Skocz do zawartości


Odszkodowanie po smierci ojca


114 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_-praw-piotrs.

Guest_-praw-piotrs.
  • Goście

Napisano 29 maj 2009 - 19:28

Witam
Niedawno zmarł mi ojciec, chciałem sie zapytac czy przysługuje mi jakies odszkodowanie a mam 16 lat. Z góry dzięki za odpowiedz.

#2 Guest_aksedo

Guest_aksedo
  • Goście

Napisano 02 czerwiec 2009 - 08:50

(PiotrS.)Tata był chory i zmarł w szpitalu. Był recistą, ubezpieczał sie sam w PZU. Słyszałem ze powinienem dostac 40% od kwoty na jaka był tata ubezpieczony, czy to prawda?

Wszystko zależy od warunków ubezpieczenia, które są określone w owu. Musisz je sprawdzić, z nich wynika jaką kwotę świadczenia otrzymasz.

#3 Guest_-praw-piotrs.

Guest_-praw-piotrs.
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2009 - 21:52

Tata był chory i zmarł w szpitalu. Był recistą, ubezpieczał sie sam w PZU. Słyszałem ze powinienem dostac 40% od kwoty na jaka był tata ubezpieczony, czy to prawda?

#4 Guest_-praw-pietryś

Guest_-praw-pietryś
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2009 - 13:00

(PiotrS.)Witam
Niedawno zmarł mi ojciec, chciałem sie zapytac czy przysługuje mi jakies odszkodowanie a mam 16 lat. Z góry dzięki za odpowiedz.

Wszystko zależy z jakiego tytułu odszkodowanie? Jeżeli tato zmarł w wyniku czyichś działań (np. wypadek komunikacyjny), to odszkodowanie (w tym tez zadośćuczynienie) przysługuje z oc sprawcy wypadku.

Jeżeli tata posiadał jakiekolwiek ubezpieczenie dobrowolne (np. NNW, grupowe, etc.), to świadczenie przysługuje z tych ubezpieczeń. Musisz jednak podać więcej szczegółów, abysmy mogli Tobie odpowiedzieć....

#5 Guest_-praw-magas07

Guest_-praw-magas07
  • Goście

Napisano 30 maj 2009 - 22:19

Witam

Każde zadośćuczynienie pieniężne za krzywdę, zarówno w wyniku obrażeń ciała lub rozstroju zdrowia, jak też po śmierci poszkodowanego jest ustalane indywidualnie.
w związku z art. 446 par. 3 KC roszczenie przysługuje „najbliższym członkom rodziny zmarłego”.

wiecej przeczytac można tutaj;

http://biznes.gazeta...t_1_mld_zl.html

pozdrawiam

#6 Guest_-praw-piotrs.

Guest_-praw-piotrs.
  • Goście

Napisano 10 czerwiec 2009 - 16:04

Tak, rete bede miał, około 800zł. Mnie teraz najbardziej interesuja te 4000 złotych ktore mi sie naleza po smierci ojca. Dzis dostałem list z PZU z potwierdzeniem indywidualnego ubezpieczenia Fundusz Gotówka. Ja nie chciałem sie nigdzie ubezpieczac, jestem ubezpieczony przez szkołe a zadne dodatkowe indywidualne mnie nie interesuja czyli wynika z tego ze PZU samo z siebie zainwestowało te pieniadze w Fundzusz Gotówka bez zadnego zapytania :zlosc Co mam teraz zrobic zebym mogl dostac te pieniadze za ktore chciałem razem z mama zrobic ojcu pomnik?

#7 Guest_-praw-hexe

Guest_-praw-hexe
  • Goście

Napisano 08 czerwiec 2009 - 12:44

Poza odszkodowaniem z PZU - renta rodzinna z ZUS.

#8 Guest_-praw-piotrs.

Guest_-praw-piotrs.
  • Goście

Napisano 07 czerwiec 2009 - 10:56

PZU przyzanało mi 40% czyli w moim wypadku 4000 złotych jednak nie chca tych pieniedzy wypłacic. Twierdza ze dostane je dopiero kiedy będe pełnoletni a teraz są gdzies ulokowane na jakims marnym procencie dla mnie. Jesli moja mama bedzie chciał a je wypłacic to tylko drogą sądową. Dowiedziałem sie ze kobiecie która mieszka blisko mnie kilka lat temu tez zmarał mąż a jej niepłnoletni syn otrzymał 3000 złotych. Dlaczego PZU nie chce wypłacic pieniedzy? Czy przepisy sie zmieniły?

#9 Guest_-praw-arex

Guest_-praw-arex
  • Goście

Napisano 11 czerwiec 2009 - 01:21

Sytuacja nie jest prosta. PZU ma, niestety, rację.

Jeżeli w momencie śmierci ubezpieczonego osoba uprawniona do otrzymania świadczenia nie jest pełnoletnia, pieniądze będzie mógł otrzymać tylko opiekun prawny dziecka. Decyzje o przyznaniu odszkodowania przyznaje wtedy sąd. W praktyce oznacza to kilkumiesięczny okres oczekiwania na świadczenie. Na tym nie koniec trudności. Przedstawiciel ustawowy nie może dowolnie rozporządzać pieniędzmi. Na wykorzystanie najmniejszej nawet kwoty musi uzyskać zgodę kuratora, przedstawiając mu wcześniej uzasadnienie planowanych wydatków.

#10 Guest_Bożena

Guest_Bożena
  • Goście

Napisano 03 wrzesień 2012 - 13:23

Witam. Mój ojciec umarł w lipcu. Był ubezpieczony w PZU S.A. W 2010 roku przerwał to ubezpieczenie na rok, po czym w październiku 2011 je wznowił. I tu moje pytanie: Czy przysługują mi jakieś pieniądze? Bo z formularza wynika, ze jestem osobą, która powinna dostać pieniądze. Szukałam na różnych forach i w regulaminie PZU, ale nic nie mogłam znaleźć. Z góry dziękuję.

#11 Guest_aplikantradcowskikrakow

Guest_aplikantradcowskikrakow
  • Goście

Napisano 03 wrzesień 2012 - 20:54

Szanowna Pani,

Proszę o kontakt mailowy - wskażę sposób dojścia do odszkodowania od PZU

#12 Guest_Tomasz

Guest_Tomasz
  • Goście

Napisano 27 luty 2013 - 06:20

Witam
pobieram zasiłek (nie pracuję) tzn. świadczenie pielęgnacyjne na osobę starszą, w tym wypadku na dziadka natomiast zmarł mi ojciec i chciałbym zapytać czy dostanę z tego powodu jakieś pieniądze tytułem zadośćuczynienia.
Czy musiałbym posiadać dodatkowe ubezpieczenie żeby się o to ubiegać?

#13 Guest_Kasiulka_wwo@wp.pl

Guest_Kasiulka_wwo@wp.pl
  • Goście

Napisano 10 marzec 2013 - 18:50

Witam. Mam pytanie Poniewaz moj tata niedawno zmarł w szpitalu miał raka nie dało sie go odratowac juz i ja jestem ubezpieczona w pracy i placa mi dodatkowe skladki pzu i pracuje z moim rodzenstwem i oni otrzymaja kwote 1600zł za mojego tate a ja nie dostane dopóki nie uplynie mi 9 miesiecy ubezpieczenia czy to prawda? nie chce dac sie oszukac . bardzo zalezy mi na odpowiedzi i prosze napisac do mnie e-maila jezeli ktos zna odpowiedz na to pytania

#14 Guest_goja

Guest_goja
  • Goście

Napisano 08 maj 2013 - 14:18

zmarł mój tato teraz i był tylko ubezpieczony w urzedzie pracy i mój zakład opłaca moje składki na pzu czy należy mi sie cos z ubezpieczenia ?

#15 Guest_-praw-ja_jagienka

Guest_-praw-ja_jagienka
  • Goście

Napisano 08 maj 2013 - 19:51

Tak, przysługuje Pani z PZU zasiłek z tyt. śmierci ojca. Musi Pani zgłosić się do osoby w zakładzie, która zajmuje się składkami na ubezpieczenie, ona powie co dalej robić.

#16 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 27 czerwiec 2013 - 21:53

Witam, mam pytanie mój tatuś zmarł w kwietniu 2013 r, a ja nie jestem nigdzie ubezpieczona ,byłam w PZU miałam grupowe ubezpieczenie ale 18 lat temu czy mimo ze minęło tyle lat należy mi się za śmierci taty. Bardzo dziękuje za odpowiedz.

#17 Guest_DuzeOdszkodowania

Guest_DuzeOdszkodowania
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2013 - 08:56

Pomożemy Ci dochodzić odszkodowania za wypadek komunikacyjny, błąd lekarski, szkodę na mieniu, wywłaszczenie nieruchomości (dekret Bieruta) czy służebność przesyłu.

Mamy rekordowe wyroki na swoim koncie. Milionowe wygrane w sprawach.

Oferujemy korzystne warunki współpracy przy wysokiej jakości usług. Nasi klienci korzystają na współpracy z nami, bowiem zapewniamy:
-niezbędne doświadczenie i skuteczność,
-brak opłat wstępnych,
-uczciwe prowizje,
-najwyższą jakość obsługi,
-wsparcie ze strony najlepszych prawników,
-przelew odszkodowania bezpośrednio na konto klienta,
-rozliczenie po otrzymaniu płatności.

Bezpłatną poradę w sprawie odszkodowawczej można uzyskać dzwoniąc na infolinię:
801 022 310

Zapraszamy po więcej informacji na stronę www.DuzeOdszkodowania.com

Zadzwoń już dziś i zdobądź z nami duże odszkodowanie!

#18 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 29 czerwiec 2013 - 13:59

Witam, mam pytanie mój tatuś zmarł w kwietniu 2013 r, a ja nie jestem nigdzie ubezpieczona ,byłam w PZU miałam grupowe ubezpieczenie ale 18 lat temu czy mimo ze minęło tyle lat należy mi się za śmierci taty. Bardzo dziękuje za odpowiedz.



#19 Guest_tomato

Guest_tomato
  • Goście

Napisano 27 lipiec 2013 - 21:09

Witam. Mam pytanie Poniewaz moj tata niedawno zmarł w szpitalu miał raka nie dało sie go odratowac juz i ja jestem ubezpieczona w pracy i placa mi dodatkowe skladki pzu i pracuje z moim rodzenstwem i oni otrzymaja kwote 1600zł za mojego tate a ja nie dostane dopóki nie uplynie mi 9 miesiecy ubezpieczenia czy to prawda? nie chce dac sie oszukac . bardzo zalezy mi na odpowiedzi i prosze napisac do mnie e-maila jezeli ktos zna odpowiedz na to pytania


Proszę zajrzeć do umowy czy przysługują Pani w ogóle odszkodowanie. Jeśli tak, to wypłata dla rodzeństwa nie ma wpływu na wypłatę odszkodowania Pani.

#20 Guest_ania

Guest_ania
  • Goście

Napisano 07 sierpień 2013 - 13:28

Witam!
Mój tatuś zmarł na raka, był ubezpieczony w PZU i miał też rente ale chorobową , którą dostał na rok czasu (ale po tym roku czasu mogł starać się o następny okres czasu), ja obecnie jestem na stażu i jestem juz ubezpieczona indywidualnie bo wczesniej byłam u taty razem z mamą. teraz pytanie , czy należą mi się jakieś pieniążki z tego tytułu?



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych