!!!

w razie wątpliwości proszę o kontakt:  mr.magestic@wp.pl

Powiem tak..trzeba zbierac wszystkie materiały dowodowe....reszta sama przyjdzie..

Ale z drugiej strony..długi trzeba spłacać...

Jest dużo możliwości prawnych do wygrania walki,ale to już powiem prywatnie,bo zależy od danej sprawy.

Pozdrawiam wszystkich i...wygranych walk..smile.png

#47 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2015 - 18:15

k.m.doradztwo.prawne@wp.pl

Proszę zainteresowanych o przedstawienie swoich problemów z firmami windykacyjnymi,to postaram się pomóc.

Pozdrawiam wszystkich.K.M

#48 Guest_jimmy-blake

Guest_jimmy-blake
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2015 - 13:42

według mnie nie ma nic dziwnego w tym, że jeśli ktoś nie spłaca długów, to prędzej czy później wierzytelności przejmuje get back czy inna firma i stara się je odzyskać... tak to już jest, że kredyty trzeba spłacać albo przynajmniej próbować = nie unikać kontaktu...

#49 Guest_Toka

Guest_Toka
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2015 - 13:02

Moja rodzina jest w podobnej sytuacji. Także nękają nas telefonami, zazwyczaj 2-3 telefony dziennie, niby nic. A jednak.. Sprawa ma się następująco, miałam wujka, który poświadczył przy kredycie jakiemuś człowiekowi (w życiu go nie widziałam nawet) Wujek zmarł ok.6 lat temu od jakiś 4-5 lat, a nawet więcej nie mamy spokoju, oczywiście ostatnio nie dzwonili ale to tylko dlatego że telefon był zepsuty. Co im powiedzieć żeby się odczepili.? 

#50 Guest_Tak było

Guest_Tak było
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2015 - 14:23

Czytam i czytam i dorzucam że kiedyś tak postępował KRUK który współpracował z TPSA. Finał był taki że ludzie pospłacali zadłużenia w TPSA i jednocześnie zrezygnowali z usług TePsy. Dzisiaj nie ma już TPSA choć ich metody nadal żyją w Orange. KRUK za to maluje się "taki milutki" w relamach TV bo chyba przy okazji potracił wtedy innych kontrahentów smile.png))

#51 Guest_tomash

Guest_tomash
  • Goście

Napisano 13 luty 2015 - 14:46

według mnie nie ma nic dziwnego w tym, że jeśli ktoś nie spłaca długów, to prędzej czy później wierzytelności przejmuje get back czy inna firma i stara się je odzyskać... tak to już jest, że kredyty trzeba spłacać albo przynajmniej próbować = nie unikać kontaktu...

No niby tak.... jak sie pożycza to trzeba wiedzieć że się będzie miało z czego spłacić. Ale z drugiej strony no kurde każdemu się może zdarzyć gorszy okres w finansach i nigdy nic nie waidomo. Sam myślę o sobie jako o uczciwym człowieku izawsze starałem się wszystkie długi regulować, no ale stało się.... Kryzys, firma padła no się zaczęło. Po jakimś czasie właśnie pismo od firmy getBack przyszło. W tamtym tygodniu zawarłem ugodę. Trochę kamień z serca.... Już trochę lepiej sypiam

#52 nusia393

nusia393

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 13 luty 2015 - 16:06

Witam serdecznie...ja mam trochę inny problem ale podobnego nie znalazłam dlatego ośmielam napisać tutaj gdyż widzę że są tu osoby które mogłyby coś mi doradzić. Moje pytanie jest następujące:                                                                                                                                    Czy bank może zatrzymać dopłaty z agencji rolniczej dla mojego męża(gospodarstwo jest tylko na męża tylko konto w banku na mnie) na poczet mojego kredytu..nadmienię że nie zalegam z ratami ani też nie dostałam żadnego wypowiedzenia kredytu...pani z banku poinformowała mnie żebym napisała oświadczenie że to ja chcę aby te pieniądze przelać na moją linię kredytową..tyle że ja nie mogę tego zrobić bo te pieniądze są potrzebne na zakup środków ochrony roślin .Co ja mam zrobić w takiej sytuacji bardzo proszę o pomoc.

#53 Guest_kaktss

Guest_kaktss
  • Goście

Napisano 24 luty 2015 - 14:57

Oczywiście, że najlepiej z takim getBack czy inną firmą iść na ugodę niż narażać się na koszty sądowe, komornicze...Nie rozumiem czemu ludzie unikają kontaktu, wiedząc, ze mają dług do spłacenia,

#54 Guest_bigdady39

Guest_bigdady39
  • Goście

Napisano 04 marzec 2015 - 15:18

Ja mam doczynienia z firmą Taxat. Mam dług i się nie wymiguję. Płaciłem normalnie ale straciłem pracę zasiłku nie mam dużego. Oni wydzwaniają z 50 nr telefonów. Rata była 333 w instytucji pozabankowej ale teraz firma windykacyjna odkupiła. Mówię im, że mogę spłacać po 50 złotych, ale facet stwierdził, że go to nie interesuje i nie interesuje go moja sytuacja i mam oddać 800 złotych i, że to ja powinienem si dostosować do tego co on powie

#55 Guest_Kajo

Guest_Kajo
  • Goście

Napisano 30 marzec 2015 - 15:38

Wiadomo trafisz na bardziej ugodowych i mniej. Warto z strony kredytodawcy postarać się znaleźć windykatora, któremu zależy na etapie polubownym dla nas szybsza cała operacja a i dłużnik się nie męczy to też człowiek.  

#56 Guest_almondcki

Guest_almondcki
  • Goście

Napisano 31 marzec 2015 - 19:33

Ja też miałam dług. Fakty, nie płaciłam go - wiem,  to było niemądre. Natomiast ma rację ktoś na górze, że długi trzeba płacić. U mnie akurat było to GetBack, które przejęło mój dług - na szczęście udało się podpisać ugodę i długo powoli, powoli odszedł w niepamięć, Wszystkim radzę - nie unikajcie odpowiedzialności, bo dług prędzej czy później was dopadnie. 

#57 Guest_Yolka

Guest_Yolka
  • Goście

Napisano 08 maj 2015 - 16:03

Zdecydowanie poważna firma taka jak np. Pro-Lege się tak nie zachowuje. Ma Pani dług - trzeba go spłacić, ale przy tym rozumiem też, że nie chce się być i nie powinno się być zastraszanym

#58 Guest_mar

Guest_mar
  • Goście

Napisano 12 maj 2015 - 09:18

Dodam jeszcze, że wyzywa mnie przez telefon i nie tylko od najgorszych, żeby nie nękał mojej współlokatorki kazałam jej powiedzieć, że się wyprowadziłam, ale on musiał obserwować nasze mieszkanie bo znów był i wykrzykiwał jakieś brednie " Ty penero" pod oknami! Ja już nie wiem co mam robić!

#59 Guest_mario

Guest_mario
  • Goście

Napisano 12 maj 2015 - 09:19

Może oddaj kasę

#60 Kawo

Kawo

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 17 maj 2015 - 19:04

Żeby mieć spokój warto umówić się na spotanie i podpisać jakąś ugode. Mój dług przejął getback i udało mi sie z nimi dojśc do porozumienia. Rozłożyli mi spłatę na raty i nawet część długu umożyli wink.png Teraz spłacam co miesiąc ile trzeba i mam spokój, żadnych telefonów.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych