Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Odmowa wypłaty świadczenia za martwe urodzenie dziecka w PZU

157 odpowiedzi w tym temacie

#121 Guest_sandra

Guest_sandra
  • Goście

Napisano 14 grudzień 2012 - 12:35

Jestem w takiej samej sytuacji co panie z generali straciłam dziecko w 12 tyg ciąży majac wszystkie dokumęty generali odmówiło mi wypłaty odszkodowania co mam robić???

Prosze kogokolwiek o porade w tej sprawie:(((

#122 Guest_Elżbieta Majszak

Guest_Elżbieta Majszak
  • Goście

Napisano 19 grudzień 2012 - 13:03

Proponuje napisać lub zadzwonić do Rzecznika Ubezpieczonych. Poinformują Panią o aktualnej sytuacji w tym temacie. Wiem, iż Instytucja ta próbuje rozwiązać problem z nadużyciami Ubezpieczycieli w tej kwestii. Pozdrawiam.

#123 Guest_Sandra

Guest_Sandra
  • Goście

Napisano 19 grudzień 2012 - 17:41

Proszę o jakąkolwiek możliwość kontaktu z tymi paniami bądź do Rzecznika tych pań..:((

#124 Guest_szyszkina

Guest_szyszkina
  • Goście

Napisano 22 grudzień 2012 - 02:59

WYGRAŁAM sprawę z Generali.Czekam na prawomocny wyrok. Sąd przyznał mi odszkodowanie, odsetki oraz zwrot kosztów sadowych od 4.05.2010 roku. Dziewczyny walczcie o siebie. Po świętach okaże się czy to już koniec. Wesołych Świąt!!!

#125 Guest_asiulek8

Guest_asiulek8
  • Goście

Napisano 26 grudzień 2012 - 17:31

"do szyszkina"
Witam! gratuluję wytrwałości!Ja jakoś odpuściłam to wszystko, śledzilam stronę i jednak ta nasza firma ubezpieczeniowa ma nas gdzieś!!!!ale super że doprowadziła Pani sprawę do końca.Jeżeli nie sprawi Pani to kłopotu bardzo proszę o informacje o uprawomocnieniu wyroku.Chciałabym mieć wsparcie w mojej sprawie bo jednak pokazała Pani że warto walczyć!Najsmutniejsze to że znowu muszę się cofnąć do tego fatalnego i bardzo smutnego dnia 13 luty 2012:(
Pozdrawiam
asienia13133@wp.pl

#126 Guest_Elżbieta Majszak

Guest_Elżbieta Majszak
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2013 - 11:47

do szyszkina: szczerze gratuluję wytrwałości. Jeżeli wyrok się uprawomocni - mam prośbę aby przesłała mi dane sprawy na info@ic-odszkodowania.pl Wiele osób w podobnej do Pani sytuacji zwraca się do mnie z prośbą o interwencję lub wskazówki. Choć w polskie prawo nie opiera się na precedensie to jednak powołanie się w określonych sytuacjach na konkretną sprawę może być wymowne i pomocne. Serdecznie pozdrawiam.

#127 Guest_szyszkina

Guest_szyszkina
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2013 - 22:37

Witam Pani Elżbieto!
Dziś dzwoniłam do sądu i jeszcze muszę czekać. Generali podobno zwróciło się do sądu o uzasadnienie wyroku. Nie wiem czy to oznacza, ze chcą się odwoływać. Mam zadzwonić w piątek.Jak tylko będę coś wiedziała, to dam znać.Z tego co mówiła sędzina, to mogą się odwoływać, ale i tak nie sądzę, żeby wygrali. W uzasadnieniu wyroku powoływano się na sprzeczność z ustawą o rzeczniku praw dziecka , a tym samym z konstytucją. Ponadto ich przepisy są sprzeczne z panującymi zasadami obyczajowości.Pozdrawiam i czekam dalej.

#128 Guest_Marlena

Guest_Marlena
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2013 - 00:23

Witam! Proszę o doradzenie mi w kwestii odszkodowania za poronienie ciąży bez zarodka. Byłam w 8 tygodniu ciąży. Będąc na wizycie u lekarza otrzymałam wyrok-musimy przeprowadzić zabieg:( obecnie jestem miesiąc po zabiegu- ochłonęłam jakkolwiek można to nazwać. Zastanawia mnie fakt,czy za to co przeszłam przysługuje mi jakieś świadczenie finansowe z ZUS lub PZU ponieważ mam opłacane wszystkie składki i dodatkowe ubezpieczenie grupowe w PZU. Mój przedstawiciel z PZU zdawkowo mi odp.-przez telefon,że nie należy mi się nic-choć płacę wszystko regularnie. jednak gdy byłam w oddziale powiedziano mi,że mam tego nie słuchać-tylko złożyć odpowiednie papiery o odszkodowanie,ponieważ nie można tego stwierdzić przez telefon. Dodatkowo zostałam nie mile zaskoczona gdy odebrałam moje chorobowe za pierwszy miesiac z firmy:( zostało mi wypłacone ok. 820zł ponieważ mam najniższą krajową-jestem zatrudnina na cały etat-to spodziewałam się,żę wypłacone zostanie mi 100% o którym wiadomo,ze przysługuje to kobiecie w ciązy. Czy zostałam oszukana przez pracodawcę? Już nic z tego nie wiem... proszę o radę

#129 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2013 - 12:31

Odnośnie PZU to rzeczywiście najlepiej złożyć odpowiedni wniosek choć warto pamiętać, iż jak w każdym ubezpieczeniu obowiązują wykluczenia i obostrzenia, należy również dostarczyć określone dokumenty np akt zgonu.
Co do wysokości zasiłku - proponuje skontaktować się z właściwą jednostką ZUS-u i przedstawić problem. Pozdrawiam.

#130 Guest_Marlena

Guest_Marlena
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2013 - 13:28

Dziękuję za odpowiedz.

#131 Guest_asia_200

Guest_asia_200
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2013 - 12:10

Dzień dobry,
czytam te wszystkie posty i zastanawiam się, w czym tak naprawdę tkwi problem- nasze polskie prawo czy coraz częstsze przypadki poronień, które wykorzystują ubezpieczyciele do tego, aby być bardziej atrakcyjni oraz ściągać od nas wyższe składki?
Również mamy problem z uzyskaniem ubezpieczenia, ale tym razem od ING. Nasza historia była dość skomplikowana. Okazało się, że w 8 tygodniu ciąży dzidziuś przestał się rozwijać. Spędziłam dobe w szpitalu, gdzie wprowadzono leczenie farmakologiczne, które skończyło się utratą dzidziusia. Tam poinformowano mnie o moich prawach- prawo do domniemania plci, rejestracjiw USC, pochówku, zasiłku, urlopie macierzynskim itp. Kiedy po czasie się zdecydowaliśmy okazało się, że te w dniu, w którym opuściłam szpital, prawa te uległy zmianie i aby sie ich domagac trzeba znac płeć dziecka. Gdy próbowaliśmy uzyskać więcej informacji, nikt w szpitalu nie był w stanie ich udzielić, natomiast ordynarny ordynator wprowadził nas w błąd, mówiąc, że badania genetyczne kosztują 5 tyś zł. Zbywano nas, nawet w momencie, w którym zdecydowaliśmy się je wykonać (cena ok. 700 zl, a nie 5000), tłumacząc się, że jesteśmy pierwszą parą, która chce się tego podjąć i mamy być dla nich wyrozumiali. Ta cała sytuacja doprowadziłą do tego, że wzięliśmy sprawę w swoje ręce. Kosztowało nas to mnóstwo nerwów, czasu, paliwa, telefonów. W końcu udało się uzyskać rejestrację w USC. Ja jestem ubezpieczona w PZU, które szybko przyjęło wniosek i wypłaciło pieniądze- kwestia 2 dni z tytułu urodzenia i śmierci dziecka. Mąż natomiast w pracy jest ubezpieczony w ING. W swoim planie ubezpieczeniowym ma klauzulę- narodziny zmarłego dziecka, więc taki wniosek złożył do ING. Pani przyjęła akt, dowód i kazała czekać 30 dni na wypłacenie pieniędzy- było to pod koniec listopada 2012 r. Przed świętami otrzymaliśmy list, wysłany 14 grunia (szedł strasznie długo) o dosłaniu "zaświadczenia stwierdzającego przyczynę śmierci wystawionego przez lekarza lub odnośne włądze oraz określające wiek płodu (tydzień ciąży)". Uważałam to za dziwne, skoro w akcie urodzenia- zgonu jest napisane - dziecko martwo urodzone. Jedynym dokumentem jaki posiadałam był wypis ze szpitala, który mąż dostarczył. W poniedziałek 14 stycznia zaniepokojona brakiem wieści, zadzwoniłam do ING i usłyszałam, że właśnie otrzymali dokumentacje i przesyłają ją do działu medycznego, trzeba czekać na decyzję. Zadzwoniłam ponownie we wtorek 15 stycznia i usłyszałam, że decyzja jest odmowna, gdyż to był 8 tydzień, a oni uwzględniają od 22 tygodnia ciąży. Rozumiem, że jest napisane, że od tego momentu mówi się o urodzeniu, wcześniej o poronieniu, ale to jest nazewnictwo medyczne. Z punktu widzenia prawa i konstytucji mówimy o człowieku od momentu poczęcia- ochrona życia poczętego, więc uważam, że coś jest nie tak- tymbardziej, że w staraliśmy się o wypłatę z tytułu martwo urodzonego dziecka, czyli dokładnie tego, co jest napisane na akcie z USC. Zdenerwowana, powiedziałam Pani, z którą rozmawiałam z ING, że w takim razie będziemy się starać o wypłatę odszkodowania z tytułu urodzenia i śmierci dziecka, bo takowe jest. Ona stwierdziła, że jak najbardziej za urodzenie możemy i trzeba wysłać ponowny wniosek z potrzebnymi dokumentami. Pytam się, jak działa ich regulamin skoro z jednej strony odmawiają wypłaty z tytułu, ur.martw. dziecka, a namawiają do składania wniosku o urodzenie. Jest to wszystko dla mnie niepojęte. Proszę Pani Elżbieto o pomoc, bo już sama sobie nie radzę. Nie wiem czy gdy przyjdzie pismo, odwoływać się od decyzji czy zapomnieć i ubiegać składać drugi wniosek z tytułu urodzenia oraz śmierci?
Pozdrawiam serdecznie

#132 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2013 - 12:39

Proszę poczekać na oficjalne odpowiedzi - jeżeli okażą się odmowne proszę o ich skan na info@ic-odszkodowania.pl Pozdrawiam

#133 Guest_Elżbieta Majszak

Guest_Elżbieta Majszak
  • Goście

Napisano 08 luty 2013 - 11:52

Do szyszkina: bardzo proszę Panią o pilny kontakt info@ic-odszkodowania.pl Pozdrawiam

#134 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 16 maj 2013 - 10:09

Witam,mam w tej chwili ten sam problem i mam pytanie w jaki sposób pani to załatwiła? bardzo prosze o odpowiedz

#135 Guest_Elżbieta Majszak

Guest_Elżbieta Majszak
  • Goście

Napisano 21 maj 2013 - 12:06

Proszę o kontakt telefoniczny 697 121 300. Pozdrawiam

#136 Guest_Wojt77

Guest_Wojt77
  • Goście

Napisano 21 lipiec 2013 - 11:57

Mam podobny problem z Allianz - odmowa wypłaty odszkodowania z uwagi, że martwo urodzone dziecko w 11 tygodniu w OWU jest po 20 tygodniu.
Czy warto jest pisać skargę do centrali i czy ktoś ma jakieś doświadczenia?

#137 Guest_Elżbieta Majszak

Guest_Elżbieta Majszak
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2013 - 22:49

Jeżeli OWU precyzują dokładnie termin porodu, a ten nastąpił wcześniej to odwołania nie spowodują zmiany decyzji. Pozdrawiam.

#138 Guest_Maniek

Guest_Maniek
  • Goście

Napisano 03 wrzesień 2013 - 20:23

Mam nadzieję że komuś to pomoże, nasza walka która jeszcze się nie zakończyło
szukajcie polsat interwencja z 3.09.2013

#139 Guest_Cezar

Guest_Cezar
  • Goście

Napisano 03 kwiecień 2014 - 14:51

Witam. Moja firma miała ubezpieczenie grupowe w PZU , w listopadzie pracownicy zdecydowali się na przejście do ING. Ja sam osobiście podpisałem wniosek w listopadzie. Ale w efekcie przeszliśmy z ubezpieczeniem do ING w dniu 1 stycznia br roku.Bóle żołądka zdarzały się u mnie nie częściej niż u innych osób. Ponieważ jestem kierowcą na trasach międzynarodowych nie mam możliwości odżywiania się regularnie i pojawiające się czasami bóle żołądka wiązałem właśnie z tym oraz ze stresem. Tak też sugerował mi lekarz pierwszego kontaktu w maju ubiegłego roku, kiedy to zgłosiłem się z bólami żołądka.
Pierwsze niepokojące sygnały pojawiły się w dniu 7 grudnia 2013 roku , kiedy to zasłabłem na chwilę. Córka wezwała pogotowie, wykonano mi EKG, zbadano ciśnienie i zalecono odpoczynek. Akurat dwa dni wcześniej wróciłem z trasy.
W dniu 9 grudnia 2013 r udałem się do lekarza pierwszego kontaktu, który zlecił mi wykonanie badań krwi. Ponieważ w wynikach wyszedł niski poziom hemoglobiny otrzymałem skierowanie na gastroskopię i kolonoskopię. 11 grudnia 2013 roku zostałem wysłany do Olecka na załadunek. Wróciłem do domu 14 grudnia ok godziny 16.
Około godziny 21 tego samego dnia dostałem krwotoku z górnego odcinka przewodu pokarmowego. Wezwana karetka zabrała mnie na SOR, a następnie zostałem skierowany na oddział Chirurgii ogólnej.
Wstępna diagnoza jaką otrzymałem, to pęknięcie wrzodów żołądka. Miałem wykonane dwie gastroskopie i podczas drugiej pobrano mi wycinki do badania histopatologicznego.
O swojej chorobie dowiedziałem się zatem w dniu 16 stycznia na konsultacji lekrskiej czyli po objęciu ubezpieczenia przez ING.ING odmówiło wypłaty świadczenia, sugerując, że wiedziałem o chorobie przed przystąpieniem do ubezpieczenia.

#140 Guest_Kacper

Guest_Kacper
  • Goście

Napisano 22 sierpień 2016 - 14:52

Moja żona dostała odmowę wypłaty świadczenia za pobyt w szpitalu po porodzie. Napisałem reklamację i udało się!!! Jeśli ktoś będzie potrzebował wzoru odwołania to proszę o info na maila: gooseman@tlen.pl

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy