Skocz do zawartości

badania lekarskie po utracie prawajazdy

59 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Jarek

Guest_Jarek
  • Goście

Napisano 10 listopad 2010 - 11:34

Witam,mam pewne pytanie.Chcialem sie poradzić kogoś konkretnego co dokładnie robią na badaniach lekarskich po utracie prawa jazdy pod wpływem alkocholu.Chciałem dodać ze prawojazdy zostalo zabrane mi na okres 2 lat.

#2 Guest_adriano

Guest_adriano
  • Goście

Napisano 21 grudzień 2010 - 16:32

siema u mnie wygladalo to tak.bylem w womp szczecin na godz.8 rejestracja trwa okolo 5 min.wyslano mnie do pokoju obok tam siedziały 2 panie doktor ktore wykonaly rozne badania cisnienie itp.wywiad ogolny nic szczegolnego.Potem dostalem od nich skierowania do roznych lekarzy a bylo to laboratorium na sprawdzenie cukru we krwii okulista oraz psychiatra.krew oddalem mialem czekac okolo 3 godzin na wynik u mnie nie byl to alkohol tylko marihuana ale bylo ze mna 5 kolesi przez alkohol i mieli to samo robione co ja.po laboratorium poszedlem do okulisty rozne badania mozna powiedziec ze ciezkie ale wszystko oki bylo no i zostal mi psychiatra tam u niego wywiad ogolny z calego zycia wojsko kiedy brales ile itp tez badal mnie,i w pewnym momencie zapytal czy mialem robione wyniki na marihuane wiec skierowal mnie na pobranie moczu wynik mialem po 15 min negatywnie wiec wszystko oki dostalem prawo jazdy na 5 lat pozdro

#3 Guest_matołek

Guest_matołek
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2011 - 14:31

@adriano - a czy któryś z towarzyszących Tobie gości odzyskał bezterminowo prawo jazdy, czy wszyscy dostali terminy?

#4 Guest_miglanc

Guest_miglanc
  • Goście

Napisano 16 grudzień 2013 - 16:23

u mnie wygladalo to tak... z uwagi ze mieszkam w malym miasteczku badania psychologiczne i lekarskie robilem w dwoch roznych placowkach tzn. badania psychologiczne w prywatnym centrum psychologicznym poleconym przez centrum medycyny pracy gdzie mialem miec badania lekarskie... o 8.00 rozpoczalem badanie psychotechniczne na poczatku 100 pytan na ktore zrownowazony i normalny czlowiek odpowie bez problemu pozniej dopasowywanie ksztaltow i wpisywanie cyferek w sumie nic trudnego... nastepnie badanie widzenia stereoskopowego (ktore wyszlo u mnie ponizej normy ale o tym pozniej) polega na ustawieniu 3 pretow rowno wzgledem siebie, nastepnie maszyna krzyzowa (filmiki na youtube) i badanie w ciemni... wszystko trwalo 45 minut na koniec pani doktor powiedziala ze widzenie stereoskopowe mam ponizej normy ale na badaniu lekarskim przebadaja mnie dokladniej a wiec ona z tym nic nie bedzie robic... o 9:00 bylem juz w centum medycyny pracy tam rejestracja pozniej badanie cisnienia, cukru i sluchu ale nie w zadnych maszynach tylko pielegniarka szeptala mi do ucha a ja mialem powtarzac, dalej okulista tam zwykle odczytywanie literek i cyferek (tutaj okulista powiedziala ze nie wie dlaczego na badaniach psychologicznych wyszlo wi zle widzenie stereoskopowe bo ona nie widzi zastrzezen) na koniec poszedlem do gabinetu gdzie siedziala starsza pani doktor zapytala czemu mam takie wusokie cisnienie i tetno powiedzialem ze chyba z nerwow, zbadala mnie stetoskopem wypisala orzeczenie i po wszystkim wyszedlem z centrum o godzinie 10:45 z tego wiekszosc czsu stalem w kolejkach... a wiec u mnie przeszlo to wszystko gladko bez zadnych badan enzymow watrobowych bez badan sluchu w dziwnych maszynach itd. naczytalem sie o tych badaniach tyle ze nie moglem spac po nocach a okazalo sie ze nie ma sie czym stresowac przynajmniej w moim malym miasteczku nie wiem jak to odbywa sie w wiekszych miastach... pozdrawiam
ps. prawko zabrane na pol roku za 0,24 promila

#5 Guest_studenciak

Guest_studenciak
  • Goście

Napisano 04 luty 2014 - 01:25

Elo, ja opisze swoja glupote przez ktora niestety zostalo mi zabrane prawko na 6miesiecy. Wypilem 2,5 piwka o mocy 7,5%, Skonczylem pic przed godzina 12, pojechalem do domu pociagiem, zjadlem 2 razy obiadek, przyjechala do mnie dziewczyna, pobaraszkowalismy i chciala abym ja odwiozl, czulem sie dobrze, 0 jakichkolwiek obiaw picia,brak kaca, posmaku w ustach alkoholu. Prawde mowiac zapomnialem, ze tego dnia wypilem prawie 3 mocne piwa. wsiadlem za kolko i gdy juz wracalem od kobity dupneli mnie. badanie mialem kilka minut przed godzina 18 a w wydychanym mialem jeszcze 0,41 promila !!!! Dodam, ze mam okolo 182 cm wzrostu i waze 80 kg. Potem zaczelo sie... moje papiery zostaly przeslane do komisariatu w moim miejscu zamieszkania, wezwany zostalem na rozmowe z policjantem, jak to bylo, czemu pilem, ile mialem itp, ustalil przy tym grzywne i czas na jaki zostal mi zabrany ten cenny kawalek plastiku. Potem przyszlo postanowienie sadu, uprawomocnienie a potem skierowanie na badania psychologiczne i lekarskie o ktorych nie mialem zielonego pojecia, ze cos takiego istnieje. Badania psychologiczne 120 zl, lekarskie 300 zl. Musialem zglosic sie do WOMPu ( tak to sie chyba pisze ) najpierw poszedlem na psychotesty, dostalem okolo 250 pytan dotyczacych mojego charakteru, ankieta po prostu, potem 2 zadania na czas, 1- mialem 20minut na wpisanie brakujacego elementu w kratke, przyporzadkowanie wzorka do pozostalych mozna powiedziec, stopniowo coraz trudniejsze, potem dla mnie to byl kosmos, potem 2 zadanie na czas, tym razem 3 min na zadanie. Bylo tam z 20 kwadratow z numerkami po srodku i z boku kwadratu, trzeba bylo napisac jaka liczba stoi przy kwadracie np nr 11, 12,13 itd, to bylo jeszcze latwe, potem poszedlem na maszyny, nawk***ialem sie tam troche, najpierw bylo tak jakby sygnalizacja + klakson. mialem przycisk z lewej strony na stole i z lewej na lewa stope, to samo z drugiej strony, na czerwone swiatlo lewy gorny, na pomaranczowe prawy gorny, na zielone dolny lewy, na sygnal dzwiekowy dolny prawy. powyzywalem i poprzeklinalem tam troche ale przeszlo,2 maszyna - byly 2 kola biale z czarnymi punktami, lewe sie krecilo ze stala predkoscia i jak prawe dorownalo lewemu predkoscia to trzeba bylo cos tam kliknac, i tak 3 razy. to bylo latwe, 3 maszyna- d ruty w jakims szmiesznym podswietlonym pudelku, srodkowy byl najdalej i musialem te 2 obok dorownac do niego odlegloscia zeby staly w jednej lini, i tak 2 razy, to tez latwizna, potem 4 maszyna- Ciemnia, to bylo poje...ne, wszedlem do ciemnego pomieszczenia a tam byla lampa z napisanymi literkami,musialem je ciagle czytac a jak zgasly to pokazywal sie bardzo slaby obraz trojkata,kwadrata albo plusika i jak go zobaczylem musialem szybko nacisnac przycisk i powiedziec co widze, ja tam prawie nic nie widzialem ale udalo sie zaliczyc, Potem poszedlem z nia do jej pokoiku i wypisala mi ze nie widzi przeciwskazan do prowadzenia auta, po 10 min bylem juz w szpitalu na badaniach lekarskich, tam zabululem 3 stowki i poszedlem do kilku lekarzy, najpierw chyba na badanie krwi, potem do okulisty, potem do mierzenia cisnienia, badanie cukru z krwi z palca a potem glowny lekarz, nie spotkalem sie z takim czyms ze " O jest pan po alkoholu ble ble ble" nic takiego, kazdy byl mily i czulem sie w porzadku u nich, potem lekarz glowny od ktorego wszystko zalezy, zrobil jakies badanie, stanie na 1 nodze z wyciagnietymi rekoma, dotykanie nosa po zamkniety oczu, tez lajcik,i dal mi bezterminowo !!! okazcie u niego skruche, ja pokazalem bo naprawde bardzo zaluje i strasznie brakuje prawka. Te badania oceniam w skali trudnosci 1-10 na 3, nie jest ciezko, normalny czlowiek powinien dac sobie rade, nie pijcie kilka dni przed badaniami, ja chyba z miesiac nie pilem bo sie balem. Teraz czekam na prawko i wiecej takiego bledu nie zrobie !!!!!! Obiecalem to sobie !!! niecale 3 piwka kosztowaly mnie, mojego ojca lekko liczac 1000 zl, ja dostalem mala grzywne 300 zl+ 80 zl koszty prawne, ale zazwyczaj jest 500 albo wiecej, 300 lekarskie, 120 psychotesty, dojazdy na badania tez kosztuja, 1000 trzeba liczyc. A stres ogromny ale wszystko sie udalo, w razie pytan piszcie 9132988 GG, cos tam zawsze dopowiem, pomoge bo wiem jaki to stres. majcie sie !

#6 Guest_Krzysztof Gniezno

Guest_Krzysztof Gniezno
  • Goście

Napisano 27 luty 2014 - 16:27

witaj, na badaniach lekarskich głównym badaniem jest mocz i krew także przed badaniami zalecał bym zrobic sobie odwyk na dobre dwa tygodnie, nawet od głupiego piwa, ponieważ sprawdzać będą wydajnośc i stan wątroby. poza tym, słuch wzrok itrd. badania są dośc stresujące. a i jeżeli zabrano ci na 2 lata prawko czeka cie ponowny egzamin. badań nie musisz robic jeżeli nie dostałeś na nie skierowania. zależy kiedy ci zabrano prawko bo obowiązek kierowania na badania przez ztarostę stosowany jest stosunkowo od niedawa. no i psychotesty też są nie lada wyzwaniem ale wystarczy zachowac spokuj i być mega skupionym i bez problemu się przejdzie takowe badania. życzę powodzenia mi się udało dosłownie tydzien temu przejsc i odzyskac prawko, ale ja miałem zabrane na 8 miesięcy tylko. pozdrawiam.

#7 Guest_twojeporady.pl

Guest_twojeporady.pl
  • Goście

Napisano 01 marzec 2014 - 07:24

pomoc prawnika znajdziesz tu:

www.twojeporady.pl

#8 Guest_2+8=

Guest_2+8=
  • Goście

Napisano 03 październik 2014 - 09:58

Jestem abstnentem przez 30 lat nie dostałem mantadu - mialem  mega doła / ważny powód / i się 1 raz upiłem, - nie pamiętam jak wsiadłem do auta - zabrali mi prwko 1,8 promila  - nie bede zdawał egzaminu - głupi kraj głupie prawo !!!

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 03 październik 2014 - 13:10

Jestem abstnentem przez 30 lat nie dostałem mantadu - mialem  mega doła / ważny powód / i się 1 raz upiłem, - nie pamiętam jak wsiadłem do auta - zabrali mi prwko 1,8 promila  - nie bede zdawał egzaminu - głupi kraj głupie prawo !!!

Brawo za słuszną decyzję. Nie nadajesz się do prowadzenia samochodu, mogłeś przecież przez ten jedyny raz, kiedy wypiłeś i upiłeś się, zabić kogoś.

#10 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 07 listopad 2014 - 19:22

Brawo za słuszną decyzję. Nie nadajesz się do prowadzenia samochodu, mogłeś przecież przez ten jedyny raz, kiedy wypiłeś i upiłeś się, zabić kogoś.

ale ty jesteś głupi!!!!!!

#11 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 07 listopad 2014 - 19:51

ale ty jesteś głupi!!!!!!

Oooo...czyżby jakiś alkoholik odezwał się? Swój zawsze poprze swego.

#12 Guest_krys

Guest_krys
  • Goście

Napisano 29 listopad 2014 - 13:42

mi zabrali prawko na 12 m-c mialem 0,96 promila rano po ognisku czulem sie ok a chcialem tylko auto przestawic na posesje gdyz wieczorem nie bylo miejsca a tu policja z alkomatem ,  z tego tak 9 m-c moglem jezdzic autem gdyz oficjalnie sprawa byla w sadzie i sie odwolywale nie powiem bo kosztowalo to mnie ponad3 tys. i sporo nerwow gdy mialem kontrol dostawalem 50 zl za brak dokumentu policja zabraniala mi jazdy ale powiedzialem ze moge jezdzic i po pol godz jak sie wszystkiego dowiedzieli to po prostu odjezdzalem,  w kazdym z 4 przypadków tak mialem malo mieli kompetencji i info,  przez 3 mc nie jezdzilem chodz jeszcze niby moglem jezdzic przez 1,5mc bo sadowi odwolawczemu tyle zajelo wyslanie dokumentow do starostwa/wydzialu komunikacji,  nastepnie pojechalem odebrac prawo jazdy a tam zapytali sie mnie o badania ja nie mialem pojecia o jakie chodzi i powiedzialem ze nic nie mam, okazalo ze przez sprawe ze tak dlugo trwala po prostu tego nie ogarneli i nie wyslali mi skierowania ale ze dostalem od nich list ze moge odebrac prawko wiec odrazu pojechalem,  tam musieli mi to oddac i powiedzieli ze dostane skierowanie za jakis czas ale moge jezdzic niestety wyjechalem za granice na kilka mc a przez 2 tyg jeszce mi tego nie wyslali gdy dostalem skierowanie bylem juz za granica i pytam sie w wydziale czy moge zrobic za granicą powiedzieli ze nie ale jak wroce to zebym sie odezwal czyli po 2mc bo w innym wypadku mi cofna, aczkolwiek minelo juz 4mc i nic od nich nie dostalem i zastanawiam sie czy mi cofneli czy moge dalej jezdzic,  po 2 balem sie o badania w labolatorium gdyz\ przez 3mc gdy nie mialem prawka po prostu siedzialem w domu nic nie robilem tylko pilem piwo a pozniej dopiero dowiedzialem sie o badaniach i bylem zaskoczony

#13 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 02 grudzień 2014 - 19:19

Jak by co to te testy kosztują 150-180 zł i można je niestety nie zaliczyć a odwołanie jest tylko 1 ja na szczęście mam te testy i odpowiedzi więc jak toś chce być wcześniej przygotowanym i nie marnować pieniędzy to pisać na e maila sobis69@o2.pl dodzwonie na kontakt i pomogę   

#14 Guest_Sebastian.Dziekuje

Guest_Sebastian.Dziekuje
  • Goście

Napisano 18 grudzień 2014 - 13:32

Mam pytania i odpowiedzi na testy sobis69@o2.pl

#15 Guest_Sebastian.Dziekuje

Guest_Sebastian.Dziekuje
  • Goście

Napisano 18 grudzień 2014 - 13:36

Mam pytania i odp na te testy chętnie pomogę ale piszcie na e maila 4dni minimum wcześniej bo tego troche jest sobis69@o2.pl pozdr

#16 Guest_monia13

Guest_monia13
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2015 - 11:24

Korzystałam z pomocy pana sebastiana polecam jest spoko dużo wyjaśnia i podpowiada

#17 Guest_GOSTEK NOWY

Guest_GOSTEK NOWY
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2015 - 17:34

Witam, czy na tych badaniach lekarskich zawsze badaja słuch bo inni pisze ze mieli badany inni nic o tym nie wspominaja takze bardzo bym prosił o odp z gory dzieki

#18 Kasik86

Kasik86

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 217 postów

Napisano 02 marzec 2015 - 18:51

Chodzi Ci o badania lekarskie czy psychotechniczne? generalnie większość odpowiedzi znajdziesz tu http://www.prof-med....-kierowcow.html ale naprawdę nie obawiaj się tych badań, szczególnie psychotechniczne mają za zadanie sprawdzić Twoje zdolności do prowadzenia pojazdów, ale też podejście do kwestii łamiania prawa, czy zdajesz sobie sprawę, że zrobiłeś, źle itp. Jeśli nie masz nic do ukrycia to na pewno spokojnie to przejdziesz :)

#19 Guest_Retro

Guest_Retro
  • Goście

Napisano 27 marzec 2015 - 12:34

Witam jestem po badaniach WOMP gdzie psycholog wydał opinię na podstawie próby wątrobowej,dostałam czego się spodzewałam, negatywną opnię i kolejny termin badań na wzesień.,robią ze mnie alokoholika chodź nie piję bo w rozmowie wyszło iż moi rodzice byli /są bo ojciec nie żyje alkoholikami.Odwołuję się od decyzji. Tu moje pytanie czy kolejny termin badań wiążę się z nie wydaniem prawa jazdy ? i czy bo , tu minie kolejne 6 mies.spowoduje to kolejnym egzaminem na prawo jazdy? retro3018@wp.pl proszę o pomoc. Jestem jedyną osobą w domu posiadającą prawko,wakacje już z 4 dzieci zaplanowane a bez papierka nawet nie ma nas kto zawieść(

#20 jurek1970

jurek1970

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 50 postów

Napisano 22 kwiecień 2015 - 12:05

Poradnia badań psychotechnicznych kierowców znajduje się w Bielsko-Białej http://www.ultramedic.com.pl/. Tam wykonują specjalistyczne badania dla kandydatów na prawo jazdy.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych