Skocz do zawartości


Odszkodowanie za operację w PZU


1064 odpowiedzi w tym temacie

#41 Guest_Elżbieta Majszak

Guest_Elżbieta Majszak
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2010 - 12:57

Kwota bezsporna - to tzw. zaliczka, a ostateczna decyzja zapada po zakończonym leczeniu lub rehabilitacji. Decyzja taka podejmowana jest na wniosek lekarza orzecznika, który uwzględnia dalszą rehabilitację poszkodowanego - czasami mimo sugestii zakończonego leczenia. Wynika to z decyzji wypłaty i protokółu komisji lekarskiej, który można otrzymać od Ubezpieczyciela.
W przypadku ubezpieczenia operacji chirurgicznej - wypłata uzależniona jest od sumy ubezpieczenia (w odniesieniu do tego ubezpieczenia)oraz klasy operacji np operacja III klasy to 10% sumy ubezpieczenia. Wykaz operacji wyszczególniony jest w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia dodatkowego ubezpieczenia operacji chirurgicznych. Jeżeli Męża operacja jest tam wymieniona - to świadczenie powinno zostać wypłacone. Pozdrawiam.

#42 Guest_diola

Guest_diola
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2010 - 20:08

Proszę o poradę. Ojciec posiada ubezpieczenie P plus z opcją cięzkich chorób, gdzie wymienione są zawał serca, by-passy, nowotwór itp. I właśnie w ubiegłym roku ojciec miał pierwszy zawał, w styczniu tego roku drugi, a w lutym by-passy. Czy w takim razie ubezpieczenie obejmuje jednorazową wypłatę - dodam, ze jeszcze z tego nie korzystał. Czy moze za zawał i za by-passy? W umowie jest to osobno wymienione, po przecinku...Proszę o pomoc.

#43 Guest_Elżbieta Majszak

Guest_Elżbieta Majszak
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2010 - 11:20

Przy ubezpieczeniu PZU Zycie typu P Plus - dodatkowego ubezpieczenia na wypadek ciężkiej choroby ma zastosowanie niestety § 20 ust.1 pkt.1 Ogólnych Warunków tego ubezpieczenia cyt. "PZU Życie SA wypłaca świadczenie za każde wystąpienie.....z zastrzeżeniem, iż w przypadku: zawału ....by-pass oraz w przypadku transplantacji serca spowodowanej chorobą wieńcową zostanie wypłacone świadczenie z tytułu wystąpienia tylko jednej z wymienionych chorób." Tak więc, w przypadku Pani Ojca wypłata nastąpi z tytułu zawału (nie zauważyłam wykluczeń co do kolejnych zawałów). Proszę również sprawdzić czy Ojciec posiadała inne rozszerzenie ubezpieczenia P Plus - na wypadek operacji chirurgicznej. Pozdrawiam.

#44 Guest_diola

Guest_diola
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2010 - 20:29

Dziękuję za szybką odpowiedź. Pozdrawiam.

#45 Guest_leh001

Guest_leh001
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2010 - 15:37

Mam do pani takie pytanie lekarz orzecznik PZU przyznał mi 1% uszczerbku sposób wypłaty podałen numer konta bankowego, jak długo moge czekać na pieniążki DZiekuje

#46 Guest_Elżbieta Majszak

Guest_Elżbieta Majszak
  • Goście

Napisano 30 kwiecień 2010 - 09:53

W przypadkach spraw, którymi się zajmowałam - był to okres kilku dni. Ale wszystko zależy czy komisja lekarska odbywała się przy Regionalnym Centrum Likwidacji Szkód czy w terenie. Jeżeli w terenie to należy dodać 2- 3 dni. Najczęściej -najpierw "pojawiały" się pieniążki na koncie, a dopiero później oficjalna decyzja PZU SA. Pozdrawiam.

#47 Guest_ama1986

Guest_ama1986
  • Goście

Napisano 04 maj 2010 - 21:48

leh001- do us**** tak jak ja za operacje, PZU nic sobie nie robi z ustawowoych 30 dni!

#48 Guest_aga2307

Guest_aga2307
  • Goście

Napisano 05 maj 2010 - 11:28

Dzień dobry chciałabym rozszeżyć wątek "cesarki" jeżeli cesarskie cięcie było wykonane ze względu na ratowanie życia dziecka i matki. Zaznaczam że poród był przedwczesny. Co w takim przypadku. Ubezpieczenie grupowe PZu P plus.
Proszę o odpowiedź i dziękuję.

#49 Guest_dorota

Guest_dorota
  • Goście

Napisano 05 maj 2010 - 20:11

Dzien dobry mam pytanie .jestem ubezpieczona od pobytu w szpitalu i zabiegu chirurgicznego.mialam niedawno ablacje nie udana zreszta czeka mnie nastepny zabieg na sercu nastepna ablacja.kiedy moge starac sie o odszkodowanie i czy za drugim razem sie tez nie uda czy nalezy mi sie w takiej sytuacji odszkodowanie .i czy wogole mi sie nalezy.Dziekuje z gory .i pozdrawiam serdecznie

#50 Guest_Elżbieta Majszak

Guest_Elżbieta Majszak
  • Goście

Napisano 06 maj 2010 - 10:57

do dorota: proszę podać nazwę ubezpieczyciela i typ ubezpieczenia. Pozdrawiam.

#51 Guest_Elżbieta Majszak

Guest_Elżbieta Majszak
  • Goście

Napisano 06 maj 2010 - 11:02

do aga2307: proszę podać jakie dodatkowe opcje posiada Pani przy ubezpieczeniu P Plus.Pozdrawiam.

#52 Guest_Odszkodowanie pzu

Guest_Odszkodowanie pzu
  • Goście

Napisano 08 maj 2010 - 18:25

mam ubezpieczenie pracownicze typu p podpisane kilka lat temu ze składka 64.83 w tym mam zaznaczone ubezpieczenie na wypadek operacji chirurgicznych w lutym miałem wypadek przeciołem sobie prawego kciuka od gory i rozciełem sciegno pozszywali mnie w karcie ze szpitala napisali mi rana cieta grzbietu kciuka prawego z uszkodzeniem sciegna prostownika /s66.2/ dalej chirurgiczne operowanie rany, szewpierwotny prostownika długiego kciuka Złozyłep papiery do pzu a czoraj gosciuwa dzwoni do mnie i proponuje mi kase smieszne moim zdaniem pieniadze 260 zł niezgodzilem sie postanowiłem pojsc na komisje lekarska jak oni to wyliczyli te 260 zł?? a w regulaminie pisze zgodnie z wykazem ta operacja zalicza sie do III grupy czyli 10% sumy ubezpieczenia Dziekuje za odpowiedz prosze o wyjqasnienie:)

#53 Guest_Elżbieta Majszak

Guest_Elżbieta Majszak
  • Goście

Napisano 10 maj 2010 - 12:37

W przypadku ubezpieczenia w PZU typu P oraz dodatku - ubezpieczenia na wypadek operacji chirurgicznych - podstawą wypłaty świadczenia jest uwzględnienie operacji w wykazie zabiegów, za które odpowiada Ubezpieczyciel. Drugim czynnikiem, który wpływa na wysokość świadczenia jest suma ubezpieczenia osobno ustalona dla tego dodatkowego ubezpieczenia. Nie podaje Pan jej wysokości ale biorąc pod uwagę wypłacone świadczenie 260zł powinna opiewać ona na kwotę 2.600zł. Jeżeli tak jest, to świadczenie zostało wypłacone w odpowiedniej wysokości, jeżeli nie to proszę złożyć odwołanie od decyzji PZU Życie. Pozdrawiam.

#54 Guest_Dalej sie rozchodzi o odszkodowanie pzu typu p

Guest_Dalej sie rozchodzi o odszkodowanie pzu typu p
  • Goście

Napisano 10 maj 2010 - 17:09

wczesniej napisałem ze została mi zaproponowana kwota 260 zł dzisiaj dowiedziałem sie ze pani zpomniała mi powiedziec ( po prawie dwuch miesiacach ) ze mam prawo starac sie jeszcze o odszkodowanie za ubezpieczenie na wypadek operacji chirurgicznych ktore posiadam wczesniej sie pytałem to nic nie mowiła ale zaczełem byc wnikliwy przestudiowałem co nieco ubezpieczenie to opiewa na kwote OP - 7000 ( to odzskodowanie tez licza w procentach??)a jesli chodzi o te 260 zł to mam przed soba ubezpieczenie i pisze tak suma ubezpieczenia typ P - 9000 Z gory dziekuje za odpowiedz na te pytanko i na wczesniejsze pozdrawiam

#55 Guest_Elżbieta Majszak

Guest_Elżbieta Majszak
  • Goście

Napisano 11 maj 2010 - 13:27

Wobec całego tego "zamieszania" proponuje pokazać polisę pracownikowi PZU Życie lub ich Agentowi aby dokładnie sprawdził jaki jest zakres polisy i wszystkich opcji. Następnie - jeżeli już Pan tego nie zrobił - wypełnić druki zgłoszenia szkód, które Pana zdaniem (w odniesieniu do informacji uzyskanych w sprawie polisy)objęte zostały posiadaną polisą. PZU ma obowiązek rozpatrzyć taki wniosek i jeżeli uzna, iż Pana przypadek nie podlegał ubezpieczeniu - powinien to pisemnie wytłumaczyć. Proszę również żądać wszystkich decyzji na piśmie z uzasadnieniem. Uważam, iż coś takiego jak "propozycja" w przypadku polisy Życiowej jest nie na miejscu. Polisa to rodzaj umowy dwustronnej i każda ze stron powinna się z niej należycie wywiązać: Pan opłaca składki, a Ubezpieczyciel w określonych przypadkach wypłaca świadczenie. Życzę zdecydowania i wytrwałości.

#56 Guest_Elżbieta Majszak

Guest_Elżbieta Majszak
  • Goście

Napisano 11 maj 2010 - 13:27

Wobec całego tego "zamieszania" proponuje pokazać polisę pracownikowi PZU Życie lub ich Agentowi aby dokładnie sprawdził jaki jest zakres polisy i wszystkich opcji. Następnie - jeżeli już Pan tego nie zrobił - wypełnić druki zgłoszenia szkód, które Pana zdaniem (w odniesieniu do informacji uzyskanych w sprawie polisy)objęte zostały posiadaną polisą. PZU ma obowiązek rozpatrzyć taki wniosek i jeżeli uzna, iż Pana przypadek nie podlegał ubezpieczeniu - powinien to pisemnie wytłumaczyć. Proszę również żądać wszystkich decyzji na piśmie z uzasadnieniem. Uważam, iż coś takiego jak "propozycja" w przypadku polisy Życiowej jest nie na miejscu. Polisa to rodzaj umowy dwustronnej i każda ze stron powinna się z niej należycie wywiązać: Pan opłaca składki, a Ubezpieczyciel w określonych przypadkach wypłaca świadczenie. Życzę zdecydowania i wytrwałości.

#57 Guest_Monika

Guest_Monika
  • Goście

Napisano 13 maj 2010 - 11:30

Witam
w lutym tego roku upadłam wracajac z pracy , wypadek został uznany za wypadek w drodze z pracy ,lekarz napisał w rozpoznaniu złamanie kostki bocznej i przynasady dalszej kosci strzałkowej, mam ubezpieczenie grupowe p plus . proszę o informację na jaki procent uszczerbku mogę liczyc , w warunkach ubezpieczenia widnije informacja w dziale złamań -z wyłączeniem kostki bocznej -czy wobec tego ten typ złamania nie podlega ubezpieczeniu dziękuję za pomoc

#58 Guest_aga2307

Guest_aga2307
  • Goście

Napisano 13 maj 2010 - 11:42

Dzień dobry
Pyta Pani o dodatkowe warunki grupowego ubezpieczenia pracowniczego TYP P PLUS. Z tego co się dowiadywałam nic takiego nie ma, mogę podać kod warunków PTGP32 w którym znalazłam ogólne warunki dodatkowego grupowego ubezpieczenia w różnych dziedzinach między innymi na wypadek operacji chirurgicznych kod warunków OPGP31, nie znalazłam informacji które mnie interesują , ale Pani jako ekspert może poradzi mi coś więcej. Przypominam moje pyanie (czy po cesarce która była koniecznością ze względu na stan zdrowia dziecka i matki jak również odbyła się przedwcześnie (30 tydz. ciąży)można ubiegać się o odszkodowanie z tytułu ubezpieczenia)Z gór bardzo dziękuję za poradę.Agnieszka

#59 Guest_jolik074

Guest_jolik074
  • Goście

Napisano 16 maj 2010 - 18:35

Dzień dobry.Posiadam ubezpieczenie PZU grupowe typ P-Plus,chciłabym się dowiedziec o tzw.wypłate za okres rekonwalenstencji po operacji ,czy w ten okres wlicza sie tylko pierwsze zwolnienie po szpitalu ,czy cały czas do powrotu do pracy ? Wiem że kwalifikuje sie do odszkodowania za okres pobytu w szpitalu i o operacje chirurgiczne, w tym roku został zwiekszony limit świadczeń i jest również taki punkt który mówi o rekonwalestencji.Proszę również o rade czy jeżeli podczas pierwszej operacji miałam przez błąd połamaną kostkę(chodzi o ucho) to czy mam prawo złożyc w ZUS wniosek na uszczerbek na zdrowiu? Z góry dziękuję za odpowiedź.

#60 Guest_Elżbieta Majszak

Guest_Elżbieta Majszak
  • Goście

Napisano 18 maj 2010 - 13:16

do jolik074: jeżeli posiada Pani dodatkowe ubezpieczenie na wypadek leczenia szpitalnego P Plus i kwalifikuje się Pani na wypłatę tego świadczenia - to istnieje możliwość wypłaty za tzw. rekonwalescencje. W tym wypadku musi zostać wystawione zwolnienie lekarskie przez szpital. Wypłata następuje max. za 30 dni i musi być to okres ciągły (bez przerw). Wysokość wypłaty (za każdy dzień zwolnienia) uzależniona jest od ustalonej kwoty sumy ubezpieczenia (dane z wniosku i polisy)i wyrażona jest jako procent od tej sumy. Pozdrawiam.



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych