Skocz do zawartości

zastepcza kara pozbawienia wolnosci - grzywna

37 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_Piotr

Guest_Piotr
  • Goście

Napisano 09 marzec 2016 - 19:26

Witam

Dostałem mandat którego następstwem było nagranie mnie przez innego kierowcę kiedy wykonywałem manewr wyprzedzania na ciągłej linii.Sad w Krasniku wydał nakaz zapłaty 250 zł w ciągu 30 dni.Nie zapłaciłem tego.W międzyczasie dostałem pismo z sadu ale nie zdążyłem go odebrać, a teraz dostałem pismo od kuratora że wzywa mnie na spotkanie celem określenia miejsca,terminu rozpoczęcia pracy na cele społeczne ponieważ sąd w Kraśniku wprowadził orzeczenie na mocy którego mam te prace wykonać.Moje pytanie brzmi tak: Czy mogę zapłacić ta grzywnę i będę miał spokój?

#22 Guest_gosc

Guest_gosc
  • Goście

Napisano 20 kwiecień 2016 - 13:31

Witam
Dostałem mandat którego następstwem było nagranie mnie przez innego kierowcę kiedy wykonywałem manewr wyprzedzania na ciągłej linii.Sad w Krasniku wydał nakaz zapłaty 250 zł w ciągu 30 dni.Nie zapłaciłem tego.W międzyczasie dostałem pismo z sadu ale nie zdążyłem go odebrać, a teraz dostałem pismo od kuratora że wzywa mnie na spotkanie celem określenia miejsca,terminu rozpoczęcia pracy na cele społeczne ponieważ sąd w Kraśniku wprowadził orzeczenie na mocy którego mam te prace wykonać.Moje pytanie brzmi tak: Czy mogę zapłacić ta grzywnę i będę miał spokój?

#23 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 20 kwiecień 2016 - 13:39

Witam niestety prac społecznych nie zamienią ci na grzywnę,sąd już ci je zasądził ,kiedyś było że godz na grzywnę ,a teraz jedynie zamienią ci prace społeczne na odsiadkę,dlatego jak masz już jakaś grzywnę to zapłać i masz z głowy

#24 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2016 - 07:35

Witam, mam pytanie w sprawie karno-skarbowej. Wyrok 1 rok i 3 m-ce pozbawienia wolności plus grzywna, zamieniona na karę 100 dni pozbawienia wolności. Czy po zakończeniu kary 1 roku i 3 miesięcy można się ubiegać o zamianę kary za grzywnę na dozór elektroniczny, ponieważ jeżeli potraktujemy sprawę jako całość, będzie ponad rok kary, ale jeżeli są to dwie różne sprawy to tylko 100 dni, a wiadomo, że dozór elektroniczny przysługuje osobom skazanym do roku pozbawienia wolności.

#25 Guest_iwka

Guest_iwka
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2016 - 17:12

szukam pomocy mojego męża dwa dni temu zabrała policja do aresztu dostał 45 dni za nie odrobienie godzin społecznych jest jednym zywicielem rodziny co ja mogę teraz zrobić mam dwójkę małych dzieci

#26 Guest_magdalena

Guest_magdalena
  • Goście

Napisano 15 październik 2016 - 15:31

witam mam pytanie mąż odsiaduje wyrok który kończy mu się w lutym ale doszły mu odsiadki za grzywny jest tego 3 miesiące czy jest taka opcja aby zamienić to na prace społeczne lub raty jesli tak to gdzie pisac i jakie dokumenty były by potrzebne

#27 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 16 październik 2016 - 11:11

witam mam pytanie mąż odsiaduje wyrok który kończy mu się w lutym ale doszły mu odsiadki za grzywny jest tego 3 miesiące czy jest taka opcja aby zamienić to na prace społeczne lub raty jesli tak to gdzie pisac i jakie dokumenty były by potrzebne

Jeśli dostał wyrok w postaci grzywny i jej nie zapłacił, a zostało to zamienione na karę więzienia, to już nie można dalej tego bez końca zamieniać ani spłacać na raty. Musi swoje odsiedzieć, nie ma rady.

#28 Guest_justyna

Guest_justyna
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2016 - 11:37

witam mam pytanie moj narzeczony mial wplacic na krakowskie konto 1500 zl kauci i nie wiem za co no ale nie mielismy kasy zeby wplacic i wczoraj go wzieli do zakladu karnego i mam pytanie na ile on mogl isc siedziec bo jak dzwonie do osoby ktora sie tym zajmuje to nie odbiera i od wczoraj nic nie wiem w ktorym zakladzie jest i na jak dlugo.

#29 Guest_joi

Guest_joi
  • Goście

Napisano 10 marzec 2017 - 16:17

czy zapłacenie grzywny równa się z zatarciem wyroku kary pozbawienia wolności i w przypadku popełnienia kolejnego przestępstwa te kary nie będą sumowane????

#30 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 21104 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 10 marzec 2017 - 17:24

Zatarcie kary następuje zgodnie z przepisami a nie po wpłaceniu grzywny.

#31 Guest_Anonim

Guest_Anonim
  • Goście

Napisano 29 maj 2017 - 13:21

Moj brat dostal 5 miesiecy kary zastepczej pozbawienia wolnosci w zamian za niewykonana kare ograniczenia wolnosci w wymiarze 10 mcy pracy na cele spoleczne w wymiarze 40 godz miesiecznie i 200 zl grzywny. Juz go zamkneli, siedzi tydzien czasu. Czy mozna cos zrobic zeby wyszedl wczesniej ? Czy moze sie starac o przedterminowe zwolnienie ?

#32 Guest_Patryk

Guest_Patryk
  • Goście

Napisano 11 czerwiec 2017 - 04:15

Mam kilka niezaplaconych grzywn około 7 tysięcy zł.za jazdę bez uprawnień mając sądowy zakaz ostatnia grzywna obejmowała 2000zł i wyrok 3 miesiecy zawieszonych na 3 lata. Niestety nie miałem możliwości spłacenia grzywn i sąd przeliczyl mi je na areszt ponadto odwiesil 3 miesiące czy jest szansa aby uniknąć aresztu adwokat coś pomoże? I gdzie mogę dowiedzieć się ile mam do odsiadki nie odbierałem korespondencji ponieważ mieszkam pod innym adresem

#33 Guest_Arek

Guest_Arek
  • Goście

Napisano 21 lipiec 2017 - 00:20

Witam; niespełna rok temu otrzymałem wyrok 6 miesięcy w zawieszeniu na 2 lata, 30 godzin prac społecznych, oraz 500 złotych zadośćuczynienia. Sędzia na rozprawie powiedział, że będzie ze mną  kontaktował się prokurator w sprawie odpracowanie prac, lecz do tej pory jest cisza. Mam pytanie czy mam się przypomnieć prokuratorowi czy cierpliwie czekać na wezwanie? Dodam że planuje w niedługim czasie wyjechać za granice na kilka miesięcy. Czy jest możliwość odroczenia wyznaczonych prac społecznych w przypadku gdy nie będę w kraju? 

#34 Guest_SYLWIA

Guest_SYLWIA
  • Goście

Napisano 27 luty 2018 - 15:16

Czy po odbyciu kary pozbawienia wolnosci kurator ma prawo żądać również kary grzywny?

#35 Guest_SYLWIA

Guest_SYLWIA
  • Goście

Czy po odbyciu kary pozbawienia wolnosci kurator ma prawo żądać również kary grzywny?

#36 Guest_SYLWIA

Guest_SYLWIA
  • Goście

#37 Guest_SYLWIA

Guest_SYLWIA
  • Goście

#38 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 28 luty 2018 - 12:07

Kurator nie, ale sąd tak.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych