Kategorie
Skocz do zawartości

JAK WYCIAGNAC KOGOS Z WIEZIENIA

Gość czarna10682
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Art. 78. § 1. Skazanego można warunkowo zwolnić po odbyciu co najmniej połowy kary.

§ 2. (51) Skazanego określonego w art. 64 § 1 można warunkowo zwolnić po odbyciu dwóch trzecich kary, natomiast określonego w art. 64 § 2 po odbyciu trzech czwartych kary.

§ 3. Skazanego na karę 25 lat pozbawienia wolności można warunkowo zwolnić po odbyciu 15 lat kary, natomiast skazanego na karę dożywotniego pozbawienia wolności po odbyciu 25 lat kary.

• 3 tygodnie później...
Gość Bawarka-328
Czytalem ale coś tak mi swita że czytałem jakis przepis że skazanego można zwolnić po odbyciu przynajmniej połowy kary ale nie wcześniej niż po 6-ciu miesiącach. Jestem pewien że czytalem taki przepis tylko może on dotyczył czegoś nieco innego.

Czytalem ale coś tak mi swita że czytałem jakis przepis że skazanego można zwolnić po odbyciu przynajmniej połowy kary ale nie wcześniej niż po 6-ciu miesiącach. Jestem pewien że czytalem taki przepis tylko może on dotyczył czegoś nieco innego.

Masz nieaktualny tekst kodeksu karnego, bo takie ograniczenie widniało w nim do niedawna. Od 8 czerwca 2010 roku obowiązuje treść jaką podałem.

Gość Bawarka-328
A czy skazanego który ma 2 wyroki siedzącego w wiezieniu który odsiedział połowę kary z jednego wyroku można warunkowo zwolnić z odbywania reszty kary tego pierwszego i żeby mógł zacząć odbywać następną karę?

Gość niec-nota

Art. 80. § 1. Jeżeli tę samą osobę skazano na kilka nie podlegających łączeniu kar skutkujących pozbawienie wolności, wykonuje się je w takiej kolejności, w jakiej uprawomocniły się orzeczenia, którymi wymierzono te kary.

§ 1a. Orzeczenia prawomocne wykonuje się przed orzeczeniami nieprawomocnymi. Kary porządkowe i środki przymusu wykonuje się w pierwszej kolejności.

§ 2. Sędzia penitencjarny może zarządzić wykonanie kar i środków w innej kolejności niż określona w § 1, jeżeli względy penitencjarne za tym przemawiają.

§ 3. W wypadku skierowania do wykonania orzeczenia o zastosowaniu środka zabezpieczającego wobec skazanego, który odbywa karę wymierzoną innym orzeczeniem, o kolejności wykonania kary i środka zabezpieczającego rozstrzyga sędzia penitencjarny.

§ 4. Pierwszy dzień kary kończy się dnia następnego od jej rozpoczęcia.

§ 5. Jeżeli wobec tej samej osoby wykonuje się kilka kar skutkujących pozbawienie wolności, dzień zakończenia wykonania poprzedniej kary jest dniem rozpoczęcia wykonywania kolejnej.

Gość Bawarka-328
Rozumiem ale nie widzę tu jednoznacznej odpowiedzi na moje pytanie. Chodzi mi o to czy jak jeśli bym siedział za przestępstwo A którego kara wynosi 2 lata i np po roku wnosiłbym o warunkowe zwolnienie z odbywania reszty kary mając do odsiadki jeszcze kare za przestępstwo B (z tego samego art, jeśli ma to znaczenie) w wymiarze 1 roku prawomocne to czy jest w ogóle taka szansa że sąd zwolniłby mnie warunkowo z odbywania kary A wiedząc że czeka już na mnie kara B i mógłbym zacząć odbywać tą karę B?

• 3 tygodnie później...
Gość Bawarka-328
No właśnie nie wiem co w tej kwestii zrobić ponieważ jeden z tych dwóch wyroków zostanie dopiero odwieszony i nie wiem czy o wyrok łączny składać teraz czy poczekać aż sąd odwiesi bo przecież może być taka sytuacja że jeśli złoże teraz o wyrok łączny, sąd ten wyrok wyda a następnie sąd wyrok łączny rozwiąże ponieważ wyrok łączny traci moc jeżeli któryś z wyroków składających się na wyrok łączny zostanie odwieszony. Wiesz coś na ten temat? A skąd ta pewność że zostałaby zastosowana pełna absorbcja?

• 3 tygodnie później...
  • 3 lata później...
  • 2 lata później...

Mój chłopak dostał 6miesiecy siedzi już miesiąc czasu w zakładzie co mogę zrobić aby szybciej mógł wyjść na wolność. Mamy dwójkę dzieci i nie daje rady sama

Chyba żartujesz. Dostał wyrok, bo jest przestępcą i ma wyjść wcześniej, bo nie radzisz sobie z dziećmi? Kiedy popełniał przestępstwo myślał o Tobie i dzieciach, czy nie?

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

• Dodaj nową pozycję...