Skocz do zawartości

zakaz opuszczania kraju

18 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_-praw-jeelo

Guest_-praw-jeelo
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2008 - 13:32

Należy zawnioskować o to do prokuratora- wyjazdy nie są mile widziane- wszystko zależy od prowadzącego postępowanie.

#2 Guest_-praw-myszul

Guest_-praw-myszul
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2008 - 13:54

witam wszystkich mam problem mam zakaaz opuszczania kraju a chciałem pod koniec maja wyjechac na tydzien do irlandij w odwiedziny do siostry ile czasu i zakaz opuszczania kraju,dozór policyijny. Co mam teraz zrobic czy prokurator uchyli srdek zapobiegawczy i ile to moze potrwac prosze o pomoc . Pozdrawiam

#3 Guest_-praw-pasjonat

Guest_-praw-pasjonat
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2008 - 18:28

Powinni mieć takowe informacje.

CYTATDz.U.2000.50.580 (U) Krajowy Rejestr Karny.
Rozdział 1 Przepisy ogólne
Art. 1. 1. Tworzy się Krajowy Rejestr Karny, zwany dalej „Rejestrem”.

2. W Rejestrze gromadzi się dane o osobach:

1) prawomocnie skazanych za przestępstwa lub przestępstwa skarbowe,
2) przeciwko którym prawomocnie warunkowo umorzono postępowanie karne w sprawach o przestępstwa lub przestępstwa skarbowe,
3) przeciwko którym prawomocnie umorzono postępowanie karne w sprawach o przestępstwa lub przestępstwa skarbowe na podstawie amnestii,
4) prawomocnie skazanych przez sądy państw obcych,
5) wobec których prawomocnie orzeczono środki zabezpieczające w sprawach o przestępstwa lub przestępstwa skarbowe,
6) nieletnich, wobec których prawomocnie orzeczono środki wychowawcze, poprawcze lub leczniczo-wychowawcze albo którym wymierzono karę na podstawie art. 13 lub art. 94 ustawy z dnia 26 października 1982 r. o postępowaniu w sprawach nieletnich (Dz. U. Nr 35, poz. 228, z 1992 r. Nr 24, poz. 101, z 1995 r. Nr 89, poz. 443, z 1998 r. Nr 106, poz. 668, z 1999 r. Nr 83, poz. 931 i z 2000 r. Nr 12, poz. 136), zwanej dalej „ustawą o postępowaniu w sprawach nieletnich”,
7) prawomocnie skazanych za wykroczenia na karę aresztu,
8) poszukiwanych listem gończym,
9) tymczasowo aresztowanych,
10) nieletnich umieszczonych w schroniskach dla nieletnich.
3. W Rejestrze gromadzi się również dane o podmiotach zbiorowych, wobec których prawomocnie orzeczono karę pieniężną, przepadek, zakaz lub podanie wyroku do publicznej wiadomości, na podstawie ustawy z dnia 28 października 2002 r. o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych za czyny zabronione pod groźbą kary (Dz. U. Nr 197, poz. 1661

#4 Guest_-praw-jeelo

Guest_-praw-jeelo
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2008 - 18:16

Wielkie dzieki za szybka odpowiedz, ale mam jeszcze jedno male pytanko, czy jesli zostal bym zatrzymany w Niemczech do kontroli to oni maja mnie w komputerze ze mam zakaz opuszczania kraju? Z gory dzieki za odpowiedz

#5 Guest_-praw-pasjonat

Guest_-praw-pasjonat
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2008 - 16:32

Grozi tymczasowe raresztowanie i przepadek poręczenia majątkowego. Można wystąpić do prokuratora i uchylenie środka zapobiegawczego w postaci zakazu opuszczenia karju.

#6 Guest_-praw-jeelo

Guest_-praw-jeelo
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2008 - 13:32

Witam wszystkich mam problem tego typu, iz chciał bym wyjechac do Niemiec po samochód, ale mam zakaz opuszczania kraju, dozór policyjny, zabrano mi paszport i wplacilem 10 000 poreczenia majatkowego. Chciał bym sie dowiedziec jakie konsekwencje by mnie spotkały, jezeli został bym złapany po drodze do Niemiec, w Niemczech, badz tez w drodze powrotnej

#7 Guest_-praw-pasjonat

Guest_-praw-pasjonat
  • Goście

Napisano 31 lipiec 2008 - 10:24

Tak- podać trzeba potrzebę wyjazdu, podać miesjce i czas przyjazdu ponieważ poręczenie majątkowe może przepaść, a i skończyć się na zatrzymaniu i tymczasowym aresztowaniu.

#8 Guest_-praw-pationkin

Guest_-praw-pationkin
  • Goście

Napisano 31 lipiec 2008 - 01:54

Podobne co w temacie 2 pytania mam, a mianowicie: Czy przy próbie uchylenie tegoż nieszczęsnego dozoru muszę podawać powód mojego wyjazdu? Celem mojego wyjazdu są wczasy ok. 1,5 tyg lecz nie chciałbym podawać miejsca gdzie się wybieram. Drugie to: Czy przy przelocie samolotem sprawdzają w rejestrze jaki jest mój status?

#9 Guest_-praw-pasjonat

Guest_-praw-pasjonat
  • Goście

Napisano 29 lipiec 2008 - 10:59

Tak- ma racje bytu.

#10 Guest_rossse

Guest_rossse
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2008 - 23:46

owszem

ale ja chce tu skłonić do zastanowienia się na tym czy taki środek zapobiegawczy przy aktualnie otwartych granicach ma racje bytu i czy jest przestrzegany

#11 Guest_-praw-pasjonat

Guest_-praw-pasjonat
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2008 - 23:39

Nie widzę tu przeciwskazań do stosowania takowego zakazu- zawsze można wystąpić o jego uchylenie. W innym razie może skończyć się do zatrzyamniem o dolegliwszym środkiem zapobiegawczym w postaci tymczasowego aresztowania.

#12 Guest_rossse

Guest_rossse
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2008 - 23:22

odświeżę temat

mamy zakaz opuszczania kraju i krótki wyjazd do Czech...
prawo jest prawem, zakaz zakazem ale od czasu wejścia Polski do strefy Schengen nie mamy kontroli granicznych, odpraw na lotniskach

jaką mam pewność że osoba wobec której zastosowano taki środek zapobiegawczy go nie łamie?
na dobrą sprawę żadnej no chyba że " wpadnie" bo zmianie przysłowiowe "ograniczenie prędkości"
albo w trakcie bójki ulicznej

ponoć to jest tak że "jak chcesz to jedź, jak się uda to nikt się nie dowie, a jak cię złapią to się będziesz martwił"

czy nie prościej byłoby nadal utrzymywać zakaz opuszczania kraju ale w przypadkach gdy chodzi o kraje spoza UE?

#13 Guest_-praw-edytaski

Guest_-praw-edytaski
  • Goście

Napisano 29 maj 2009 - 22:47

witam,
szperam po necie i nigdzie nie moge znalezc wzoru wniosku o zniesienie zakazu opuszczania kraju.w 2005 roku byl wyrok skazujacy i oczywiscie poddanie sie dobrowolne karze,wyrok byl na posiedzeniu nie jawnym.1,5 roku w zawieszeniu na trzy lata i grzywna 3 tysiace.wczesniej przez prokuratora zostal ustanowiony srodek zapobiegawczy w postaci zakazu opuszczania kraju i zatrzymanie paszportu oraz poreczenie majatkowe w kwocie 7 tysiecy.na rozprawie nie bylismy obecni wiec nie bylo wniosku o cofniecie srodka zapobiegawczego.prosze bardzo jezeli ktos wie jak napisac taki wniosek,to bardzo prosze o porade,dzieki i pozdrawiam

#14 Guest_-praw-pasjonat

Guest_-praw-pasjonat
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2009 - 19:35

Wniosek pisze się własnymi słowami- zaznaczyć sygnaturę sprawy.

#15 Guest_-praw-edytaski

Guest_-praw-edytaski
  • Goście

Napisano 31 maj 2009 - 22:33

wiec to chyba nie jest forum w ktorym mozna szybko dostac odpowiedz szkoda bo bardzo jest to dla mnie wazne.pozdro :cry:

#16 Guest_-praw-edytaski

Guest_-praw-edytaski
  • Goście

Napisano 08 czerwiec 2009 - 12:57

dzieki bardzo za wyczerpujaca odpowiedz. :szok

#17 Guest_Aleksander

Guest_Aleksander
  • Goście

Napisano 22 sierpień 2017 - 14:38

Ja zamowilem zakupy na necie i pisza ze moj dowod jest nie wazny mam zakaz oposzczania kraju czy ma to znaczenie

#18 Guest_Aleksander

Guest_Aleksander
  • Goście

Napisano 22 sierpień 2017 - 14:38

Ja zamowilem zakupy na necie i pisza ze moj dowod jest nie wazny mam zakaz oposzczania kraju czy ma to znaczenie

#19 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 23 sierpień 2017 - 09:51

Ma znaczenie, bo dla sprzedającego jesteś niewiarygodny.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych