Skocz do zawartości


nękanie przez firmy windykacyjne


117 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_pla000

Guest_pla000
 • Goście

Napisano 20 październik 2010 - 20:32

witam, przeglądałam inne posty jednak nie znalazłam odpowiedzi na dręczące mnie pytania - dlatego założyłam nowy wątek.
Od jakiegoś czasu mam problem z firmą windykacyjną BEST. Mam dług - to jest bezsporne - w firmie finansowej.Życie mi się tak potoczyło, że nie mam możliwości spłaty go w całości. Firma ta przekazała swój dług firmie windykacyjnej. I tu zaczynają się problemy. Od czasu sprzedania długu codziennie mam około 20 - 30 telefonów z numeru prywatnego. Odbierając telefon pierwszą rzeczą o jaką jestem pytana to moje dane osobowe łącznie z nazwiskiem rodowym mojej matki. W związku z tym, iż są to telefony z numerów zastrzeżonych nie podaję takich danych - po prostu się boję. Którymś razem przekazałam rozmówczyni informację, że proszę wszelkie informacje przekazywać mi drogą pisemną. W odpowiedzi uzyskałam informację, że cytuję:" chyba pani oszalała, nie będziemy robili tego co pani sobie wymyśli.To my tu jesteśmy firmą windykacyjną a nie pani i my ustalamy zasady. Będziemy dzwonili do pani póki pani nie poda nam swoich danych i nie porozmawia z nami." Zgłupiałam... Nie odbieram już tych telefonów ale jest to bardzo uciążliwe - dzwonią do mnie od 7ej rano do 21ej wieczorem - średnio co 1h. Nie wiem co już robić. Wiem, że jestem dłużnikiem, ale chyba nawet dlużnik ma jakieś prawa? Błagam pomóżcie!

#2 Guest_gość

Guest_gość
 • Goście

Napisano 21 październik 2010 - 11:51

1. Żadna firma windykacyjna nie ma prawa nękac Panią telefonami.
2. Oni nie mają prawa decydować w jaki sposób będzie Pani spłacać dług, tylko windykator jest od tego aby pomógł się porozumieć między wierzycielem i dłużnikiem
3. Jeżeli jest pani zastraszana, proszę zgłosić się do najbliższego komisariatu Policji, bo z tego co widzę pracownicy firmy windykacyjnej popełniają przestępstwo.

#3 Guest_Grażyna245

Guest_Grażyna245
 • Goście

Napisano 21 październik 2010 - 15:56

Nie rzetelna firma uważą, ze jest górą, bo to Pani jest dłużnikiem. To okropne, radzę zgłosić to na policję, a co najmniej go regionalnego UOKIKU.

#4 Guest_pla000

Guest_pla000
 • Goście

Napisano 21 październik 2010 - 20:26

Dziękuję za porady... Na pewno z nich skorzystam.
Zapomniałam tylko nadmienić, że informowałam już rozmówców, że sprawa wyląduje na policji - niestety to tylko nasiliło intensywność telefonów...

#5 Guest_E

Guest_E
 • Goście

Napisano 28 lipiec 2011 - 12:05

Ja również mam problem z firmą windykacyjną Intrum. Tylko sytuacja w moim przypadku wygląda tak, że dług od dwóch miesięcy mam spłacony a oni i tak z uporem maniaka dzwonią do mnie od 7 rano z pytaniem czy pamiętam o następnej racie. Wysłałam do nich pismo ze skargą oraz do instytucji w której miałam dług z informację, że jeżeli jeszcze będę nękana dalej telefonami, złożę skargę zgodnie z kodeksem karnym art 190a o nękaniu.
Nie jestem ich dłużnikiem a mimo to nękają mnie idityczynymi telefonami.

#6 Guest_nękana

Guest_nękana
 • Goście

Napisano 23 lipiec 2012 - 14:07

Od kilku miesięcy firma windykacyjna Intrum dzwoni na mój numer telefonu jak odbieram to cisza,z nagrania z poczty głosowej wiem że chodzi im o osobę o takim samym nazwisku,nie mającą związku z moją rodziną.W ciągu dnia mam nawet siedem telefonów ostatni po odebraniu włączył się jakiś automat który wygłosił komunikat że sprawa nie zakończona i mam się z nimi skontaktować.Może ktoś był w podobnej sytuacji,proszę o radę.

#7 Guest_honorcia

Guest_honorcia
 • Goście

Napisano 08 październik 2012 - 12:44

Ja mam ten problem z firmą Casus Fianase (podobno założył ją były bokser)nie dość że dzwonią codziennie to jeszcze po rodzinie i sąsiadach(taki wymóg podobno banku).Spłacam kredyt hipoteczny ijestem z jedną ratą do tyłu (życie tak niestety się potoczyło)wiem że muszę spłacać to niepodlega dyskusji ale wydzwanianie i pytanie ile zarabiam z mężem i na co wydaje pieniądze to chyba nie należy do ich kompetencji. Ostatnio Pan kazał mi pożyczyć pieniądze i natychmiast uregulować dług ,do banku też napisała o praktykach wybranejprzez nich firmy windykacyjnej bez odzewu.
Skontaktowałam się z prawnikiem polecił zgłosić to na policję (ścigane z urzędu) można jeszcze wytoczyć im proces o szarganie dobrego imienia i żądać odszkodowania.Nie trzeba dać się tym firmą, pracują tacy idioci, że jak powiedziałam że mnie nękają i chcą odemnie dane osobowe a nie mają takiego prawa to facet mi powiedział że niemam pojęcia co to są dane osobowe i podał mi artykuł, który jak sprawdziłam dotyczył ogrodzeń posesji.czytają z kartki to co mają do powiedzenia i tyle.Większość z nas DŁUŻNIKÓW zdaje sobie sprawę że mam dług i musi go spłacić, a takie metody nie pomagają.

#8 Guest_dora4914

Guest_dora4914
 • Goście

Napisano 12 listopad 2012 - 14:44

3 i pół roku temu zmarł mój ojciec, który kilka lat wcześniej wziął kredyt z banku. Poszłam więc do notariusza i zrzekłam się spadku po ojcu, tak w swoim imieniu, jak i dzieci. Poinformowałam o tym bank, a on sprzedał kredyt do firmy "Best". Teraz mnie nękają telefonami i listami. Oczywiście w jednej z rozmów poinformowałam firmę, iż mnie sprawa nie dotyczy, bo mam akt notarialny, ale oni nie chcą słuchać. Nalegają, abym przesłała do firmy kopię aktu notarialnego. Wcześniej notariusz mnie informował, ze nie mam obowiązku, ani okazywać tego aktu, ani kopiować, bo odpis jest w archiwum sądowym i wszelcy wierzyciele moga o taki się starac za pośrednictwem sądu. No ale firma ta o watpliwej reputacji nie kwapi sie do odrobiny wysilku i nadal wydzwania do mnie. Więc jak tylko słysze w słuchawce firma Best mowie, ze to pomylka. Ale na wszelki wypadek trzymam korespondencje, ktora otrzymuje, a teraz bede spisywac dane osob dzwoniacych i oddaje sprawe do prokuratury, bo faktem jest, ze potrafią zadzwonic o 7 rano, a nawet w niedzielę, a to juz jest przesada.

#9 Guest_Megg8390

Guest_Megg8390
 • Goście

Napisano 07 styczeń 2013 - 13:25

Mam wielki problem z windykatorem firmy " Kredyty-Chwilówki". Najpierw były telefony, a to już było natarczywe gdy nie odbierałam wysyłał sms-y z groźbą dodatkowych opłat, teraz przychodzi do mojego domu, krzyczy pod oknami, boję się że w końcu stanie mi się krzywda! Błagam wręcz o pomoc!

#10 Guest_Megg8390

Guest_Megg8390
 • Goście

Napisano 07 styczeń 2013 - 13:40

Dodam jeszcze, że wyzywa mnie przez telefon i nie tylko od najgorszych, żeby nie nękał mojej współlokatorki kazałam jej powiedzieć, że się wyprowadziłam, ale on musiał obserwować nasze mieszkanie bo znów był i wykrzykiwał jakieś brednie " Ty penero" pod oknami! Ja już nie wiem co mam robić!

#11 Guest_paweł

Guest_paweł
 • Goście

Napisano 22 maj 2013 - 21:12

mozesz nie podawać danych i nie dyskutować z nimi a najlepiej zadzwon na infolinie konsumencka do prawnika 800007707 to ci poradzi zreszta stalking czyli uporczywe nekanie kogoś jest karalne powiedz zeby sie kontaktowali z toba tylko w sposób pisemny jesli nie pomoze zgłos na Policje.W nowszych telefonach z systemem Android można zablokować numer programem blokada połączeń Ale najpierw porozmawiaj z prawnikiem Windykatora możesz nie wpuscić do domu i ma takie same prawa co wierzyciel czesto firmy windykacyjne naginaja prawo.
Pewnie że sam dług trzeba spłacić ale ktoś może nie życzyć sobie telefonów od 7 do 22. Pozdr Paweł

#12 Guest_-praw-lotosik

Guest_-praw-lotosik
 • Goście

Napisano 11 październik 2013 - 14:26

Moja mama posiada dług z którego się nie wywiązuje.Firma windykacyjna nie ma kontaktu z moją mamą,ponieważ nie posiada telefonu.Jakiś czas temu firma windykacyjna,zaczęła wydzwaniać do mnie.Po zapytaniu skąd mają mój telefon odpowiedział,że Plus udostępnił,po adresie zameldowania taki jaki ma mama.Nie pomagają tłumaczenia,że nie mieszkam z mamą 11 lat i nie mam z nią kontaktu.Wydzwaniają od 7 rano do wieczora.I tak jest prawie codziennie.Czy ktoś może pomóc,co mogę zrobić aby przestali wydzwaniać???Z góry dziękuję za pomoc.Pozdrawiam

#13 Guest_wars

Guest_wars
 • Goście

Napisano 08 listopad 2013 - 13:47

Witam!Jaki macie problem,ja mam parę baniek długu,nigdy się nie negocjuje z żadną firmą windykacyjną,można byc dla nich miły,bądz tak jak ja bardziej chamski niż oni,nic nie mogą zrobic,a dzwonienie non stop to nękanie za co jest 3 lata,Parę lat i po problemie.Pozdrawiam!

#14 Guest_REGENZ

Guest_REGENZ
 • Goście

Napisano 13 listopad 2013 - 13:55

Kilka sprawdzonych trików

1) Uprzedzić o nagrywaniu rozmów " w trosce o bezpieczeństwo"
2. Na czas kwalifikacji kredytowej kupić nr na kartę a po weryfikacji przez bank sim wyrzucić
3.wziąć kredyt na babcie babcia "kipnie" reszte płaci ubezpieczyciel
4. zapisać te nr w kontaktach.
Jak zadzwonią z automatu odpowiedzieć: "Informujemy iż decyzją KNF Bank X został umieszczony na liście ostrzeżeń publicznych za nękanie klientów. Dziękujemy" - ten knif działa na marketingowców.

#15 Guest_jjj

Guest_jjj
 • Goście

Napisano 02 grudzień 2013 - 23:55

Tak tutaj temat spokojnie do prokuratury. W tej sytuacji o odszkodowanie też chyba nie będzie trudno.

#16 Guest_jjj

Guest_jjj
 • Goście

Napisano 02 grudzień 2013 - 23:59

W tym wypadku firma windykacyjna kłamie i narusza prawo.
Proszę skontaktować się z policją. Pozdrawiam.

#17 Guest_wars

Guest_wars
 • Goście

Napisano 06 grudzień 2013 - 10:48

[b]Witam!Sprawa jest prosta!Super firmy windykacyjne nie mają żadnych praw,są to lenie,zazwyczaj tumany z wiochy za 1000 zeta,którzy nie mają żadnych kwalifikacji do normalnej pracy,.Dzw. chamy nachalnie,są bezczelni,i myślą że ktoś normalny da im kasę.Nigdy nie negocjuje się z frajerskimi firmami windykacyjnymi,nie mają one żadnych praw,to tylko kakrocie które się utylizuje-jak insekty!Komornik to urzędas państwowy,któremu trzeba dac co łaska,i tyle.Pozdr.

#18 Guest_wars

Guest_wars
 • Goście

Napisano 06 grudzień 2013 - 10:49

Witam!OLEJ TO!NIC NIE PŁAC!

#19 Guest_sawa

Guest_sawa
 • Goście

Napisano 06 grudzień 2013 - 10:51

Dokładnie!A najlepsze downy to z BEST!

#20 Guest_wars

Guest_wars
 • Goście

Napisano 06 grudzień 2013 - 14:50

Witam!Nigdy,ale to nigdy nie placi się firmie windykacyjnej,chyba,że ma się coś na siebie,to wtedy przepisuje się nawet jeden metr na rodzinę-intercyza!



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych