Skocz do zawartości

Odmowa wypłaty świadczenia za martwe urodzenie dziecka w PZU

156 odpowiedzi w tym temacie

#41 Guest_annagral

Guest_annagral
  • Goście

Napisano 10 marzec 2010 - 17:16

Witam serdecznie. Dziś otrzymałam odpowiedź z PZU. Oczywiście odmowa, zabrakło 6 dni.Urodziłam martwe dziecko w 21 tygodniu ciąży 0 dni. Proszę o informacje co mam dalej robić. Pisać owdwołanie? W piśmie jaki otrzymałam napisane jest, że odowłanie tylko przed sądem właściwym dla mojego miejsca zamieszkania.
Pozdrawiam Ania

#42 Guest_gniezno

Guest_gniezno
  • Goście

Napisano 11 marzec 2010 - 19:23

Witam
Ja mam podobny proble. Moja zona urodziła martwego noworodka w 17 tygodniu i PZU odmówiło wyplaty odszkodowania. Mam poliśe typu P Plus. Prosze o pomoc

#43 Guest_justyna

Guest_justyna
  • Goście

Napisano 15 marzec 2010 - 11:26

Pani Elżbieto ja poroniłam w 11tyg złożyłam dokumenty do PZU i dostałam odp z odmową ta samo uzasadnienie tzn. 21tyg i 6dni czy odwołanie mam pisać do tej samej placówki gdzie składałam dokumenty i czy kierować się gdzieś wyżej mieszkam w Bydgoszczy a podobno rzecznik Ubezpieczonych jet tylko w Warszawie takiej informacji udzieliła mi Pani w PZU na co mam się powołać.Dziękuję i czekam na odpowiedz.Pozdrawiam

#44 Guest_Elżbieta Majszak

Guest_Elżbieta Majszak
  • Goście

Napisano 15 marzec 2010 - 11:54

W przypadku PZU odwołania kieruje się do Wydziału Skarg i Zażaleń - za pośrednictwem placówki, która rozpatrywała świadczenie i tak może to Pani zrobić. Aktualna jest też moja propozycja reprezentowania Poszkodowanych przed Rzecznikiem Ubezpieczonych. Pozdrawiam

#45 Guest_justyna

Guest_justyna
  • Goście

Napisano 15 marzec 2010 - 12:48

Dobrze napisze odwołanie do placówki w której składałam papiery to moj e-meil juta6@poczta.onet.pl proszę Panią o przysłanie na mojego meila adresu bym mogła wysłać Pani wszystkie dokumenty dotyczące mojej sprawy.Pozdrawiam

#46 Guest_sisi

Guest_sisi
  • Goście

Napisano 15 marzec 2010 - 17:01

Mam pytanie,do Pani Elżbiety.Zwracam sie z prosba,poniewaz jestem w takiej sytuacji jak pozostali tu piszacy,czekam na odp. od Rzecznika Praw Ubezpieczonych,ale najprawdopodobniej na tym sprawa sie nie zakonczy,wiec biore pod uwage Sad.Pani Elzbieto,oddajac sprawe do Sadu o wypłacenie naleznego mi swiadczenia,zapewne moge żadac tez odsetek za zwłoke wypłaty,ciekawa jestem jak sie oblicza sume tych odsetek.Nadmienie,iż o wypłate swiadczenia ubiegam sie od 30 grudnia 2009r.Bardzo prosze o pomoc

#47 Guest_sylka83

Guest_sylka83
  • Goście

Napisano 15 marzec 2010 - 20:06

Witam serdecznie.Mam taki sam problem jak pozostali uczestnicy forum.Urodziłam martwe dziecko w 15tyg.ciąży.
Oczywiście pzu odmówiło wypłaty odszkodowania.Bardzo proszę o pomoc w tej sprawie.Mój email to sylwia.kunecka@wp.pl
pozdrawiam

#48 Guest_gniezno

Guest_gniezno
  • Goście

Napisano 15 marzec 2010 - 21:31

Witam

Prosze o pomoc w tej samej sprawie sergo1@interia.pl

#49 Guest_justyna

Guest_justyna
  • Goście

Napisano 15 marzec 2010 - 22:21

ludzie skoro my wywiązujemy się ze swoich obowiązków i płacimy składki mamy tez swoje prawa dziecko jest dzieckiem i to nie powinno mieć znaczenia w którym tyg straciłyśmy swoje maleństwa przecież każda z Nas chciała urodzić to dziecko zdrowe a nie stracić by wyciągnąć kasę z ubezpieczalni.Zróbmy jakąś zbiorówkę i walczmy.Ja pokładam dużą nadzieję w Pani Elżbiecie jej nie jest to obojętne i dobrze ze są tacy ludzie jak ona Pozdrawiam

#50 Guest_sylka83

Guest_sylka83
  • Goście

Napisano 16 marzec 2010 - 11:01

Popieram Justynę-jeśli będzie nas więcej na pewno się uda wywalczyć swoje.Niestety tak już jest w naszym kraju-jak płacimy im pieniążki to jest dobrze,a jak oni mają wypłacić to już wielki problem.
Chyba tylko pani Elżbieta może nam pomóc.

#51 Guest_monia

Guest_monia
  • Goście

Napisano 16 marzec 2010 - 17:50

Już są informację , że PZU ma zacząć wypłacać świadczenia , taki dostali nakaz . Więc wytrzymajcie jeszcze moment , bo zaczną się wypłaty.Obejdzie się bez Sądów .

#52 Guest_monia

Guest_monia
  • Goście

Napisano 16 marzec 2010 - 17:52

Dostałam dziś taką informację z PZU , to kwestia najbliższych dni i pieniążki będą na Waszych kontach. Pozdrawiam wszystkich i dzięki za wytrwałość i determinację!!!

#53 Guest_Elżbieta Majszak

Guest_Elżbieta Majszak
  • Goście

Napisano 17 marzec 2010 - 11:35

do sisi: proponuje jednak czekać na Rzecznika. Jeżeli chodzi o wysokość odsetek - to w takich sprawach obowiązują odsetki ustawowe.

#54 Guest_Elżbieta Majszak

Guest_Elżbieta Majszak
  • Goście

Napisano 17 marzec 2010 - 12:09

Muszę Państwa poinformować iż problem wypłaty świadczeń został również poruszany w "Naszej Gazecie" oraz "Radio Maryja". Niestety pojawiły się tam pewne nieścisłości ale uważam iż najważniejsze jest to że o samej sprawie jest "głośno". Oczywiście media te wypowiadają się w sposób negatywny w odniesieniu do Ubezpieczyciela. Pozdrawiam wszystkich zdeterminowanych.

#55 Guest_justyna

Guest_justyna
  • Goście

Napisano 17 marzec 2010 - 15:37

do moni- w którym tyg straciłas swoje maleństwo?

#56 Guest_sisi

Guest_sisi
  • Goście

Napisano 17 marzec 2010 - 16:01

Z przyjemnoscia juz teraz pisze,poniewaz jest juz pewne,że PZU zaczeło wypłacac swiadczenia z tytułu "martwo urodzone noworodki".Wczoraj dostali odgórny nakaz z centrali PZU,aby wypłacali.Dopytałam sie dzisiaj i tak to prawda!!!!!pozdrawiam

#57 Guest_justyna

Guest_justyna
  • Goście

Napisano 17 marzec 2010 - 17:33

Ja jutro idę złożyć odwołanie jestem ciekawa co mi powiedzą dam znać pozdrawiam

#58 Guest_monia2009

Guest_monia2009
  • Goście

Napisano 18 marzec 2010 - 16:12

do justyny- moje Maleństwo zmarło w 11 tyg.

#59 Guest_justyna

Guest_justyna
  • Goście

Napisano 18 marzec 2010 - 17:02

do moni-to tak jak moje byłam dzisiaj w PZU złozyć odwołanie ale nie musiałam bo wypłacono mi pieniądze jak wróciłam do domu w skrzynce było pismo z PZU ze mamy się zgłosić po wypłatę roszczenia.Pozdrawiam i zyczę powodzenia w kolejnych staraniach o dzidzolki.

#60 Guest_Martuusia

Guest_Martuusia
  • Goście

Napisano 19 marzec 2010 - 14:24

Witam!!!
Ja dostałam pieniądze 17.03.10 ,co mnie bardzo zaskoczyło, a wczoraj dostałam pismo z PZU, że przejrzeli jeszcze raz moje dokumenty i uznali, że jednak mi sie należy to świadczenie.
Pozdrawiam.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych