Skocz do zawartości

Pralka Mastercook - zdecydowanie odradzam !!!

74 odpowiedzi w tym temacie

#41 Guest_aneta

Guest_aneta
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2010 - 00:17

Szanowny panie serwisancie mastercook. widać ze te pralki to buble. ja wirpóla (nie wiem jak się pisze) mam od 2 lat. piorę długopisy, monety i wszystko co popadnie, a ona lata jak maszyna i nic złego sie nie dzieję. takze nie kupujcie czegos co moze sie popsuć od monety

#42 Guest_przemo

Guest_przemo
  • Goście

Napisano 30 grudzień 2010 - 00:05

Nie sa takie straszne te pralki, ja mam swoja 2,5 roku i bylo juz w niej kilka monet, ostatnio 20gr i tu zaczal sie problem polamaly zawiasy od bebna, przez dziurki wychodza skarpetki i szarpie je jak wsciekly pies :)

Moze ktos poradzic czy do wymiany caly beben czy tylko drzwiczki z zawiasami ?

pralka oczywiscie ladowana od gory PTDE-124 ECO

#43 Guest_Zadowolona..

Guest_Zadowolona..
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2011 - 15:27

Witam serdecznie,
Ja swoją pralke Mastercook mam 2,5 roku i nigdy nie mialam z nią problemów :) Do uzytkowników whirlpool'a (czyt. wirpól) :)) pralka słuzy do prania ubran, a nie długopisów, mazaków czy pieniędzy. Z takim podejsciem, jak z czystego lenistwa nie chce sie opróżnic kieszeni, nie mówiąc o sukcesywnej kontroli filtra, bo to większy zachod przecież, ma się wlasnie taki problem, a potem są narzekania do calego świata...Dla wiekszego bezpieczenstwa sa worki do prania ubran- szczelne- z których nic nie wypadnie, no chyba, ze ktos jeszcze dorzuci pęk kluczy, to jest szansa na zrobienie dziury w nim...ale wtedy skargi do producenta worków :))
Pozdrawiam Wszystkich Niezadowolonych :)
P.S. Nie jestem pracownicą Mastercook :)

#44 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 02 luty 2011 - 00:16

Jesli chodzi o drzwiczki w bebnie w pralce PTDE...eco to do wymiany niestety caly beben - lecz mozna zastosowac beben od PTD... jest o wiele tanszy tylko nie posiada powolnego otwierania.
wrazie potrzeby prosze pisac: amerjack@op.pl - chetnie pomoge w sprawie pralek Mastercook.

#45 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 02 luty 2011 - 00:28

Dodam ze nie jestem pracownikiem Mastercooka choc je naprawiam i dobrze znam - sam osobiscie mam w domu 3 letnią pralke Mastercook PTD-124. Jak sie o sprezt nie dba to pozniej ma sie pretensje do pana boga albo odrazu wada fabryczna albo zła konstukcja.
Jestem ciekaw czy jak wpadniecie w dziure autem to dlaczego nie poejdziecie do producenta zeby wymienil czesci na gwarancji no przeciez to zła konstrukcja i wada fabryczna ze auto wjechalo w dziure.
proponuje czytac instrukcje obslugi i sprawdzac filtr choc raz na miesiąc jesli sie duzo pierze i pralka naprawde bedzie chodzic latami.
Dodam ze tak biadolicie wszyscy na pralke Mastercooka - a pewnie BOSCH i SIEMENS są super prawda bo takie dobre bo niemieckie achh. A proponuje sie przyjrzec pralka innych firm - zobaczycie panstwo ze to jest prawie ta sama pralka a BOSCH SIEMENS i BRANDT to bedzie dokladnie ta sama pralka tylko inna nazwa na panelu.
osobiscie moge takze powiedziec ze mercedes to najwiekszy bubel na swiecie a toyota jeszcze wiekszy - zeby nowe auta psuly sie po tygodniu (uszkodzona skrzynia biegow - naprawa 4tygodnie) i uszkodzenie komputera (toyota nowa 4 miesiące) Nie ma zeczy ktore sie nie psuja to jest urządzenie mechaniczne a skladają je tylko ludzie czyli my. Nawet pralki Miele sie psuja a są rollsroysem wsrod pralek.

#46 Guest_Tomix

Guest_Tomix
  • Goście

Napisano 18 marzec 2011 - 16:51

Mastercook Uwaga! Zepsuł mi się piekarnik od nowego nie był używany ani razu. Serwis lokalny zabrał do naprawy, czekam już miesiąc na naprawę nie ma jakiejś części. Wykonałem ponad 30 telefonów nikt nie dzwoni nie informuje a wręcz przeciwnie udziela błędnych informacji. Sprzęt wygląda dobrze ale reszta poczynań z klientem nie wygląda wcale już tak dobrze. Nie polecam sprzętu firmy Mastercook.

#47 Guest_Wanda

Guest_Wanda
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2011 - 18:55

Odradzam zakup Mastercooka! Już po roku pokrywa pralki przy panelu zaczęła rdzewieć - a gwarancja tego nie obejmuje! Serwis też nie chce się podjąć naprawy choć ustawa konsumencka go do tego obliguje! Bubel i już! Totalna porażka!

#48 Guest_Justyna

Guest_Justyna
  • Goście

Napisano 26 październik 2011 - 19:41

A myślałam, że ja mam po prostu pecha.... Mam model PTE 136 - po 12 dniach użytkowania dołem poleciała woda... na naprawę czekałam 2 tygonie, pan serwisant wymienił programator... i w trakcie naprawy stwierdził, że nawalił też silnik... kolejne 2 tygodnie czekania, pan przyjechał z silnikiem, wymienił, pojechał... Wstawiłam pranie - poleciała woda dołem :))) Zadzwoniłam, pan stwierdził, że to zbiornik... tym razem czekałam "tylko" 10 dni!!! No i oczywiście okazało się, że to moja wina - w moim przypadku 20 groszy!!!!!! Naprawił na koszt producenta, ale z zaznaczeniem, że następnym razem płacę sama!!!!!
Na a dziś właśnie po 2 tygodniach pracy pralka nie odwirowała wody i już się nie daje uruchomić.....

#49 Guest_MW

Guest_MW
  • Goście

Napisano 27 październik 2011 - 01:29

A myślałam, że ja mam po prostu pecha.... Mam model PTE 136 - po 12 dniach użytkowania dołem poleciała woda... na naprawę czekałam 2 tygonie, pan serwisant wymienił programator... i w trakcie naprawy stwierdził, że nawalił też silnik... kolejne 2 tygodnie czekania, pan przyjechał z silnikiem, wymienił, pojechał... Wstawiłam pranie - poleciała woda dołem :))) Zadzwoniłam, pan stwierdził, że to zbiornik... tym razem czekałam "tylko" 10 dni!!! No i oczywiście okazało się, że to moja wina - w moim przypadku 20 groszy!!!!!! Naprawił na koszt producenta, ale z zaznaczeniem, że następnym razem płacę sama!!!!!
Na a dziś właśnie po 2 tygodniach pracy pralka nie odwirowała wody i już się nie daje uruchomić.....

Proponowałbym w takim wypadku zgłosić wadę sklepowi i złożyć oświadczenie o odstąpieniu od umowy zakupu ze względu na niemożność doprowadzenia towaru do stanu zgodnego z umową poprzez naprawę i fakt, że kolejne procedury reklamacyjne narażają Panią na poważne niedogodności związane z niemożnością korzystania z pralki. Jednocześnie należy wezwać sprzedawcę do zwrotu ceny w terminie 7 dni pod rygorem naliczania odsetek ustawowych.

#50 Guest_amik

Guest_amik
  • Goście

Napisano 16 listopad 2011 - 18:01

Propouje debilu sie walnal w glupi leb i powedzial kto zaprojektowal taki nieszczelny beben bubel pdlega cemus co ie w cywilizowanym swiecie nazywa recall

#51 Guest_ktus :)

Guest_ktus :)
  • Goście

Napisano 16 listopad 2011 - 18:03

Pocwicz ortografie a potem uawaj inzyniera

#52 Guest_autor1

Guest_autor1
  • Goście

Napisano 12 luty 2012 - 15:13

Taka rada jest żenująca, a to z tego powodu, że nie powinno się dokupować niczego, co jest warunkiem nie samej poprawy działania nawet, ale utrzymania sprawności w zakresie zasadniczym, nie wynikającym z długiego okresu pracy urządzenia.

Nikt nie kupuje miniagregatu, żeby dopompowywał chłodziwo w lodówce, jeśli uchodzi.

Pralka powinna być systemem konstrukcyjnie zamkniętym. Zaprojektowanie słabej jakości, taniego bębna - co potwierdza się w eksploatacji - powinno być uznane za wadę wykonania, a felerne obudowy - wymienione na lepsze.

Podobnie postępują producenci samochodów (zwykle, co prawda, chodzi o wady materiałowe lub konstrukcyjne podzespołów, które mogą zagrozić życiu. Ale producenci robią takie rzeczy.)

Sądzę, że znakomita okazja do samozorganizowania się i wystąpienia z pozwem zbiorowym.

#53 Guest_autor1

Guest_autor1
  • Goście

Napisano 12 luty 2012 - 16:04

Znakomite wodolejstwo.

Jestem od 7 lat użytkownikiem pralki Mastercook, ładowanej od frontu, która obsługuje dwójkę małych dzieci.
Pralka ta nie ma ŻADNEGO filtra.

Przez ten czas wyciągnąłem z niej skarbonkę monet, kilkadziesiąt elementów metalowych - małe śrubki, gwoździe, nakrętki, kilka patyków wiklinowych, patyczków po lodach, guziki, elementy zabawek, suwaków. Niektóre zabrałem z sita przy wężu odpływu, nie przy komorze wirnika pompy.

Z powodów praktycznych nie jest możliwe całkowite opróżnienie kieszeni za każdym razem.

Pan świetnie wie, z jaką siłą uderza taki element w osłonę bębna przy obrotach rzędu 1000 na minutę - to przecież 7 klasa szkoły podstawowej!
Co panu mówi ta wiedza, skoro pralka DZIAŁA?

KONSTRUKCJA, KTÓRA TEGO NIE UWZGLĘDNIA, JEST DO BANI!!!

Fizycznie nie jest możliwe umieszczenie czegokolwiek w komorze spalania silnika - budowa silnika - klasa 6 szkoły podstawowej. Wrzucić jakiejkolwiek monety się tam po prostu nie da.

Silnik jest tak delikatną i precyzyjną konstrukcją, że szkodzą mu odpady spalania - złośliwe nasypanie cukru do baku powoduje zatarcie silnika.
Porównanie precyzji konstrukcji omawianego elementu pralki i silnika jest założeniem wyssanym z palca. A jeśli już... dlaczego te silniki działają po 20 lat, a pralki sypią się po 3-4 miesiącach?

Interesująca jest kwestia tego filtra... To znaczy, jeśli on ma chronić obudowę bębna, to gdzie jest umieszczony? Chyba nie między bębnem a osłoną, bo by było trudne konstrukcyjnie. To znaczy, że nie chroni obudowy przed śmieciami w sposób bezpośredni.

Jeśli po płukaniu zostają białe plamy po proszku polskim, a po niemieckim importowanym nie, to co mówi panu pańska wiedza o roztworach nasyconych z klasy ósmej szkoły podstawowej?

Niezależnie od pańskiej wiedzy (lub jej braku)informuję osoby czytające ten post, że polscy dystrybutorzy/producenci dodają do proszku mielonej kredy w celu zwiększenia/zachowania gramatury opakowań przy jednoczesnym obniżeniu wagi substancji piorących. Spowodowane jest to sprzedażową rywalizacją na wielkość opakowania oraz polskimi przyzwyczajeniami do WIELKIEJ paki proszku.
Nikt nie chce ryzykować, że nie sprzeda mu się koncentrat w tabletkach wielkości połowy paczki 600g, chociaż tabletek jest na 50 prań i cena w sumie jest opłacalna.

A swoją drogą, przy płukaniu powinniśmy przejść od stanu roztworu nasyconego do braku tego roztworu - wystarczy płukanie powtórzyć...

#54 Guest_malgos539

Guest_malgos539
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2012 - 23:20

zgadzam się z panią ponieważ w przeciągu miesiąca drugi raz ta sama wada z zbiornikiem czyli dziura

#55 Guest_jędrek

Guest_jędrek
  • Goście

Napisano 05 maj 2012 - 15:58

Miałem taki sam problem przy drugiej awarii z powodu 5 gr.sprubowałem zakleić dziurę i udało, się przy pomocy kleju do rur plastikowych (koszt kleju około 30 zła jego gwarancja jest do 1-go roku tak że można jeszcze
go wykorzystać.
Moje klejenie wytrzymało już 3 lata a obecnie zakleiłem drugą dziurę tym razem 20 gr.

klejenie wg instrukcji kleju (dobrać plastic na łatkę (ja używam obudowy z apteczki samochodowej. życzę powodzenia

#56 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 18 maj 2012 - 23:16

nie podałeś modelu to nie ma chyba problem . Na pewno spadł pasek lub się oberwał .

#57 Guest_gosc

Guest_gosc
  • Goście

Napisano 24 lipiec 2012 - 21:19

zalezy jaka pralka
ja tez mam mastercooka dziala od 2003 roku i jeszcze nic sie nie zepsuło
do teraz
ta oś na krzyżaku bębna sie ułamała, lata jak sie jej chce
a krzyżak jest przynitowany:(
typ pf-73
mocna pralka

#58 Guest_wolus

Guest_wolus
  • Goście

Napisano 29 grudzień 2012 - 03:09

ja swoją ptd104 sklejałem po 3 miesiącach użytkowania( nie uwzgledniona gwarancja)elektronika padła po 6 latach i pralka poszła na złom.poza tym że była klejona 3 razy działała bez problemu.(dziurki zalewałem grubo klejem 2składnikowym z supermarketu,odwracając pralkę,)

#59 Guest_karolp1993

Guest_karolp1993
  • Goście

Napisano 04 luty 2013 - 14:19

Ja mam pralkę Mastercook PTD-124 tak jak Pan serwisant tu opisywał. 2 raz spalił się moduł, raz został wymieniony na gwarancji. Ponadto, jak w praktycznie każdym przypadku, pęknięty plastik w bębnie - spawanie tegoż plastiku pomogło i od paru lat już spokój. Ale naprawa nie opłacalna, i chyba Pan serwisant nie powie że spalenie modułu spowodowane zostało monetą 10gr ;)

#60 Guest_Tytan

Guest_Tytan
  • Goście

Napisano 30 kwiecień 2013 - 19:27

Firma Mastercook produkują najgorsze wyroby wypuszczając je na rynek serwis gwarancyjny to pic na wodę.Najgorsze wyroby tej firmy są podawane na rynek i to po wysokich cenach.Tylko raz dałem się nabrać na estetyczny wygląd z trzyletnią gwarancją która okazała się największym bublem jaki do tej pory zakupiłem.Na pralce naklejka 3-lata gwarancji w umowie 2-lata i cała litania czego nie gwarantuje firma w czasie normalnej eksploatacji.Gwarancja jest tylko na blachę która też bardzo szybko rdzewieje pomimo suchego pomieszczenia w którym się znajduje.Zapomnij więc o tej firmie i tego nigdy nie kupuj!!!!!!!!!!!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych