Skocz do zawartości

Niepełnosprawny w więzieniu.

9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_-praw-rostov

Guest_-praw-rostov
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2013 - 13:34

Witam,

Chciałbym się dowiedzieć, jak wygląda sytuacja osoby niepełnosprawnej ze znacznym stopniem niepełnosprawności (np. poruszającej się na wózku inwalidzkim), która popełniła jakieś ciężkie przestępstwo podlegające bezwzględnej karze więzienia (np. zabójstwo).
Czy zostaje ona osadzona w zwykłym więzieniu, czy też może istnieją w PL zakłady karne specjalnie dla takich osób przystosowane?
Czy w przypadku takich osób niepełnosprawność może być uznana jako okoliczność łagodząca, zmniejszająca wymiar kary, lub prowadząca do zamiany kary więzienia na jakąś inną formę pozbawienia wolności?

Pozdrawiam.

#2 Guest_-praw-ja_jagienka

Guest_-praw-ja_jagienka
  • Goście

Napisano 17 czerwiec 2013 - 18:32

Skazany odsiaduje karę ze zdrowymi więźniami, nie ma w Polsce zakładów karnych "specjalnej troski".Jeśli osadzony niepełnosprawny był zdolny popełnić czyn karalny, musi poradzić sobie w więzieniu.

#3 Guest_-praw-rostov

Guest_-praw-rostov
  • Goście

Napisano 17 czerwiec 2013 - 19:06

Czyli w takim przypadku stan zdrowia skazanego nie ma żadnego wpływu na wymiar kary?

#4 Guest_-praw-ja_jagienka

Guest_-praw-ja_jagienka
  • Goście

Napisano 18 czerwiec 2013 - 13:26

Jeszcze raz proszę przeczytać dokładnie ostatnie zdanie z mojej poprzedniej wypowiedzi. Czy zdaje Pan sobie sprawę, co działoby się, gdyby przestępca mógł przebywać na wolności po popełnieniu ciężkiej zbrodni tylko dlatego, że jest niesprawny fizycznie? Oczywiście w zakładzie karnym osadzony ma prawo do korzystania z bezpłatnej opieki medycznej, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba.

#5 Guest_-praw-rostov

Guest_-praw-rostov
  • Goście

Napisano 18 czerwiec 2013 - 13:32

Jeszcze raz proszę przeczytać dokładnie ostatnie zdanie z mojej poprzedniej wypowiedzi. Czy zdaje Pan sobie sprawę, co działoby się, gdyby przestępca mógł przebywać na wolności po popełnieniu ciężkiej zbrodni tylko dlatego, że jest niesprawny fizycznie? Oczywiście w zakładzie karnym osadzony ma prawo do korzystania z bezpłatnej opieki medycznej, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba.

W pełni zgadzam się z Pani zdaniem.
Po prostu, nie jestem zorientowany w statusie prawnym osób niepełnosprawnych w takich przypadkach i chciałem się dowiedzieć, czy stan ich zdrowia może zaważyć na zmniejszeniu wymiaru kary lub zmianie jej formy.

#6 Guest_ola

Guest_ola
  • Goście

Napisano 30 kwiecień 2014 - 11:33

Nie sluchaj bzdur,maja swoje prawa niepelnosprawni,inf fachowe zasiegnij u pelnomocnika rzadu osob niepelnosprawnych tel 225290601 a nie sluchasz bzdur,od ludzi bez widzy na ten temat pozdrawam

#7 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 30 kwiecień 2014 - 13:23

ola
Jeśli twierdzisz, że inne od Twoich wypowiedzi są bzdurami, podaj jak mają się sprawy, nie bądź gołosłowna, a przede wszystkim nie podawaj tu na forum numeru telefonu, bo nie każdego stać na rozmowę.

#8 Guest_kuba reszka

Guest_kuba reszka
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2017 - 19:05

Czy osoba z umiarkowanym stopniem niepel moze za dlugi isc do wiezienia

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2017 - 15:26

Czy osoba z umiarkowanym stopniem niepel moze za dlugi isc do wiezienia

Za długi nikt w Polsce nie idzie do więzienia.

#10 Guest_rys

Guest_rys
  • Goście

Napisano 03 luty 2019 - 12:52

Co wy wiecie o więzieniu? Czy winny czy niewinny jest źle traktowany! Nie ms leczenia to jest oszustwo, więżiej nie ,

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych