Skocz do zawartości

wyprzedzanie na lewoskręcie i stłuczka

34 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2011 - 13:24

Dla tych "najmądrzejszych" co niby znają przepisy ruchu drogowego, proszę sobie przeczytać
http://books.google....epage&q&f=false

Oddział 4 art.22.1, 2, 4, 5.
No i orzecznictwo Sądu Najwyższego w takich sprawach a w szczególności początek który jest poniżej wymienionych artykułów.

to jak Pan zadał sobie tyle trudu, to prosze doczytać dalej Oddział 6 (wyprzedzanie) art.24 ust7 pkt 3

#22 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2011 - 23:21

Się uśmiałem.
1. Jechał "pół drogi" pod prąd
2. Wyprzedzał na skrzyżowaniu
3. Nie zachował ostrożności podczas wyprzedzania
4. W konsekwencji spowodował kolizję

No i teraz powołuje się na to, że ktoś włączył za późno kierunkowskaz? A od kiedy to wolno wyprzedzać na skrzyżowaniu? Od kiedy to można nie zwracać uwagi na nic podczas wyprzedzania?

No i hasło o naklejkach rozbroiło mnie już zupełnie. W życiu takiej nie nakleję i to właśnie dlatego, że to nie ja mam myśleć za takich cwaniaków, którzy prawo jazdy wygrali w totka, a przepisy to widzieli gdzieś i kiedyś. To oni jak im życie miłe mają uważać, mają stosować się do przepisów i jeździć z dozwoloną prędkością.

Czekam tylko na informacje jak w Sądzie poszło i ile zabawa kosztowała. Mam tylko cichą nadzieję, że wystarczająco dużo, by drugiego motocykla nie dało się kupić i dla bezpieczeństwa swojego i innych musiał się autor przesiąść na komunikację publiczną.

#23 Guest_kriss--ol

Guest_kriss--ol
  • Goście

Napisano 26 czerwiec 2011 - 11:54

Skoro "gościu" jesteś taki pewny swego to dlaczego zmieniłeś w sądzie zeznania? Chyba zapomniałeś że było nas wtedy 6 osób w tym dwóch policjantów i każdy słyszał co mówiłeś.

#24 Guest_Magda

Guest_Magda
  • Goście

Napisano 29 czerwiec 2011 - 10:14

Za takie cwaniactwo powinni karac podwojnie.

#25 Guest_kriss--ol

Guest_kriss--ol
  • Goście

Napisano 21 grudzień 2011 - 10:15

Na całe szczęście dla motocyklistów zmienniły sie przepisy i teraz panowie i panie w samochodach PATRZEĆ W LUSTERKA

#26 Guest_silvo44

Guest_silvo44
  • Goście

Napisano 22 grudzień 2011 - 17:36

Na całe szczęście dla motocyklistów zmienniły sie przepisy i teraz panowie i panie w samochodach PATRZEĆ W LUSTERKA

Przepisy się zmieniły ?? Które ?? Proszę podać stary i w wersji zmienionej lub źródło tej bzdury !!

Jak na razie zmieniło się kilka definicji i zasady egzaminowania kandydatów na kierowców ..

#27 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2012 - 10:18

czytaj ze zrozumieiem kodeks drogowy

#28 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2012 - 08:20

czytaj ze zrozumieniem kodeks drogowy

Do kogo ten tekst ??
Zanim coś wyślesz w sieć przeczytaj !!

#29 Guest_silvo44

Guest_silvo44
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2012 - 08:22

czytaj ze zrozumieniem kodeks drogowy

Do kogo ten tekst ??
Zanim coś wyślesz w sieć przeczytaj !!

To ja napisałem, przed zalogowaniem się ..
Czego nie rozumiesz w PoRD ??

#30 Guest_-praw-press

Guest_-praw-press
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2012 - 12:27

witam
czy autor wątku może podać jaki finał miała ta sprawa
pozdr.

#31 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 14 luty 2012 - 13:28

Jeszcze trwa, niestety.

#32 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2012 - 01:13

czy sprawa nadal trwa?proszę o opisanie finału jesli miała miejsce..
zpodarwiam

#33 Guest_Slawek

Guest_Slawek
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2020 - 17:15

Witam,
sprawa wydaje się oczywista jak dla mnie ale policja jak zwykle widzi wszystko inaczej godzinie 17:05 wracając motocyklem z pracy do domu na ul.Muszkieterów w warszawie wyprzedzałem ciąg pojazdów stojących w korku lub poruszających się z niewielką prędkością jak to motocyklem jechałem praktycznie po osi jezdni jeśli to było możliwe lewą stroną droga dwukierunkowa samochód stojący w korku nagle skręca w lewo na skrzyżowaniu równoległym lecz nie oznakowanym żadnymi znakami nie sygnalizując zamiaru skrętu choć oczywiście kierujący uparcie twierdzi że widział mnie w lusterku i kierunkowskaz włączył, uderzyłem go prawą stroną w jego lewe tylne drzwi nie było dużej prędkości może 50-60/h odbiłem się od niego spadłem z motoru koziołkując przy tym kilkakrotnie całe szczęście że nic nie jechało z przeciwka i skończyło się zadrapaniami policja uznała moją winę ponieważ wyprzedzałem na skrzyżowaniu oczywiście mandatu nie przyjąłem i oczekuję na sprawę w sądzie
wyraźcie proszę swoją opinię na ten temat

Dziękuję bardzo za komentarze

#34 Guest_Slawek

Guest_Slawek
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2020 - 17:16

Witam prosze o odpowiedz jak ta sprawa sie zakonczyla

#35 Guest_Slawek

Guest_Slawek
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2020 - 17:17

Jak soe to skonczylo napisz na slawek-9r99@wp.pl