Skocz do zawartości

Czy komornik może zabierać napłatę z rozliczenia PIT

79 odpowiedzi w tym temacie

#61 Guest_Misiek

Guest_Misiek
  • Goście

Napisano 06 marzec 2014 - 11:35

Czy komornik może zabrać zwrot podatku na dzieci.

#62 Guest_lukasz

Guest_lukasz
  • Goście

Napisano 07 marzec 2014 - 19:47

Witam.

Rozliczam sie w tym roku z zeznania podatkowego razem z zona.mamy zwrot na ddziecko.kwota do zwrotu 1500zl.ja jestem glowna osoba do rozliczenia a zo a jest jako współmałżonka i wszedl jej na pensje komornik od miesiaca.mooje pytanie brzmi:czy komornik moze zajac mi zwrot z podatku i moje zlecenie jezeli rozliczylismy sie razem

#63 Guest_www.twojeporady.pl

Guest_www.twojeporady.pl
  • Goście

Napisano 08 marzec 2014 - 06:28

zabrac moze nie wiecej jak polowwe, chyba ze jest to dlug wspólny

wiecej znajdziesz na:

www.twojeporady.pl

#64 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 15 kwiecień 2014 - 15:18

witam mam pytanko . mam zajecie komornicze . rozliczylam sie z podatku i zwrotu mam 2tysia czy moze mi to zabrac komornik czy tylko jakąs czesc z tego

#65 Guest_Krzysztof

Guest_Krzysztof
  • Goście

Napisano 19 marzec 2015 - 22:42

czy komornik jeśli wysłał pismo do US ale do Poznania o potraceniu dla niego tego zwrotu podatku a aj rzoliczam sie w szczecinie czy przekaza mu te pieniadze czy normalnie dostane skoro do szczecina tego nie skierował

#66 Guest_dara

Guest_dara
  • Goście

Napisano 26 marzec 2015 - 12:09

mam pytanie w 2013r. komornik wysłał pismo do us o zajeciu zwrotu z podatku mąż nie miał zwrotu bo nie pracował w 2014r komornik umożył postępowanie ponieważ nie miał z czego ściągnąć w 2015r ma zwrot czy us może oddać ten zwrot komornikowi

#67 Guest_kinia

Guest_kinia
  • Goście

Napisano 17 kwiecień 2015 - 16:04

witam ,dostalam pismood komornika o zajeciu podatku w us a dzien po przyszla cala kwota podatku z urzedu skarbowego. Czy komornik moze zadac zwrotu tej kwoty ?

#68 Guest_kinia

Guest_kinia
  • Goście

Napisano 17 kwiecień 2015 - 16:08

witam ,dostalam pismood komornika o zajeciu podatku w us a dzien po przyszla cala kwota podatku z urzedu skarbowego. Czy komornik moze zadac zwrotu tej kwoty ?

#69 Guest_lucja

Guest_lucja
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2015 - 18:58

Mam pytanie mój maz ma alimenty komornik co miesiąc potrąca mu z pensji 700 zł teraz rozliczyl się z pitu i przyszło mu z US ze nie uszcza mu długu i ze te pieniądze z pitu pójdą na dług czy maja takie prawo czy mogę napisać pismo do US ze nie wyrazam zgody .mamy dwójkę dzieci i tylko maz pracuje zarabia najniższa krajowa jeszcze z tego komornik po tracą mu 700 zł

#70 Guest_lucja

Guest_lucja
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2015 - 19:06

Tylko ze to jest pismo z US a od komornika nie mamy żadnego pisma czy mogą zabrać nam pieniądze proszę o szybka ODP i jeżeli mogę jakieś pismo napisać to proszę mi powiedzieć jakie z gory dziekuje

#71 Guest_lucja

Guest_lucja
  • Goście

Napisano 24 kwiecień 2015 - 07:23

Mam pytanie mój maz ma alimenty komornik potrąca mu z wypłaty 700 zł a zarabia mój maz najniższa krajowa teraz złożył pit 37do US przyszło pismo ze te pieniądze przekazali innemu wierzycielowi czy maja takie prawo nadplaty podatkowej było 2tys bylo to wypełnione na dzieciczy maja prawo to zzabrać cala kwotę ja nie pracuje uczymuje nas maz mamy 2 dzieci proszę o szybka ODP

#72 Guest_lucja

Guest_lucja
  • Goście

Napisano 24 kwiecień 2015 - 07:26

Jeszcze do dam ze przyszło jedno pismo z US komornik nam nic nie przyslal

#73 Guest_Jakub

Guest_Jakub
  • Goście

Napisano 14 czerwiec 2015 - 10:45

czy komornik jeśli wysłał pismo do US ale do Poznania o potraceniu dla niego tego zwrotu podatku a aj rzoliczam sie w szczecinie czy przekaza mu te pieniadze czy normalnie dostane skoro do szczecina tego nie skierował

Witam jestem w takiej samej sytuacji chciałbym się dowiedzieć jak się sprawa skończyła dostał pan zwrot czy poszedł do komornika ?

#74 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 10 luty 2016 - 07:16

Witam.Mam pytanko.Czy US może mi zająć zwrot z zeznania podatkowego za nie zapłacone mandaty? Bo nie wiem czy rozliczać się z żoną czy może lepiej osobno...zeby nie stracić tego zwrotu.Bardzo proszę o poradę i z góry dziękuję.

#75 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 12640 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 10 luty 2016 - 07:25

Gdybyś zadał sobie trud i przeczytał wątek, zamiast pisać, to byś wiedział, że TAK US może zabrać zwrot podatku za niezapłacone mandaty.

#76 Guest_asia

Guest_asia
  • Goście

Napisano 23 luty 2016 - 20:11

Rozliczylam sie wspolnie z mezem ktory ma komornika czy dostane zwrot jesli tń ja jestem podatnikiem
D

#77 Guest_Piotr

Guest_Piotr
  • Goście

Napisano 20 kwiecień 2017 - 20:01

Witam...
chcialabym sie dowiedziec czy komornik moze zajac zwrot podatku...zaczne od poczatku...
maz wzial kredyt ktorego nie jestesmy w stanie w tej chwili splacac niby niewielka kwota ale jestesmy oboje bezrobotni od lipca 07r do tego mamy 2 letnie dziecko...
w chwili obecnej udogodnieniem jest zwrotna dziecko ok 1000zl razem mamy do odliczenia 1500zl i dostalismy niedawno pisemko tylko od komornika ze zajmuje zwrot z podatku oraz zasilek przyznany mezowi z urzedu pracy lecz dostal tyle ile sie nalezalo...
i teraz nie wiem czy zabierze nam ten zwrot z urzedu i ew. w jakiej wysokosci...
zastanawia mnie tez ze nie dostalismy zadnego powiadomienia z sadu o jakiejkolwiek odbytej sprawie...
JESLI KTOS ZNA ODPOWIEDZ NA MOJE PYTANIE BARDZO PROSZE O ODPOWIEDZ I Z GORY DZIEKUJE

#78 Guest_Piotr

Guest_Piotr
  • Goście

Napisano 20 kwiecień 2017 - 20:01

Witam...
chcialabym sie dowiedziec czy komornik moze zajac zwrot podatku...zaczne od poczatku...
maz wzial kredyt ktorego nie jestesmy w stanie w tej chwili splacac niby niewielka kwota ale jestesmy oboje bezrobotni od lipca 07r do tego mamy 2 letnie dziecko...
w chwili obecnej udogodnieniem jest zwrotna dziecko ok 1000zl razem mamy do odliczenia 1500zl i dostalismy niedawno pisemko tylko od komornika ze zajmuje zwrot z podatku oraz zasilek przyznany mezowi z urzedu pracy lecz dostal tyle ile sie nalezalo...
i teraz nie wiem czy zabierze nam ten zwrot z urzedu i ew. w jakiej wysokosci...
zastanawia mnie tez ze nie dostalismy zadnego powiadomienia z sadu o jakiejkolwiek odbytej sprawie...
JESLI KTOS ZNA ODPOWIEDZ NA MOJE PYTANIE BARDZO PROSZE O ODPOWIEDZ I Z GORY DZIEKUJE

#79 Guest_Donata

Guest_Donata
  • Goście

Napisano 21 kwiecień 2017 - 13:58

Idźcie do Urzędu Skarbowego, poproście o rozmowę z osobą odpowiedzialną za zajęcia komornicze. Dowiecie się wszystkiego - czy obecnie "wisi" na Waszym zwrocie jakiś komornik, czy nie "wisi". Jeśli nie "wisi", dowiecie się także mniej więcej kiedy przyjdzie ów zwrot.

Jeżeli będzie zajęcie komornicze, poproście urzędnika o podanie danych komornika oraz numer jego komorniczej sygnatury sprawy. Będzie Wam to przydatne, np. by ustalić, czy faktycznie jest to Wasz dług, czy coś, o czym nie wiecie ( często tak bywa). Można też się "dogadać" z  komornikiem, umawiając się ( ZAWSZE NA PIŚMIE!) na wpłacanie określonych sum ( rat) by spłacić dług ( o ile jest faktyczny).

#80 Guest_Donata

Guest_Donata
  • Goście

Napisano 21 kwiecień 2017 - 13:58

Idźcie do Urzędu Skarbowego, poproście o rozmowę z osobą odpowiedzialną za zajęcia komornicze. Dowiecie się wszystkiego - czy obecnie "wisi" na Waszym zwrocie jakiś komornik, czy nie "wisi". Jeśli nie "wisi", dowiecie się także mniej więcej kiedy przyjdzie ów zwrot.

Jeżeli będzie zajęcie komornicze, poproście urzędnika o podanie danych komornika oraz numer jego komorniczej sygnatury sprawy. Będzie Wam to przydatne, np. by ustalić, czy faktycznie jest to Wasz dług, czy coś, o czym nie wiecie ( często tak bywa). Można też się "dogadać" z  komornikiem, umawiając się ( ZAWSZE NA PIŚMIE!) na wpłacanie określonych sum ( rat) by spłacić dług ( o ile jest faktyczny).

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych