Skocz do zawartości

PLIKOSTRADA PŁACIĆ CZY NIE?

4768 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Serena9

Guest_Serena9
  • Goście

Napisano 03 maj 2013 - 17:52

Witam mam problem z PLIKOSTRADĄ kilka miesięcy temu zarejestrowałam sie na tym portalu ... niestety. Na głównej stronie widniała informacja, że wszystko jest darmowe jak się póżniej okazało jest inaczej. Do rejessstracji podałam wszystkie prawdziwe dane. Kilka dni temu dostałam e-maila:

PRZEDSĄDOWE WEZWANIE DO ZAPŁATY

Szanowny Panie

Niniejszym zawiadamiam, iż Spółka Eller Service S.C. Rafał Peisert, Iwona Kwiatkowska z siedzibą w Sopocie, Al. Niepodległości 658/3, która jest właścicielem serwisu Pobieraczek.pl, korzystając z usług Kancelarii Konsens SA podjęła skuteczne działania prawne w celu wyegzekwowania od Pana zaległej należności w wysokości 94.80zł. Wspólnikom Spółki przysługuje wobec Pana roszczenie odszkodowawcze z tytułu niewywiązania się przez Pana z warunków zawartej umowy (§ 4 ust.1 Regulamin świadczenia usług "Usenet" z dnia 16.04.2010). Jednocześnie informuję, iż w przypadku skierowania sprawy na drogę postępowania sądowego, Spółka Eller Service S.C. wystąpi o zasądzenie od Pana kary umownej w wysokości 265,41zł tytułem nie wywiązania się przez Pana z warunków zawartej umowy.

Dnia 09.05.2011 o godzinie 19:23:52 przy użyciu stacji roboczej o adresie IP: 77.253.14.187 zamówił Pan w serwisie Pobieraczek.pl usługę dostępu do serwerów Usenet w pakiecie Pobieraczek5 i pomimo wysłanych wezwań do wywiązania się z warunków zawartej umowy, zamówiona usługa nie została do dnia dzisiejszego w sposób całkowity opłacona. Nie budzi żadnej wątpliwości fakt, że pomiędzy Panem a Spółką Eller Service S.C. doszło do zawarcia umowy na mocy ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144 poz. 1204). Podczas rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl oświadczył Pan, iż zapoznał się oraz w całości zaakceptował postanowienia obowiązującego regulaminu świadczenia usług "Usenet". W razie niezadowolenia z usługi miał Pan obowiązek w ciągu 10 dni odstąpić od zawartej umowy i zrezygnować z przygotowanego dla Pana konta, pod rygorem obowiązku uiszczenia kary umownej stanowiącej równowartość 100 USD, ustalanej według średniego kursu NBP z pierwszego dnia miesiąca wymagalności roszczenia odszkodowawczego (§ 6 ust. 3 Regulamin świadczenia usług "Usenet" z dnia 16.04.2010).

Pragnę poinformować, iż rezultatem wewnętrznego postępowania wyjaśniającego oraz weryfikacyjnego jest uzasadnione podejrzenie, że podczas rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl zostały podane nieprawdziwe lub niekompletne dane osobowe. Warto nadmienić, iż zgodnie z art. 286. § 1. Kodeksu Karnego (Dz. U. Nr 88 poz. 553), podawanie fałszywych danych osobowych mające na celu wprowadzenie w błąd drugiej Strony umowy nosi przesłankę oszustwa i podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Mając na uwadze powyższe pragnę zawiadomić, iż podanie nieprawdziwych danych, może stanowić przesłankę do zawiadomienia właściwych organów ścigania oraz wszczęcia postępowania karnego.

Na dzień 26.02.2013 kwota 94.80zł w sposób całkowity nie została wniesiona. W związku z powyższym wzywam Pana do natychmiastowej dobrowolnej zapłaty długu powstałego wskutek zamówienia usługi Pobieraczek5 (12 miesięczny pakiet) w nieprzekraczalnym terminie 7 dni od otrzymania niniejszego wezwania.

Wszelkie wpłaty należy kierować na następujący rachunek bankowy:
Numer rachunku: 19 1750 1325 0000 0000 1305 6811
Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.
Adres odbiorcy: Al. Niepodległości 658/3, 81-854 Sopot
Tytuł przelewu: PWE/20110509/1533521
W sytuacji braku wpłaty wyżej wymienionej kwoty informacja o zadłużeniu może zostać ujawniona w Biurze Informacji Gospodarczej, na podstawie Ustawy z dnia 9 kwietnia 2010 r. o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych (Dz.U. Nr 81, poz. 530).

Nie mam pojęcia jak zrezygnować z ich usług i najważniejsze czy muszę to opłacic? proszę o pomoc!

#2 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 03 maj 2013 - 20:40

witam,wlasnie dzisiaj otrzymalam podobne pismo,najlepsze w tym jest to ze nigdy nie wchodzilam na to konto,nie wiem co robic,

#3 Guest_Serena9

Guest_Serena9
  • Goście

Napisano 03 maj 2013 - 20:42

Ja zarejestrowałam się ale z konta nie korzystałam. Byłam na tyle naiwna,ze podałam prawdziwe dane w rejestracji...

#4 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 03 maj 2013 - 22:31

zobacz na dole co jest napisane wzywam do dobrowolnego uregulowania naleznosci wiec jach chcesz to płac jak nie chcesz to nie płac rozumiesz

#5 Guest_Ola

Guest_Ola
  • Goście

Napisano 04 maj 2013 - 18:02

Ja dostałam coś podobnego-wezwanie do zapłaty.Najlepsze ,ze to nie ja sie rejestrowałam ale moja córka która ma 11 lat.Prawdopodobnie nawet nic nie ściagała z tej strony.NIC NIE ZAPŁACĘ!!!!!pytałam znajomych i mówia ze tylko debile płacą..nic nam nie zrobią.TAKŻE NIE PŁAC!!!!!!

Szanowna Pani,

W dniu 06.01.2013 o godzinie 14:58:35 korzystając z komputera o adresie fizycznym IP 83.........., zawarła Pani wiążącą umowę o świadczenie elektronicznej usługi premium w serwisie Plikostrada.

Pomimo upływu wyznaczonego terminu zapłaty za udostępnioną usługę, do dnia dzisiejszego wciąż nie uiściła Pani jednorazowej opłaty abonamentowej w wysokości 96 złotych. Mając na uwadze powyższe, niniejszym wzywamy Panią do zapłaty zaległej należności w nieprzekraczalnym terminie 5 dni.

Pouczamy, iż dalszy brak uregulowania opłaty abonamentowej, narazi Panią na poważne konsekwencje prawne. Efektem wszczęcia przeciwko Pani postępowania windykacyjnego będzie przekazanie niniejszej sprawy do profesjonalnej kancelarii prawnej specjalizującej się w dochodzeniu roszczeń z umów elektronicznych, która skieruje sprawę na drogę sądową celem uzyskania prawomocnego nakazu zapłaty.

Skutkiem realizacji uprawnień przysługujących spółce Smart Tech Connect Ltd. mogą być następujące dotkliwe konsekwencje prawne:
- naliczenie, za każdy dzień zwłoki, odsetek w wysokości czterokrotności stopy procentowej kredytu lombardowego Narodowego Banku Polskiego;
- naliczenie kary umownej w wysokości 200 zł. (zgodnie z § 5 ust. 5 regulaminu);
- wpis do wybranego rejestru dłużników niewypłacalnych, mogący skutkować utratą zdolności kredytowej (z chwilą gdy zadłużenie przekroczy kwotę 200 zł);
- postępowanie sądowe w przedmiocie wydania nakazu zapłaty;
- komornicza egzekucja należności;
- powstanie obowiązku zapłaty kosztów sądowych i egzekucyjnych.

W celu uniknięcia powyższych konsekwencji wzywamy Panią do dobrowolnego uregulowania zaległej należności w wysokości 96 PLN, w terminie 5 dni od dnia otrzymania niniejszej wiadomości. Płatności można dokonać poprzez przelew bankowy lub na poczcie, podając następujące dane:

Nazwa odbiorcy: Smart Tech Connect Ltd. Adres odbiorcy: P.O. Box 450676, Dubaj, ZEA
Rachunek bankowy odbiorcy w Polsce: 88 1750 1312 6860 1000 0002 1114
Tytuł płatności: Opłata za abonament 12 miesięcy - 0002 1114
Kwota: 96 PLN

#6 Guest_Serena9

Guest_Serena9
  • Goście

Napisano 04 maj 2013 - 20:04

Ja też do tej pory uważałam ze takich rzeczy nie trzeba opłacać bo to pic na wodę... ale o tej firmie słyszałam, ze sa dobrze zorganizowani i ich umowa jest tak sformuowana ze ciezko znalesc prawne kruczki na nich. A no i to ze maja siedzibę w Dubaju utrudnia polskim organom ukaranie ich.... sama nie wiem co z tym robic.

Bardzo proszę o wypowiedz jakiegoś prawnika lub kogoś kto fachowo umie podejść do sprawy

#7 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 05 maj 2013 - 20:09

WITAM.MAM TEN SAM PROBLEM I TEZ NIEMAM POJECIA CO ROBIC W TAKIEJ SYTUACJI,ALE MYSLE ZE JEST TO JAKIES OSZUSTWO.

#8 Guest_kolo87

Guest_kolo87
  • Goście

Napisano 05 maj 2013 - 23:55

Witom moja laska tyz to dostala ale to jest podobny serwis co pobieraczek.pl tyz wymuszali wiem bo som zech to dostol i zech nie zaplacil wiec zadnych konsekwencji z tym nie ma ale nie wiem czy ten fakt nie zglosic na policja???

#9 Guest_maluta

Guest_maluta
  • Goście

Napisano 05 maj 2013 - 23:56

Ja podobnie ja moi przedmówcy, dostałam właśnie dziś takiego e-melia jak OLA. Fakt chciałam pobrać dziecią jakieś sprawdziany, co w konsekwencji mi się nie udało bo jakoś trudno mi to było, rejestrując się równeż przeczytałam że rejestracja jest za darmo. nie pamiętam by było coś napisane o przedłużeniu umowy lub wyrejestrowaniu się. Prosze o pomoc jakiegoś prawnika od spraw komputerowych?

#10 Guest_ewa1111

Guest_ewa1111
  • Goście

Napisano 06 maj 2013 - 09:30

ja też dzisiaj dostałam e-maila o zapłate abonamentu. Jak się rejestrowałam pisało, ze bza darmo. Nie korzystałam bo sie nie udało w pierwszym momencie a potem zapomniałam. Przypomnieli sobie o mnie. Nie mam zamiaru płacić ale trochę się boję, że mogą to jakoś egzegwować.

#11 Guest_niska_1985

Guest_niska_1985
  • Goście

Napisano 06 maj 2013 - 10:23

witam ja zawarłam z nimi umowe w styczniu nie swiadomie resestrujac sie tez chcialam jakies filmy ogladac, ale ze nic mi na tej stronie nie wychodzilo wyszlam stamtad i wiecej nie zagladalam ...zalogowalam sie na swoja poczte i okazalo sie ze mam do zaplaty 96 zł z jakiej paki !!!!!!!!!!!!!! to ze sie zarejertrowałam to juz jakas umowa !!!!! nie bylo szans zeby w 14 dni z tego zrezygnowac......na wielu stronach tym podobnych sie rejestrowalam i nigdy mi nie perzyszlo zeby cos placic....

#12 Guest_qazwsx

Guest_qazwsx
  • Goście

Napisano 06 maj 2013 - 10:34

Przed chwilą otrzymałam od nich poniższą wiadomość. Proszę o wypowiedź kogoś kto zna się na tych przepisach. Czy jeśli nie zapłacę rzeczywiście czekają mnie jakieś konsekwencje?

Pomimo upływu wyznaczonego terminu zapłaty za udostępnioną usługę, do dnia dzisiejszego wciąż nie uiściła Pani jednorazowej opłaty abonamentowej w wysokości 96 złotych. Mając na uwadze powyższe, niniejszym wzywamy Panią do zapłaty zaległej należności w nieprzekraczalnym terminie 5 dni.

Pouczamy, iż dalszy brak uregulowania opłaty abonamentowej, narazi Panią na poważne konsekwencje prawne. Efektem wszczęcia przeciwko Pani postępowania windykacyjnego będzie przekazanie niniejszej sprawy do profesjonalnej kancelarii prawnej specjalizującej się w dochodzeniu roszczeń z umów elektronicznych, która skieruje sprawę na drogę sądową celem uzyskania prawomocnego nakazu zapłaty.

Skutkiem realizacji uprawnień przysługujących spółce Smart Tech Connect Ltd. mogą być następujące dotkliwe konsekwencje prawne:
- naliczenie, za każdy dzień zwłoki, odsetek w wysokości czterokrotności stopy procentowej kredytu lombardowego Narodowego Banku Polskiego;
- naliczenie kary umownej w wysokości 200 zł. (zgodnie z § 5 ust. 5 regulaminu);
- wpis do wybranego rejestru dłużników niewypłacalnych, mogący skutkować utratą zdolności kredytowej (z chwilą gdy zadłużenie przekroczy kwotę 200 zł);
- postępowanie sądowe w przedmiocie wydania nakazu zapłaty;
- komornicza egzekucja należności;
- powstanie obowiązku zapłaty kosztów sądowych i egzekucyjnych.

W celu uniknięcia powyższych konsekwencji wzywamy Panią do dobrowolnego uregulowania zaległej należności w wysokości 96 PLN, w terminie 5 dni od dnia otrzymania niniejszej wiadomości. Płatności można dokonać poprzez przelew bankowy lub na poczcie, podając następujące dane:

Nazwa odbiorcy: Smart Tech Connect Ltd. Adres odbiorcy: P.O. Box 450676, Dubaj, ZEA
Rachunek bankowy odbiorcy w Polsce: 55 1750 1312 6860 1000 0003 1796
Tytuł płatności: Opłata za abonament 12 miesięcy - 0003 1796

Gotowy blankiet wpłaty można wygenerować pod adresem http://www.plikostra...okRwBfxPzjixnw=

W przypadku pytań prosimy o kontakt poprzez wysłanie wiadomości na adres e-mail pomoc@plikostrada.pl

Z wyrazami szacunku,
Biuro Opłat Abonamentowych
serwisu Plikostrada.pl

#13 Guest_Głos Prawdy

Guest_Głos Prawdy
  • Goście

Napisano 06 maj 2013 - 11:20

Witajcie,
Ja nawet już dostałem przedsądowe wezwanie do zapłaty.
Nie korzystałem z ich usług a nawet nie kliknąłem w link rejestracyjny o ile dobrze pamiętam, dane oczywiście zmyślone no może poza adresem mailowym ;)
Powiem tak ja myślę że taka transakcja nie ma sensu powiedzcie mi kiedy w sklepie dostajesz coś za darmo powiedzmy idziesz mówisz poproszę telefon komórkowy na abonament dają CI ten tel sprawdzają najpierw czy pracujesz czy nie i musisz dać SWÓJ podpis a wszystkie dane muszą być poprawne i są sprawdzane z dowodu osobistego itd itp... tutaj możesz wpisać że jesteś Kobietą będąc Mężczyzną. Ja myślę że przed sądem nawet w Polsce jest wygrana po stronie pokrzywdzonego Klienta a takie nękanie mailami także jest karalne, więc w razie gdyby doszło w co wątpię do postępowania w sądzie to firma krzaczek miałaby dodatkowe problemy. A myślę że pozew zbiorowy przeciwko tej firmie by ją solidnie zmotywował do zamkniecia działalności.

Szczerze wątpie że mają prawa nawet autorskie do danych na ich stronie ja nigdy z jej nic nie ściągałem...

#14 Guest_Głos Prawdy

Guest_Głos Prawdy
  • Goście

Napisano 06 maj 2013 - 11:46

Najlepiej jakby wypowiedział się Pan Prawnik co On o tym myśli i czy proces zbiorowy przeciwko Plikostrada.pl ma sens, myślę że wiele (może parę tysięcy) osoób dostało/je takie maile a jeszcze trochę je otrzyma..

Przyszła mi jeszcze taka myśl idziesz do sklepu nazywając się Jan Kowalski i mówisz poproszę kilka filmów na DVD co miesiąc przez 6 miesięcy a Pani w sklepie pyta a jak się nazywasz młody człowieku Ty mówisz Janko Muzykant i jestem Kobietą, ekspedientka ok dziękuję daje filmy i mówi miłego oglądania ;)
Ot tyle na ten temat uważam że to nonsens a całą firma bazująca na oszustwie i naiwności ludzi powinna się wstydzić. Ja wiem że Polska jest krajem gdzie takie i inne cuda się zdarzają ale imho nie ma się co tym przejmować

#15 Guest_ja

Guest_ja
  • Goście

Napisano 06 maj 2013 - 11:48

Tez dostalam takie pismo na email 5go maja a rejestowalam sie w styczniu,bo chcialam coś ściągnąc ale sie nie dalo i w ogole z tego nie korzystalam i o tym zapomnialam a tu nagle takie cudo mi przyszlo na poczte. Trzeba sie poradzic prawników co z tym dalej robić, bo jak na razie placic nie mam zamiaru . Podalam bledne dane kontaktowe przy rejestacji tylko email byl prawdziwy.wyslalam teraz dopiero rezygnacje i skasowalam skrzynke pocztowa

#16 Guest_msb

Guest_msb
  • Goście

Napisano 06 maj 2013 - 11:51

dzis dostałam przedsądowe wezwanie do zapłaty. To drugi taki mail. Kiedys próbowałam ściągnąć jakieś nauczanie z internetu i automatem przekierowało mnie do plikostrady, wpisałam swój mail i dane, bo była informacja, że jest to darmowe. Potem na plikostradzie pojawił sie komunikat:
"Podano błędne hasło. Kliknij "Przypomnij hasło" poniżej aby system przesłał Twoje hasło na podany adres email."

I to wszystko w temacie. Tyle właśnie skorzystałam z tej platformy. nigdy nie podpisywałam umowy. Żadna papierowa umowa w dwóch egzemplarzach nie przyszła do mnie, ani mailem, ani pocztą, tak, jak teraz to obowiązuje. Na pewno nie wykupiłabym abonamentu za 95 zł!
Jest to manipulacja, celowe wprowadzenie w błąd dla uzyskania korzyści i jestem w stanie to udowodnić.
Myślę, ze stosują metodę zastraszania, a temu trzeba się sprzeciwić.

#17 Guest_ja

Guest_ja
  • Goście

Napisano 06 maj 2013 - 11:52

Jestem za procesem zbiorowym!!!!!!!!!!!!!!!

#18 Guest_ja

Guest_ja
  • Goście

Napisano 06 maj 2013 - 11:57

Jestem za procesem zbiorowym!!!!!!!!!!!!!!!

#19 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 06 maj 2013 - 12:19

Ja też dostałam takiego meila. Zarejestrowałam się w styczniu ale nic nie ściągałam. Niestety podałam swoje dane. Nie mam pojęcia co teraz zrobić? Zapłacić czy nie? Boje się, że jak nie zapłacę to będą mnie ciągnąć po sądach

#20 Guest_reser-

Guest_reser-
  • Goście

Napisano 06 maj 2013 - 12:37

Ja takze dostałam podobne powiadomienie, choc nic nie zamawiałam. Zarejestrowałam sie w styczniu lecz ostatecznie nic nie sciagnełam, bo nie szło. Jestem pewna ze było bynajmniej napisane,iz pobieranie jest darmowe.
Nie wiem czy to płacic czy nie ??
Oto pismo jakie dostałam ..

Szanowna Pani,

Serdecznie dziękujemy za zamówienie pakietu podstawowego usługi Plikostrada.

W dniu 25.01.2013 przy użyciu komputera o adresie ..., zawarła Pani umowę o świadczenie usługi Plikostrada w pakiecie podstawowym, obejmującym dwunastomiesięczny dostęp do serwerów sieci Usenet z łącznym limitem transferu danych wynoszącym 122 GB.

Fakt, iż nie odstąpiła Pani od umowy w terminie pierwszych 14 dni od jej zawarcia, świadczy o tym, iż nasza usługa musiała spełnić Pani oczekiwania. Zapewniamy, iż dołożymy najwyższych starań aby zamówiona usługa była świadczona bez zakłóceń przez cały okres obowiązywania umowy.

Przypominamy, iż w zamian za udostępnioną usługę, zobowiązała się Pani do uiszczenia jednorazowej opłaty abonamentowej w wysokości 96 złotych.

Prosimy o uregulowanie należności na poczcie lub poprzez przelew bankowy, w terminie do dnia 09.05.2013, podając następujące dane odbiorcy:

Nazwa odbiorcy: Smart Tech Connect Ltd , P.O. Box 450676, Dubaj, ZEA
Rachunek bankowy odbiorcy w Polsce: 53 1750 1312 6860 1000 0006 1611
Tytuł płatności: abonament – 0006 1611

Gotowy blankiet wpłaty można wygenerować pod adresem http://www.plikostra...okRwBfxOjjjzns=

W przypadku pytań prosimy o kontakt poprzez wysłanie wiadomości na adres e-mail pomoc@plikostrada.pl

Życzymy udanego korzystania z udostępnionej usługi.

Z pozdrowieniami,
Zespół Plikostrada.pl

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy