Skocz do zawartości

Odszkodowanie za operację w PZU

1067 odpowiedzi w tym temacie

#1061 Guest_Karola

Guest_Karola
  • Goście

Napisano 25 sierpień 2019 - 18:47

Mam pytanie. Miałam operację, podczas której usunięto dwa różne organy. ubezpieczyciel wypłacił za 1, choć operacja była dłuższa i niosła dodatkowe komplikacje.Wg tabeli te dwa organy są kwalifikowane osobno.Ubezpieczyciel nie wyjaśnił.

#1062 Guest_Karola

Guest_Karola
  • Goście

Napisano 25 sierpień 2019 - 18:48

Dzień dobry, u mnie sytuacja wygląda tak samo. Czy odwoływała się Pani od decyzji? A jeżeli tak to z jakim skutkiem? Z góry dziękuję za odpowiedź.

#1063 Guest_Agnieszka

Guest_Agnieszka
  • Goście

Napisano 08 wrzesień 2019 - 22:16

Witam serdecznie, 12 dni temu miałam operację kolana. Nieszczęśliwie spadlam z taboretu i zlamalam podstawę kości piszczelowej i klykiec boczny. Operacja polegała na wystawieniu płytki LCP i przeszczepów kostnych żeby doprowadzić kolano do stanu sprzed wypadku. Mam dwie polisy w PZU jedna u siebie w pracy PZU plus (65zl) druga w pracy mojej mamy (45zl) zgłosiła szkody w PZU. Czy w tej sytuacji mogę liczyć na.odszkodowanie i jaki mógłby to być uszczerbek na zdrowiu? Dodam że narazie mam l4 na 6 tyg. Ale na tym się napewno nie skonczy. Nie mogę chodzić do pracy a w związku z tym mam niską wypłatę, nie wspomnę o trudnościach w codziennym funkcjonowaniu.
Serdecznie dziękuję za odpowiedz

#1064 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5298 postów

Napisano 09 wrzesień 2019 - 09:10

Jakie zgłosiłaś roszczenie, z tytułu operacji chirurgicznej czy nieszczęśliwego wypadku?

NW składasz dopiero po zakończonym leczeniu. W opisie podajesz skutki wypadku (np. ból w kolanie, puchnięcie przy chodzeniu), a nie sam fakt wypadku.

#1065 Ekspert PZU

Ekspert PZU

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 98 postów

Napisano 10 wrzesień 2019 - 10:35

Witam serdecznie, 12 dni temu miałam operację kolana. Nieszczęśliwie spadlam z taboretu i zlamalam podstawę kości piszczelowej i klykiec boczny. Operacja polegała na wystawieniu płytki LCP i przeszczepów kostnych żeby doprowadzić kolano do stanu sprzed wypadku. Mam dwie polisy w PZU jedna u siebie w pracy PZU plus (65zl) druga w pracy mojej mamy (45zl) zgłosiła szkody w PZU. Czy w tej sytuacji mogę liczyć na.odszkodowanie i jaki mógłby to być uszczerbek na zdrowiu? Dodam że narazie mam l4 na 6 tyg. Ale na tym się napewno nie skonczy. Nie mogę chodzić do pracy a w związku z tym mam niską wypłatę, nie wspomnę o trudnościach w codziennym funkcjonowaniu.
Serdecznie dziękuję za odpowiedz

Agnieszko, jeśli Twoje polisy obejmują zarówno wypadek, jak i operację, powinnaś zgłosić w PZU 4 sprawy. Świadczenie za operację możesz otrzymać już teraz, jeśli znajduje się ona na liście zabiegów objętych ubezpieczeniem. W przypadku wypadku, ustalenie trwałego uszczerbku, który jest konieczny do podjęcia decyzji o wypłacie świadczenia, możliwe jest najczęściej po zakończeniu leczenia. Gdy PZU otrzyma pełną dokumentację medyczną, możliwe będzie ustalenie kwoty wypłaty.

#1066 Guest_Katarzyna

Guest_Katarzyna
  • Goście

Napisano 21 wrzesień 2019 - 19:22

Witam
Dostalam odmowe wyplaty swiadczenia za operacje , usunięcie trzeszczki. , martwica kosci
Nie wiem czy to wlasciwa decyzja
Podobno nie ma tego w wykazie operacji
Co mam zrobic w takiej sytuacji

#1067 Guest_Katarzyna

Guest_Katarzyna
  • Goście

Napisano 21 wrzesień 2019 - 19:22

Witam
Dostalam odmowe wyplaty swiadczenia za operacje , usunięcie trzeszczki. , martwica kosci

#1068 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 22 wrzesień 2019 - 10:17

Witam

Jeśli nie ma w wykazie Twojej polisy ubezpieczeniowej, to nic nie możesz zrobić.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych