Skocz do zawartości

Mandat z UK przeslany zwyklym listem przez firme posrednika.

8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Smokk76

Guest_Smokk76
  • Goście

Napisano 13 listopad 2010 - 03:39

Witam szanownych forumowiczow i prosze o opinie.

STRESZCZENIE PYTANIA:
Czy powinienem placic mandat z UK rozszezony o kare za nie zareagowanie na pierwsze wezwanie do platnosci ktore nie dotarlo do mnie listem zwyklym.
PRoba odwolywania sie nie odniosla skutku.

SZCZEGOLY SPRAWY:
Kilka miesiecy temu prowadzac w londynie nie swoje polskie auto w Londynie wjechalem bezwiednie do strefy platnej co zarejestrowala kamera ni informujac mnie o wykroczeniu.

Chetnie zaplacilbym mandat by oszczedzic klopotow Szwagrowi ktore ow auto mi pozyczyl. Niestety wezwanie do zaplaty wystawiony przez "EURO PARKING COLLECTIONS PLC" w imieniu "TFL CONGESTION CHARGE" nie dotarlo wiec nic o nim nie wiedzielismy. Dotarlo natomiast drugie wezwanie do zaplaty powiekszone o kare oraz bez mozliwosci oplaty znizkowej przyslugujacej tym ktorzy zaplaca w ciagu 14 dni.

=======================
Na stronie www "EPC PLC" napisalismy ponizsze odwolanie z prosba o umozliwienie zaplaty wedlug zredukowanej stawki powolujac sie na fakt iz pierwsze wezwanie nie dotarlo:
"Szanowni Panstwo, W zwiazku z tym ze nie dostalem zawiadomienia o mandacie w czasie ktory pozwalalby mi na oplate zredukowana do £60 oraz ze mandat ktory dostalem nie pokrywa sie tez z oficjalna kwota £120 tylko opiewa na 907.76 PLN prosze o przeslanie mi informacji jak moge oplacic mandat zgodnie z oficjalna zredukowana stawka £60. Chcialbym dokonac wplaty za pomoca Brytyjskiej karty debetowej visa."
======================

Odpowiedz brzmiala mniej wiecej "POMIDOR":
=======================
"Szanowna(y) Pani(e)

Dzi®kujemy za skontaktowanie si® z nami w powy©szej sprawie.

Jak wynika z tre»ci Powiadomienia jest Pan/i uprawniony/a do uiszczenia op½aty 60 GBP (lub ekwiwalent w walucie krajowej podany na Powiadomieniu), je©eli takowa p½atno»¢ zosta½a dokonana w ciªgu 14 dni od daty wystawienia Powiadomienia. Poniewa© Pana/i p½atno»¢ zosta½a dokonana po terminie 14 dni by½/a Pan/i zobowiªzany/a do zap½aty ca½ej kwoty.

Poniewa© zosta½ do Pana/i wys½any list o niedop½acie informujªcy, ©e pozosta½a do op½aty kwota nieuregulowana i kwota ta wciª© nie zosta½a op½acona, zosta½a dodana dalsza kara w wysokosci 60 GBP (lub ekwiwalent w walucie krajowej podany na Powiadomieniu), oraz zosta½o wys½ane zawiadomienie informujªce o tym fakcie.

Uprzejmie informujemy, ze termin płatności za mandat wystawiony przez Transport for London Congestion Charge wynosi:

- 14 dni kalendarzowych od dnia wystawienia dokumentu – 60 funtow
- 28 dni kalendarzowych od dnia wystawienia dokumentu – 120 funtow
- powyżej 28 dni kwota do zapłaty wzrasta do 180 funtow.

Sprawa została wysłana dnia 06/08/10, wiec termin płatności kwoty 60 funtow (302.59 PLN) minął dnia 20/08/10.

Dlatego te© suma pozosta½a do zap½aty wynosi 180 GBP (907.76PLN).
Z powa©aniem,
Dzia½ obs½ugi klienta EPC"
============================

W pozniejszej korespondencji uznano ze odwolania sie nie uznaje w zwiazku z tym ze oba wezwania zostaly wyslane pod ten sam adres i nalezy sie platnosc w najwyzszym wymiaze dodatkowo powiekszona o kare.

Z gory dziekuje za wszelkie wskazowki.

Pozdrawiam
Igor

#2 Guest_PiotrW

Guest_PiotrW
  • Goście

Napisano 26 wrzesień 2013 - 13:03

Witam serdecznie,

Obecnie znajduję się w podobnej sytuacji. Otrzymałem wezwanie do zapłaty z przejazd przez bramki drogi płatnej w Norwegii. Fakt, przejechałem przez bramkę dla posiadaczy abonamentów nie zauważając tego (zamieszczono zdjęcie auta).
Zostało wystosowane wezwanie do zapłaty. I wszystko byłoby OK, bo kwota była śmieszna, niestety Euro Parking Collection wysłało zawiadomienie na nieprawidłowy adres. Dzięki uprzejmości sąsiada, który to list mi przekazał wszedłem w jego posiadanie i uiściłem zapłatę ok 30 PLN. List przeleżał w skrzynce pod nieprawidłowym adresem kilka dni, dzięki czemu termin zapłaty został przekroczony. Kilka dni później sąsiad przyniósł kolejny list, że przekroczyłem termin i jestem wzywany do uregulowania kolejnej kwoty. Odwołałem się gdyż kwota wzrosła o kolejne ponad 100 PLN kosztów administracyjnych. W odwołaniu napisałem, że wysyłane powiadomienia kierują na zły adres i ja już swoją nieuregulowaną kwotę 30 PLN uiściłem, zatem proszę o anulacje dodatkowych kosztów administracyjnych. W odpowiedzi kilka tygodni później otrzymałem informacje listem (znów przyniósł go sąsiad), że doliczone zostały koszty egzekucji, a sprawę przejęła firma windykacyjna. W stopce znalazła się informacja, że wiadomość została wygenerowana automatycznie.

Moje pytanie brzmi, skoro to wygląda jak walka z wiatrakami, a moje odwołania są bezskuteczne, to czy doręczone zwykłym listem na zły adres wezwanie do zapłaty ma jakąkolwiek moc prawną???

Generalnie mogłem nie dostać żadnego z listów i w ogóle nie wiedzieć o tej sprawie. Może wobec tego niepotrzebnie płaciłem ten mandat dając do zrozumienia, że złapali kontakt...

Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.

Serdecznie pozdrawiam,

PiotrW

#3 Guest_marcin

Guest_marcin
  • Goście

Napisano 25 kwiecień 2017 - 07:07

witam mam podobny problem, dostałem ponaglenie do zapłaty od EPC które przyszło 13 kwietnia 2017 ale z terminem ostatecznej zapłaty 2 kwietnia więc po terminie dodatkowo nie mieszkam pod adresem rejestracji pojazdu więc ostatecznie pismo odczytałem 24 kwietnia i od razu zapłaciłem, jeszcze tego samego dnia dotarło na adres rejestracji pojazdu wezwanie do zapłaty kary która oczywiście jest już wyższa.nigdy natomiast nie otrzymałem pierwszego pisma na które czekałem pół roku (opłaty za przejazdy w Norwegii) czy w takiej sytuacji ktoś się odwoływał bo z tego co czytałem to powinienem otrzymać fakture do zapłaty a nie od razu ponaglenie bez możliwości zdążenia z zapłatą w wyznaczonym terminie?

#4 Guest_Maciej

Guest_Maciej
  • Goście

Napisano 25 kwiecień 2017 - 17:26

Mam takie sam proble prosze Pana z posta powyzej o kontakt lub kogos kto mial ten sam problem moj numer 531892218

#5 Guest_Karolina

Guest_Karolina
  • Goście

Napisano 13 październik 2017 - 15:39

Mam ten sam problem! Nie dochodzi pierwszy list za to od razu przychodzi drugi a w nim mandat do zapłaty na kwotę dużo wyższa. Do mnie dziś przyszło 1600 zł.... Masakra! Można coś z tym zrobić? Jak uniknąć kolejnych kar ?

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 18 październik 2018 - 13:45

Mam podobny problem.Nie przychodzi mandat tylko od razu powiadomienie o mandacie i kwota 7610zł do zapłaty.

#7 Guest_Przemas

Guest_Przemas
  • Goście

Napisano 24 październik 2018 - 17:31

Mandat z uk 3 dni temu dostałem za jednym razem 20 takich mandatów każdy na kwotę 2570 zł za zeszły rok od października do grudnia i za ostatnie 3 tygodnie

#8 Guest_Monika

Guest_Monika
  • Goście

Napisano 27 grudzień 2018 - 20:29

Mandat z uk 3 dni temu dostałem za jednym razem 20 takich mandatów każdy na kwotę 2570 zł za zeszły rok od października do grudnia i za ostatnie 3 tygodnie

Cześć, mam to samo. Prowadzę firmę transportową i byliśmy przekonani, że samochody w standardach euro 5 i 6 nie trzeba rejestrować w LEZ, byliśmy przekonani, że automatycznie są zwolnione z opłaty.
Początkiem października dostaliśmy 17 mandatów na kwotę ponad 7500 zł każdy!
Od tamtego czasu próbuję się od nich odwołać, ale niestety zero odpowiedzi. Jak wasze problemy się zakończyły?

#9 Guest_A

Guest_A
  • Goście

Napisano 23 maj 2019 - 20:36

U mnie ten sam scenariusz. Mandat nie przyszedł. Później list zwykły wezwanie do zapłaty powiększone o koszty administracyjne! A co lepsze za prowadzenie samochodu bez winiety po autosradach Węgierskich, problem w tym, że takową zakupiłam (niestety za gotówkę i dowodu zakupu już nie mam) i była ona w tym terminie ważna, Także przestrzegam winiet przed zakupem gotówką -.jak nie ma dowodu zakupu po roku, sprawa pewnie nie do udowodnienia!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych