Skocz do zawartości

Odwieszenie wyroku na wniosek kuratora

10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_pepe1989

Guest_pepe1989
  • Goście

Napisano 25 maj 2013 - 17:40

Witam. Mój problem polega na tym, że dwa lata temu popełniłem przestępstwo (napad z atrapa broni i groźby karalne), kara jaką dostałem to 2 lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na 5 lat oraz 2 tysiące złotych zadośćuczynienia dla pokrzywdzonych, jednak w grudniu zeszłego roku jechałem autem pod wpływem alkoholu i mnie złapano, dostałem 2 miesiące w zaw. na 2 lata i 800zł grzywny, wiadomo że prawo jazdy straciłem. Mój kurator w związku z powyższym wysłał wniosek do sądu o odwieszenie wyroku, dostałem zawiadomienie o posiedzeniu w sprawie "zarządzenie kary pozbawienia wolności" które odbędzie się 31 maja 2013r. Dodam, że grzywnę zapłaciłem tylko w połowie i zadośćuczynienie również tylko w połowie. Pracuję, pomagam rodzicom spłacać zadłużone mieszkanie, mam poważnie chorą matkę (wielonaczyniowe uszkodzenie mózgu) i teraz pojawia się pytanie czy sąd mi odwiesi wyrok lub jak się przed tym bronić. Z góry dziękuję za porady i pozdrawiam.

#2 Guest_daisy7

Guest_daisy7
  • Goście

Napisano 25 maj 2013 - 23:21

wniosek kuratora ma to na celu, ale tak naprawde okaże się na rozprawie, powinieneś w jej trakcje powiedzieć że masz taką sytuację, moze sędzia spojrzy na ciebie łagodniejszym okiem, fakt że nie wywiązałeś się z obowiązków,ale to już sąd oceni, trudno wyrokować

#3 Guest_pepe1989

Guest_pepe1989
  • Goście

Napisano 27 maj 2013 - 10:39

Zaplacilem cala sume zadośćuczynienia i czekam na rozprawe. Gdy sedzia zdecyduje sie wyrok odwiesic to czy moge sie jakos bronic, odwolywac ? Nie jestem przeciez jakims groznym przestepca by go zamykac.

#4 Guest_pola33

Guest_pola33
  • Goście

Napisano 28 maj 2013 - 00:15

moim zdaniem trudno wyrokować, bo z jednej strony zapłaciłeś, ale z drugiej jakby to powiedzieć...podczas okresu próby (kiedy powinieneś być nieskazitelny) narozrabiałeś, więc celem kuratora jest odwieszenie wyroku, dlatego złożył wniosek, ale czy sąd się przychyli do tego to nie wiadomo...ja na swoją obronę podawałabym własnie to że masz mamę chorą na utrzymaniu, że jak pójdziesz siedzieć zostanie bez pomocy, itp, pograj im na emocjach, moze zmiękną;)

#5 Guest_pepe1989

Guest_pepe1989
  • Goście

Napisano 31 maj 2013 - 20:34

Witam.. Jestem już po sprawie. Sprawa nie trwała dłużej jak 10 minut, sędzia tylko mnie zapytał czy zapłaciłem nawiązke wobec pokrzywdzonych, ja przedstawiłem dowody wpłaty i kazał mi wyjść z sali, wróciłem na ogłoszenie postanowienia i sąd "sąd nie zarządza wymierzenia kary pozbawienia wolności dziękuję jest pan wolny", tyle stresu a nie było tak źle :) pozdrawiam

#6 Guest_daisy7

Guest_daisy7
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2013 - 14:28

o to dobra wiadomość! tak właśnie myślałam, bo skoro zapłaciłeś to nie powinno być problemu, dzięki że napisałeś jaki był finał sprawy.pozdrawiam

#7 Guest_T

Guest_T
  • Goście

Napisano 25 listopad 2013 - 20:15

a jeżeli osoba siedzi za nie odrobione prace społeczne ( miesiąc czasu ) . W trakcie odsiedzenia kary, był chwalony, siedzi na oddziale w którym ma telefonie codziennie a widzenia co tydzień, nagle kurator odwiesił mu wyrok 12 miesięcy pozbawienia wolności za pobicie, od sprawy nie miał żadnych nowych wyroków, tyle że okazało się, że kurator który był przyznany za sprawę był z miasta w którym już nie mieszkał i nie mieli kontaktu, zaznaczam że od innej sprawy jest przyznaczony inny kurator,który miał kontakt, ja jestem w ciąży i to moje jedyne źródło utrzymania. Jest jakaś szansa by kurator anulował mu wyrok, miał wyjść 13 grudnia tego roku a po odwieszeniu kary zostanie tam do 2014.

#8 Guest_mecenas

Guest_mecenas
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2015 - 00:54

jesli osoba skazana zapłaci grzywne czy zadośćuczynienie a ma wyrok w zawieszeniu zaden inny wyrok nie ma mu prawa odwiesic pierwszego jesli czyn nie jest podobny, nalezy impretowac ze czynami podobnymi majacy moral np zysk finansowy moga byc czyny podobne złodziejstwo bo kradniemy zeby sprzedać wiec idzie o kase kozysci z prostytucji bo idzie o kase te obydwa czyny sa podobne do siebie bo maja moral kasy zysku ale paragraf czynu jest inny sedzia moze na to zwrucic uwage, a co do wyroku w zawieszeniu i naprawy grzywny zadoscuczynienia jesli ktos naprawil szkode niema czym sie martwic nawet moze olac koszta sadowe a jesli wredny kurator bedzie się staral o odwiasy i w najgorszym postępowaniu odwiesza jest opcja skrucenia wyroku o zapłacona nawiazke zadośćuczynienie nawet o połowę wyroku ale to musicie sami wywalczyć na rozprawie jak wam odwieszac beda i duzo daje miec w tych czasach obronce samo z siebie go pisiadanie prywatnie czyni ze sedzia patrzy na was inaczej tak jak szata stroji czlowieka czemu bogaci nie siedza co nakradna. bp taki co miliony nakradnie ma kilku prawnikow i sam fakt dla sadu ze ma tyle kasy nie bedzie go pchac do ponownego przestepstwa a taki drobny zlidziejaszek bez adwokata co zrobi nic! będzie ciagle kradl bo radiami z auta przyszlosci nie stworzy sobie i wyrasta nam pospolita recydywa jednostka a społeczna która wypelni miejsca w zk i statystyki q sadownictwie dlatego idac w drogę przestepstwa chapajcie gruba kase i wy na kantyne w zk bedziecie miec i dla adwokata ktory cuda czyni i może nawet sam pan prokurator pokusi sie aby jakis tam wyrok byl niewielki bo wyrok mysi byc aby opinie spoleczne nie gorszyc ze tak dziala system tak mowiac interes sie kreci wy macie merca i adwokat dzieki wam ma a dzieki adwokatowi i panu prokuratorowi wpadnie tez tak zwany kolezenski upominek a my ludzie lubimy upominki od dziecka mamy tak co!

#9 Guest_mecenas

Guest_mecenas
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2015 - 01:12

jeśli ktos nie odrobil prac społecznych i za to go zamykaja nie jest to przestepstwo zeby odwieszac jemu jakies jego inne wyroki. bo samym wyrokiem bylo odpracowanie społeczne i zamiana nie odpracowanych. godzin spolecznie nie jest ani przestepstwem ponownym i ani razacym naruszeniem prawa bo nie od pracować mozna z wielu powodów osobistych chorobowych czynnikiw naturalnych itp co radze w takim wypadku zaskarzyc w całości kuratora który bezprawnie na sile stara sie komus dopaskudzic i apelować tez od postanowien sadow ktore zgadzaja sie podtrzymują taki proceder bezprawia wlasnego bezpodstawnego widzimisię nie opartego na kodeksie prawa a niby wlasnym wieloletnim doswiadczeniu sadowskim gdzie czesto spotykamy sie z taka interpunjcja wyroku jaxdy ma przełożonych nawet sad apelowac skladac zazalenia znac kodeks i nie pozwalać sobie

#10 Guest_Maja

Guest_Maja
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2016 - 12:26

Witam. mam pytanie. Mój narzeczony ma kuratora po wyjściu z zakładu karnego ma 7 miesięcy w zawieszeniu. 2 miesiące temu dostał mandat i go nie zapłacił.(miał sprawę w sądzie i dostał zamianę na 10 dni aresztu). czy kurator może odwiesić mu za to wyrok te 7 miesięcy? proszę o odpowiedź . pozdrawiam

#11 Guest_Ala

Guest_Ala
  • Goście

Napisano 16 marzec 2018 - 21:31

Witam moj narzeczony mial wyrok w zawieszeniu za nie placenue alimentow dokladnie rok na trzy lata w okresie proby zostal skazany na dwa miesiace pozbawienia wolnosci na wniosek kuratora odwiesili mu ten rok . Dostal teraz pismo ze te dwa miesiace mu umarzaja czy jesli ma umozone te dwa miesiace przez ktore odwiesili mu ten rok to czy znowu mu ten rok zawiwsza?? Prosze o odpowiedz

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych