Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pomyłka w obliczeniu podatku

wróć do serwisu Księgowość 9 odpowiedzi w tym temacie

#1 gosiak_2

gosiak_2

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 31 maj 2012 - 07:07

Witam,Mam pytanie. Mam działalnośc jednoosobową na call center, musze sie rozliczać z ryczałtu 8,5%. Okazało sie że źle obliczałam przez 2 miesiące ten ryczałt, pomyliłam się z 7,75% ubezpieczenia zdrowotnego, jest 219 z groszami a ja liczyłam wiecej 233 z groszami. Teraz te 14 zł musze oddać. tylko nie wiem jak to pozaznaczać w przelewie, czy zrobic osobny? i czy w ogole moge teraz zapłacic tą kwote? z gory dziekuje bardzoGosia

#2 Guest_a

Guest_a
  • Goście

Napisano 31 maj 2012 - 07:11

Musisz zapłacić zaległy podatek wraz z odsetkami. Jedną kwotą przelej środki i napisz pismo z wyjaśnieniem do Urzędu Skarbowego.

#3 gosiak_2

gosiak_2

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 31 maj 2012 - 08:02

Dziekuje za odpowiedz. A odsetki mam polczyć od dnia wpłaty tej błednej kwoty do teraz kiedy wpłace te zaległe pieniądze?

#4 gosiak_2

gosiak_2

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 31 maj 2012 - 08:05

i czy mam zsumowac te kwoty z tych dwóch miesiecy i obliczyc odsetki czy osobno kazdy miesiac?

#5 Małgosia

Małgosia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 430 postów
  • LokalizacjaTrójmiasto

Napisano 31 maj 2012 - 10:05

Nie będziesz miała odsetek. Jeżeli odsetki są mniejsze niż 6,60 to ich nie płacisz.

#6 gosiak_2

gosiak_2

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 31 maj 2012 - 20:56

ok dziekuje. ale płaciłam podatki od 20 marca, czyli licząc je to jeden miesiac od 20 marca do dzisiaj, drugi miesiac od 20 kwietnia do dzisiaj i trzeci od 20 maja do dzisiaj tak? i wtedy zobacze czy wyszło mi wiecej niz 6,6. ale jezeli chodzi o przelew to wszystko sumuje i wysylam , czy jak? bo wtedy nie wiem co napisac w tym przelewie. bo tak jest za jaki miesiac, a jak chce wlasnie zaplacic roznice ta co zle policzylam i odsetki to nie wiem jak Dołączona grafika dziekuje z gory za odpowiedz

#7 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14207 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 31 maj 2012 - 21:04

Tu nie będzie żadnych odsetek, bo to są małe kwoty niedopłaty.
Odsetki wylicza się od pojedynczej kwoty a nie od sumy niedopłaty.
Taką małą niedopłatę podatku połączyłabym z kolejnym przelewem za bieżący miesiąc, ewentualnie napisałabym pismo wyjaśniające do US.
Wszystko to potem "wyrówna się" w rocznym PIT-28.

#8 Małgosia

Małgosia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 430 postów
  • LokalizacjaTrójmiasto

Napisano 31 maj 2012 - 21:04

Nie fatyguj się z liczeniem odsetek Gosiu. Od 14 to grosze, może nawet mniej niż złotówka. Ty nie płacisz podatku, ale zaliczkę na podatek. Wplać jedna kwotą.

#9 gosiak_2

gosiak_2

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 31 maj 2012 - 21:09

Dziekuje bardzo

#10 RATIO

RATIO

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaSosnowiec, woj. śląskie

Napisano 02 czerwiec 2012 - 17:41

ja preferuję wpłatę konkretnej kwoty do konkretnego miesiąca - wtedy Pani w urzędzie widzi co wpływa a i ja mam jasność, gdy przy rozliczeniu rocznym składając PIT uzgadniamy zaliczki z Paniami z urzędu. Dla jasności sytuacji uzupełniam wpłatę pismem z nr telefonu. Ale jak widzisz... sposobów jest kilka..zależy od urzędu i tego jak podatnik poradzi sobie w razie wyjaśniania zgodności księgowań w urzędzie z zeznaniem rocznym.
RATIO - KSIĘGOWA - woj. śląskie
e-mail: basia@biuroratio.pl

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych