Skocz do zawartości

Odmowa wypłaty świadczenia za martwe urodzenie dziecka w PZU

156 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_Elżbieta Majszak

Guest_Elżbieta Majszak
  • Goście

Napisano 01 luty 2010 - 13:50

Szanowni Państwo,
w ostatnich dniach dostałam bardzo dużo zapytań, pism ( na moją prywatna pocztę) dotyczących odmowy wypłaty świadczenia za martwe urodzenie dziecka przez PZU Życie z polisy P Plus - rozszerzonego o dodatkowe ubezpieczenie na wypadek urodzenie dziecka. Widząc powszechność problemu oraz solidaryzując się z poszkodowanymi Rodzicami - proponuję pomoc w reprezentowaniu Państwa przed Rzecznikiem Ubezpieczonych. Uważam, iż złożenie prośby o interwencję u Rzecznika w imieniu wielu osób pozwoli uzmysłowić temu organowi powagę problemu, a poszkodowanym jednoznacznie rozwiązać problem z Ubezpieczycielem. W przypadku zainteresowania tematem proszę o bezpośredni kontakt (edycja profilu). Pozdrawiam.

#22 Guest_panna

Guest_panna
  • Goście

Napisano 03 luty 2010 - 17:00

Jeszcze nie zgłosiłam w PZU pisemnie swojego roszczenia z tytułu martwo urodzonego dziecka (12tc)...zrobię to jutro...ale już wiem, że raczej odpowiedź będzie odmowna - jestem po rozmowie telefonicznej... Mimo wszystko złożę wymagane dokumenty - poczekam na odmowę a następnie - dołączę do WAS drogie Koleżanki, by wraz z Panią Elżbietą M.dochodzić swoich praw..

#23 Guest_Martuusia

Guest_Martuusia
  • Goście

Napisano 05 luty 2010 - 19:04

Ja z mężem złożyliśmy pismo do PZU we wtorek (02.02.10r.) i w piątek już dostałam pismo z odmową wypłaty świadczenia. Nie rozumiem ich postępowania. Przecież mam wymagane dokumenty, mam akt urodzenia dziecka, a to wydaje mi się, że jest najważniejszy dokument. Paranoja!!!!!Proszę o pomoc. Będę pisać odwołanie, ale nie wiem czy to coś da. Tu nie chodzi o pieniądze, ale o poszanowanie ludzkiej godności. Pozdrawiam.

#24 Guest_Martuusia

Guest_Martuusia
  • Goście

Napisano 07 luty 2010 - 15:45

Mam pytanie do Beti: w którym roku poroniłaś pierwszy raz? Wiem, że to nie brzmi za dobrze, ale może to był rok, w którym jeszcze wypłacali normalnie, a potem weszły te dziwne przepisy, że od 22 tyg. dopiero płacą.Dziękuję za odpowiedź. Jestem bardzo ciekawa.

#25 Guest_kazia

Guest_kazia
  • Goście

Napisano 09 luty 2010 - 12:35

przepisy zmieniły się od grudnia 2009r , wcześniej świadczenie było wypłacane na postawie aktu urodzenia z adnotacją o urodzeniu martwym i deklaracji przystąpienia do ubezpieczenia. Nikt nie sprawdzał , w którym tygodniu nastąpił zgon dziecka . A poza tym to nie są jakieś ogólno dostępne przepisy , tylko widzimisię prezesa PZU. kryzys go dopadł i kombinuje jak tu zrobić , żeby jak najwięcej zostało mu w kieszeni. Może od tego ma wypłacaną swoją ogroooooooomną pensję . Dorabia się na naszych składkach a jak przychodzi do wypłaty to wymyśla cuda , żeby należne pieniądze nie zostały wypłacone.

#26 Guest_Martuusia

Guest_Martuusia
  • Goście

Napisano 10 luty 2010 - 12:13

Przecież rozporządzenie Ministra Zdrowia weszło w 2006 roku, to czemu PZU dopiero teraz zmienia swoje przepisy? Nie rozumiem!!!!!!!!!!

#27 Guest_Ela

Guest_Ela
  • Goście

Napisano 12 luty 2010 - 16:35

witam
ja z mężem mamy polisy w pzu i też wczoraj mąż dowiedział się że pzu wypłaca pieniądze gdy ciąża trwała 22 tygodni (moja ciąża zakończyła się w 10 tyg.)oczywiście mam odpis aktu urodzenia itd.
pani z pzu powiedziała że nie ma po co składać dokumentów i nie ma szans na wypłatę świadczenia (lublin)

#28 Guest_Martuusia

Guest_Martuusia
  • Goście

Napisano 13 luty 2010 - 12:24

Nie poddawaj się !!! Prawo jest po naszej stronie. Oni działają na naszą nie korzyść, ponieważ szukają oszczędności. Słyszałam, że mają zwolnić 4,5 tyś. pracowników PZU. Ale dlaczego My mamy na tym tracić przecież płacimy składki. Inaczej by było gdybyśmy ich nie płacili. Pani w moim zakładzie nie dostała żadnego zawiadomienia o zmianie przepisów w PZU, a przecież powinniśmy dostać jakieś nowe umowy lub aneksy do tych umów. ELA złóż dokumenty do PZU, na pewno dostaniesz odpowiedź odmowną, tak jak My wszyscy, a jak ją dostaniesz to napisz odwołanie ( tak jak My wszyscy).

#29 Guest_gosc sisi

Guest_gosc sisi
  • Goście

Napisano 22 luty 2010 - 22:53

Szanowna Pani Elżbieto!!!!!!mam ten sam problem ,jak pozostali.Ja typ p plus,mąż typ p,oboje odmowne pisma na odwołania z PZU .Chcemy wysłać skarge do Rzecznika Praw Ubezpieczonych,bo najwyrazniej kolejne odwołania beda bez efektu,a sadzę,iż rRzecznik podejmie interwencje w tej sprawie.Ale moja prośba do Pani,jak odpowiednio sformułować taka skargę???bede bardzo wdzieczna,pozdrawiam!

#30 Guest_Elżbieta Majszak

Guest_Elżbieta Majszak
  • Goście

Napisano 23 luty 2010 - 11:32

Tak jak już powyżej wspomniałam - proponuję pomoc w reprezentowaniu Państwa przed Rzecznikiem Ubezpieczonych. Uważam, iż złożenie prośby o interwencję u Rzecznika w imieniu wielu osób pozwoli uzmysłowić temu organowi powagę problemu, a poszkodowanym jednoznacznie rozwiązać problem z Ubezpieczycielem. W przypadku zainteresowania tematem proszę o bezpośredni kontakt (edycja profilu). Pozdrawiam.

#31 Guest_justyna

Guest_justyna
  • Goście

Napisano 24 luty 2010 - 13:51

Szanowna Pani Elżbieto ja swoje dziecko straciłam w 11tyg mam przygotowane dokumenty oraz akt urodzenia martwego dziecka ale przyznam szczerze ze zwyczajnie boję się iść do PZU.Poroniłam 16.02.10 więc zostały mi tylko 3tyg czy Pani zdanie powinnam iść spróbować czy bezpośrednio prosić Panią o pomoc.

#32 Guest_Elżbieta Majszak

Guest_Elżbieta Majszak
  • Goście

Napisano 01 marzec 2010 - 10:49

Proszę złożyć stosowne dokumenty do PZU i poczekać na odpowiedź. Następnie jeżeli odpowiedź będzie odmowna - proszę o kontakt. Pozdrawiam.

#33 Guest_Martuusia

Guest_Martuusia
  • Goście

Napisano 02 marzec 2010 - 13:08

Wczoraj dostałam odpowiedź od PZU na moje pismo odwoławcze oczywiście odmowa. Już nie wiem co robić. Wiem, że sporo osób napisało skargi do Rzecznika Ubezpieczonych, ale nie wiem czy to coś da. Czemu Oni tak postępują, do listopada 2009 roku PZU wypłacało świadczenia normalnie, a od grudnia Im się odwidziało. NIE ROZUMIEM.

#34 Guest_Piotr

Guest_Piotr
  • Goście

Napisano 02 marzec 2010 - 16:38

Bardzo proszę pana o informację dotyczącą odwołania, bo też jestem w takiej sytuacji jak pan. Z góry pięknie dziękuję

#35 Guest_Piotr

Guest_Piotr
  • Goście

Napisano 02 marzec 2010 - 16:45

Witam pani Elżbieto. Mam taką samą sytuację z odmową świadczeń przez PZU za martwo urodzone dziecko 10 tydzień.Co mam zrobić proszę o pomoc, radę.

#36 Guest_Elżbieta Majszak

Guest_Elżbieta Majszak
  • Goście

Napisano 04 marzec 2010 - 11:13

Tak jak już pisałam w przypadku Pana i innych osób - dobrym sposobem na jednoznaczne wyjaśnienie całego problemu z odmowami - jest przekazanie sprawy do Rzecznika Ubezpieczonych. Zaproponowałam również pośrednictwo w reprezentowaniu Poszkodowanych przed tym "organem". Zainteresowanych proszę o kontakt (Edycja profilu).

#37 Guest_Bożena

Guest_Bożena
  • Goście

Napisano 04 marzec 2010 - 16:02

Ja straciłam swoje dziecko w 13. tyg. zarejestrowałam w USC , pochowałam na cmentarzu , otrzymałam zasiłek pogrzebowy z ZUS-u ,złożyłam dokumenty wraz z mężem do PZU, gdzie byliśmy ubezpieczeni i otrzymaliśmy pisma o dostarczeniu karty leczenia szpitalnego (nawet nie napisali w jakim celu, ja po przeczytaniu wielu wypowiedzi wiem ze po to by ustalić tydzień ciąży) ale jak przedłożę te dokumenty to otrzymam odmowną decyzje , czy moje 13-to tygodniowe dziecko nie było członkiem mojej rodziny ?

#38 Guest_Martuusia

Guest_Martuusia
  • Goście

Napisano 04 marzec 2010 - 20:00

Według PZU nie!!! I pani nie jest jedyna. Jest nas naprawdę dużo. Pisze też na innym forum gdzie Aniołkowe Mamy piszą skargi do Rzecznika Ubezpieczonych i dzwonią do różnych instytucji, radio i telewizji żeby coś w naszej sprawie zrobili. Może coś wyjdzie z naszych interwencji.

#39 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 05 marzec 2010 - 13:17

Proszę zajrzec tu: http://www.poronieni...id=4955&page=10

#40 Guest_-gosc

Guest_-gosc
  • Goście

Napisano 08 marzec 2010 - 19:25

witam, może dzisiejsza audycja w Radiu ZET przyniesie jakiś skutek? może zainteresowanie środków masowego przekazu skłoni PZU do zmiany decyzji? mnie odmówiono nawet przyjęcia wniosku o wypłatę bo nie miałam dokumentów które potwierdzą wiek ciąży na pow. 22tyg.!!!! a 2 m-ce wcześniej wypłacali bez względu na wiek ciąży!!!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych