Skocz do zawartości

Otworzenie auto-szrotu

wróć do serwisu Moja Firma 62 odpowiedzi w tym temacie

#61 Forumowicz84

Forumowicz84

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 192 postów

Napisano 30 listopad 2017 - 18:38

Przed otworzeniem działalności trzeba pomyśleć o "papierkowych" sprawach. Trzeba na początku określić, jaka księgowość nas interesuje https://wfirma.pl Ja polecam sprawdzić księgowość online. Robimy wszystko sami, ale zawsze możemy liczyć na pomoc specjalistów.

#62 Guest_mateuszz-p@o2.pl

Guest_mateuszz-p@o2.pl
  • Goście

Napisano 15 luty 2018 - 21:41

Biznes bardzo zaminowany urzędowymi regulacjami. na rynku siedzą tylko ci co mają założone biznesy przed 2008 rokiem. dużo kasy, dużo cierpliwości, dużo czekania, efekt marny. "smarowanie" urzędnikom to bajka. Niszczą formalności.

no to tak konkretnie:
1. wycieczka do urzędu gminy aby sprawdzić czy teren na którym chcemy założyć biznes nie jest pod ochroną ( strefa zalewowa rzeki, park krajobrazowy, zagrożony gatunek ślimaka itp.) to nie żart, ja 15km od rzeki dostałem odmowę z powodu doliny rzecznej.
2. "raport oddziaływania przedsiębiorstwa na środowisko" trzeba dostarczyć do urzędu gminy do działu ochrona środowiska. Wykonanie takiego raportu kosztuje w granicach 5000zł, 3 tygodnie czekania na raport
3. składamy raport i urzędnicy go rozpatrują. Jeśli będziesz mieć szczęście to go po roku przyjmą (tak czas na rozpatrzenie to od 3 miesięcy do 18 miesięcy). 
4. potrzebne pozwolenie od marszałka województwa zgodnie  rat. 40 ust.1 
5. pozwolenie na użytkowanie obiektu budowlanego ( art.40 ust.2 )
6. sprawdzenie przez wojewódzkiego inspektora ochrony środowiska funkcjonowania instalacji i urządzeń służących do demontażu pojazdów  
7. po uzyskaniu pozwoleń załóż firmę

najpierw punkt 5 i 6 po czym do 4 po pozwolenie.

ozdrawiam Mateusz Paliwoda

#63 ydzik

ydzik

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 80 postów

Napisano 09 styczeń 2019 - 16:49

Mam pewne wątpliwości czy sam auto skup czy auto złom ma szanse na przebicie się. Bardzo wiele jest tego na rynku. Możesz zawsze otworzyć coś na kształt https://auto-kasacja.com.pl/skup-aut/ gdzie oprócz typowego skupu aut, masz w swojej ofercie choćby pomoc drogową lub warsztat mechaniki samochodowej. Takie połączenie bez trudu pozwoli ci się wybić na rynku.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych