Skocz do zawartości

Jak uzyskać odszkodowanie od energetyki

6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_dnd123

Guest_dnd123
  • Goście

Napisano 04 marzec 2010 - 10:10

Witam!

Jakiś czas temu miałem wymieniany w domu licznik prądu, po wymianie w ten sam dzień w całej instalacji wystąpiły anomalie elektryczne tj. spalił się sterownik od lodówki, sterownik od pieca C.O., listwa zabezpieczająca komputer, zasilacz od laptopa, światła w domu albo ledwo się świeciły albo świeciły bardzo mocno. Tego samego dnia zawiadomiłem o tym pogotowie energetyczne, jak przyjechali to coś pogrzebali przy liczniku i stwierdzili że wszystko jest ok. I faktycznie po ich odjeździe wszystko było ok - światła już świeciły normalnie. Niestety uszkodzenia sprzętu pozostały. Na drugi dzień wezwałem elektromontera z uprawnieniami w celu sprawdzenia całej instalacji. Instalacja okazała się w pełni sprawna, instalacja ma cztery lata i jak dotąd nie było z nią żadnych problemów. Moja instalacja jest trój fazowa, posiadam nowoczesny układ z zabezpieczeniem przeciwporażeniowym. Elektormonter stwierdził że pracownik energetyki wymieniający licznik musiał niedokręcić jakiegoś przewodu co spowodowało zwarcie w mojej instalacji i skutkiem czego mam uszkodzony sprzęt.
Napisałem pismo w tej sprawie do energetyki, załączyłem również faktury z kosztami napraw sprzętu wraz z informacją że przyczyną uszkodzeń było przepięcie w sieci. Pismo złożyłem ponad 3 tygodnie temu, jak do tej chwili nie otrzymałem żadnej odpowiedzi.
Chciałbym się dowiedzieć co mogę dalej zrobić w tym temacie i gdzie ewentualnie mogę sie odwołać? Koszty jakie poniosłem za same naprawy to około 500 zł.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc!
dnd

#2 Guest_Elżbieta Majszak

Guest_Elżbieta Majszak
  • Goście

Napisano 08 marzec 2010 - 11:08

Proszę jeszcze poczekać na odpowiedź - mają na to 30 dni. Może Pan również przedzwonić do Energetyki i "upomnieć się" o nią. Pozdrawiam.

#3 Guest_dnd123

Guest_dnd123
  • Goście

Napisano 16 marzec 2010 - 10:13

Witam!
Miała Pani rację, dostałem odpowiedź - niestety negatywną. W odpowiedzi piszą że ponieważ podczas zakładania licznika, kiedy monter był na miejscu nie zgłosiłem anomalii dlatego nie przyjmują tego jako reklamację. A przyczyną usterki w/g nich było chwilowe przepięcie w sieci które mogło uszkodzić wrażliwe urządzenia elektroniczne ... Co mogę dalej z tym zrobić, w/g opini serwisantów którzy naprawiali sprzęt nie były to zwykłe dopuszczalne "przepięcia" - monter od lodówki jak zobaczył czarny wypalony plastik w lodówce to powiedział że tu musiało pójść z 350 Volt żeby tak popaliło układ. Natomiast w serwisie RTV panowie nie mogli rozpoznać częśći wewnątrz zasilacza tak były popalone i powiedzieli że nadaje się jedynie do wymiany ... podobnie w przypadku sterownika do pieca CO - gdzie układ dodatkowo był chroniony bezpiecznikiem, poszedł zarówno bezpiecznik jak i kilka innych elementów co świadczyło o naprawdę silnym przepięciu, nie wspominając o listwie zabezpieczającej w której przecież nie ma za dużo czułej elektroniki a są bezpieczniki i mimo wszystko tak się spaliła że robiła zwarcie pomimo spalonego bezpiecznika.
Co mogę dalej zrobić z tą sprawą? Czy można się odwoływać, jeśli tak to gdzie? Mogę załączyć lub przesłać skany pism które wysłałem i które otrzymałem jeśli byłoby to przydatne.
Z góry dziękuję za wszelką pomoc!!!!
Pozdrawiam,
Daniel D.

#4 Guest_Elżbieta Majszak

Guest_Elżbieta Majszak
  • Goście

Napisano 19 marzec 2010 - 12:49

Dokumenty może Pan przesłać na mój adres podany w Edycji Profilu. Pozdrawiam.

#5 Guest_dnd123

Guest_dnd123
  • Goście

Napisano 23 marzec 2010 - 18:00

Witam!
Niestety nie widzę adresu mailowego, jest podana tylko strona internetowa i numer telefonu.
Pozdrawiam!

#6 Guest_Elżbieta Majszak

Guest_Elżbieta Majszak
  • Goście

Napisano 24 marzec 2010 - 10:22

info@ic-odszkodowania.pl

#7 mleszczak

mleszczak

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 170 postów

Napisano 18 grudzień 2017 - 16:16

Na przyszłość proszę zabezpieczyć się w regulator napięcia od http://www.schneider...skiego-napiecia dzięki któremu w przypadku wystąpienia podobnych anomalii, napięcie zostanie wyregulowane, a Twój sprzęt nie ucierpi :(.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych