Skocz do zawartości

cena częśći zamiennych do miniwieży SONY

Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Guest_nyad20

Guest_nyad20
  • Goście

Napisano 18 maj 2009 - 21:33

Będąc w Danii przejazdem kupiłem tam miniwieżę SONY model CMT-EH 20 DAB, która tam była w pełni sprawna i przywiozłem do Polski.W Polsce okazało się ,że w wieży działa magnetofon i CD,ale nie działa radio.Udałem się do serwisu gdzie doszli do wniosku,że radio nie działa, bo w Danii obowiązuje inne oprogramowanie do odbioru i trzeba wymienić jakiś układ scalony którym dysponuje tylko SONY Polska.Skasowano mnie 20 zł za sprawdzenie usterki.Udałem się do drugiego serwisu , który miał sobie poradzić z problemem.Niestety tej płytki nie dostał bo monopol ma SONY, skasował 20zł i skierował mnie do SONY Polska ,na dodatek zgubili mi gwarancję duńską i paragon , które były w pudle ze sprzętem.Dla mnie w ogóle jest niezrozumiałe, że radio w Danii i Polsce działa nie na takich samych zasadach i programach , tylko właściwie jak? Przecież UE jest jedna to powinien sprzęt RTV być kompatybilny-czyż nie?.
> Napisałem e-maila do SONY Polska.Moja wieża odpowiada odpowiednikom w Polsce takim jak model SONY CMT-EH25 cena 310zl, CMT-EH26 cena 296 zł, CMT EH10 cena 282zł/ ceny z porównywarki cenowej CENEO/.SONY poleciło mi dostarczyć sprzet do swojego serwisu w R.. gdzie po zdiagnozowaniu usterki zażądano ode mnie 800zł za wymianę elementu tunera/tej feralnej płytki z układem scalonym/ i 85zł za robociznę.Zatem blisko 900zł-czyli 300% drożej niż nowa wieża w Polsce.!!!!
> Chciałem zapytać czy koncern SONY może tak postępować z klientem, o co w tym wszystkim chodzi, aby uniemożliwić naprawę sprzętu? Czy o to , aby Polak nie kupował sprzętu w UNII, choć teoretycznie mamy wolny przepływ towarów.Do kogo mam się w tej sprawie w UE zwrócić?
> SONY jest koncernem Światowym, chyba są jakieś mechanizmy aby go zmusić do normalnego traktowania klienta?Ceny na części zamienne ustala podobno Centrala SONY na Europę w Brukseli.W serwisie twierdzą ,że gdyby wieża była innej marki to naprawa kosztowałaby 25-40zł.
Co powinienem jako konsument zrobić i do kogo się zwrócić?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych