Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kto może skorzystać z dobrowolnego ubezpieczenia zdrowotnego

wróć do serwisu Kadry 6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 515872 postów

Napisano 04 czerwiec 2012 - 08:11

Z dobrowolnego ubezpieczenia w NFZ może skorzystać osoba niepracująca, która nie może lub nie chce zarejestrować się jako bezrobotna w powiatowym urzędzie pracy i która nie posiada żadnego tytułu do obowiązkowego ubezpieczenia zdrowotnego. Z takiej możliwości może również skorzystać pracownik na urlopie bezpłatnym. Powrót do artykułu: Kto może skorzystać z dobrowolnego ubezpieczenia zdrowotnego

#2 Guest_kAMIL

Guest_kAMIL
  • Goście

Napisano 04 czerwiec 2012 - 08:16

JESTEM NA BEZROBOCIU OD DWOCH MIESIECY I MAM UBEZPIECZENIE GRUPOWE W FIRMIE MOJEJ MAMY I TERAZ ZEBY SIE ZATRUDNIC Z POWROTEM DO TEJ SAMEJ FIRMY MUSZE SIE ZAREJESTROWAC CZY W URZEDZIE PRACY ?

#3 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 4740 postów

Napisano 04 czerwiec 2012 - 08:20

A możesz jaśniej :"ZATRUDNIC Z POWROTEM DO TEJ SAMEJ FIRMY MUSZE SIE ZAREJESTROWAC CZY W URZEDZIE PRACY ?"

#4 Guest_KAMIL

Guest_KAMIL
  • Goście

Napisano 04 czerwiec 2012 - 08:27

CHODZI MI PO PROSTU CZY TO UBEZPIECZENIE OBEJMUJE POWROT DO PRACY BEZ ZAREJSTROWANIA SIE W URZEDZIE

#5 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 4740 postów

Napisano 04 czerwiec 2012 - 08:54

To ubezpieczenie czyli jakie? Ubezpieczenie grupowe polega na tym, że w przypadku jakiegoś zdarzenia np. pobytu w szpitalu, śmierci otrzymujesz odszkodowanie, którego wysokość masz określone w polisie ubezpieczenia- składka odprowadzana jest do towarzystwa ubezpieczeniowego np. PZU- jest do ubezpieczenie dobrowolne. Natomiast jeżeli chcesz wrócić do pracy lub podjąć zatrudnienie musisz być zgłoszony (no chyba, że jesteś studentem) do ubezpieczeń społecznych (emerytalne, rentowe, chorobowe, wypadkowe), zdrowotnego, FP- składki przekazywane są do ZUS i są obowiązkowe.

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 27 marzec 2018 - 23:18

Czyli PiS nie dotrzymał obietnicy o powszechnym ubezpieczeniu dla wszystkich.

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 16 maj 2018 - 21:20

hłe hłe

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych