Skocz do zawartości

warunkowe zawieszenie kary po odbyciu przerwy w karze??

17 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Patrycja

Guest_Patrycja
  • Goście

Napisano 22 październik 2011 - 10:47

Witam !BARDZO PROSZĘ PAŃSTWA O POMOC!!!Wraz z moim konkubentem będziemy się starać o przerwę w karze.Ma on dwa wyroki do odbycia -wyrok łączny 2.5 roku i wyrok 2lata,6 miesięcy już ma odbyte no i mam pytanie bo czytając kodeks karny wiem że jeżeli kara pozbawienia wolności nie przekracza 3 lat to można się starać o warunkowe zwolnienie tyle że nie wiem czy ta ustawa ma na myśli każdy wyrok z osobna ,bo wtedy nic z tego nie wyjdzie;-( ,czy po prostu dotyczy ona każdego wyroku z osobna???I skoro każdy z nich jest równy 2 lata to możemy się starać o ich zawieszenie????Bardzo proszę o pomoc,bardzo się martwię bo w chwili obecnej sama jestem z 3 dzieci i choruje na zmiany nowotworowe i nie mogę podjąć dalszego leczenia ze względu na brak opieki nad dziećmi.

#2 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 22 październik 2011 - 14:29

W przypadku kilku wyrokow zawieszenie kary nie jest takie proste. Wrecz niewykonalne.

#3 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 22 październik 2011 - 14:31

A, i najwazniejsze. Aby wnioskowac o zawieszenie kary, przerwa musi wynosic minimum rok.

#4 Guest_Patrycja

Guest_Patrycja
  • Goście

Napisano 22 październik 2011 - 16:48

Rozumiem że jednak jest taka możliwość?!dodam że mamy rewelacyjną opinie kuratora zawodowego i z zakładu karnego!a także konkubent ma oświadczenie z zakładu pracy w którym pracował aż do zatrzymania ,że po wyjściu szef przymnie go z powrotem.Bardzo dziękuję za wszystkie odp.I jak mogę to zapytam jeszcze o jedno jeżeli jest taka możliwość to gdzie składać wniosek o zawieszenie każdego wyroku - do sądu penitencjarnego który udzielił przerwy w karze czy może do sadu który wydał te dwa wyroki???? jeszcze raz bardzo dziękuję za wszystko jest to nasza ostatnia deska ratunku;-(

#5 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 22 październik 2011 - 21:54

Najpierw musi dostac przerwe, ktora nieprzerwalnie musi przekroczyc 1 rok. Mozna przedluzac, wnioskujac kolejny raz przed koncem kazdej, jesli jest na kilka m-cy.
Dopiero, gdy przerwa przekroczy rok, mozna wnioskowac o zawieszenie reszty kary. Prosze zapytac w sadzie badz niech konkubent zapyta wychowance w ZK, gdzie ten wniosek zlozyc.

#6 Guest_Patrycja

Guest_Patrycja
  • Goście

Napisano 22 październik 2011 - 22:59

Bardzo dziękuje za wyczerpująca odpowiedź ale muszę być pewna czy jest wogóle taka możliwość zawieszenia tych dwóch wyroków po 2 lata każdy?????!!!!! bo z pana odpowiedzi nie mogę wy wnioskować jednoznacznie czy taka możliwość jest czy też nie???!!!!

#7 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 22 październik 2011 - 23:35

Owszem, jest. Tylko czy realna- nie wiem.
KKW
Art. 155.
§ 1. Jeżeli przerwa w wykonaniu kary pozbawienia wolności trwała co najmniej jeden
rok, a skazany odbył co najmniej 6 miesięcy kary – sąd penitencjarny może
warunkowo zwolnić skazanego z odbycia reszty kary na zasadach określonych
w art. 77 Kodeksu karnego, przy czym zwolnienie może nastąpić w każdym
czasie, bez ograniczeń wynikających z art. 78 i 79 Kodeksu karnego.
§ 2. Przepisu § 1 nie stosuje się, jeżeli kara pozbawienia wolności została orzeczona
na okres powyżej 3 lat.

i KK:
Art. 77.
§ 1. Skazanego na karę pozbawienia wolności sąd może warunkowo zwolnić z odbycia
reszty kary tylko wówczas, gdy jego postawa, właściwości i warunki
osobiste, sposób życia przed popełnieniem przestępstwa, okoliczności jego popełnienia
oraz zachowanie po popełnieniu przestępstwa i w czasie odbywania
kary uzasadniają przekonanie, iż skazany po zwolnieniu będzie przestrzegał porządku
prawnego, w szczególności nie popełni ponownie przestępstwa.
§ 2. W szczególnie uzasadnionych wypadkach sąd wymierzając karę pozbawienia
wolności może wyznaczyć surowsze ograniczenia do skorzystania przez skazanego
z warunkowego zwolnienia niż przewidziane w art. 78.
Art. 78.
§ 1. Skazanego można warunkowo zwolnić po odbyciu co najmniej połowy kary.
§ 2. Skazanego określonego w art. 64 § 1 można warunkowo zwolnić po odbyciu
dwóch trzecich kary, natomiast określonego w art. 64 § 2 po odbyciu trzech
czwartych kary.
§ 3. Skazanego na karę 25 lat pozbawienia wolności można warunkowo zwolnić po
odbyciu 15 lat kary, natomiast skazanego na karę dożywotniego pozbawienia
wolności po odbyciu 25 lat kary.
Art. 79.
§ 1. Przepisy art. 78 § 1 i 2 stosuje się odpowiednio do sumy dwóch lub więcej nie
podlegających łączeniu kar pozbawienia wolności, które skazany ma odbyć kolejno;
przepis art. 78 § 2 stosuje się, jeżeli chociażby jedno z przestępstw popełniono
w warunkach określonych w art. 64.
§ 2. Skazanego można, niezależnie od warunków określonych w art.

#8 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 22 październik 2011 - 23:38

Jeszcze raz art. 79, bo zle sie wkleilo:

Art. 79.
§ 1. Przepisy art. 78 § 1 i 2 stosuje się odpowiednio do sumy dwóch lub więcej nie
podlegających łączeniu kar pozbawienia wolności, które skazany ma odbyć kolejno;
przepis art. 78 § 2 stosuje się, jeżeli chociażby jedno z przestępstw popełniono
w warunkach określonych w art. 64.
§ 2. Skazanego można, niezależnie od warunków określonych w art. 78 § 1 lub 2,
zwolnić warunkowo po odbyciu 15 lat pozbawienia wolności.

P.S. Nie jestem mezczyzna ;)

#9 Guest_Patrycja

Guest_Patrycja
  • Goście

Napisano 23 październik 2011 - 09:58

Przepraszam za tego" pana";-). Chyba udam się do adwokata chociaż spróbuję?bo już nic z tego nie rozumiem ?!Niby można pisać o zwolnienie z reszty kary ale w art.78 par.2 pisze że sąd może dopiero go zwolnić po odbyciu dwóch trzecich kary?! to jak się ma ten przepis jeden do drugiego?! Przepraszam że taka dociekliwa jestem ale lubię wszystko jasno widzieć;-). No chyba że Pani może mi to w jakiś prosty sposób wytłumaczyć?!

#10 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 25 październik 2011 - 20:06

Jesli to nie jest jego pierwsze skazanie (a nie jest), to moze "wyjsc" dopiero po odbyciu 2/3 kary. Dopiero wtedy (40dni przed dniem, w ktorym mija 2/3) mozna wnioskowac o warunkowe przedterminowe zwolnienie. Jesli zostanie zwolniony, to reszte tez ma "zawieszona" i dozor kuratora.

A jesli chodzi o samo zawieszenie, to mozna wnioskowac jesli udzielono przerwy w karze na minimum rok lub kilku przerw (jedna po drugiej)lacznie na minimum rok.

Co do adwokata- warto sie udac, lepiej wyjasni, pomoze napisac odpowiednie pisma. Bezplatnie porady prawne sa udzielane w osrodkach interwencji kryzysowej. Prosze poszukac Pani najblizszego i zadzwonic badz pojsc. Zazwyczaj trzeba sie zapisac na porade z wyprzedzeniem.
Aby ulatwic sprawe prosze zabrac ze soba wyroki- jesli Pani posiada lub chociaz z jakiego artykulu i jaka kara.

#11 Guest_niunia31

Guest_niunia31
  • Goście

Napisano 19 marzec 2014 - 18:46

witam mam pytanie maz dostał 2lata i 10 miesiecy w zakładzie karnym jest juz 10 miesiecy adwokat pisal o przerwe w karze mamy 2 dzieci 7 latka i 14 latka siedmio latek jest pod opieka psychologa bo zle to na niego wplywa ze taty niema ja sama przacuje zarabiam 1100zł plus rodzine 212zl w tym komornik zabiera 600zł z wypłaty tesciowa nie moze mi pomuc bo jak zamykali meza dostała silnego zawału tesc jest bez nogi moja mama pomoga kupuje pieczywo i to wszystko opinia kurarorów jest dobra maz w arescie pracuje wiec tez ma dobra opinie z zk tylko niewiemy czemu sad kazal wywiad zrobic osobno z tesciowa maja z o stanie zdrowia prosze mi pomuc

#12 Guest_on

Guest_on
  • Goście

Napisano 20 marzec 2014 - 18:33

niech ktos tej kobiecie pomoze

#13 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2015 - 08:35

Wywiad kuratorski to dobrze' ja jestem na przerwie w karze prawie rok. Dostalem przerwe poniewaz moj mlodszy syn leczy sie u psychologa i bardzo zle znosil moja nie obecnosc.starszy tez mial stany depresyjne itd. Zona zarabia 2800zl netto dostalem przerwe i teraz musze juz wrucic do zk i z zakladu pisac o przedterminowe zwolnienie bo po roku przerwy, nabralem prawa do zawieszenia reszty kary. Z wolnosci ciezko to zalatwic bo sad moze tylko to rozpatrzyc tylko po roku a po roku ja musze sie zglosic do zakladu. Sady daja przerwy na dzieci znam wiele takich przypadkow.sa swietlice terapeltyczne trzeba zapisac dzieci nocne moczenie jak wystepuje zwlaszcza po wizycie u taty wszystko zglaszac dla psychiatry czy psychologa. Mysle ze dostanie ta przerwe .jaka kolwiek a potem przeslanki nie ustapily to przedluzac do roku i zawiesic.Powodzenia

#14 Guest_Sebastian

Guest_Sebastian
  • Goście

Napisano 18 maj 2015 - 13:20

Mam pytanie , jestem już rok na przerwie w karze , pozostało mi do odbycia rok i cztery miesiące przy czy każdy z tych wyroków jest osobny . Złożyłem wnioski do Sądu skazującego o ponowne zawieszenie reszty kary , wnioski te złożyłem kilka dni przed końcem przerwy w karze . Kurator zawodowy podpowiedział mi r abym złożył również Wniosek o wstrzymanie wykonywania kary do czasu uprawomocnienia się postanowienia o ponownym zawieszeniu . Moje pytanie brzmi następująco, czy ja mogę się starać o takowe zawieszenie reszty kary ??? I czy mam czekać teraz na termin posiedzenia w sprawie wstrzymania wykonywania kary ??? . Dodam tylko , że wywiad środowiskowy jest super jak i opinia z Zakładu Karnego . Bardzo Proszę Państwa o odpowiedz .

#15 Guest_Madzia

Guest_Madzia
  • Goście

Napisano 28 październik 2015 - 00:01

Mam pytanie. Mój mąż dostal 3 lata wyroku obecnie odsiaduje już 2 lata czy jest możliwość żeby się starał o przerwę w każę mam bardzo trudna sytuacja finasnowa i na utrzymaniu mam 2 dzieci obecnie mieszkam u rofzicow ba 45 m2 w ośmiu i jest nam ciężko

#16 Guest_gosc

Guest_gosc
  • Goście

Napisano 09 luty 2016 - 18:54

Co wy ludzie piszecie za głupoty,który sad zawiesi recydywiscie powyżej trzech lat nie ma takiej możliwości,można się starać o roczna przerwę i po niej jeżeli jest mniej niż trzy lata można starać się o zawieszenie z regoly na okres 5lat i kuratora.Powyżej trzech lat nie ma szans.w kodeksie jest wyraźnie napisane MOZE starać się o wokande lub zawieszenie a czy dostanie to zależy od sędziego czy będzie miał dobry humor.Jeszcze nie słyszałem żeby ktoś dostał warunkowe powyżej roku ,chyba ze miał dobrego papugę i spory budżet

#17 Guest_asia2325

Guest_asia2325
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2017 - 20:45

Dzień Dobry! Mam dość skomplikowane pytanie. Mój mąż odsiaduje 3 wyroki(razem 28miesięcy) z tego już 6m-c odsiedziane. Staraliśmy się o przerwie w karze lecz prokurator się nie zgodził, a Sąd to podtrzymał. Mąż ma 7 dni na apelacje więc złożył wniosek o uzasadnienie i odrębnie apelacje z dodatkowymi załącznikami. Staraliśmy się o przerwę na trudną sytuacje rodzinną( choroba moja i syna) Sąd powiedział, że dobrze stoję finansowo i go nie puścił na życzenie prokuratora. Pytanie brzmi tak czy jak Sąd Okręgowy, który wydał postanowienie zapozna się z apelacją jest możliwe, że cofnie swoje postanowienie wraz z prokuratorem czy musi to przejść przez Sąd Apelacyjny?

#18 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 19 luty 2018 - 19:18

Mam pytanie. Mój mąż po wyroku łącznym ma karę 2 lat pozbawienia wolności, odbył już 5 miesięcy kary czy jest taka możliwość ze dostaniemy przerwe w karze i czy bedzie taka mozliwośc o jej dalsze zawieszenie??

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych