Skocz do zawartości

Grzywna w Niemczech a zatarcie skazania w KRK

9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_GC777

Guest_GC777
  • Goście

Napisano 17 grudzień 2010 - 14:35

Witam. Mam dość poważny problem. Otóż Otwieram ośrodek szkolenia kierowców i wymagane do tego jest zaświadczenie o niekaralności. Załatwiłem już wszystkie formalności z tym związane i wyskoczył mi poważny problem własnie z tym zaświadczeniem. Byłem święcie przekonany że jestem nie rejestrowany ponieważ w styczniu 2009 roku takie zaświadczenie uzyskałem z wpisem "nie figuruje" a teraz nagle jest wpis o grzywnie około 170 euro którą dostałem w styczniu 2008 w Niemczech. I teraz moje pytanie. Jak ja to wszystko mogę odkręcić? Gdzie mogę sie udać w Niemczech (lub w Polsce jeśli jest taka możliwość)żeby cokolwiek załatwiać?
Proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam.

#2 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 29 grudzień 2010 - 14:49

to jest bardzo trude

#3 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 29 grudzień 2010 - 15:11

Moze ktos pomoże koledze w tej sprawie

#4 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 18 luty 2011 - 12:10

musisz napisać pismo do sądu w Niemczech tj do sądu w którym odbył się proces w Twojej sprawie, o zatarcie sprawy, z krótkim uzasadnieniem. to samo miałam ze swoim mężem. pisałam takie pisma

#5 Guest_GC777

Guest_GC777
  • Goście

Napisano 22 luty 2011 - 12:31

Wysłałem wniosek i wszelkie potrzebne dokumenty przetłumaczone przysięgle do sądu we Frankfurcie nad Odrą , zapłaciłem grzywne (260 euro) i czekam. Tylko już troche długo czekam. Czy to jest długotrwały proces i czy są szanse wogóle na pozytywne załatwienie takiej sprawy? Może ktoś jeszcze miał do czynienia z tego typu sprawą to może jeszcze coś podpowie?

#6 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 22 luty 2011 - 12:33

musisz napisać pismo do sądu w Niemczech tj do sądu w którym odbył się proces w Twojej sprawie, o zatarcie sprawy, z krótkim uzasadnieniem. to samo miałam ze swoim mężem. pisałam takie pisma

Jaka była odpowiedź? Czy długo to wszystko trwało? Były jakies problemy związane z tym?

#7 Guest_jacek

Guest_jacek
  • Goście

Napisano 10 wrzesień 2012 - 09:53

Mialem podobny przypadek, w 2008 roku grzywna za wspoludzial w kradziezy paliwa na stacji, 350 euro grzywny, 210 splacilem, dalej nie placilem. w 2010 roku dostalem zaswiadczenie o niekaralnosci, w 2012 jest problem. wyslalem pismo do sadu, z prosba o wymazanie, bo nie moge pracowac w zawodzie kierowcy ciezarowki, sedzia odpisal, ze jak wplace pozostala grzywne to sedzie zniesie nakaz zatrzymania (za niesplacone 140) i bede mogl pracowac w zawodzie, w zeszlym tygodniu bylem wplacic i teraz czekam, nie wiem kiedy isc do sadu znowu spytac o niekaralnosc.

pozdrawaim

#8 Guest_jacek

Guest_jacek
  • Goście

Napisano 17 wrzesień 2012 - 14:06

niech ktos kto mial taka sytuacje napisze jak sie skonczylo, obecnie jestem w podobnej, nie moge pracowac w zawodzie, w krk z niemiec wyrok 2008 rok wspolodzial w kradziezy na stacji paliwa. zaplacona grzywna, pisma dostalem z niemiec ze sciagaja haftbefehl. w krk dalej wisze, co robic???

#9 Guest_Rafal

Guest_Rafal
  • Goście

Napisano 19 październik 2017 - 21:12

Witam,

w 2014 dostalem 1000e grzywny, kiedy moge ubiegac sie o zatarcie skazania w DE aby nie widniec w PL krk?

Mial ktos podobna sytacje?

#10 Guest_Josef

Guest_Josef
  • Goście

Napisano 17 listopad 2019 - 16:36

Chyba po 5latach sie kasuje w DE ale nalezy list napisać, tak mi sie o uszy obiło.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych