Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Jakie odszkodowania należą się poszkodowanemu w wypadku?


30 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_-praw-adelka25

Guest_-praw-adelka25
 • Goście

Napisano 24 sierpień 2008 - 22:13

Najlepiej jak Pani napisze pismo z określeniem swoich roszczeń i do tego dołączy druk zgłoszenia szkody. Może Pani oczywiście poprzestać na samym druku PZU. Należy jednak pamiętać, że to Pani, jako osoba poszkodowana, ma obowiązek i jednocześnie prawo do sformułowania swoich roszczeń. Określając ich wysokość, ułatwia Pani proces "likwidacji szkody". W piśmie może Pani napisać, że z tytułu zadośćuczynienia za doznaną krzywdę wnosi Pani o wypłatę ..... zł., z tytułu zwrotu kosztów leczenia ....., z tytułu kosztów poniesionych na dojazdy ....., etc.

CYTAT(Adelka25)PZU prosi o dane sprawcy (ja ich nie znam, zna je policja)
Można napisać: dane w posiadaniu policji (podać dane jednostki policji).
CYTAT(Adelka25)proszą o opisanie obraźeń (ja moge napisac tylko na oko, bo nie znam fachowych nazw)
Pisać swoimi słowami. Jeżeli posiada Pani karty informacyjne ze szpitala lub pogotowia, jest tam zawarte fachowe słownictwo. Nie musi Pani jednak go stosować. Wystarczy opis doznanych obrażeń i aktualny stan Pani zdrowia (czy pozostały jakieś komplikacje), etc.
CYTAT(Adelka25)trzeba napisać kto udzielił mi pierwszej pomocy-czy wystarczy, że napisze lekarz w szpitalu, bo nie znam jego personaliów.
Wystarczy jednostka opieki zdrowotnej, np. pogotowie ratunkowe...
CYTAT(Adelka25)Czy będę musiała pozbierac jakieś dodatkowe dokumenty do tego oświadczenia, czy ich wiarygodność sprawdzi PZU?Czy moge w innych obrażeniach wpisac uraz psychiczny po wypadku, choć nie byłam u psychologa?
Jak najbardziej musi Pani udokumentować swoje roszczenia. Tak więc należy zebrać pełną dokumentację lekarską, tj. karty informacyjne, historie choroby, karty zleceń lekarskich, etc. Wszystko uzyska Pani w wydziale administracyjnym jednostki, w której się Pani leczyła (za drobną odpłatnością). W zakresie urazu psychicznego - jak najbardziej. Może Pani również udać się do psychologa o udzielenie porady i w ten sposób będzie Pani już posiadać dokumentację a koszt udzielenia porady zostanie Pani zwrócony na podstawie wystawionego rachunku imiennego.

#2 Guest_-praw-adelka25

Guest_-praw-adelka25
 • Goście

Napisano 25 sierpień 2008 - 14:08

Dziękuję, za wyczerpująca odpowiedź. Ale mam jeszcze problem z wypełnieniem druku OC sprawcy. PZU prosi o dane sprawcy (ja ich nie znam, zna je policja), proszą o opisanie obraźeń (ja moge napisac tylko na oko, bo nie znam fachowych nazw), trzeba napisac kto udzielił mi pierwszej pomocy-czy wystarczy, że napisze lekarz w szpitalu, bo nie znam jego personaliów. Czy będę musiała pozbierac jakieś dodatkowe dokumenty do tego oświadczenia, czy ich wiarygodność sprawdzi PZU?Czy moge w innych obrażeniach wpisac uraz psychiczny po wypadku, choc nie byłam u psychologa?

#3 Guest_-praw-pietryś

Guest_-praw-pietryś
 • Goście

Napisano 25 sierpień 2008 - 13:48

CYTAT(Adelka25)Czy dobrze zrozumiałam, że o NW za pasażerów będzie starac sie mógł mój mąż, a nie każdy z osobna?

Każdy kto doznał nieszczęśliwego wypadku. W imieniu nieletnich - ich opiekunowie. Mąż za siebie, Pani, córka i siostra za siebie.

W ramach podanego ubezpieczenia na pewno mąż dostanie jakieś odszkodowanie (ma bliznę po szyciu). Najlepiej jest przeczytać OWU, dostępne tutaj: http://pzu.pl/?nodei...mp;prod_id=1457

lub w Pani Zakładzie pracy.

Jeżeli chodzi o ten "trwały uszczerbek na zdrowiu" to właśnie dotyczy on m. in. blizn po szyciu, etc. W Pani przypadku raczej nie pozostały żadne trwałe następstwa. Nie zaszkodzi zgłosić szkodę i stawić się na komisji. Niemniej, jeżeli suma ubezpieczenia jest niska, może nie warto będzie tracic na to wszystko czasu.

Co do odszkodowania z OC, nawet w bardzo drobnym przypadku (takim jak Pani) należy zgłosić szkodę w Zakładzie ubezpieczeń sprawcy szkody. Zawsze wypłacą jakieś odszkodowanie, nawet jeżeli będzie ono niskie. Dla ułatwienia podam Pani, że za małą bliznę mogą orzec (w zależności od jej rozmiaru i umiejscowienia) min. 1%. Za 1 % ubezpieczyciele płacą zwykle od 800 zł. do 1500 zł. Do tego dochodzą inne doznane obrażenia, tj. ogólne potłuczenia, etc...

#4 Guest_-praw-adelka25

Guest_-praw-adelka25
 • Goście

Napisano 25 sierpień 2008 - 12:45

Ach i jeszcze podam Panu nazwę ubezpieczenia grupowego- jest to ochrona ubezpieczeniowa dla pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz ich współmałzonków i dorosłych dzieci PZU Życie SA typ ubezpieczenia P Plus. Czy jest jakaś szansa uzyskac coś z tego ubezpieczenia bo w zakresie widnieją tylko poważne sytuacje (śmierć ubezpieczonego, trwały uszczerbek na zdrowiu, pobyt w szpitalu itp. )Czy sam fakt, że byłam uczestnikiem wypadku, ma tu jakieś znaczenie?

#5 Guest_-praw-adelka25

Guest_-praw-adelka25
 • Goście

Napisano 25 sierpień 2008 - 12:41

Czy dobrze zrozumiałam, że o NW za pasażerów będzie starac sie mógł mój mąż, a nie każdy z osobna?

#6 Guest_-praw-srogiwiciu

Guest_-praw-srogiwiciu
 • Goście

Napisano 25 sierpień 2008 - 01:20

Witam
Należy się Pani odszkodowanie z OC sprawcy, za zniszczone oraz uszkodzone mienie. Ponadto jeżeli przez okres zwolnienia dostawała Pani mniej niż 100% wynagrodzenia za pracę również może domagać się Pani wyrównania różnicy od ubezpieczyciela sprawcy.
Dotyczy to oczywiście również męża.
Co do ubezpieczenia NNW mąż może dochodzić umówionego świadczenia pieniężnego od ubezpieczyciela niezależnie od roszczeń odszkodowawczych. Warto również pamiętać, że istnieje możliwość nieograniczonej kumulacji świadczeń z tytułu umów ubezpieczenia NNW oraz z umowy ubezpieczenia OC komunikacyjnego sprawcy szkody (odszkodowanie), a także dozwolone jest kumulowanie świadczeń z ubezpieczenia NNW jak i ubezpieczenia społecznego. Wynika to z tego, że w ubezpieczeniu osobowym wysokość świadczenia nie pozostaje w żadnym związku z wysokością szkody. Ubezpieczeniem osobowym objęte są dobra osobiste człowieka, które to nie mają wartości pieniężnej.
Powyższe wywody dotyczą również Pani jeżeli jest albo w chwili wypadku była Pani objęta ochroną ubezpieczeniową z tytułu ubezpieczenia NNW.
Niestety co do ubezpieczenia grupowego to nie podała Pani czy to jest ubezpieczenie osobowe czy też majątkowe. Jeżeli ubezpieczenie grupowe jest ubezpieczeniem osobowym i obejmuje ten rodzaj wypadku ubezpieczeniowego to powyższe wywody dotyczące możliwości kumulacji świadczeń odnoszą się także do Pani.
Co do obrażeń; rozmiar odniesionych obrażeń ma znaczenie przy ustalaniu wysokości świadczenia pieniężnego, które wypłaca ubezpieczyciel wrazie zajścia wypadku ubezpieczeniowego ale nie ma znaczenia co do obowiązku świadczenia pieniężnego przez ubezpieczyciela. Innymi słowy obowiązek świadczenia pieniężego ubezpieczyciela powstaje z chwilą zajścia wypadku ubezpieczeniowego a nie z chwilą odniesienia odpowiednio poważnych obrażeń ciała.

#7 Guest_-praw-adelka25

Guest_-praw-adelka25
 • Goście

Napisano 24 sierpień 2008 - 22:13

:mysle Witam. To mój pierwszy wypadek komunikacyjny i nie wiem co dalej robić, więc proszę o poradę. Tydzień temu miałam wypadek jadąc z mężem , córka i siostrą. Winny był kierowca Tira, który nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Wszyscy zostaliśmy przewiezieni karetką do szpitala, gdzie po dokładnym zbadaniu i opatrzeniu ran zostaliśmy wypuszczeni do domu. Najbardziej ucierpiał mój mąż (szyty łuk brwiowy i lewe przedramie) ja mam tylko stłuczenie podudzia i liczne otarcia i siniaki na przedramieniu.Na miejscu zdarzenia była Policja i Straż. Wszyscy byli trzeźwi i mieli zapięte pasy. PZU orzekło szkodę całkowitą pojazdu. Wiem, że możemy wystąpić o odszkodowanie z OC sprawcy. Nie wiem tylko czy wystarczy wypełnić ten formularz, czy też przygotowac jakąś dokumentację medyczną. Dodam, że przebywałam 5 dni na zwolnieniu lekarskim, a mąż będzie na takim zwolnieniu 3 tygodnie.Mąż miał opłacone NW i prosi abym tu również starała się o odszkodowanie, ja jestem dodatkowo ubezpieczona przez PZU w ubezpieczeniu grupowym w pracy. Boję się stawać 3 razy na komisję lekarską. Nie mam pojęcia czy moje obrażenia pozwalają o ubieganie się tych odszkodowań. Wina kierowcy była bezsporna. Proszę o odpowiedź, czy starać się tylko o OC sprawcy, czy z NW i ubezpieczenia grupowego również. Będę wdzięczna za pomoc. :mysle

#8 Guest_-praw-pietryś

Guest_-praw-pietryś
 • Goście

Napisano 27 sierpień 2008 - 12:04

Wszystkie koszty związane z wypadkiem wchodzą w skład szkody. Wspomniane bilety również. Jeżeli mąż wróci samochodem rodziców, proszę zdobyć oświadczenie rodziców o tym fakcie, skserować dow. rej. pojazdu i wyliczyć ile przebyli kilometrów (jakie ponieśli koszty).

#9 Guest_-praw-adelka25

Guest_-praw-adelka25
 • Goście

Napisano 26 sierpień 2008 - 19:04

No i już zrodziło mi się kolejne pytanie ;-)
Wypadek stał się 300 km od mojego miejsca zamieszkania i mojej pracy. Przyjechałam do domu pociągiem , a potem autobusem. Czy mogę te bilety podłączyć do odszkodowania? Mój mąż zostanie przywieziony przez rodziców, czy ubezpieczyciel wypłaci koszt dojazdu do miejsca zamieszkania. Samochód straciliśmy przeciez w wypadku, a do pracy trzeba się stawić.

#10 Guest_-praw-pietryś

Guest_-praw-pietryś
 • Goście

Napisano 26 sierpień 2008 - 11:29

Nie może Pani tak myśleć. Tego właśnie chciałyby zakłady ubezpieczeń.

Co do Pani twierdzenia, że są to bardzo sformalizowane sprawy, to oczywiście się z tym zgadzam. Dlatego też powstają fora takie jak te - służące pomocą ;-)

#11 Guest_-praw-adelka25

Guest_-praw-adelka25
 • Goście

Napisano 25 sierpień 2008 - 18:32

Dziękuję za odpowiedzi na moje pytania. Jeśli na drodze do odszkodowań napotkam jakies problemy to na pewno jeszcze je opiszę. Trzeba mieć mocny harakter, aby dać radę pozałatwiać wszystkie formalności związane z wypadkiem. Czasami myślę, czy warto? Ale z drugiej strony ktoś musi zadośćuczynić za krzywdy, których doznała moja rodzina. Mogliśmy przecież zginąć.

#12 Guest_-praw-pietryś

Guest_-praw-pietryś
 • Goście

Napisano 08 wrzesień 2008 - 14:56

Witam serdecznie.

Prowizja jest jedną z najważniejszych rzeczy przy podpisywaniu umowy :!: :!: :!:

Musi Panią o niej poinformować. Więcej, może Pani z nim negocjować jej wysokość.

Nie chciałbym być nieuprzejmy, ale jeżeli pracownik nie chce "wyjawić" Pani wysokości prowizji, to coś jest nie tak. Proszę poczytać na Internecie o tej firmie.

Co do różnego traktowania poszkodowanych przez Ubezpieczycieli (w zależności, czy posiadają pełnomocnika, czy też nie), to muszę się z tym zgodzić. Chociaż nie jest to regułą.

Zasadą jest, że profesjonalny pełnomocnik (prawnik) zna swoją pracę i Ubezpieczyciele o tym wiedzą...

Z przedstawionego opisu wynika, że doznaliście Państwo niewielkich obrażeń. Może warto spróbować samemu "zawalczyć"?

#13 Guest_-praw-adelka25

Guest_-praw-adelka25
 • Goście

Napisano 08 wrzesień 2008 - 10:54

To jeszcze ja Wczoraj skontaktował sie ze mna przedstawiciel firmy Votum. Stwierdził, że samemu bardzo trudno uzyskac wysokie odszkodowanie, bo PZU jeżeli widzi, że laik sie o nie stara płaci najniższe stawki. Jakie jest Pana zdanie w tej sprawie? Jeżeli chodzi o prowizje, czy jest ona tajemnicą, czy musze ją znać, bo ten pracownik, niebardzo chciał o tym rozmawiać .

#14 Guest_DuzeOdszkodowania.com

Guest_DuzeOdszkodowania.com
 • Goście

Napisano 09 styczeń 2013 - 13:18

Skorzystaj z naszej pomocy w prowadzeniu sprawy o odszkodowanie z tytułu wypadku komunikacyjnego. Oferujemy korzystne warunki współpracy przy wysokiej jakości usług. Posiadamy niezbędne doświadczenie i skuteczność.

Nie pobieramy opłat wstępnych. Prowadzimy sprawy na terenie całego kraju.

Darmowe porady prawne udzielane są pod numerem:

801 022 310

Na koncie mamy milionowe i wielotysięczne liczne wygrane.

Więcej informacji na www.DuzeOdszkodowania.com


Wybierz najwyższą jakość obsługi prawnej!

#15 Guest_AnLex

Guest_AnLex
 • Goście

Napisano 12 styczeń 2013 - 11:01

W przypadku problemów z odszkodowaniami prosimy o kontakt tel. 721 401 000 lub poprzez stronę www.kancelariaalex.pl

#16 bakarat

bakarat

  Zaawansowany użytkownik

 • Członkowie
 • PipPipPipPipPip
 • 689 postów

Napisano 27 luty 2017 - 15:25

Jeśli chodzi o wypadek komunikacyjny, to należy się odszkodowanie za samochód oraz zadośćuczynienie. EuCO zajmuje się takim sprawami. Mają też własną kancelarię prawną. Poczytajcie sobie koniecznie tutaj opinie o EuCO. Uważam, że taka wiedza można okazać się bardzo przydatna.#17 Snt

Snt

  Zaawansowany użytkownik

 • Członkowie
 • PipPipPipPipPip
 • 516 postów

Napisano 28 luty 2017 - 21:45

Przecież to wszystko zależy od tego jaki rodzaj wypadku, jak do wypadku doszło, kto był sprawcą. Tak czy inaczej nawet jak będzie nam odszkodowanie przysługiwało to gwarantuje że firmy ubezpieczeniowe zrobią wszystko, żeby tego odszkodowania wam nie wypłacić. Po prostu takie są realia na rynku. Dlatego też dobra opcja to zgłosić się do firmy, która od początku powalczy o wysokość odszkodowania firm takich powstaje coraz więcej ze znanych mi mogę odesłać do nich - http://www.solace.pl...-komunikacyjne/tutaj też macie opisane kogo mogą reprezentować.#18 milka973

milka973

  Nowy użytkownik

 • Członkowie
 • Pip
 • 2 postów

Napisano 21 czerwiec 2017 - 10:40

Witam. Miałem wypadek komunikacyjny poł roku temu. Kilka miesięcy walczyłam o uzyskanie należytego odszkodowania, póki nie wybrałam firmę https://votum-sa.pl/. Jest na prawdę warta zaufania i doceniana za niezwykle szczególne traktowanie każdego klienta. Polecam.#19 pracownik księgowości

pracownik księgowości

  Zaawansowany użytkownik

 • Członkowie
 • PipPipPipPipPip
 • 337 postów

Napisano 27 lipiec 2017 - 21:09

Zawsze trzeba korzystać z pomocy profesjonalisty. Dobre opinie są o EuCO. Firma jest naprawdę solidna, wiec warto ją sprawdzić.#20 marysiabiz

marysiabiz

  Użytkownik

 • Członkowie
 • PipPip
 • 29 postów

Napisano 11 październik 2017 - 01:38

Po wypadku w pracy zglosilam sie do firmy Auxilia- i polecam. Od rozpoczęcia mojej sprawy odszkodowawczej minął ponad rok, niedługo zostanie wypłacone mi odszkodowanie- w kwocie, ktora mnie satysfakcjonuje i rekompensuje moje problemy zdrowotne po wypadku. Auxilia bardzo dobrze reprezentowala moją sprawę i dbala o moje interesy :)

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych