Skocz do zawartości

wzór odwołania od wyceny

8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_-praw-aga_lodz

Guest_-praw-aga_lodz
  • Goście

Napisano 17 wrzesień 2009 - 14:45

Witam,

chciałabym napisać odwołanie w sprawie wyceny auta. Czy ma ktoś jakiś wzór, z którego mogłabym skorzystać?
Wypadek był nie z mojej winy, ubezpieczenie idzie z OC sprawcy. Szkodę zakwalifikowano jako całkowitą.

I mam jeszcze pytanie. Czy odwołanie mogę napisać już po uzyskaniu wyceny, czy muszę czekać na wypłacenie odszkodowania przez TU WARTA?

I jeszcze jedno pytanie. Szkoda była zgłoszona 9.08.2009, do dzisiaj nie mam jeszcze decyzji o przyznaniu świadczenia ubezpieczeniowego. Czy mogę domagać się odsetek za zbyt długie rozpatrywanie sprawy? Na miejscu była policja, sprawca przyznał się do winy, więc raczej nie mają powodów by przeciągać sprawę, a to trwa już dość długo, a na pewno powyżej 30 dni, a tyle podobno mają na likwidację szkody?

Będę wdzięczna za szybką pomoc.

#2 Guest_-praw-pietryś

Guest_-praw-pietryś
  • Goście

Napisano 17 wrzesień 2009 - 15:54

Tutaj masz wzoru pism - na pewno jakiś wybierzesz:
Rzecznik
Nie musisz czekać na wypłatę odszkodowania.

Możesz domagać się odsetek ustawowych za okres opóźnienia w wypłacie świadczeń pieniężnych. CO do zasady ubezpieczyciel ma 30 dni na wypłatę odszkodowania.

#3 Guest_-praw-aga_lodz

Guest_-praw-aga_lodz
  • Goście

Napisano 17 wrzesień 2009 - 16:51

dzięki

#4 Guest_poszkodowany

Guest_poszkodowany
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2010 - 21:23

witam ok 2 tyg temu miałem kolizję nie z mojej winy.Straciłem lampy zderzak cały pogięty i pod zderzakiem.Dzwoniłem do sklepu ile kosztuje naprawa tego powiedzieli mi ze ok 10 tys- w cenie mojego auta .Żeczoznawca napisał szkodę całkowitą ,ostatnio byłem w ubezpieczalni i powiedzieli mi ze należy mi się 3 tys.Zamówiłem lampy warte 2800zł co z resztą ??czy mogę się odwołać .Miałem orginalne części i tego bęndę się domagał.Nic nie podpisałem bo to jest śmieszne.Proszę o pomoc chcę przypomnieć że to jest samochód ciężarowy i jest żywicielem rodziny Czy mogę ubiegać się za tym też że samochód stał 2 tyg bez pracy a pieniądze mi przelatywały mam kredyt to spr i inne warunki.Jestem stratny 2 tyg bez pieniędzy.Proszę o poradę.

#5 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2010 - 15:15

witam, miałam podobną sytucją - z autem osobowym - otrzymałam pismo z TU z informacją iż naprawa jest ekonomicznie nieuzasadniona, czy w takim przypadku mogę się odwołać? i na co się powołać? Z góry dziękuję za pomoc.Mój e-mail : ranaesc@interia.pl

#6 Guest_meganka

Guest_meganka
  • Goście

Napisano 26 sierpień 2013 - 16:42

Proszę o pomoc,

Wypadek miał miejsce 27.07.2013, sprawca wypadku najechał na tył mojego samochodu. Na miejscu była policja, sprawca dostał mandat. Problemem jest to, że ubezpieczyciel zaniża wycenę mojego samochodu przez podanie starszej daty produkcji pojazdu i modelu o mniejszym wyposażeniu.
Model mojego samochodu to Renault Megane I phase II RXT, rok produkcji 1999 (99-01). Jest to model nowszy po tzw. liftingu, typ RXT (o większym wyposażeniu). Ubezpieczyciel jednak za każdym razem neguje to, twierdząc, że rok produkcji to 96-99 a typ RT (najmniejsze wyposażenie), co jest kategorycznym błędem, ponieważ nawet na lewych przednich drzwiach widnieje oznaczenie RXT (ubezpieczalnia posada zdjęcia samochodu), a Megane wyprodukowane w latach 96-99 to samochody starszej wersji (phase I) o całkiem innym wyglądzie.

Ostatnia decyzja ubezpieczyciela, to wycena pojazdu na 4700zł a pozostałości na 2900zł, które ubezpieczyciel własnie mi wypłacił. Chciałabym wnieść o dopłatę do odszkodowania.
W tym tygodniu postaram się o opinię niezależnego rzeczoznawcy. Nie rozumiem jednak tego, że nie zmieniając danych pojazdu, nagle jakieś współczynniki i wycena pojazdu zmieniły wartość. Nawet nie jest nigdzie wprost napisane, że orzeczona jest szkoda całkowita.
Zależy mi na sprawiedliwej wycenie z faktycznymi danymi. Co wycena to inne współczynniki i inne wartości pieniężne.

Jaką mam pewność, że ubezpieczyciel zwróci mi koszty, jak zrobię wycenę auta przed i po wypadku u niezależnego rzeczoznawcy? Jest na to jakieś prawo?
Proszę o pomoc i dziękuję z góry za zainteresowanie się sprawą
Pozdrawiam

#7 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 23 październik 2013 - 19:18

Witam jesli ma Pan jakies problemy z wypłata odszkodowania lub nie dostał Pan tyle co chce prosze o kontak email. D.wadzynski@euco.pl. Napewno pomoge. Pozdrawiam

#8 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 01 marzec 2014 - 18:32

prosze sie do mnie oezwac rafalmoncia001@interia.pl

#9 Guest_KZ

Guest_KZ
  • Goście

Napisano 20 listopad 2017 - 23:15

Z tego co się orientuję, to EUCO dopłaca do odszkodowań. W razie czego do nich można się udać.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych