Skocz do zawartości

KIEDY NASTEPUJE PRZEDAWNIENIE WYROKU???

33 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_-praw-edyta23

Guest_-praw-edyta23
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2009 - 02:46

Wyrok sądu odwoławczego staje się prawomocny z dniem ogłoszenia. Na przedawnienie wykonalności wyroki proszę nie liczyć- bo to ogromna masa czasu tj. 15 lat+10 lat. Sąd wydaje nakaz przymusowego doprowadzenia do ZK i policja ma prawo poszukiwać skazanego i przychodzić do jego miejsca zameldowania i zamieszkania.
Temat przenoszę do działu "Prawo karne wykonawcze".

Art. 103. § 1. Nie można wykonać kary, jeżeli od uprawomocnienia się wyroku skazującego upłynęło lat:
1) 30 - w razie skazania na karę pozbawienia wolności przekraczającą 5 lat albo karę surowszą,
2) 15 - w razie skazania na karę pozbawienia wolności nie przekraczającą 5 lat,
3) 10 - w razie skazania na inną karę.
§ 2. Przepis § 1 pkt 3 stosuje się odpowiednio do środków karnych wymienionych w art. 39 pkt 1-4 oraz 6 i 7; przepis § 1 pkt 2 stosuje się odpowiednio do środka karnego wymienionego w art. 39 pkt 5.

Art. 15.
§ 1. Sąd umarza postępowanie wykonawcze w razie przedawnienia wykonania kary,
śmierci skazanego lub innej przyczyny wyłączającej to postępowanie.
§ 2. Jeżeli zachodzi długotrwała przeszkoda uniemożliwiająca postępowanie wykonawcze,
a w szczególności jeżeli nie można ująć skazanego albo nie można wykonać
wobec niego orzeczenia z powodu choroby psychicznej lub innej prze©
wlekłej, ciężkiej choroby, postępowanie zawiesza się w całości lub w części na
czas trwania przeszkody.
§ 3. Zawieszenie postępowania wykonawczego nie wstrzymuje biegu przedawnienia,
chyba że skazany uchyla się od wykonania kary. Okres wstrzymania biegu
przedawnienia nie może przekroczyć 10 lat.
§ 4. Wykonywanie kary pozbawienia wolności, kary aresztu lub środka przymusu w
tej samej lub innej sprawie wstrzymuje bieg przedawnienia.

#2 Guest_-praw-edyta23

Guest_-praw-edyta23
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2009 - 02:46

Witam!
CHCIALAM SIE DOWIEDZIEC JAK WYGLADA SPRAWA PRZEDAWNIENIA WYROKU? MOJ MAZ 4LATA TEMU OTRZYMAL WYROK NIEPRAWOMOCNY SKAZUJACY NA ROK POZBAWIENIA WOLNOSCI ZOSTALA ZGLOSZONA APELACJA KTORA NIE PRZYNIOSLA POZADANYCH REZULTATOW WIEC ZGLOSILISMY APELACJE OD APELACJI KTORA TAKZE NIE ZOSTALA POMYSLNIE ROZPATRZONA ;( CZY WYROK NIEPRAWOMOCNY MOZE SIE SAM UPRAWOMOCNIC-? w jakich sytuacjach sa wysylane listy goncze??? czy wydzial komunikacji moze zostac powiadomiony o poszukiwaniu i powiadomic policje np w pprzypadku wymiany prawo jazdy??? i czy policja ma prawo nachodzic mnie i moich rodzicow w celu ustalenia pobytu mojego meza ??- dodam ze takie sytuacje maja miejsce kilka razy do roku!!! z gory dziekuje za odp pozdrawiam

#3 Guest_agnes

Guest_agnes
  • Goście

Napisano 14 luty 2013 - 22:50

Witam,
mam pytanie w czerwcu 2006r otrzymalam wyrok prawomocny 1 rok w zawieszeniu na 3 lata,chcialabym sie dowiedziec jak wyglada na dzien dzisiejszy luty 2013r moj stan jesli chodzi np o zaswiadczenie o niekaralnosci,i czy ten wyrok ulegl juz przedawnieniu
dziekuje

#4 Guest_alinn

Guest_alinn
  • Goście

Napisano 20 luty 2013 - 16:15

witam,mam pytanie znajomy zostal skazany w 2004 roku na kare 4lat wiezienia , kiedy wyrok sie przedawni, czyli kiedy On nie bedzie sie musial martwic , ze trafi do wiezienia???bardzo prosze o pomoc!!!!!!1

#5 Guest_gogh

Guest_gogh
  • Goście

Napisano 04 czerwiec 2013 - 01:56

mam pytanie jeśli mam do odsiadki 4miesiące i jestem poszukiwany listem górniczym to mogą mnii mam dzieci to mogą mnie importować do polski

#6 Guest_dziubek

Guest_dziubek
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2014 - 23:11

siemka jezeli od dwoch lat mnie szukajom w polsce a jestem za granicom mam do odsiadki rok i cos tam slyszalem ze mi dodadzom moze jeszcze jeden rom mi wlozom za spalenie auta czy mam szanse na przedawnienie kary bo tak normalnie jezeli tak to po ilu latach ile jeszcze mussze siedziec za granicom to jest moj adres mail andrzej.buczek.33@facebook.com wiem ze mogom mnie znalesc tutaj kaj jestm ale zaryzykuje jak mi moze ktos pomuc i odpowiedziec to na ten adres dzienki

#7 Guest_mariusz

Guest_mariusz
  • Goście

Napisano 21 luty 2014 - 15:38

Po 15 latach wyrok się przedawni.

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2014 - 14:22

Co ty za głupoty piszesz, jeśli ma rok do odsiadki to wyrok przedawni się po 10 latach od daty uprawomocnienia się wyroku..

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2014 - 14:24

I za ukrywanie się nic dodatkowo nie dostaniesz.

#10 Guest_idi

Guest_idi
  • Goście

Napisano 11 sierpień 2014 - 10:49

1. jesli wyrok sie uprawomocnil i dostales 1 rok odsiadki to w tym przypadku przedawnienie wykonania kary liczy sie od uprawomocnienia wyroku skazującego i w Twoim przypadku jest to 15 lat /art.103 p.1 pkt kk /

2.  W przypadku jesli toczy bądź toczyło się postepowanie przygotowawcze i nie było zadnego wyroku to a Twoj czyn zagrozony jest karą pozbawienia wolności np. rok, to przez pięc lat mogą Cie szukać.

#11 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 10 luty 2016 - 22:56

Mam pytanie jesli kolega misl do odsiatki 7 lat po ilu latach mu sie to przedawni?jest również poszukiwany przez policje proszę odpisac

#12 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 11 luty 2016 - 11:18

Mam pytanie jesli kolega misl do odsiatki 7 lat po ilu latach mu sie to przedawni?jest również poszukiwany przez policje proszę odpisac

Jeśli chcesz odpowiedzi na pytanie, to najpierw przeczytaj, co sam napisałeś. Co to znaczy "misi do odsiatki"?

A po ilu latach mu się przedawnia wykonanie kary, to zależy za co został skazany, na ile lat i dlaczego nie można zastosować orzeczenia sądu. Wszystko masz dokładnie opisane w pierwszym poście tego wątku. Nie każ nam przepisywać jeszcze raz to samo, bo nie chce Ci się czytać.

#13 Guest_nikola

Guest_nikola
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2016 - 13:20

Co robic? . Moj mąż został skazany na 6msc za jazde pod wpływem i bez uprawnień w 2011r. W tym czasie miał kare odroczona na rok. Teraz dostal wezwanie do zakladu karnego. Mineło 5lat. Niema przedawnienia???

#14 Guest_nikola

Guest_nikola
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2016 - 13:22

[quote name="nikola" post="1980919" timestamp="1470226804"]

Co robic? . Moj mąż został skazany na 6msc za jazde pod wpływem i bez uprawnień w 2011r. W tym czasie miał kare odroczona na rok. Teraz dostal wezwanie do zakladu karnego. Mineło 5lat. Niema przedawnienia??? Prosze o odpowiedz. /quote]

#15 listgonczy

listgonczy

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 05 sierpień 2016 - 17:48

LIST GOŃCZY  - EUROPEJSKI NAKAZ ARESZTOWANIA – DOPROWADZENIE DO ZAKŁADU KARNEGO – WYROK  - PRZEDAWNIENIE – UMORZENIE Czasami bywa tak, że ktoś przed wyjazdem z Polski miał burzliwą przeszłość i nie wie kto go poszukuje oraz w jakiej sprawie.   Jeśli wystawiono za Tobą list gończy to bez względu czy jesteś w Polsce lub za granicą istnieje możliwość uzyskania informacji kto i do jakiej sprawy Cię poszukuje . http://www.neewiss.com – strona będzie czynna od dnia 10.sierpnia.2016 roku 

#16 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2016 - 19:06

[quote name="nikola" post="1980919" timestamp="1470226804"]

Co robic? . Moj mąż został skazany na 6msc za jazde pod wpływem i bez uprawnień w 2011r. W tym czasie miał kare odroczona na rok. Teraz dostal wezwanie do zakladu karnego. Mineło 5lat. Niema przedawnienia??? Prosze o odpowiedz. /quote]

Niestety, musi minąć 10 lat, a nie 5 Odpowiednie paragrafy masz w pierwszym poście tego wątku.

#17 Guest_ddrzeszutek

Guest_ddrzeszutek
  • Goście

Napisano 02 grudzień 2016 - 17:48

mam pytanie - majac 17 lat około dostałem wyrok za napaśc na FP.  odróbka która zamieniłem na wyrok pieniężny 2400 zł po wyjeżdzie za granice do pół roku nic nie zapłaciłem po pół roku spłaciłem połowe. po kolejnych 3-4 mc zacząłem spłacać ratalnie i w końcu po jakimś czasie spłaciłem całośc. Jednak wrqcajac po 1,5 roku ze szkocji zatrzymano mnie i dowieziono na miesięczną odsiadke za 600 zł prawdopodobnie odsetek.

Od wyroku za napaśc minęło 11 lat a od wiezienia 6 moje pytnie czy prsedawnniło sie wszystko ?

#18 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2016 - 10:52

mam pytanie - majac 17 lat około dostałem wyrok za napaśc na FP.  odróbka która zamieniłem na wyrok pieniężny 2400 zł po wyjeżdzie za granice do pół roku nic nie zapłaciłem po pół roku spłaciłem połowe. po kolejnych 3-4 mc zacząłem spłacać ratalnie i w końcu po jakimś czasie spłaciłem całośc. Jednak wrqcajac po 1,5 roku ze szkocji zatrzymano mnie i dowieziono na miesięczną odsiadke za 600 zł prawdopodobnie odsetek.

Od wyroku za napaśc minęło 11 lat a od wiezienia 6 moje pytnie czy prsedawnniło sie wszystko ?

Przedawniłoby  się po 5 latach od zapłacenia, a Ty nie zapłaciłeś, więc nie ma mowy o przedawnieniu. A tak z ciekawości - co to znaczy napaść na FP? Nie wszyscy znają żargon przestępców.

#19 Guest_ddr\eszutek

Guest_ddr\eszutek
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2016 - 14:14

Przedawniłoby  się po 5 latach od zapłacenia, a Ty nie zapłaciłeś, więc nie ma mowy o przedawnieniu. A tak z ciekawości - co to znaczy napaść na FP? Nie wszyscy znają żargon przestępców.

FP - \funkcjonariusz Policji. Spłaciłem całość i powiedziano mi że sprawa zakończona - ze słów brata który płatności dokonywał w okienku kasy sądowej. Spłata następowała sukcesywnie - etapowo i nikt nie poinformował mnie o zaległej kwocie. Po spłacie kwoty o której wiedziałem czyli 2400zł po ponad roku od spłaty, na lotnisku zatrzymano mnie. Nie podając przyczyny - ani ŻW na lotnisku nie była w stanie mi tego wyjaśnić ani policja dowożąca mnie na dołek i później do ZK. W zakładzie też nie wiedziano nic prócz tego że chodzi o 600zł.

Z własnych przemyśleń nie potrafiłem tego inaczej wytłumaczyć niż po prostu odsetki od kary pieniężnej za w/w przestępstwo. Tak czy siak w przypadku takiej właśnie sytuacji spłacając 90% kwoty i odsiadując te zaległe 600 zł względem państwa nie pozostaje dłużny. Czyli jak może mi się ta sprawa nie przedawnić?

#20 Guest_adam

Guest_adam
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2017 - 20:51

Przebywan za granicą 11lat,złożyłem wniosek o odroczenie wykonania kary (sprawa z 2006r 1rok i 4mies)Sad nie odroczył wykonania kary czy z tego powodu zostanie wystawiony Europejski list gonczy (mam list gonczy krajowy)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych