Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Odszkodowanie za operację w PZU


1085 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_Elżbieta Majszak

Guest_Elżbieta Majszak
 • Goście

Napisano 08 marzec 2010 - 10:33

Do regimar: proszę podać nazwę ubezpieczyciela oraz typ ubezpieczenia oraz ewentualne typy ubezpieczenia dodatkowego. Pozdrawiam.

#22 Guest_Elżbieta Majszak

Guest_Elżbieta Majszak
 • Goście

Napisano 08 marzec 2010 - 10:50

Do edyta: biorąc pod uwagę ubezpieczenie PZU Życie P+ oraz dodatek na wypadek operacji chirurgicznych - wypłata świadczenia następuje w przypadku operacji, które zostały wymienione w Ogólnych Warunkach. Niestety Ubezpieczyciel nie wymienia w tabelach cesarskiego cięcia ani innej metody operacyjnego odebrania porodu - eliminując tego typu operacje jako podstawy do wypłaty. Pozdrawiam.

#23 Guest_regimar

Guest_regimar
 • Goście

Napisano 08 marzec 2010 - 12:10

witam,Jestem ubezpieczona w pzu,jestem jeszcze na zwolnieniu ,podobno za pobyt w szpitalu 50 zł za kazdy dzień,jęzeli będę starała się o odszkodowanie za operację to jakie dokumenty musze złozyć,mam usuniętą maci,i torbiel na jajniku?

#24 Guest_Elżbieta Majszak

Guest_Elżbieta Majszak
 • Goście

Napisano 09 marzec 2010 - 13:03

Podstawowe dokumenty potrzebne do złożenia wniosku o wypłatę świadczenia - odszkodowania to: formularz zgłoszenia + dokumentacja medyczna (wypis ze szpitala, epikryza) jeżeli będą potrzebne dodatkowe dokumenty to zostanie Pani o nie poproszona. Jeżeli jest Pani ubezpieczona w ramach Ubezpieczenia Typu P+ z uwzględnieniem dodatku na wypadek operacji chirurgicznych - to przypadek usunięcia macicy "potraktowany" powinien być wypłatą świadczenia w wysokości 30% sumy ubezpieczenia. Odnośnie torbieli - to wszystko zależy od dokumentów medycznych, które Pani posiada.Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

#25 Guest_regimar

Guest_regimar
 • Goście

Napisano 09 marzec 2010 - 14:31

Serdecznie Pani dziękuję za odpowiedż i pozdrawiam

#26 Guest_stokrotka

Guest_stokrotka
 • Goście

Napisano 27 marzec 2010 - 12:08

Proszę o radę.Syn jest uczniem i ma ubespieczenie szkolne w PZU.9 wrzesnia miał wypadek podczas praktyki nauki zawodu,doznał złamania wieloodłamowego trzonu kości udowej ,przebywał w szpitalu 11dni .Operacja polegała na otwartym nastawianiu złamania z wewnętrzną stabilizacją kości na gwożdziu śródszpikowym.Od chwili wypadku jest dalej na zwolnieniu lekarskim,ale pomimo to już zostalo mu przyznane odszkodowanie 10% uszczerbku na zdrowiu i jak dla mnie szmieszna kwota 700zl,za to co syn przeszedł,a dodam jeszcze ze noga dalej boli i syn utyka.Mam pytanie czy jest szansa odwołać się ,by uzyskać większe odszkodowanie?

#27 Guest_gość

Guest_gość
 • Goście

Napisano 29 marzec 2010 - 11:31

Problem ubezpieczenia NNW szkolnego w PZU, w przypadku poważnych obrażeń ciała polega na tym, iż nie uwzględnia rzeczywistego uszczerbku zdrowia Poszkodowanego oraz ewentualnych powikłań. Warunki ubezpieczenia zostały tak skonstruowane, iż z góry wiadomo jaki procent zostanie przyznany w danym przypadku. Przy tym ubezpieczeniu obowiązują tabele następstw nieszczęśliwych wypadków. W przypadku Pani Syna zastosowanie powinna mieć Tabela nr4 poz.17 - która uwzględnia przy złamaniu kości udowej 10,5% sumy ubezpieczenia. Moim zdaniem Syn może jeszcze się starać o dodatkowe 2% za leczenie operacyjne - zgodnie z §12.4.3 Ogólnych Warunków. Proponuję również sprawdzić czy ubezpieczenie nie posiadało świadczeń dodatkowych: ryczałt za okres czasowej niezdolności do nauki, diety szpitalnej. Niestety przy tym ubezpieczeniu nie można liczyć na wysokie świadczenie. Wysokość przyznanej kwoty uzależniona jest od sumy ubezpieczenia oraz przyznanego uszczerbku (a to jak już opisałam jest z góry określone). Warto sprawdzić czy nie posiadacie Państwo innych ubezpieczeń NNW, z których Syn może starać się o wypłatę świadczeń. Takie ubezpieczenia dodawane są do ubezpieczenia mieszkania, kart płatniczych, ubezpieczenia na życie.
Proszę opisać również przyczynę wypadku, może istnieje możliwość dochodzenia odszkodowania z OC szkoły? Pozdrawiam.

#28 Guest_stokrotka

Guest_stokrotka
 • Goście

Napisano 29 marzec 2010 - 14:12

Wypadek syna stał się nie na terenie szkoly ,a w prywatnej firmie budowlanej gdzie byl ubespieczony w ZUS-ie ale odszkodowanie z tego tytułu jeszcze nie zaczeliśmy zalatwiać .nawet nie orientuję sie jakie miał tam ubespieczenie .Dziękuje za informacje.Pozdrawiam.

#29 Guest_Elżbieta Majszak

Guest_Elżbieta Majszak
 • Goście

Napisano 30 marzec 2010 - 10:59

Proszę o kontakt bezpośredni (Edycja profilu) prawdopodobnie istnieje możliwość dochodzenia odszkodowania z polisy OC firmy budowlanej ale muszę poznać szczegóły wypadku.Pozdrawiam

#30 Guest_stokrotka

Guest_stokrotka
 • Goście

Napisano 30 marzec 2010 - 13:18

Dziękuje ,myślę że sie odezwę .Pozdrawiam.

#31 Guest_gość

Guest_gość
 • Goście

Napisano 07 kwiecień 2010 - 14:51

bardzo proszę Panią o pomoc,7 lat temu złamałam noge zabrali mnie do szpitala w którym zle mi złozyli ,po roku poszłam do drugiego szpitala i tam poeracyjnie mi naprawili dajac w kolano śrube,postanowiłam wyciagnac ta srube,miałam normalnie operacje która trwała 2 godz,jestem ubezpieczona pzu w którym pisze ze za pobyt i operacje mozna starac sie o odszkodowanie.Postanowiłam wiec złozyc dokumenty zaraz po wyjsciu ze szpitala czekałam na decyzje prawie 30 dni, po otrzymaniu decyzji napisane było cytuje ,ze z przeprowadzonej dokumentacji medycznej przeprowadzono u Pani procedure medyczna która nie znajduje sie w wykazie operacji chirurgicznej brak zatem podstaw do wypłaty świadczen.Prosze mi powiedziec to co obejmuje ja jestem na zwolnieniu l4 od 21 lutego bo noga puchnie chodze na rehabilitacje pierwszy raz staram sie o odszkodowanie poprostu jestem załamana bo sciagaja mi składki a teraz okazało sie ze mi sie nic nie nalezy jak moge sie odwołac prosze o pomoc podam Pani mój numer tel 695 14 13 11 Ewa dziekuje bardzo za pomoc

#32 Guest_Elżbieta Majszak

Guest_Elżbieta Majszak
 • Goście

Napisano 09 kwiecień 2010 - 11:11

Proszę podać typ i rodzaj ubezpieczenia, z którego ubiegała się Pani o wypłatę świadczenia. Proszę również podać przyczynę złamania nogi. Można zastanowić się nad dochodzeniem odszkodowania z polisy OC szpitala, w którym dokonano złego złożenia tylko - najważniejsze - należy wykazać winę tej jednostki. Ewentualnie proszę o kontakt bezpośredni (Edycja Profilu).Pozdrawiam.

#33 Guest_Yzma

Guest_Yzma
 • Goście

Napisano 13 kwiecień 2010 - 12:50

Witam, w listopadzie 2009 roku dopisałam swojego męża do ubezpieczenia grupowego p plus w swoim zakładzie pracy, jako współubezpieczony. W styczniu br mój mąż zachorował na nowotwór. Parę razy dostaliśmy już odszkodowanie za pobyt w szpitalu bez żadnego problemu. Czy mogę teraz starać się o odszkodowanie z tytułu wystąpienia ciężkiej choroby? pozdrawiam Yzma

#34 Guest_gość

Guest_gość
 • Goście

Napisano 14 kwiecień 2010 - 00:49

w 2006 r miałam pęknięte ścięgno archilesa, przeszłam operację i byłam 6 tygodni na zwolnieniu nie ubiegałam sie o odszkodowanie bo nie wiedziałam jak to zrobić . w tym czasie zmieniłam prace i przeszłam w nowym zakładzie na inne ubezpieczenie Concordi. czy moge ubiegać sie o odszkodowanie z pzu bo w trakcie wypadku byłam ubezpieczona z pzu.

#35 Guest_Elżbieta Majszak

Guest_Elżbieta Majszak
 • Goście

Napisano 15 kwiecień 2010 - 12:32

Wypłata świadczenia następuje z polisy, która obowiązywała w dniu wypadku. W Pani przypadku wszystko zależy od rodzaju i typu posiadanego wtedy ubezpieczenia. Proponuje skontaktować się z osobą, która prowadziła w imieniu zakładu ubezpieczenie aby udzieliła wyjaśnień lub wskazała w tym celu pracownika PZU Życie SA. Pozdrawiam.

#36 Guest_Elżbieta Majszak

Guest_Elżbieta Majszak
 • Goście

Napisano 15 kwiecień 2010 - 12:53

do Yzma: wszystko zależy czy Mąż posiadał dodatkową opcje ubezpieczenia P Plus - dodatkowe grupowe ubezpieczenie na wypadek ciężkiej choroby. Ubezpieczenie to obejmuje stan chorobowy - nowotwór złośliwy ale są pewne wyłączenia. Proponuje zapoznać się ze szczegółami: Ogólne Warunki Ubezpieczenia dodatkowego grupowego ubezpieczenia na wypadek ciężkiej choroby §4 ust.1 pkt.3. W warunkach jest również mowa o 90 dniowej karencji - jednak w przypadku ubezpieczeń grupowych często maja zastosowanie specjalne dodatkowe zapisy, które mogą niwelować takie warunki. Proponuje skontaktować się z osoba odpowiedzialna za ubezpieczenie w zakładzie pracy, która powinna to wyjaśnić. Pozdrawiam.

#37 Guest_yzma

Guest_yzma
 • Goście

Napisano 16 kwiecień 2010 - 08:09

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Pozdrawiam Yzma

#38 Guest_basiak84

Guest_basiak84
 • Goście

Napisano 21 kwiecień 2010 - 17:41

dzien dobry. w zeszlym roku w wakacje podczas imprezy plenerowej moj mąz zostal zaatakowany przez mezczyzne, ktory po zadaniu mu silnego ciosu w glowe uciekl z miejsca zdazenia. zostal uderzony w glowe tak mocno ze stracil przytomnosc i bezwladnie uderzyl glowa o asfalt. policja na miejsce zdazenia przyjechała, stwierdziła, że "mężowi nic nie będzie" i odjechała. następnego dnia maż czul się bardzo źle wiec udał się na pogotowie. po wykonanej tomografii stwierdzono u niego krwiaka nadtwardowkowego nad prawa półkula mózgu oraz pęknięcia w obrębie kości czaszki. przez 28 dni przebywał na oddziale neurochirurgii, wykonano mu operacje chirurgiczną-trepanopunkcje oraz drenaż krwiaka. przez następne 3 miesiące przebywał na zwolnieniu lekarskim. po zakończonym leczeniu zaczął starać się o odszkodowanie. mąż ubezpieczony jest w zakładzie pracy-straż pożarna-(ubezpieczenie grupowe na życie typu P wariant środkowy). kilka tyg temu miała miejsce komisja, która orzekła stopień uszczerbku na zdrowiu. wczoraj otrzymał decyzje przyznająca mu odszkodowanie wysokości 1000 zł-2% stałego uszczerbku na zdrowiu. i stad nasze pytanie-czy nie powinniśmy się odwołać od tej decyzji, gdyż wydaje nam się ze te 2 procent to dane zaniżone. sprawa odszkodowania za pobyt w szpitalu oraz operacje chirurgiczną jest w toku. dziękujemy za pomoc.

#39 Guest_Elżbieta Majszak

Guest_Elżbieta Majszak
 • Goście

Napisano 22 kwiecień 2010 - 11:12

Czy wypadek Męża miał miejsce podczas Jego obowiązków służbowych? Jeżeli tak to czy ZUS ustalił już uszczerbek na zdrowiu? Czy Mąż starał się o świadczenie NNW z innego źródła niż PZU Życie? Proszę też sprawdzić czy przyznana kwota nie potraktowana została przez Ubezpieczyciela jako wypłata bezsporna, a ostateczna decyzja zapadnie po zakończonym leczeniu i komisji końcowej. Pozdrawiam.

#40 Guest_MążBasiak84

Guest_MążBasiak84
 • Goście

Napisano 22 kwiecień 2010 - 23:05

Witam Wypadek nie miał miejsca podczas służby czyli obowiązuje mnie tylko PZU bez MSWiA.Leczenie zostało zakończone w Marcu.Komisja miała miejsce w kwietniu 26 i tam przyznano mi 2% wiadomo że MSWiA przyznaje więcej % niż PZU. Dlatego jesteśmy ciekawi czy się odwoływać czy nie.Wypłata szpitalnego i operacyjnego jest w toku czekają na papiery ze szpitala i policji.I jak jeśli można dwa pytania Jak jest liczona operacja chirurgiczna na stopnie I II III czy stała kwota? i drugie co pani rozumie przez "wypłata bezsporna". Z góry dziękuje za poświęcony czas.Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy