Skocz do zawartości

Spowodowanie wypadku drogowego pod wpływem alkoholu.

4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_-praw-traniak

Guest_-praw-traniak
  • Goście

Napisano 04 kwiecień 2007 - 12:18

Witammoj syn spowodował wypadek drogowy pod wpływem alkoholu najerzdzajac na tył innego samochodu,niestety jechal z nim kolega który doznał uszczerbku na zdrowiu i lezał w szpitalu ponad 7 dni.Kolega nie bedzie kaleką dzieki bogu i nie wnosi oskarzenia.Moj syn chcial dobrowlnie poddac sie karze ale usłyszał od prokuratora 6 mcy pozbawienia wolnosci i zabranie prawka na 5 lat.Podczas mojej rozmowy z tym prokuratorem dowiedzialem sie ze syn moze złozyc wniosek o kare w zawieszeniu ale niewiem jakie w podobnych okolicznościach - zapadają wyroki.Chodzi o to, aby ten wniosek nie został odrzucony - zatem w swej sentencji odpowiadać istniejącej praktyce karnej. Dodam jeszcze ze syn nigdy wczesniej nie byl karany i miał 2 promile podczas zdarzenia. Dziekuje z góry za pomoc

#2 Guest_-praw-obi997

Guest_-praw-obi997
  • Goście

Napisano 04 kwiecień 2007 - 23:16

[quote:35ab8de019="Kodeks Karny"]Art. 177. § 1. Kto, naruszając, chociażby nieumyślnie, zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, powoduje nieumyślnie wypadek, w którym inna osoba odniosła obrażenia ciała określone w art. 157 § 1,podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.§ 2. Jeżeli następstwem wypadku jest śmierć innej osoby albo ciężki uszczerbek na jej zdrowiu, sprawcapodlega karze pozbawienia wolności [b:35ab8de019]od 6 miesięcy do lat 8[/b:35ab8de019].§ 3. Jeżeli pokrzywdzonym jest wyłącznie osoba najbliższa, ściganie przestępstwa określonego w § 1 następuje na jej wniosek.Art. 178. § 1. [b:35ab8de019]Skazując sprawcę, który popełnił przestępstwo określone w art. [/b:35ab8de019]173, 174 lub [b:35ab8de019]177 znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego lub zbiegł z miejsca zdarzenia, sąd orzeka karę pozbawienia wolności przewidzianą za przypisane sprawcy przestępstwo w wysokości od dolnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę do górnej granicy tego zagrożenia zwiększonego o połowę.[/b:35ab8de019]§ 2. Skazując sprawcę, który popełnił przestępstwo określone w art. 173, 174 lub 177 w warunkach określonych w § 1, sąd może orzec podanie wyroku do publicznej wiadomości.Art. 178a. § 1. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym,podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.§ 2. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi na drodze publicznej lub w strefie zamieszkania inny pojazd niż określony w § 1,podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.§ 3. W razie skazania za przestępstwo określone w § 1 lub 2 sąd może orzec podanie wyroku do publicznej wiadomości.[/quote:35ab8de019]Tak więc myślę , że zaproponowanie sobie na pierwszej rozprawie przez dobrowolne poddanie sie karze , kary jednego roku pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem kary na okres trzech lat próby i 4 lata zakazu prowadzenia pojazdow będzie do przyjęcia przez Sędziego.Ale jest to tylko moja sugestia. [b:35ab8de019]Może pozostali [color=green:35ab8de019]SpecPrawnicy[/color:35ab8de019] moderatorzy maja inne zdanie?[/b:35ab8de019]

#3 boddekk

boddekk

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 62 postów

Napisano 17 maj 2019 - 13:50

Jasne ze pomoże, na pewno nie da się uniknąć całkowicie kary, ale jakoś to złagodzić. Polecam przeczytać jakie są prawa skazanego -Spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu i przy okazji skontaktować się z kancelaria, świetny prawnik który na pewno pomoże w problemie.

#4 Gumiś

Gumiś

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 20 maj 2019 - 17:24

sytuacje są różne... zgodzę się z przedmówcą, że do spraw karnych dotyczących nietrzeźwych kierowców należy angażować najlepszych adwokatów. W Katowicach jestej jedna z lepszych na śląsku kancelarii, która się tym zajmuje - http://adwokat-dratwa.pl/ - pomogli już wielu osobom wyjść z tarapatów. 

#5 ObertR!

ObertR!

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 listopad 2019 - 18:26

Ja ostatnio miałem ten sam problem, i to z własnej winy, głupio i przykro. Dzień po jechałem samochodem, kontrola, badanie trzeźwości, i dla mnie szok! byłem pewien że jest już ok. Niestety było inaczej. Dla mnie smutek, dla policji radość. Na forum na fb ktoś polecił mi adwokata który zajmuje się jazdą po alkoholu z Łodzi. Pomógł, choć wiadomo prawko straciłem, ale mogło być gożej. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych