Skocz do zawartości

Odmowa wypłaty świadczenia za martwe urodzenie dziecka w PZU

156 odpowiedzi w tym temacie

#141 miwiola

miwiola

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 10 maj 2017 - 14:22

Witam Pani Elżbieto!
Dziś dzwoniłam do sądu i jeszcze muszę czekać. Generali podobno zwróciło się do sądu o uzasadnienie wyroku. Nie wiem czy to oznacza, ze chcą się odwoływać. Mam zadzwonić w piątek.Jak tylko będę coś wiedziała, to dam znać.Z tego co mówiła sędzina, to mogą się odwoływać, ale i tak nie sądzę, żeby wygrali. W uzasadnieniu wyroku powoływano się na sprzeczność z ustawą o rzeczniku praw dziecka , a tym samym z konstytucją. Ponadto ich przepisy są sprzeczne z panującymi zasadami obyczajowości.Pozdrawiam i czekam dalej.

Witam serdecznie!!!

Mam do Pani ogromną prośbę o informację: jaki finał miała Pani sprawa? Wiem, że minęły 4 lata, ale problem różnych interpretacji i definicji dziecka jest nadal aktualny. Wiele osób, w tym również ja i mój mąż borykamy się z tego rodzaju problemem z TU Generali. 2 maja br. złożyliśmy oboje wnioski o świadczenie z tytułu urodzenia dziecka martwego (9 t.c.) wraz z kserokopią dowodów osobistych i aktem urodzenia dziecka, które urodziło się martwe. Otrzymałam dziś e-maila z prośbą o dosłanie Karty Informacyjnej Leczenia Szpitalnego - standardowa procedura, żeby odmówić ubezpieczonemu z 10 letnim stażem odszkodowania. Zastanawiam się, co zrobić i czy w ogóle pokazywać tę kartę, skoro z góry wiem jakiej odpowiedzi się spodziewać? Zadzwonić tam? Podeprzeć się prawnymi argumentami? Spełnić ich żądania, a potem odwołać się do Rzecznika Ubezpieczonych? Rzecznika Praw Obywatelskich? Rzecznika Praw Dziecka? Sądu? Będę wdzięczna za chęć podzielenia się Państwa doświadczeniem w temu podobnych sprawach.

#142 Ewa_księgowa

Ewa_księgowa

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 104 postów

Napisano 10 maj 2017 - 15:04

Proponuję odpowiedzieć, przesyłając dokumenty, o które proszą i czekać na odpowiedź z TU w razie odmowy przygotować reklamację, a  w razie niepowodzenia udać się do sądu. Każda sprawa jest inna i nie można zakładać z góry, że odmówią.

Życzę powodzenia.

#143 Guest_Sethan

Guest_Sethan
  • Goście

Napisano 09 czerwiec 2017 - 19:15

Witam. Mamy ten sam problem. Ciaża zakonczona smiercią dziecka w 10 tyg. TU Pramerica odmawia wypłaty świadczenia, bo śmierć nastąpiła przed 22tyg.

Jezeli ma ktos z Was dostep do oficjalnych dokumentów opisujących ten problem lub jakies interpretacje to będę wdzięczny za kontakt.

#144 Guest_Aneta

Guest_Aneta
  • Goście

Napisano 15 czerwiec 2017 - 11:47

czytając całe forum lekko się załamałam

poroniłam i urodziłam dziecko w 16 tygodniu ciąży

jestem ubezpieczona grupowo w PZU i Warta

czy są szanse na jakieś świadczenia? czytając wypowiedzi z roku 2012 chyba nie mam na nic szans.. 

proszę o radę, bo nie wiem co zrobić

#145 Guest_boje

Guest_boje
  • Goście

Napisano 15 czerwiec 2017 - 14:49

w tym celu musisz iść do siedziby PZU i Warta aby agent ubezpieczeniowy zajrzał do  warunków Twojej polisy i na tej podstawie powie Ci, czy coś Ci się należy.

#146 Guest_Aneta

Guest_Aneta
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2017 - 10:41

no wlasnie zastanawiam sie jak to wygląda, może w pracy mi doradzą co i jak

a zasiłek z ZUS jest zawsze przyznawany?

#147 Guest_Ala

Guest_Ala
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2017 - 20:10

Witam ja rowniez mam ubezpieczenie w Pramerice, tez mi odmowili gdyz smierc dziecka byla w 14 tyg, a za dziecko uwazaja urodzone po 22 tyg. Dzwonilam do Rzecznika i jeden z prawnikow kazal jak najbardziej pisac odwolanie a jak znowu odmowia wtedy wysle xero dokumentow do Rzecznika który sie zajmie sprawą.Nie dosc ze spotkala nas taka tragedia to musimy jeszcze walczyc o swoje.Przeciez kazdy z nas wolalby milion razy miec swoje dziecko przy sobie a nie uzerac sie z ubezpieczycielami.

#148 Guest_Aneta

Guest_Aneta
  • Goście

Napisano 17 czerwiec 2017 - 13:17

Witam ja rowniez mam ubezpieczenie w Pramerice, tez mi odmowili gdyz smierc dziecka byla w 14 tyg, a za dziecko uwazaja urodzone po 22 tyg. Dzwonilam do Rzecznika i jeden z prawnikow kazal jak najbardziej pisac odwolanie a jak znowu odmowia wtedy wysle xero dokumentow do Rzecznika który sie zajmie sprawą.Nie dosc ze spotkala nas taka tragedia to musimy jeszcze walczyc o swoje.Przeciez kazdy z nas wolalby milion razy miec swoje dziecko przy sobie a nie uzerac sie z ubezpieczycielami.

dokładnie, popieram w 100%

upokarzające jest to, że w takiej sytuacji musisz walczyć o swoje

a płacenie składek zawsze regularnie i w czasie

ponoc wszystko zależy od warunków ubezpieczenia

złozyliśmy wnioski i w Warcie u mnie w pracy i u męża w PZU, zobaczymy

wydaje mi się, że pierwsze co to bedą chcieli jakiś dokument potwierdzający , w którym stało się to tygodniu, bo z aktu urodzenia dziecka martwego to nie wynika.

daj proszę znać jak rozwiązała się Twoja sytuacja, jestem ciekawa czy faktycznie sprawa skończy się u Rzecznika,

pozdrawiam Aneta

#149 Guest_Sethan

Guest_Sethan
  • Goście

Napisano 19 czerwiec 2017 - 09:39

Ala, jak tylko jesteś w stanie, to bardzo proszę o kontakt. W tym tyg będę pisać odwołanie do TU Pramerica. Możemy wymienić się doświadczeniem i może łatwiej będzie przejść przez ten proces.
Mój email: anprzy@gmail.com

#150 Guest_Ala

Guest_Ala
  • Goście

Napisano 19 czerwiec 2017 - 11:58

Witaj mój mail ania8198@op.pl ja rowniez musze odwolanie napisac do 29 juz zaczelam,wiem jak napisac jedynie troszke brak czasu mam w domu szesciolatka i dwulatka, lecz dzis sie zmobilizuje i napisze.Jesli masz mozliwosc napisz swoja historie moją Znasz z forum.Pozdrawiam Ania z mazowieckiego

#151 Guest_Aneta

Guest_Aneta
  • Goście

Napisano 21 czerwiec 2017 - 15:39

Poroniłam w 16 tygodniu tj. 13.06.2017r.
Mąż złożył stosowne dokumenty u siebie i u mnie w pracy do ubezpieczalni - ja nie miałam głowy zajmować się czymś takim. 
Kadrowa męża wysłała wniosek i akt urodzenia dziecka martwego do PZU w dniu wczorajszym - już dzisiaj mamy pieniądze na koncie.
Czy orientujecie się może jak to wygląda w Warcie? Czytałam, że ponoć migają się od wypłaty i wyznaczyli sobie 23 tydzień jako granicę wypłaty świadczenia. Czy jest to zgodne z Konstytucją? Czy pisał ktoś może odwołanie? przyniosło ono jakiś pozytywny skutek ?

#152 Guest_MARYSIA

Guest_MARYSIA
  • Goście

Napisano 25 lipiec 2017 - 09:40

NIKOGO CHYBA NIE MA NA TYM FORUM JUZ...

#153 Guest_Aneta

Guest_Aneta
  • Goście

Napisano 26 lipiec 2017 - 12:42

WYGRAŁAM sprawę z Generali.Czekam na prawomocny wyrok. Sąd przyznał mi odszkodowanie, odsetki oraz zwrot kosztów sadowych od 4.05.2010 roku. Dziewczyny walczcie o siebie. Po świętach okaże się czy to już koniec. Wesołych Świąt!!!

a jaka była Pani historia? poroniłam w 16 tygodniu i Warta odmówiła mi wypłaty, nie wiem czy mam zaczynać coś ruszać, dodam, że pracuje w sądzie

#154 Guest_Aneta

Guest_Aneta
  • Goście

Napisano 26 lipiec 2017 - 12:49

masz z tym prawnikiem kontakt? mam podobną sytuację? jak się zakończyła Twoja sprawa?

#155 Guest_Asia

Guest_Asia
  • Goście

Napisano 12 marzec 2018 - 11:19

czy jest ktoś kto mógłby mi pomoc odnosnie ubezpieczenia za urodzenie martwego dziecka

#156 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 12 marzec 2018 - 12:25

czy jest ktoś kto mógłby mi pomoc odnosnie ubezpieczenia za urodzenie martwego dziecka

Opisz sprawę, ktoś przeczyta i jeśli zna temat, to udzieli odpowiedzi.

#157 Guest_Michal

Guest_Michal
  • Goście

Napisano 18 marzec 2019 - 13:04

Czy jest sens walczyć z ubezpieczycielem Aviva?

Dziecko urodzone w 21. tygodniu ciąży. Martwe.
Płeć została ustalona. Mogliśmy trzymać dziecko na rękach, aby się pożegnać.
USC wydał aktu urodzenia dziecka, które urodziło się martwe.
Mogliśmy zorganizować pochówek.
ZUS wypłacił zasiłek pogrzebowy.

TU Aviva nie wypłaciło odszkodowania, bo na podstawie karty leczenia szpitalnego, dziecko urodziło się w 21. tygodniu, a Aviva wypłaca odszkodowanie za martwe urodzenie dziecka dopiero przy urodzeniu po 22. tygodniu ciąży.

Ubezpieczenie pracownicze grupowe + zapis w OWU (Warunki ogólne umowy dodatkowej ubezpieczenia ryzyka urodzenia się martwego dziecka nr 2/2007).

Czy jest sens walki, skoro "zgodziłem się na OWU przy podpisywaniu ubezpieczenia grupowego"?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych