Skocz do zawartości

JAK STARAĆ SIE O ODSZKODOWANIE DLA DZIECKA W WYPADKU SAMOCHODOWYM

20 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_ola11

Guest_ola11
  • Goście

Napisano 30 październik 2009 - 16:38

Witam,mam ogromną prozbe .....Razem z córką 8 letnią miałam wypadek samochodowy nie z mojej winy,sprawca nie zachował nalezytej ostrożności i wjechał w tył mojego auta.W wyniku czego moja córka była w szpitalu na obserwacji 4 dniowej z powodu urazu uogólnionego,głównie powłok brzucha i szyi.Po wyjściu ze szpitala dziecko przez 3 dni leżało gdyż bolał ją bardzo kark i nie umiała ruszać głową ,po wizycie u specjalisty miała unieruchomiony kręgosłup szyjny w miękkim kołnierzu.Córka przez 3 miesiące była leczona, w szkole miała problemy z karkiem i te problemy są do dziś.Dostała odszkodowanie w wysokości 1500zł ZADOŚĆUCZYNIENIA ZA DOZNANY BÓL I CIERPIENIE. Gdzie ja miałam w tym wypadku wykręcony odcinek szyjny kręgosłupa i dostałam 5000 zł.Gdzie to cierpienie utrzymuje sie do dziś.Chce odwołać sie od tej decyzji ale nie wiem jak to zrobić i gdzie sie udać dodam że ubezpieczenie sprawcy jest z UNIQA.Bardzo będe wdzięczna o każdą wskazówke.

#2 Guest_Elżbieta Majszak

Guest_Elżbieta Majszak
  • Goście

Napisano 02 listopad 2009 - 11:15

Biorąc pod uwagę Pani opis to jestem zdziwiona decyzją UNIQA SA - miałam już z nimi kilka spraw odszkodowawczych i zawsze dochodziliśmy do porozumienia. Biorąc przyznane Pani odszkodowanie to przy lekkim urazie głowy - kręgosłupa odcinka górnego - potwierdzonego przez lekarza ok 5% uszczerbkiem to przyznana kwota 5.000zł mieści się "w normie". Odnośnie córki to może kwota 1.500zł jest zaliczką (UNIQA często opierając się na opinii swojego lekarza decyduje się na takie wstępne rozwiązanie). Jeżeli nie to proszę zwrócić się o orzeczenie lekarskie z komisji jaka przeprowadziła UNIQA. Z dokumentu dowie się Pani jakie dolegliwości zostały uwzględnione przy odszkodowaniu. Mając te dane podejmie Pani decyzję o ewentualnym odwołaniu. Proponuję również bezpośrednią rozmowę z Likwidatorem, który wytłumaczy stanowisko Firmy.

#3 Guest_odszkodowania_wrocław

Guest_odszkodowania_wrocław
  • Goście

Napisano 06 listopad 2009 - 13:37

Proponuję swoją pomoc. Napisz do mnie pod adres op.m@interia.pl

#4 Guest_aksedo

Guest_aksedo
  • Goście

Napisano 12 listopad 2009 - 14:05

W takiej sytuacji należy zwrócić się do ubezpieczyciela o przesłanie kopii orzeczeń lekarskich w Pani sprawie jak również w sprawie córki. Należy orzeczenie skonsultować z lekarzem prowadzącym czy ujęte zostały wszystkie następstwa wypadku.

Będzie wtedy podstawa do odwołania. Warto także zgłosić szkodę z ubezpieczenia NNW szkolnego córki bo zapewne takowe posiada, żeby uzyskać informacje jak ich lekarz zakwalifikował uszczerbek na zdrowiu. Jeśli Pani posiada jakieś dobrowolne ubezpieczenia NNW to z nich także proszę zgłosić szkodę.

W przypadku pytań proszę o kontakt na wypadek@aksedo.pl

Aksedo Specjaliści od Odszkodowań

#5 Guest_ola11

Guest_ola11
  • Goście

Napisano 15 listopad 2009 - 11:31

Witam zgłosiłam szkode w szkole i tak sie składa że dziecko ubezpieczone jest też w firmie UNIQA na decyzji ze szkoły dziecko ma uwzględnione 4% TRWAŁEGO USZCZERBKU NA ZDOWIU,a na decyzji też z UNIQA tylko od sprawcy ma ZADOŚĆUCZNIENIA ZA DOZNANY BÓL I CIERPIENIE.Zastanawia mnie to że jedna firma a są różne decyzje.Wysłałam pismo o kopie orzeczenia przez komisje lekarską i czekam na to pismo.Dodam że 3 dni temu byłam z córką u chirurga dziecięcego bo Pani w szkole jak i dziecko mówiło że boli ją kark.Dziecko ma na 3 tygodnie zwolnienie z zajęć z W-F i ma na 2 tyg kołnierz,jeśli ból nie ustapi dziecko będzie skierowane na rehabilitacje.Dziecko nie chce w kołnierzu chodzić do szkoły bo dzieci sie z niej śmieją więc jak mam dziecku tłumaczyć wszystkie argumenty wyczerpałam .Boli mnie to że ubezpieczalnią najlepiej wypłacić marne 1500 zł dla dziecka ,a to co dziecko musi przejść już nikogo nie interesuje.;-(

#6 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 16 listopad 2009 - 14:09

Dlatego proponowałam swoją pomoc. op.m@interia.pl

#7 Guest_Elżbieta Majszak

Guest_Elżbieta Majszak
  • Goście

Napisano 17 listopad 2009 - 11:06

Z opisu Pani wynika, iż dziecko nadal podlega leczeniu i rehabilitacji - tak więc jak wspomniałam wcześniej - wypłacone 1.500zł należy potraktować jako zaliczkę (proszę dokładnie przeczytać treść decyzji przyznającą tą kwotę). Aby pomóc Pani i córce w pozostałych aspektach - proszę o skan dokumentów otrzymanych z firmy UNIQA - moje dane w "Edycji profilu". Pozdrawiam

#8 Guest_pomoc prawna

Guest_pomoc prawna
  • Goście

Napisano 16 listopad 2010 - 22:29

Proszę o kontakt pod numerem 797-930-790 jeżeli jest Pan zainteresowany darmową poradą prawną w sprawach odszkodowawczych, Pozdrawiam

#9 Guest_waszka

Guest_waszka
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2014 - 23:13

Witam,
Moja 13 letnia córka przewróciła się na hulajnodze w sklepie Decathlon, wystąpiłam o odszkodowanie , ale firma ubezpieczająca dała negatywną odpowiedź ( córka ma złamaną rękę obie kości i wstawione pręty śródszpikowe na 6 miesięcy).
ubezpieczyciel odmówił z informacją że córka nie jeździła w miejscu do testowania. Ja nie mam żadnych zdjęć z tego wydarzenia ( zajmowałam się córką) i nie przyszło mi do głowy robić jakieś zdjęcia..
Ale hulajnoga też nie stała tam gdzie była informacja dotycząca użytkowania. Stała przy sprzęcie narciarskim a tam żadnych informacji nie było co do użytkowania sprzętu.I w jakim miejscu go należy testować
Czy mam szanse na jakiekolwiek odszkodowanie?

Bardzo proszę o odpowiedź

Dziękuję z góry

#10 Guest_gooe

Guest_gooe
  • Goście

Napisano 20 maj 2015 - 14:58

W takich sprawach, jak jesteśmy odsyłani to pomoże albo dobry prawnik, albo firma zajmująca się odzyskiwaniem odszkodowań(jedna z bardziej znanych to np. Votum SA). Z tego co wiem to w tej firmie są dość skuteczni, bo mają wiele lat doświadczenia i się po prostu w tym specjaslizują. Mam nadzieję że sprawa skończy się pomyślnie i że dziewczynka doszła do siebie.

#11 Guest_Kornelia

Guest_Kornelia
  • Goście

Napisano 23 czerwiec 2015 - 14:40

Też polecam Votum. Miałam problem z szyją po wypadku samochodowym i pomogli. Wyegzekwowali zadowalające odzkodowanie. Byli w tej całej procedurze bardzo pomocni.

#12 Guest_burley

Guest_burley
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2015 - 17:54

no bo oni dość skutecznie działają! nie można im tego zarzucić że nic nie robiąsmile.png także jest ok!

#13 Guest_maska

Guest_maska
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2015 - 20:07

ano myślę ze jak takie formy jak Votum mają klientów to raczej prężnie działają niż się obijają....bo też im pewnie zalezy na wynagrodzeniu za pracę smile.png

#14 Guest_Tiranka

Guest_Tiranka
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2015 - 16:07

dlaczego od razu zakładać, że się obijają? Normalnie pracują, jak każda inna firma. Moją sprawę prowadzili i odszkodowanie było znacznie wyższe.

#15 Guest_adam789

Guest_adam789
  • Goście

Napisano 12 październik 2015 - 12:58

Firma www.merces-odszkodowania.pl   zasługuje na pełne uznanie. Posiadają ogromną wiedzę i doświadczenie. Dzięki temu są w stanie uzyskać dla swoich klientów wysokie, adekwatne do poniesionych strat odszkodowania. Nikt nie wyjdzie od nich niezadowolony. 

#16 Guest_Urszula

Guest_Urszula
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2016 - 22:13

Witam moja 11letnia córka bawiła się w Kinder Planecie w galerii handlowej pod "opieka" Pan tam pracujących, uległa wypadkowi, uderzyła głową w ścianę aż nie była w stanie sama się podnieść. Nikt nie udzielił córce pomocy i wypuścili corke jakby nikty nic. Wieczorem szpital i rozpoznanie SKRĘCENIE I NADERWANIE STAWÓW I WIĘZADEŁ INNYCH I NIEOKREŚLONYCH CZĘŚCI SZYI oczywiście kołnierz na tydzień i wizyta kontrolna u chirurga. Moje pytanie, czy należy się córce jakieś odszkodowanie np ze szkoły i co mogę zrobić? Proszę o pomoc,rade. Z góry dziękuję.

#17 Guest_Piotr

Guest_Piotr
  • Goście

Napisano 03 marzec 2017 - 09:00

Trzeba zgłosić taką sytuację i złożyć wniosek i odszkodowanie. A jeśli firma nie chce wypłacić odszkodowania, to zawsze można pojsc z sprawą do kancelarii odszkodowawczej - my tak zrobiliśmy gdy po wypadku samochodowym (co prawda nie był zbyt poważny, ale jednak, bez szpitala sie nie obyło) firma nie chciała nam wypłacić nic - zgłosiliśmy się ze sprawą do Advoco, oni wywalczyli dla nas zadowalającą sumę. Trzeba zawsze walczyć o swoje

#18 Adwokat od odszkodowań

Adwokat od odszkodowań

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 16 marzec 2017 - 19:49

Wszyscy przerzucacie się nazwami firm odszkodowawczych i robicie reklamę bo jesteście przedstawicielami, menadżerami, dyrektorami i innymi przedstawicielami handlowymi. Ale nikt nie powie, że na rynku działa kilka kancelarii adwokackich albo radcowskich, które specjalizują się tylko w odszkodowaniach. Proszę mi wierzyć, że lepiej jest powierzyć sprawę adwokatowi albo radcy prawnemu który zajmuje się tylko odszkodowaniami i sam poprowadzi sprawę, a nie przekazywać ją studentom albo aplikantom w rożnego rodzaju "firmach odszkodowawczych"...

#19 Guest_PEŁNOMOCNIK

Guest_PEŁNOMOCNIK
  • Goście

Napisano 03 maj 2017 - 16:16

Jeżeli ktokolwiek z Państwa rodziny , znajomych , sąsiadów był poszkodowany bądź utracił osobę bliską w 

wypadku : komunikacyjnym , w pracy , w rolnictwie , błąd medyczny , prosimy o kontakt .

Jesteśmy do Państwa dyspozycji pod numerem telefonu : 508 215 379 .

Przeanalizujemy każdą sprawę i jeśli będziemy mogli skutecznie pomóc , pomożemy uzyskać odszkodowanie i zadośćuczynienie . Powyższe dotyczy wszystkich zdarzeń powstałych od dnia 10 sierpnia 1997r.

#20 elka2002

elka2002

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 560 postów

Napisano 30 lipiec 2017 - 22:39

EuCO specjalizuje się w takich sprawach. Moim zdaniem to właśnie do nich należy się zgłosić.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych