Skocz do zawartości

Jakie odszkodowania należą się poszkodowanemu w wypadku?

30 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_nati

Guest_nati
  • Goście

Napisano 24 grudzień 2017 - 23:58

EUCO jest ok. Jak jest jakiś problem z odzyskaniem odszkodowania, to walcie do nich jak w dym!

#22 pawelszabla

pawelszabla

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 358 postów

Napisano 24 styczeń 2019 - 16:16

Będę polecał firmę która nam pomogła czyli Merces ze strony merces-odszkodowania.pl. To jest o tyle godna polecenia kancelaria , że pani która ją zakładała kiedyś sama uległa wypadkowi, także zna ten problem i temat z autopsji.

#23 annapol123

annapol123

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 21 luty 2019 - 10:44

To jeszcze ja Wczoraj skontaktował sie ze mna przedstawiciel firmy Votum. Stwierdził, że samemu bardzo trudno uzyskac wysokie odszkodowanie, bo PZU jeżeli widzi, że laik sie o nie stara płaci najniższe stawki. Jakie jest Pana zdanie w tej sprawie? Jeżeli chodzi o prowizje, czy jest ona tajemnicą, czy musze ją znać, bo ten pracownik, niebardzo chciał o tym rozmawiać .

Przestrzeam przed firmą votum. Najgorsza firma, obiecują wiele, pobierają swoją prowizję i mają gdzieś człowieka. Odradzam nas bardzo oszukali

#24 annapol123

annapol123

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 21 luty 2019 - 10:45

Witam. Miałem wypadek komunikacyjny poł roku temu. Kilka miesięcy walczyłam o uzyskanie należytego odszkodowania, póki nie wybrałam firmę https://votum-sa.pl/. Jest na prawdę warta zaufania i doceniana za niezwykle szczególne traktowanie każdego klienta. Polecam.

Niestety to tylko reklama firmy, rzeczywistość jest zupełnie inna. Moja rodzina dała się nabrać tej firmie. Ostrzegam wszystkich przed votum i odradzam

#25 Ela Mikołajczak

Ela Mikołajczak

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 04 marzec 2019 - 14:02

Najlepiej jak Pani napisze pismo z określeniem swoich roszczeń i do tego dołączy druk zgłoszenia szkody. Może Pani oczywiście poprzestać na samym druku PZU. Należy jednak pamiętać, że to Pani, jako osoba poszkodowana, ma obowiązek i jednocześnie prawo do sformułowania swoich roszczeń. Określając ich wysokość, ułatwia Pani proces "likwidacji szkody". W piśmie może Pani napisać, że z tytułu zadośćuczynienia za doznaną krzywdę wnosi Pani o wypłatę ..... zł., z tytułu zwrotu kosztów leczenia ....., z tytułu kosztów poniesionych na dojazdy ....., etc.

CYTAT(Adelka25)PZU prosi o dane sprawcy (ja ich nie znam, zna je policja)
Można napisać: dane w posiadaniu policji (podać dane jednostki policji).
CYTAT(Adelka25)proszą o opisanie obraźeń (ja moge napisac tylko na oko, bo nie znam fachowych nazw)
Pisać swoimi słowami. Jeżeli posiada Pani karty informacyjne ze szpitala lub pogotowia, jest tam zawarte fachowe słownictwo. Nie musi Pani jednak go stosować. Wystarczy opis doznanych obrażeń i aktualny stan Pani zdrowia (czy pozostały jakieś komplikacje), etc.
CYTAT(Adelka25)trzeba napisać kto udzielił mi pierwszej pomocy-czy wystarczy, że napisze lekarz w szpitalu, bo nie znam jego personaliów.
Wystarczy jednostka opieki zdrowotnej, np. pogotowie ratunkowe...
CYTAT(Adelka25)Czy będę musiała pozbierac jakieś dodatkowe dokumenty do tego oświadczenia, czy ich wiarygodność sprawdzi PZU?Czy moge w innych obrażeniach wpisac uraz psychiczny po wypadku, choć nie byłam u psychologa?
Jak najbardziej musi Pani udokumentować swoje roszczenia. Tak więc należy zebrać pełną dokumentację lekarską, tj. karty informacyjne, historie choroby, karty zleceń lekarskich, etc. Wszystko uzyska Pani w wydziale administracyjnym jednostki, w której się Pani leczyła (za drobną odpłatnością). W zakresie urazu psychicznego - jak najbardziej. Może Pani również udać się do psychologa o udzielenie porady i w ten sposób będzie Pani już posiadać dokumentację a koszt udzielenia porady zostanie Pani zwrócony na podstawie wystawionego rachunku imiennego.

Chyba najlepiej będzie jak skontaktujesz się z kimś kompetentnym w tej dziedzinie- w internecie wszyscy sa specjalistami :/ Mi bardzo pomógł p. Łukasz z SOS-BPHC- z całego serducha polecam, bo ja sama byłam zielona w tym temacie i ten człowiek naprawdę zna się na rzeczy. Zadzwonić można, to nic nie kosztuje, a bedziesz miała pełny obraz sytuacji. 

#26 Guest_Mariusz

Guest_Mariusz
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2019 - 11:14

No nalezy sie i to niemale ale w zaleznosci od uszkodzen etc. dwa lata temu uleglem wypadkowi w pracy, sadzilem sie wtedy z pracodawca, tzn kancelaria t&W sie za mnie sadzila..wygralem ale latwo nie bylo

#27 JacekSosna

JacekSosna

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 31 maj 2019 - 23:38

Wybór Kancelarii prawnej to zawsze wyzwanie. W sumie to akurat w przypadku odszkodowań jest wiele firm i kancelarii, które mają dobre opinie. Wymienione w tym wątku są z mojego doświadczenia rzetelnymi i pewnie można je wszystkie polecić. Ja miałem poważny problem ze sprawą kredytu we frankach i wybrałem tą, która miała wtedy najwięcej wygranych spraw. W pierwszej instancji wygrałem z Getinbankiem więc chyba był to dobry wybór.

#28 Guest_adams

Guest_adams
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2019 - 18:48

W takich sprawach to do specjalisty trzeba się udać. EuCO pomaga w odzyskiwaniu odszkodowań. Warto się do nich udać. 

#29 mamarek44

mamarek44

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 93 postów

Napisano 01 sierpień 2019 - 16:31

Z tymi odszkodowaniami to jest niestety bardzo różnie. Wydaje mi się, ze najlepiej jest jednak zgłosić sie do tego typu https://wieksze-odszkodowanie.pl/kancelarii prawnej, która będzie w stanie wywalczyc dla nas jak najwyższe odszkodowanie w każdej sytuacji. Moim zdnaiem to najlepsze rozwiązanie

#30 bummer

bummer

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 92 postów

Napisano 02 sierpień 2019 - 06:55

Załóżmy, że dochodzi do wypadku. Wypadku z nie mojej winy. Jaka jest procedura związana z uzyskaniem odszkodowania/auta zastępczego itd?

#31 ivojim

ivojim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 91 postów

Napisano 02 sierpień 2019 - 11:37

Załóżmy, że dochodzi do wypadku. Wypadku z nie mojej winy. Jaka jest procedura związana z uzyskaniem odszkodowania/auta zastępczego itd?

Zależy jeszcze czy jest to wypadek, a może kolizja?

W przypadku kolizji, możecie po prostu spisać oświadczenie, w którym sprawca przyznaje się do winy itd. Następnie z takim oświadczenie jedziesz do ubezpieczyciela, który wypłaca Ci środki.

Gdy dochodzi do wypadku, tutaj lepiej wezwać policję.

Procedura związana ze zgłaszaniem szkody, została np tutaj opisana: https://superpolisa....zglosic-szkode/

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych