Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Odszkodowanie za operację w PZU

1085 odpowiedzi w tym temacie

#61 Guest_Elżbieta Majszak

Guest_Elżbieta Majszak
  • Goście

Napisano 18 maj 2010 - 13:43

do aga2307: Pani Agnieszko - jeżeli posiada Pani tylko opcje podstawową ubezpieczenia typu P Plus to obejmuje ona swoim zakresem tylko śmierć ubezpieczonego. W Pani przypadku potrzebna jest opcja dodatkowa - urodzenie się dziecka Ubezpieczonemu. Co do opcji dodatkowej ubezpieczenia na wypadek operacji chirurgicznych - PZU odpowiada tylko za operacje, które zostały wymienione w Warunkach Ubezpieczenia i niestety "cesarki" tam nie ujęto.

#62 Guest_jolik074

Guest_jolik074
  • Goście

Napisano 18 maj 2010 - 13:52

Tak ,posiadam takie ubezpieczenie z tym wariantem i mam ciągłe zwolnienie poszpitalne 30 dni.Bardzo dziękuje za odpowiedź.

#63 Guest_Michał

Guest_Michał
  • Goście

Napisano 18 maj 2010 - 17:56

Witam.Mam pytanie.Jakiś czas temu wypadł mi dysk następstwem czego było uszkodzenie rdzenia (mielopatia).Dysk ten został usunięty i w jego miejsce został wstawiony implant.Do którego stopnia 1, 2 czy 3 zostanie prawdopodobnie zakwalifikowana moja operacja?Jestem ubezpieczony w Grupowym Ubezpieczeniu Pracowniczym typ P Plus.Pozdrawiam

#64 Guest_kaska

Guest_kaska
  • Goście

Napisano 19 maj 2010 - 16:24

Witam. chciałabym się ubezpieczyć na wypadek śmierci a dodatkowo na zabiegi chirurgiczne i pobyt w szpitalu. Mam jednak dylemat. Jestem już chora. Trzy lata temu przebyłam operacje wodonercza. Od tego czasu systematycznie przeprowadzam kontrolę tej nerki. Pytanie jest następujące: jeżeli w przyszłości trafie do szpitala z powodu tej nerki i będzie ona operowana ubezpieczenie będzie czy nie będzie mi się należeć?

#65 Guest_Elżbieta Majszak

Guest_Elżbieta Majszak
  • Goście

Napisano 20 maj 2010 - 11:58

do Monika: proszę podać jakie dodatkowe opcje ubezpieczenia Pani posiadała. Pozdrawiam.

#66 Guest_Elżbieta Majszak

Guest_Elżbieta Majszak
  • Goście

Napisano 20 maj 2010 - 12:04

do kaska: proponuje porozmawiać szczerze z Agentem. Niektóre Firmy w przypadku, gdy Ubezpieczający posiada już jakieś problemy zdrowotne zalecają dodatkowe badania lekarskie inne stosują czasowe karencje. Najlepiej porozmawiać z kilkoma przedstawicielami różnych Firm Ubezpieczeniowych i wybrać najlepszą dla siebie ofertę.Pozdrawiam.

#67 Guest_Elżbieta Majszak

Guest_Elżbieta Majszak
  • Goście

Napisano 20 maj 2010 - 12:19

do michał: ubezpieczyciel niestety doprecyzowuje inne szczegóły odnośnie takiej operacji np: rozróżnia części kręgosłupa na szyjną, piersiową i lędźwiową. Proponuje złożyć dokumenty do PZU. Przy decyzji Ubezpieczyciel poda pozycję tabeli, z której nastąpi wypłata. Jeżeli będzie ona błędna to może Pan złożyć ewentualne odwołanie.

#68 Guest_Aga

Guest_Aga
  • Goście

Napisano 23 maj 2010 - 13:42

Witam,
mój mąż przeszedł operację kolana z powodu wyrośli chrzęstno-kostnej (nowotwór łagodny) mamy ubezpieczenie grupowe P.plus czy i z jakiego tytułu nalezy mu się odszkodowanie ? I drugie pytanie dwa lata temu byłam w szpitalu ale zapomiałam ubiegać się o odszkodowanie z tego tytułu czy moge to jeszze zrobić czy sprawa jest już przedawniona ?

dziękuję i pozdrawiam,
Agnieszka Małecka

#69 Guest_Elżbieta Majszak

Guest_Elżbieta Majszak
  • Goście

Napisano 24 maj 2010 - 11:56

W przypadku Pani męża wszystko zależy jakie opcje dodatkowe posidał. Możliwości wypłaty świadczeń to dodatkowe ubezpieczenia: operacja chirurgiczna, leczenie szpitalne (zalezy jak długo mąż przebywał w szpitalu), specjalistyczne leczenie (jeżeli w przypadku Pani męża takie przeprowadzono). Co do Pani przypadku - to proponuje złożyć odpowiedni wniosek, ale proszę pamiętać, iż jeżeli Ubezpieczyciel uzna, iż z powodu opóźnienia nie jest wstanie np. potwierdzić zdarzenia, pozyskać odpowiednich dokumentów - może odmówić świadczenia. Pozdrawiam

#70 Guest_mleko

Guest_mleko
  • Goście

Napisano 26 maj 2010 - 21:44

Witam Pania serdecznie mam pytanie 2 miesiace temu miałem wypadek (otwarte złamanie stawu skokowego wszystkie scięgna pozrywane i złamana kość strzałkowa a do niej przykręcona blacha i 6 śrób)operacja w szpitalu .I teraz moje pytanie mam ubezpiecznie grupowe w pzu czy powinienem się starac o odszkodowanie za operacje i po rehabilitacji nastepne odsz. za uszczerbek na zdrowiu czy wszystko razem.

przepraszam za opis bo jest troche chaotyczny .

Pozdrawia i prosze o pomoc

#71 Guest_Elżbieta Majszak

Guest_Elżbieta Majszak
  • Goście

Napisano 27 maj 2010 - 12:51

Może Pan już teraz złożyć wniosek o wypłatę świadczenia z tytułu operacji. Można również złożyć wniosek odnośnie NNW ale proszę zaznaczyć, iż jest Pan jeszcze w trakcie leczenia. Co było przyczyną Pana wypadku? Pozdrawiam.

#72 Guest_Jarek

Guest_Jarek
  • Goście

Napisano 27 maj 2010 - 13:04

Niedawno miałem operację kręgosłupa na odcinku szyjnym.Wypadł mi dysk i uszkodził rdzeń.Neurochirurdzy usunęli ten dysk i wsadzili implant.W jakim przedziale mieści się ta operacja, tzn. do którego stopnia może być zakwalifikowana?

#73 Guest_mleko

Guest_mleko
  • Goście

Napisano 27 maj 2010 - 20:04

Witam
Dziekuje za odpowiedz
Wypadek miał miejsce na boisku piłkarskim podczas meczu jeden z graczy przeciwnej druzyny wszedł w moją noge wslizgiem ,(podobna kontuzja co WAŚILEWSKIEGO o ile pani kojazy tylko że moja troche gorsza)
jak Pani moze to prosze o rade

Pozdrawiam
mleko11@poczta.fm

#74 Guest_Elżbieta Majszak

Guest_Elżbieta Majszak
  • Goście

Napisano 28 maj 2010 - 13:27

do Jarek: jeżeli operacja zostanie ujęta jako pierwotne wycięcie krążka międzykręgowego kręgosłupa szyjnego - to potraktuje się ją - jako I stopnia. Pozdrawiam.

#75 Guest_Elżbieta Majszak

Guest_Elżbieta Majszak
  • Goście

Napisano 28 maj 2010 - 13:33

do mleko: w Pana przypadku można więc starać się o wypłatę świadczeń tylko z polis NNW. Takie świadczenia mogą być wypłacone z kilku polis. Proszę tylko pamiętać, iż w takich polisach stosuje się czasem wyłączenie: następstwa związanego z wyczynowym uprawiania sportu. Pozdrawiam.

#76 Guest_Haski

Guest_Haski
  • Goście

Napisano 30 maj 2010 - 12:35

?Witam mam takie pytanko:) jestem ubezpieczony w pzu polisa p+ mialem operacje chirurgiczna 16 kwietnia złozylem wszystkie papiery dot. odszkodowania z tego co sie orietuje to pzu ma 30 dni na zalatwienie mojego roszczenia a ja dopiero komisje lekarska mialem 20 maja, 27 maja bylem w pzu poinformowali mnie ze mam 3% uszczerbku i ze pieniazki przeleja na nastepny dzien i nic :( czy pzu moze tak nie przestrzegac terminow jakie sa moje prawa Z gory dziekuje za pomoc

#77 Guest_mleko

Guest_mleko
  • Goście

Napisano 30 maj 2010 - 15:19

Dziekuje
do kogo mam sie zwrucic -rozumie ze do pracy i klubu czy ciś jeszcze?

pozdrawiam
mleko

#78 Guest_Elżbieta Majszak

Guest_Elżbieta Majszak
  • Goście

Napisano 31 maj 2010 - 10:59

do mleko: tego typu polisy zawierane są również przy ubezpieczeniu domu, mieszkania, przy kartach płatniczych, kredytowych. Jeżeli brał Pan jakiś kredyt - również warto spojrzeć w umowę kredytu. Tak jak Pan wspomina klub sportowy, zakład pracy, szkoła, uczelnia - to miejsca gdzie prawie zawsze opłacane są składki na ten rodzaj ubezpieczenia. Pozdrawiam.

#79 Guest_Elżbieta Majszak

Guest_Elżbieta Majszak
  • Goście

Napisano 31 maj 2010 - 11:08

do Haski: proponuje przedzwonić do PZU Życie i "upomnieć się o swoje". Niestety dość często zdarzają się podobne - jak u Pana - przestoje, ale w wielu przypadkach wystarczy właśnie telefoniczne "przypomnienie". Pozdrawiam

#80 Guest_jolik074

Guest_jolik074
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2010 - 14:04

Dzien dobry !
To jeszcze raz ja z pytaniem...chodzi mi o rekonwalescencje-podobno liczy sie po 14 dniach pobytu w szpitalu,czy to prawda ? Ja byłam 9 dni w szpitalu.I mam jeszcze jedno pytanie na jakiej zasadzie jest przyznawane odszkodowanieza uszkodzenie ciała(złamanie kości, inwalidztwo).Czy jak złamano mi kosteczke podczas operacji mam prawo sie ubiegac o odszkodowanie z tego tytułu?.Oczywiscie dopiero po zakonczeniu leczenia.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy