Skocz do zawartości

zwrot pozyczki w firmie gros

6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_beatrycze330

Guest_beatrycze330
  • Goście

Napisano 16 luty 2012 - 23:59

Witam mam pewne pytanie. Dwa dni temu wzielam pozyczke w firmie gros i chcialabym teraz zwrocic ta pozyczke. Przeczytalam w umowie ze mam prawo odstapic od umowy w ciagu 14 dni, ale bylo tam napisane, ze mam wypelnic wzor odstapienia od umowy, ktory zostal mi przekazany przy umowie. Ale ja nie dostalam zadnego wzoru, tylko umowa jedna kartka i ksiazeczka splat. W takim razie co moge zrobic, jak uzyskac taki wzor? Jak do nich pojde i powiem ze chce wzor moga powiedziec, ze mi dali, a go zgubilam. Nie sa uczciwi skoro pisze w umowie, ze dostalam, a nie dostalam. Orientuje sie ktos co moge teraz zrobic?

#2 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 17 luty 2012 - 22:28

prosze o porade

#3 Guest_MW

Guest_MW
  • Goście

Napisano 20 luty 2012 - 21:52

Jak rozumiem zawarła Pani umowę pożyczki poza lokalem przedsiębiorstwa, tj. przedstawiciel handlowy tej firmy podpisał z Panią umowę u Pani w domu? Jak dokładnie brzmi to zastrzeżenie o możliwości odstąpienia od umowy?

#4 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 21 luty 2012 - 00:03

punkt 6 mowy-pozyczkobiorca moze odstapic od umowy pozyczki w terminie maksymalnie 14 dni od daty jej zawarcia doreczajac osobiscie wypelniony formularz odstapienia od umowy do oddzialu pozyczkodawcy lub pzesylajac go listem poleconym na adres oddzialu pozyczkodawcy
punkt 7 umowy-pozyczkobiorca oswiadcza, iz otrzymal formularz odstapienia
punkt 8 umowy-w przypadku skorzystania przez pozyczkobiorce z prawa odstapienia od umowy pozyzki umowe uznaje sie za nie zawarta. Pozyczkobiorca nie jest obciazony skladka ubezpieczeniowa ani oplata przygotowawcza. Pozyczkobiorca jest zobowiazany niezwlocznie zwrocic pozyczkodawcy kwote wyplacona mu na podstawie umowy (okreslona w pkt. powyzej wraz z odsetkami od dnia wyplaty pozyczkobiorcy kwoty do wyplaty do dnia jej splaty pozyczkodawcy). pozyczkobiorca ktory zadeklarowal chec skorzystania z opcji obslugi pozyczki w domu, ma obowiazek dokonac zwrotu okreslonej wyzej kwoty wyplaconej mu na podstawie umowy osobiscie w oddziale wskazanym na forlularzu odstapienia od umowy lup przekazem pocztowym na adres tego oddzialu. Pozyczkobiorca zwraca okreslona wyzej kwote nie pozniej niz w terminie 30 dni od zlozenia oswiadczenia o odstapieniu.
Wzielam ta pozyczke pod przymusem odeszlam od meza a ten na zlosc chyba mi nie zaplacil rat ktore mu zyrowalam musialam pokryc za niego prawie 900zl a zarabiam 1100. Wiec zwrociilam sie do nich po pozyczke nie mialam do kogo maz oddal mi pieniadze po tym jak moj tata interweniowal. Pracowalam w prowidencie trzy lata tam latwo daja pozyczki latwo tez oddac to co sie dzieje w grosie przeroslo mnie. Nie chce ich pozyczki chce oddac dodam ze dalam im 200zl zadatku na raty juz ale podpisalam umowy nie przeczytalam to fakt ale jak moga nie dac formularza od odstapienia to wbrew prawu. Moge cos zrobic w tej sprawie jeszcze? 200zl raty miesiecznie to za duzo

#5 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 21 luty 2012 - 21:43

odezwie sie kts kto sie zna na tym

#6 Guest_MW

Guest_MW
  • Goście

Napisano 22 luty 2012 - 14:56

Skoro nie ma Pani formularza odstąpienia to proszę samemu przygotować oświadczenie o odstąpieniu od umowy, powołując się na wskazany powyżej przepis z umowy i taki sporządzony, podpisany przez Panią formularz złożyć za potwierdzeniem odbioru u pożyczkodawcy.

#7 Guest_Karolina

Guest_Karolina
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2018 - 13:27

Jeśli minęło 14 dni to tracisz prawo do odstąpienia, ale potem możesz składać reklamację tj. pismo z sankcja kredytu wadliwego, wszytko na ten temat jest opisane w książce "Jak wygrać z parabankiem" są tam wzory reklamacji, sama stosowałam, polecam

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy