Skocz do zawartości

PZU --- PO SMIERCI MAMY

46 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_jaga56

Guest_jaga56
  • Goście

Napisano 01 marzec 2013 - 01:55

witam !
Bardzo prosze o informacje, czy po smierci mamy która była ubezpieczona w PZU ( Mama zmarła 2 lata temu ) nalezy mi sie jakas kwota z tej polisy? Posiadam stwierdzenie nabycia spadku,jestem jedna ze spodkobierców,drugim jest siostra która ma polise ale niechce jej udostepnic. Niewiem jak sie do tego zabrac i czy cokolwiek mi się należy.Mama była dosc wysoko ubezpieczona.Siostra twierdzi że pieniądze z polisy należą tylko do tej osoby która była upowazniona. Bede wdzieczna za szybką odpowiedz.
Z góry bardzo dziekuje,wszystkim którzy poradzą co mam robic.
jaga

#2 Guest_-praw-ja_jagienka

Guest_-praw-ja_jagienka
  • Goście

Napisano 01 marzec 2013 - 13:44

Siostra ma rację, pieniądze z polisy ubezpieczeniowej należą do osoby upoważnionej przez mamę do ich odbioru i nie wchodzą w skład schedy spadkowej.

#3 Guest_jaga56

Guest_jaga56
  • Goście

Napisano 02 marzec 2013 - 01:34

Bardzo dziekuje za szybka odpowiedż ,jeśli mozna to chciałabym wiedziec w jaki sposób moge sie dowiedzieć w PZU mając oczywiście akt zgonu oraz stwierdzenie nabycia spadku kto był upowazniony w polisie.Siostra niechce pokazac polisy.Czy PZU moze mi na pisemna prosbe podparta dokumentami udzielić odpowiedzi ?
nurtuje mnie jeszcze jeden problem otóz siostra zabrała karte do konta mamy i pewno je wyczyściła. mama odkładała pieniądze i miała wysoka emeryture, czy bank moze mi udzielic informacji na podstawie posiadanych dokumentów o stanie konta mamy na dzień jej śmierci?Siostra mieszkała u mamy wiec wszystko miała pod ręką.
Dziękuje za informacje !
jaga

#4 Guest_jaga56

Guest_jaga56
  • Goście

Napisano 02 marzec 2013 - 01:48

Bardzo dziekuje za szybka odpowiedż ,jeśli mozna to chciałabym wiedziec w jaki sposób moge sie dowiedzieć w PZU mając oczywiście akt zgonu oraz stwierdzenie nabycia spadku kto był upowazniony w polisie.Siostra niechce pokazac polisy.Czy PZU moze mi na pisemna prosbe podparta dokumentami udzielić odpowiedzi ?
nurtuje mnie jeszcze jeden problem otóz siostra zabrała karte do konta mamy i pewno je wyczyściła. mama odkładała pieniądze i miała wysoka emeryture, czy bank moze mi udzielic informacji na podstawie posiadanych dokumentów o stanie konta mamy na dzień jej śmierci?Siostra mieszkała u mamy wiec wszystko miała pod ręką.
Dziękuje za informacje !
jaga

#5 Guest_-praw-ja_jagienka

Guest_-praw-ja_jagienka
  • Goście

Napisano 02 marzec 2013 - 15:08

W PZU odebrać pieniądze z polisy może tylko osoba ubezpieczona lub jeśli mama nie ubezpieczyłaby nikogo ( co jest wątpliwe, raczej musiała), to pieniądze wypłaca się osobie, która pokryła koszty pogrzebu, na podstawie rachunków. Jeśli jest więcej niż jedna osób upoważnionych, wtedy PZU wypłaca pieniądze procentowo, w/g tego co zadeklarowała mama przed śmiercią. Nie umiem powiedzieć czy PZU udzieli informacji na podany przez Panią temat, ale można próbować. Co do banku, to jeśli jest Pani jedną ze spadkobierczyń i posiada dokument stwierdzający nabycie spadku, powinni udzielić informacji o stanie konta.

#6 Guest_Monika

Guest_Monika
  • Goście

Napisano 11 listopad 2013 - 15:49

#7 Guest_Monika

Guest_Monika
  • Goście

Napisano 11 listopad 2013 - 15:57

Witam!, mam pytanie moja mama zmarla dwa tygodnie temu we wloszech i tu ja pochowalam, ale w polsce pracowala do 97-go roku chcialabym wiedziec czy za te lata pracy cos sie nalezy jezeli placila skladki o byla ubezpieczona.dziekuje.

#8 Guest_Monika

Guest_Monika
  • Goście

Napisano 11 listopad 2013 - 16:05

witam mam pytanie moja mama zmarla dwa tygodnie temu we Wloszech i tu ja pochowalam,ale w polsce pracowalado97-go roku chcialabym sie dowiedziec czy po latach pracy cos sie nalezy jezeli byla ubezpieczona o placila skladki.dziekuje.

#9 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 11 listopad 2013 - 21:25

Jeśli na bieżąco płaciła składki w towarzystwie ubezpieczeniowym w Polsce, to tak, należy się wypłata. Jeśli np. pobierała emeryturę w Polsce, to też należy się zasiłek z ZUS-u.

#10 Guest_Monika

Guest_Monika
  • Goście

Napisano 12 listopad 2013 - 08:21

Dziekuje za szybka odpowiedz.

#11 Guest_karo

Guest_karo
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2014 - 23:10

moja mama zmarła miesiąc temu , płaciła składki pzu pośmiertne co kwartał z powodu jej choroby wpłaciła kilka dni pózniej , pzu z tego powodu nie chce wypłacić pośmiertnego ponieważ -''została przerwana umowa '' ale ciągłość była kontynuowana. proszę o poradę.

#12 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2014 - 15:06

A co tu radzić? Można jedynie napisać do nich pismo z prośbą, żeby uwzględnili wyjątkową sytuację, powołując się na chorobę mamy. Czy załatwią pozytywnie, trudno powiedzieć, w końcu takie mają przepisy.

#13 Guest_twojeporady.pl

Guest_twojeporady.pl
  • Goście

Napisano 10 kwiecień 2014 - 00:16

tak tylko że tu masz porady adwokatów online od 29 zł - żaden adwokat nie będzie tańszy,

radca prawny, adwokat - pomoc znajdziesz poniżej od 29 zł:

www.twojeporady.pl

#14 Guest_natalia

Guest_natalia
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2015 - 15:11

Witam, moja mama zmarła na początku stycznia z powodu choroby, tata zgłosił to zdarzenie i dostał już odszkodowanie za śmierć małżonka, jak ja i moje rodzeństwo mamy ubiegać się o odszkodowanie za śmierć rodzica i osierocenie? 

#15 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14661 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 28 styczeń 2015 - 16:05

Nie podajesz skąd tata dostał to odszkodowanie, czy to PZU? Jeśli on był upoważniony na polisie to tylko jemu się należało.

Jako takie odszkodowanie za śmierć rodzica nie przysługuje ani za osierocenie.

Nie wiem skąd spodziewasz się takiego odszkodowania.......wyrazy współczuciasad.png

#16 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2015 - 20:17

Witam, moja mama zmarła na początku stycznia z powodu choroby, tata zgłosił to zdarzenie i dostał już odszkodowanie za śmierć małżonka, jak ja i moje rodzeństwo mamy ubiegać się o odszkodowanie za śmierć rodzica i osierocenie? 

Jeśli mówisz o osieroceniu, to pewnie jesteś nieletnia, a w takim razie przysługuje Ci renta rodzinna, jeśli mama była zatrudniona. Nie wiem, czy o to chodzi, bo niejasno napisałaś.

#17 Guest_paweł

Guest_paweł
  • Goście

Napisano 01 maj 2015 - 13:25

• mama zmarła z powodu choroby 2 tygodnie temu była bezrobotna kiedyś pracowała czy należą mi się pieniądze od państwa. 

#18 Guest_kasia

Guest_kasia
  • Goście

Napisano 01 maj 2015 - 15:03

państwo nie wypłaca pieniędzy z tego tytułu

#19 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 01 maj 2015 - 19:05

• mama zmarła z powodu choroby 2 tygodnie temu była bezrobotna kiedyś pracowała czy należą mi się pieniądze od państwa. 

Jeśli jesteś ubezpieczony, to Twój ubezpieczyciel powinien wypłacić Ci pieniądze z tyt. śmierci matki. Sprawdź w swojej polisie, powinieneś mieć tam taki zapis.

#20 Guest_mariola

Guest_mariola
  • Goście

Napisano 08 listopad 2015 - 01:58

Czy mama oplacala OFE ? Mkolary@wp.pl

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych