Skocz do zawartości

Zbyt małe odszkodowanie z OC sprawcy

41 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_-praw-zenit_

Guest_-praw-zenit_
  • Goście

Napisano 05 maj 2009 - 00:05

Ile czasu powiniemem odczekać żeby wysłać im jakieś ponaglenie albo jakie następne pismo powinienem im wysłać, czy też już może nie odzywać się do tej firmy ubezpieczeniowej tylko od razu wynająć prawnika?

#2 Guest_aksedo

Guest_aksedo
  • Goście

Napisano 05 maj 2009 - 12:14

Co do zasady masz prawo dochodzenia wszelkich wynikłych szkód które oczywiście pozostają w związku przyczynowym z działaniem sprawcy. Przy czym na Tobie ciąży także obowiązek minimalizacji szkody.

Ubezpieczyciel może kwestionować okres w którym samochód przebywał u mechanika, ale oczywiście możesz się bronić podnosząc argument, że nie miałeś za co go naprawić i nie opłacalne było np. przewożenie samochodu do domu i potem z powrotem na naprawę itp. Nie znam okoliczności więc piszę przykładowe argumenty.

Co do firmy, to poczekaj może jeszcze na wynik swoich działań, może odniosą skutek to zaoszczędzisz na prowizji, ale oczywiście wybór należy do Ciebie.

#3 Guest_-praw-zenit_

Guest_-praw-zenit_
  • Goście

Napisano 05 maj 2009 - 11:55

Dzięki,

Mam jeszcze alternatywę gdyż jest firma, która załatwia takie rzeczy jak odzyskanie odszkodowania tylko nie wiem czy już się do nich zwrócić czy jeszcze czekać.

Czy mogę domagać się również zwrotu kosztów za parking u mechanika? To może być nawet 2000 zł (60 dni po 35 zł za dzień)?

#4 Guest_aksedo

Guest_aksedo
  • Goście

Napisano 05 maj 2009 - 11:33

Twoje auto było stosunkowo "nowe" i jeśli uszkodzeniu uległy części oryginalne to masz pełne prawo do odszkodowania w oparciu o wyliczenia dot. części oryginalnych.
Dobrze że masz dwie wyceny które w swoich wyliczeniach są zbliżone.

Możesz w niniejszej sprawie wystąpić do Rzecznika Ubezpieczonych o podjęcie działań wyjaśniających opisując cała sytuację, posiłkując się wyliczeniami itp.

Jeśli RzeczUbez. nie pomoże pozostaje Ci raczej droga sądowa, na której masz duże szanse.

#5 Guest_-praw-zenit_

Guest_-praw-zenit_
  • Goście

Napisano 05 maj 2009 - 00:05

Witam,

Mój przypadek na pewno nie jest odosobniony.
Mam problem z firmą ubezpieczeniową.

Na początku marca br. miałem kolizje drogową, a mianowicie najechał na moje auto z tyłu inny uczestnik ruchu samochodem osobowym - twierdził, że mnie nie widział. Oczywiście na miejscu kolizji pojawiła się policja sprawca dostał mandat, a ja rozpocząłem starania o odszkodowanie za uszkodzenie mojego samochodu (VW Passat - rok 2003).

Zawiozłem auto do mechanika (autem nie mogłem jeździć gdyż policja zabrała mi dowód rejestracyjny), zgłosiłem szkodę, przyjechał rzeczoznawca z firmy ubezpieczeniowej, dostałem wycenę i się zdziwiłem.

Szkoda która powstała w moim aucie została wyceniona na kwotę około 6000 zł, a kalkulacja została sporządzona na bazie cen z Allegro.pl.

Mechanik, który przygotowal auto do oględzin i naprawy stwierdził, że naprawa będzie kosztowała z części używanych około 10000 zł z części nowych około 16000 zł.

Firma ubezpieczeniowa wpłaciła mi 6000 zł na mój rachunek bankowy lecz te pieniądze nie wystarczą na naprawę samochodu.

W dniu 30.03.2009 napisałem pismo do tej firmy jaka jest sytuacja, że wypłacone odszkodowanie nie wystarczy na naprawę samochodu i poprosiłem ich, żeby dali mi na piśmie deklarację, że jeżeli koszt naprawy bedzie wyższy niż wyliczony przez nich z Allegro.pl to zapłacą za naprawę wg wystawionej przez mechanika faktury.

Do dnia dzisiejszego nie otrzymałem odpowiedzi.

Złożyłem więc zlecenie niezależnemu rzeczoznawcy na obiektywną wycenę kosztów naprawy mojego samochodu. Wycena została sporządona w programie AUDATEX - koszt naprawy samochodu wyszedł na kwotę około 15000 zł.

Tą wycenę wysłałem do firmy ubezpieczeniowej 27.04.2009 z prośbą o wypłacenie należnego mi odszkodowania tak abym mógł naprawić auto - do dzisiaj jest cisza.

W jaki sposób mam odzyskać odszkodowanie na naprawę auta.
Nie mam samochodu już ponad 2 miesiące, a mechanik u którego auto stoi już ponad 2 miesiące twierdzi, że należy mu się przynajmniej zapłata za przygotowanie samochodu do oględzin i naprawy oraz za miejsce na parkingu.

Proszę o podpowiedź co mam zrobić?

#6 Guest_aksedo

Guest_aksedo
  • Goście

Napisano 06 maj 2009 - 09:07

Ponaglać możesz kiedy chcesz. Napisz szybko skargę do Rzecznika wyślij ją do wiadomości TU i może przyniesie to skutek.
Jeśli nie, skieruj sprawę do sądu.

#7 Guest_-praw-zenit_

Guest_-praw-zenit_
  • Goście

Napisano 13 maj 2009 - 14:16

Dzisiaj dostałem odpowiedź od TU że po weryfikacji ich decyzja jest ostateczna i dalszych roszczeń mogę dochodzić na drodze sądowej.
W przypadku braku aprobaty wnoszą również o przedłożenie imiennych rachunków za naprawę samochodu gdyż nie mogę z tytułu odszkodowania mieć korzyści majątkowej.
Czy mam wziąć kredyt w banku naprawić sobie auto, a później dać rachunki i czekać na zwrot pieniędzy?
Czy mogę sprzedaż uszkodzone auto (oczywiście za niższą cenę niż jego wartość przed uszkodzeniem) i domagać się wypłaty różnicy?

#8 Guest_-praw-pietryś

Guest_-praw-pietryś
  • Goście

Napisano 19 maj 2009 - 12:28

Najlepiej jest przedstawić kosztorys naprawy samochodu, przesłać lub dostarczyć go do ubezpieczyciela, poczekać wyznaczony termin (np. 7 dni) i dokonać naprawy. Następnie wziąć fakturę i złożyć do ubezpieczyciela. Analogicznie, poczekać kilka dni i wysłać do nich ostateczne wezwanie do zapłaty. Jak nie zapłacą - sąd.

p.s. nie wiem, czy te wyceny, które były przedstawione (od niezależnego rzeczoznawcy) miały charakter "kosztorysu"....

#9 Guest_-praw-tombek

Guest_-praw-tombek
  • Goście

Napisano 07 marzec 2010 - 12:30

CYTAT(zenit_ @ 5.05.2009, 9:55) Dzięki,

Mam jeszcze alternatywę gdyż jest firma, która załatwia takie rzeczy jak odzyskanie odszkodowania tylko nie wiem czy już się do nich zwrócić czy jeszcze czekać.

Czy mogę domagać się również zwrotu kosztów za parking u mechanika? To może być nawet 2000 zł (60 dni po 35 zł za dzień)?

jest taka firma i jest dbra - nazywa się EUCO

#10 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 08 maj 2011 - 17:35

versusa zatkało a czemuż to?
bo najlepsza jest AUXILIA! :D

#11 Guest_Patryk

Guest_Patryk
  • Goście

Napisano 18 sierpień 2011 - 11:09

Nie rozumiem, skąd ten sarkazm? Przecież Euco naprawdę jest skuteczne. Nie mam zamiaru im robić reklamy, zresztą po co? Niech cyfry mówią same za siebie: http://www.euco.pl/p..._12_2010_OK.pdf

#12 Guest_Annegi

Guest_Annegi
  • Goście

Napisano 25 sierpień 2011 - 16:13

Nie rozumiem, skąd ten sarkazm? Przecież Euco naprawdę jest skuteczne. Nie mam zamiaru im robić reklamy, zresztą po co? Niech cyfry mówią same za siebie: http://www.euco.pl/p..._12_2010_OK.pdf

Proszę wpisać sobie w przeglądarkę: afera euco wyborcza lub łowcy nieszczęść euco. Wyborcza rozpisywała się na temat tej firmy. Z tego co się orientuje zmienili po tej aferze adres.

#13 Guest_Bort

Guest_Bort
  • Goście

Napisano 06 wrzesień 2011 - 14:31

Powiem Ci może i masz rację z tą aferą, ale to w sumie i tak nie zmienia faktu, że są skuteczni. Zresztą między Bogiem a prawdą ludzie sami są sobie winni, bo nie czytają tego, co podpisują, a potem robią aferę. Tak tak, po ukończeniu 18 lat trzeba się 3 razy zastanowić, pod czym się składa podpis. Wtórny analfabetyzm to obecnie powszechna dolegliwość w naszym społeczeństwie.

#14 Guest_Micha Pachucki

Guest_Micha Pachucki
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2013 - 17:59

Ogólnie, wysokość odszkodowania z OC w przypadku naprawy pojazdu w ASO lub wypłaty należnej kwoty na konto powinna być zbliżona :)

ASO albo dobrze sporządzony kosztorys winny w pełni pokrywać wartość szkody http://www.rzeczoznawcapachucki.pl/

#15 Guest_l-p

Guest_l-p
  • Goście

Napisano 25 luty 2013 - 10:42

W sprawach odszkodowań polecam Kancelarię Odszkodowawczo-Windykacyjną Guarda.www.guarda.com.pl Szybki kontakt, błyskawiczna pomoc!

#16 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 27 luty 2013 - 10:19

W przypadku Twojego problemu polecam Spółkę Odszkodowawczo - Windykacyjną Guarda. Bardzo szybka i profesjonalna pomoc w rozwiązaniu problemów. Polecam

#17 Guest_Arturro

Guest_Arturro
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2014 - 16:27

Takie sytuacje niestety są częste i dlatego też trzeba korzystać z pomocy specjalistów. Ja akurat korzystałem z pomocy Kancelarii Prawnej Meritum. Kolega mi podpowiedział, że specjalizują się w tego typu sprawach. Tutaj jest do nich kontakt http://meritumodszkodowania.pl

#18 Guest_zwolina

Guest_zwolina
  • Goście

Napisano 11 lipiec 2014 - 21:37

Powiem Ci może i masz rację z tą aferą, ale to w sumie i tak nie zmienia faktu, że są skuteczni. Zresztą między Bogiem a prawdą ludzie sami są sobie winni, bo nie czytają tego, co podpisują, a potem robią aferę. Tak tak, po ukończeniu 18 lat trzeba się 3 razy zastanowić, pod czym się składa podpis. Wtórny analfabetyzm to obecnie powszechna dolegliwość w naszym społeczeństwie.

Każdą umowę trzeba czytać - nawet to co jest małym druczkiem. Czego się nie rozumie to trzeba to przedyskutować z agentem. Ja podpisywałam umowę z EUCO. Zanim doszło do podpisania wszytsko punkt po punkcie przeczytałam, żeby później się nie zdziwić. Od odszkodowania (ale po jego uzyskaniu) EUCO bierze swoje wynagrodzeni. U mnie to było ok. 20% + podatek. Suma, która została dla mnie i tak była spora, więc jestem zadowolona z ich usług. Sama bym pewnie tyle nie była w stanie uzyskać.

#19 Guest_sara

Guest_sara
  • Goście

Napisano 26 lipiec 2014 - 22:20

Pewnie, że trzeba czytać, ale agenci nie wciskają kitów. Ja jak się o coś zapytałma to uzyskałam odpowiedź. Cała procedura odbyła się zgodnie z umową.

#20 Guest_dopłaty

Guest_dopłaty
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2014 - 13:16

Dopłaty do odszkodowań. To niezawodny i szybki sposób na uzyskanie większych pieniędzy za szkodę. Nie musisz walczyć z ubezpieczycielem ani iść do sądu. Po prostu sprzedaj nam swoją szkodę. Pieniądze otrzymasz od ręki. Do OC potrzebujesz jedynie kosztorys. kontakt: 664-433-635 doplaty.odszkodowania@gmail.com

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych